ΠΑΣ Γιάννινα-Οντ

20:29
Καλησπέρα σας
20:30
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του πρώτου ευρωπαϊκού ματς του ΠΑΣ Γιάννινα κόντρα στην Οντ Γκρένλαντ για το δεύτερο προκριματικό γύρο του Europa League
20:34
Σχεδόν γεμάτες οι εξέδρες στο γήπεδο των Ζωσιμάδων
20:35
Η ενδεκάδα του ΠΑΣ Γιάννινα (3-5-2): Πασχαλάκης - Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Μπέριος - Καρανίκας, Ναδάλες, Λίλα, Κοζορώνης, Ακόστα - Γιάκος, Φερφελής
20:36
Στον πάγκο: Κολιοφούκας, Γαρουφαλιάς, Δώνης, Κούτρης, Σκόνδρας, Νικολιάς, Κόντε
20:36
Η ενδεκάδα των Νορβηγών: Ροσμπάχ, Ρουντ, Γκρέγκαρντ, Μπεργκ, Χάλβορσεν, Γιόχανσεν, Νορντκβέλε, Νίελσεν, Χάγκεν, Έρικσον, Ακαμπουέζε
21:01
1' Έναρξη του ματς!
21:05
5' Με μακρινές μπαλιές προσπαθεί προς το παρόν να επιτεθεί ο ΠΑΣ Γιάννινα.
21:08
7' Γκολ για τον ΠΑΣ Γιάννινα με σκόρερ τον Μιχαήλ!
21:08
Κόρνερ του Ακόστα, με τη μία το πλασέ του Μιχαήλ με το αριστερό και ο ΠΑΣ Γιάννινα ανοίγει το σκορ με τον αρχηγό του!
21:10
Ονειρεμένο ξεκίνημα για την ομάδα του Γιάννη Πετράκη που παίρνει τρομερή ώθηση από τον ενθουσιασμό της εξέδρας
21:13
21:15
21:15
14' Ελέγχει το ρυθμό ο ΠΑΣ, που πλέον αφήνει την Οντ να κάνει παιχνίδι, αλλά παραμονεύει για πιθανή αντεπίθεση
21:17
16' Κίτρινη κάρτα στον Μπέριο για φάουλ στον Γιόχανσεν
21:23
20' Πρώτη καλή φάση για την Οντ! Σουτ του Νίλσεν, μπλοκάρει ο Πασχαλάκης
21:25
24' Σουτ του Γιόχανσεν, πολύ ψηλά η μπάλα, καμία ανησυχία για Πασχαλάκη
21:29
29' Με χαρακτηριστική άνεση ο ΠΑΣ Γιάννινα διατηρεί την Οντ μακριά από τα καρέ του
21:31
30' Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Κοζορώνη από πολύ μακριά, μπλοκάρει εύκολα ο Ρόσμπαχ
21:32
31' Γκολ για τον ΠΑΣ Γιάννινα με τον Ναδάλες να κάνει το 2-0!
21:32
Από τον έναν μπακ-χαφ στον άλλον!
21:33
Σέντρα του Καρανίκα από τα δεξιά, μπαίνει στην περιοχή ο Ναδάλες που τσιμπάει την μπάλα με το δεξί και κάνει το 2-0! Σημαντικό προβάδισμα για τον «Άγιαξ»
21:35
34' Μεγάλη ευκαιρία για την Οντ!
21:35
Ο Ακαμπουέζε πιάνει την κεφαλιά μετά το κόρνερ από τα δεξιά, αλλά ο Πασχαλάκης είναι σε καλή θέση και απομακρύνει
21:36
35' Φάουλ που κάνει ο Μπέριος στα όρια της μεγάλης περιοχής. Συναγερμός στα καρέ του ΠΑΣ
21:37
Στο τείχος η μπάλα!
21:37
37' Κίτρινη κάρτα στον Έρικσεν
21:38
21:41
21:42
21:44
43' Έχει «σπάσει» πλέον την πίεση της Οντ ο ΠΑΣ Γιάννινα.
21:45
21:47
45' Δύο λεπτά καθυστερήσεις
21:48
Λήξη α' ημιχρόνου με τον ΠΑΣ να έχει διαμορφώσει ένα εξαιρετικό σκορ
21:49
2-0 με τα γκολ των Μιχαήλ (7') και Ναδάλες (31')
21:50
Άψογη τακτική από τον Γιάννη Πετράκη που έχει αφήσει την κατοχή της μπάλας στην Οντ (28% η κατοχή του ΠΑΣ Γιάννινα), αλλά πραγματικά οι Νορβηγοί πέραν μιας στημένης φάσης και κάποιων σεντρών δεν έχει έχει ανησυχήσει καθόλου
22:02
Ετοιμάζουν αλλαγή οι Νορβηγοί της Οντ
22:05
46' Βγαίνει εκτός ο Μπεργκ, μέσα ο Γένσεν
22:05
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
22:09
50' Στο ίδιο μοτίβο ξεκινάει το β' ημίχρονο
22:11
51' Κεφαλιά του Χάγκεν πάνω από τα δοκάρια του Πασχαλάκη
22:14
54' Μακρινό σουτ του Νίλσεν, άουτ καταλήγει η μπάλα
22:19
59' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Σουτ του Γιάκου από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα περνά άουτ.
22:23
63' Σουτ του Ναδάλες, η μπάλα πάνω από την εστία της Οντ!
22:24
64' Η κατοχή για τον ΠΑΣ Γιάννινα είναι μόλις στο 29%, αλλά λίγο τον αφορά από τη στιγμή που έχει το υπέρ του 2-0
22:26
66' Κίτρινη κάρτα στον Καρανίκα
22:28
68' Γκολ για τον ΠΑΣ Γιάννινα!
22:29
Ο Φερφελής παίρνει όλες τις μονομαχίες, στο τετ-α-τετ θα νικηθεί, αλλά στην επιστροφή της μπάλας και σε κενή εστία ο Ακόστα θα κάνει το 3-0 για τον ΠΑΣ Γιάννινα!
22:29
22:30
70' Κίτρινη κάρτα στον Ακόστα
22:34
73' Αλλαγή για την Οντ. Εκτός ο Νίλσεν, μέσα ο Χάουγκεν
22:37
77' Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Εκτός ο Φερφελής, μέσα ο Κόντε
22:40
80' Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Εκτός ο Γιάκος, μέσα ο Χρήστος Δώνης
22:43
84' Ολοταχώς για «καθαρό» σκορ ο ΠΑΣ Γιάννινα και ουσιαστικά έχει εξασφαλίσει από σήμερα την πρόκρισή του
22:46
86' Αλλαγή για τον Οντ. Μέσα ο Μπέργκαν, έξω ο Νορντκβέλε
22:49
90' Τελευταία κρίσιμα λεπτά για να κρατήσει το μηδέν!
22:51
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις! Πίεση από τους Νορβηγούς!
22:52
90'+ Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Εκτός ο Ακόστα, μέσα ο Σκόνδρας
22:54
90+4' Tέλος της αναμέτρησης!
22:54
Ιστορική νίκη για τον ΠΑΣ, που στην πρεμιέρα του στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις επικράτησε με το εμφατικό 3-0 απέναντι στην Όντ.
22:56
Με τα γκολ των Μιχαήλ (7'), Ναδάλες (31') και Ακόστα (68') ο "Άγιαξ της Ηπείρου" θα πάει σε μία εβδομάδα στην Νορβηγία έχοντας ΞΕΚΑΘΑΡΟ προβάδισμα πρόκρισης.