LIVE: Παναθηναϊκός-Τσβόλε

20:41
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού κόντρα στην Τσβόλε.
20:41
Ουσιαστικά αυτό το παιχνίδι θα αποτελέσει την πρόβα τζενεράλε ενόψει των προσεχών αγώνων του Europa League και αναμένεται ο Αντρέα Στραματσόνι να εμφανίσει κάποια από τα σχέδιά του.
20:44
Παράλληλα, αυτή θα είναι και η πρώτη ευκαιρία που θα έχουν οι φίλοι του τριφυλλιού για να δουν από κοντά τα φετινά μεταγραφικά αποκτήματα της ομάδας.
20:44
Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Στιλ, Μέστο, Ιβάνοφ, Κουτρουμπής, Χούλτ, Ζέκα, Λουντ, Λεντέσμα, Γουακάσο, Ιμπάρμπο, Μπέργκ.
20:46
Πλέον μένει να φανεί στο γήπεδο ποια ακριβώς θα είναι η διάταξη των πρασίνων, με το μόνο σίγουρο να είναι πως δεν θα δούμε (τουλάχιστον στην αρχή) σχήμα με τρεις κεντρικούς αμυντικούς.
20:49
Η ενδεκάδα της Τσβόλε: Φαν ντε Χαρτ, Φαν Πόλεν, Φαν ντε Πάβερτ, Μαρσέλις, Σάιμακ, Μόκχαρτ, Ακχαμπάρ, Μένιγ, Μπράμα, Εχιζίμπουε, Φάρμενταμ.
20:50
Στον πάγκο των Ολλανδών κάθονται οι Μπεγκουα, Χαπτμάιερ, Νάιλαντ,Σάντλερ, Κβίντα, Σέκνκεφελντ, Φαν Λόι, Τόμας, Καραγκούνης, Εβρέ, Μαστούρ
20:59
Σε διάταξη 4-2-3-1 φαίνεται πως θα παραταχθεί ο Παναθηναϊκός. Στιλ κάτω από τα δοκάρια, Μέστο, Κουτρουμπής, Ιβάνοφ και Χουλτ στην άμυνα από τα δεξιά προς τα αριστερά. Ζέκα, Λεντέσμα στα χαφ και Γουακάσο, Ιμπάρμπο, Λουντ πίσω από τον Μπεργκ.
21:03
Με μπλε εμφανίσεις θα αγωνιστεί ο Παναθηναϊκός καθώς η Τσβόλε φορά πράσινα.
21:03
Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα.
21:04
1' Σέντρα στο ματς, πρώτη επίθεση για τους γηπεδούχους.
21:07
3' Πολύ καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό!
21:08
Ο Μπεργκ βρήκε ωραία τον Γουακάσο που βγήκε στην πλάτη του δεξιού άκρου της άμυνας, αλλά το σουτ που έκανε από πλάγια θέση πέρασε άουτ.
21:10
Κακή συνεννόηση στην άμυνα του τριφυλλιού, δεν την εκμεταλλεύονται οι Ολλανδοί.
21:14
Προβληματική η κυκλοφορία μπάλας από τους γηπεδούχους, καθώς συμπληρώνεται το πρώτο δεκάλεπτο.
21:22
Πάντως οι αρχικές εκτιμήσεις περί διάταξης δεν δείχνουν να επιβεβαιώνονται, καθώς το σύστημα μοιάζει περισσότερο με 4-1-3-2.
21:23
Άστοχη έξοδος του Φαν ντε Χαρτ σε σέντρα του Μέστο, δεν... συνδέεται με την μπάλα ο Μπεργκ.
21:30
26' Χτύπημα φάουλ του Λεντέσμα, περίπου από τα 20 μέτρα, η μπάλα ψηλά άουτ.
21:31
27' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΛΕΝΤΕΣΜΑ!
21:32
Παίρνει το αίμα του πίσω ο Αργεντινός! Ο Λεντέσμα πήρε την μπάλα από μεγάλη απόσταση, την... έστρωσε στον εαυτό του, "ζύγισε" το πόδι του και με καταπληκτικό σουτ δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Φαν ντε Χαρτ. Πραγματικά πολύ ωραίο γκολ!
21:38
34' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό από τον Μπεργκ που έπιασε σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά ο Ολλανδός γκολκίπερ έδιωξε σε κόρνερ.
21:39
35' Ξανά ο Μπεργκ, αυτή τη φορά με κεφαλιά, απειλεί. Και πάλι ο Φαν ντε Χαρτ αποκρούει σε κόρνερ.
21:41
37' ΓΚΟΛ 2-0 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ!
21:42
Φανταστική συνεργασία Ιμπάρμπο-Χουλτ από τα αριστερά και γύρισμα του τελευταίου στην καρδιά της περιοχής όπου ο Λουντ με ωραίο σουτ στην κίνηση βρήκε δίχυα.
21:44
39' Κοντά στο 3-0 το τριφύλλι. Από τον άξονα αυτή τη φορά η ευκαιρία, με κάθετη στον Μπεργκ που δεν μπορεί να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα.
21:45
40' Καταπληκτικό γκολ από τον Γουακάσο!
21:46
Απίθανη ενέργεια από τον Γουακάσο που κατέβασε την μπάλα, άδειασε με προσποίηση τον αντίπαλο αμυντικό και με αριστερό φαλτσαριστό σουτ κάνει με εντυπωσιακό τρόπο το 3-0!
21:49
45' Κόρνερ του Λεντέσμα, ο Μπεργκ πιάνει το γυριστό σουτ στην κίνηση αλλά αστοχεί.
21:51
45'+1' Λήξη του πρώτου μέρους.
22:10
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. Τέσσερις αλλαγές για την Τσβόλε, καμία ο Παναθηναϊκός.
22:18
Τίποτα ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου.
22:19
Το πιο αξιοσημείωτο γεγονός είναι μάλλον η είσοδος στο ματς του Καραγκούνη που ταλαιπωρήθηκε στο παρελθόν πάρα πολύ από τραυματισμούς.
22:20
56' Καλή σέντρα του Μέστο, ο Μπεργκ ήταν πολύ πλάγια και δεν πρόλαβε να κάνει... τακουνάκι!
22:26
62' Αλλαγή για την Τσβόλε. Ο Σέκνκεφελντ αντί του Βάρμενταμ.
22:28
64' Τριπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μπουμάλ, Μολέντο, Βιγιαφάνιεςαντί των Γουακάσο, Κουτρουμπή και Ιμπάρμπο.
22:30
67' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!
22:31
Καταπληκτική κάθετη ασίστ του Βιγιαφάνιες στον Μπεργκ, κανένα πρόβλημα για τον Σουηδό να γράψει το 4-0.
22:37
73' Ρέις, Νάνο, Στάικος αντί των Ζέκα, Χουλτ και Μέστο.
22:42
79' Αποχωρεί ο Λεντέσμα και μπαίνει ο Παναγιώτης Βλαχοδήμος.
22:44
81' Ωραίο σουτ του Νάνο, η μπάλα λίγο άουτ.
22:47
83' Ο Οδυσσέας Βλαχοδήμος αντί του Στιλ.