Τβέντε-ΠΑΟΚ

15:50
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το φιλικό του ΠΑΟΚ με την Τβέντε.
15:52
Τελευταίο φιλικό για τον δικέφαλο του βορρά επί ελληνικού εδάφους, το οποίο θα αποτελέσει πρόβα τζενεράλε για το ματς με τον Άγιαξ για τα προκριματικά του Champions League.
15:53
Τβέντε: Μάρσμαν, Αντερσεν, Ζίεχ, Γιένσεν, Έντε, Βαν Ντερ Λέλι, Σμιντ, Βαν Ντερ Χέιντεν, Όοστερβικ, Μοκότχο, Θέσερ.
15:54
ΠΑΟΚ (Bλάνταν Ίβιτς): Γλύκος, Μάτος, Κρέσπο, Τζαβέλλας, Λέοβατς, Τσίμιροτ, Χαρίσης, Σακχόφ, Τζάλμα, Ροντρίγκες, Αθανασιάδης.
15:54
Ο πάγκος του ΠΑΟΚ: Βελλίδης, Μαλεζάς, Κίτσιου, Τζιόλης, Κοροβέσης, Ζάιρο, Μπίσεσβαρ, Κουλούρης.
15:56
Σε περίπου ένα πεντάλεπτο θα έχουμε σέντρα στο ματς.
16:01
Από τα ηχεία του γηπέδου ακούγεται το πασίγνωστο «You ''ll never walk alone»!
16:01
Οι οπαδοί της Τβέντε έχουν δημιουργήσει ένα τρομερό κορεό! Σε λίγο που θα έχουμε φωτογραφίες θα μπορέσουμε να σας το δείξουμε.
16:03
Οι δύο ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.
16:06
1' Σέντρα στο φιλικό!
16:10
5' Ωραία προσπάθεια και σουτ του Ροντρίγκες μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Μάρσμαν.
16:11
16:13
7' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Ο Ροντρίγκες έβγαλε πολύ ωραία στον Τσίμιροτ, αυτός σέντραρε αλλά ο Σακχόφ έκανε κακό σουτ.
16:15
10' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!
16:16
Πλασέ του Χαρίση μέσα από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει και στρώνεται στον Κρέσπο που είχε προωθηθεί, αλλά το βολέ του έδιωξε δύσκολα ο Μάρσμαν.
16:17
Έχει μπει δυνατά στο ματς ο ΠΑΟΚ, κυκλοφορεί καλά τη μπάλα και δημιουργεί ευκαιρίες.
16:18
16:21
16' ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ!
16:22
Ο Ροντρίγκες εκτέλεσε το φάουλ, ο Τζαβέλλας πήδηξε ολομόναχος και έκανε την κεφαλιά, ωστόσο η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.
16:25
20' Μεγάλη ευκαιρία για την Τβέντε.
16:26
Ο Γένσεν έκανε ωραία κίνηση μέσα στην περιοχή και πλασέ στο απέναντι «γάμα», αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
16:34
28' Tρομερό κόψιμο του Κρέσπο, την ώρα που ο Όοστερβικ ήταν απέναντι από τον Γλύκο και είχε... οπλίσει!
16:37
16:44
Έχει πέσει ο ρυθμός του ματς, με τον ΠΑΟΚ να διατηρεί τα ηνία του αγώνα και το 0-0 να παραμένει.
16:45
39' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Τζάλμα Κάμπος έκανε τρομερή προσποίηση στον αντίπαλό του και εν συνεχεία το σουτ από τα όρια της περιοχής, ωστόσο η μπάλα πέρασε άουτ.
16:48
41' Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Ροντρίγκες έκανε ότι ήθελε την αντίπαλη άμυνα και σούταρε αλλά η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ.
16:51
45' Μακρινό σουτ του Μάτος, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
16:51
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Στο 0-0 ΠΑΟΚ και Τβέντε, με τον δικέφαλο του βορρά να είναι ανώτερος της αντιπάλου του, να έχει αρκετές καλές ευκαιρίες αλλά να μην μπορεί να σκοράρει.
17:07
8-3 οι τελικές υπέρ του ΠΑΟΚ στο πρώτο μέρος.
17:08
Στο γήπεδο βρίσκεται και σκάουτερ του Άγιαξ για να παρακολουθήσει τον ΠΑΟΚ.
17:09
46' Έναρξη του δευτέρου μέρους του φιλικού.
17:11
Μια αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπίσεσβαρ στη θέση του Χαρίση.
17:11
Σέντρα-σουτ του Τζαλμά Κάμπος, ο Μπίσεσβαρ εξ επαφής κατάφερε να... διώξει αντί να σκοράρει με το κεφάλι!
17:12
Για την Τβέντε έχει μπει στον αγωνιστικό χώρο και ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ, Γιώργος Κατσικάς.
17:21
56' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Μάτος μέσα από την περιοχή, έπεσε και μπλόκαρε ο Μάρσμαν.
17:22
59' Μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΟΚ!
17:23
Ο Σακχόφ βγάζει με πολύ ωραία μπαλιά τον Τζαλμά Κάμπος στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, αυτός βγαίνει απέναντι από τον Μάρσμαν, αλλά θα νικηθεί από τον πορτιέρε της Τσβόλε.
17:27
63' Σουτ του Μπίσεσβαρ μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.
17:30
66' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ζάιρο αντί Ροντρίγκες.
17:34
70' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Μαλεζάς και Κουλούρης μπαίνουν, αποχωρούν Κρέσπο και Αθανασιάδης.
17:39
75' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Τρομερό σουτ του Τζαλμά Κάμπος, ο Μάρσμαν έδιωξε πολύ δύσκολα σε κόρνερ.
17:41
77' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!
17:41
Ο Μπίσεσβαρ έβγαλε ωραία τον Μάτος στην πλάτη της άμυνας, αυτός σέντραρε και ο Σακχόφ με γυριστό σουτ άνοιξε το σκορ για τον ΠΑΟΚ.
17:44
81' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!
17:45
Ο Τζαλμά Κάμπος, έπειτα από τρομερή μπαλιά του Μπίσεσβαρ, έφυγε στην πλάτη της άμυνας και με ωραίο τσίμπημα πάνω από το τερματοφύλακα, έκανε το 2-0.
17:47
82' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Κίτσιου και Τζιόλης αντί Μάτος και Σακχόφ.
17:54
Τελευταία λεπτά στο φιλικό του ΠΑΟΚ. Πάντα στο 2-0 ο Δικέφαλος που ήταν πολύ καλός και σήμερα.
17:54
ΤΕΛΟΣ στο ματς
17:54
Ο ΠΑΟΚ ολοκληρώνει το βασικό στάδιο της προετοιμασίας του με νίκη, 2-0 κόντρα στην ολλανδική Τβέντε
17:55
Πολύ καλή εικόνα από τον ΠΑΟΚ. Στα δύο γκολ συμμετοχή είχαν τέσσερις νεοαποκτηθέντες. Ασίστ οι Λέο Μάτος και Μπίσεσβαρ, σκόρερ οι Σάκοφ και Τζάλμα Κάμπος.