Χάποελ Μπερ Σεβά - Ολυμπιακός

19:57
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ολυμπιακού απέναντι στην Χάποελ Μπερ Σεβά.
20:02
Δεύτερο ματς των δύο ομάδων στο πλαίσιο του 3ου προκριματικού γύρου του Champions League.
20:02
Οι ερυθρόλευκοι καλούνται να πάρουν το εισιτήριο της επόμενης φάσης στο Ισραήλ, αφού στο πρώτο ματς στο «Καραϊσκάκη» έμειναν στο 0-0.
20:05
Η Χάποελ Μπερ Σεβά, εκμεταλλευόμενη σε μεγάλο βαθμό την έλλειψη ετοιμότητας των Πειραιωτών, έχει μικρό προβάδισμα απόψε λόγω έδρας.
20:07
20:07
20:11
Σήμερα στο Τέρνερ Stadium οι παίκτες του Μπαράκ Μπαχάρ αναμένεται να έχουν την στήριξη από περισσότερους από 15.000 οπαδούς.
20:17
Οι δύο ομάδες έχουν βγει εδώ και λίγη ώρα στον αγωνιστικό χώρο για το καθιερωμένο ζέσταμα.
20:30
Όσο περνάει η ώρα ολοένα και αυξάνεται η προσέλευση των οπαδών των γηπεδούχων.
20:32
20:38
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
20:38
Χάποελ Μπερ Σεβά (Μπαράκ Μπαχάρ): Γκόρες, Μπιτόν, Βίτορ, Τζέντεκ, Χόμπαν, Νταβιντζάντα, Μπρουν, Μέλικσον, Όγκου, Μπαρντά, Νουακαέμε
20:39
Στον πάγκο: Χαΐμοφ, Ράντι, Μπουτσάλιο, Σαχάρ, Οχαγιόν, Τάχα, Λούσιο
20:39
Ολυμπιακός (Βίκτορ Σάντσεθ): Καπίνο, Φιγκέιρας, Μποτία, Ντα Κόστα, Ντε λα Μπέγια, Μιλιβόγεβιτς, Καμπιάσο, Μπουχαλάκης, Τσόρι, Φορτούνης, Ιντέγε
20:39
Το σχήμα όπως και τα πρόσωπα είναι τα αναμενόμενα, αφού ο Βίκτορ είχε δείξει τις σκέψεις του στις τελευταίες προπονήσεις του Ρέντη. Έτσι, ο Ολυμπιακός θα έχει διάταξη 4-3-2-1 με τους Τσόρι και Φορτούνη σε ελεύθερο ρόλο πίσω από τον Νιγηριανό επιθετικό.
20:39
Στον πάγκο: Λεάλι, Μανιάτης, Πουλίδο, Μαζουακού, Βούρος, Ζντιέλαρ, Σεμπά
20:42
Δύσκολες καιρικές συνθήκες περιμένουν τους παίκτες, αφού η θερμοκρασία φτάνει τους 30 βαθμούς Κελσίου.
20:44
Οι παίκτες των δύο ομάδων έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες.
20:51
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Μπαστιέν Μπενουά από την Γαλλία.
20:58
Όλα έτοιμα για την σέντρα
21:00
1΄ Έναρξη της αναμέτρησης
21:02
3' Καυτή ατμόσφαιρα στο γήπεδο, με τους Ισραηλινούς να αποδοκιμάζουν έντονα τους ερυθρόλευκους κάθε φορά που έχουν την μπάλα στα πόδια τους.
21:04
5' Κίτρινη κάρτα στον Μπουχαλάκη, που έκοψε τον Μπιτόν ο οποίος έβγαινε στην κόντρα.
21:07
8' Πρώτη επίσκεψη του Ολυμπιακού στην περιοχή της Χάποελ. Ο Φορτούνης έκανε έξυπνη κάθετη στον Φιγκέιρας, που όμως δεν μπόρεσε να κάνει κοντρόλ και ο Γκόρες μάζεψε εύκολα.
21:09
10' Μεγάλη φάση για την Χάποελ. Ο Μπίτον σουτάρει από πλάγια θέση από τα δεξιά, ο Καπίνο διώχνει δύσκολα.
21:10
21:13
14' Τα τελευταία λεπτά οι ερυθρόλευκοι κέρδισαν κάποια μέτρα κι ανάγκασαν τους γηπεδούχους, που ξεκίνησαν πιο επιθετικά, να οπισθοχωρήσουν.
21:16
17' Πρώτη τελική για τον Ολυμπιακό. Αδύναμο σουτ του Φορτούνη έξω από την περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Γκόρες.
21:20
21' Πολλά λάθη στη μεσαία γραμμή και από τις δύο ομάδες. Το ματς δεν έχει ρυθμό.
21:23
23' Έχει ανέβει ο Ολυμπιακός
21:25
26' Φάση για τον Ολυμπιακό. Ωραίο σουτ του Μπουχαλάκη έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο πάνω απ' την εστία της Χάποελ.
21:30
21:31
32' Η Χάποελ έχει βάλει φρένο στον Ολυμπιακό, που ήθελε να δώσει ρυθμό στο ματς. Οι ερυθρόλευκοι δείχνουν να ελέγχουν το ματς κι έχουν κλείσει σωστά τους διαδρόμους προς την εστία του Καπίνο.
21:34
34' Ωραίο γύρισμα του Ιντέγε στην μικρή περιοχή, όμως εκεί δεν βρέθηκε κανένας συμπαίκτης του.
21:37
37' Ευκαιρία για την Χάποελ. Η μπάλα στρώνεται στον Μπράουν στο ύψος της μεγάλης περιοχής, αυτός επιχειρεί σουτ στην κίνηση το οποίο φεύγει λίγο άουτ.
21:38
39' Σουτ του Μιλιβόγεβιτς, η μπάλα αρκετά άουτ.
21:42
42' Σέντρα σουτ του Καμπιάσο από μακρινή απόσταση, μαζεύει ο Γκόρες.
21:45
45' Ευκαιρία για την Χάποελ. Ο Μέλικσον αδειάζει τον Μιλιβόγεβιτς και με δυνατό σουτ στέλνει την μπάλα λίγο πάνω απ' την εστία.
21:45
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
21:45
Παραμένει το 0-0 στο Ισραήλ ανάμεσα στην Χάποελ Μπερ Σεβά και τον Ολυμπιακό
21:46
Δεν είχε ιδιαίτερο ρυθμό το πρώτο μέρος, ενώ έλειψε η μεγάλη ευκαιρία από τους ερυθρόλευκους.
22:01
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
22:05
49' Κίτρινη κάρτα στον Φιγκέιρας και φάουλ έξω από την περιοχή για την Χάποελ.
22:07
51' Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φιγκέιρας δεν μπορεί να συνεχίσει και στην θέση του περνάει ο Μανιάτης.
22:10
54' Τα λεπτά περνούν χωρίς κάποια καλή στιγμή.
22:12
56' Τεράστια ευκαιρία για την Χάποελ. Ο Νουακαέμε πέρασε ανάμεσα από Μανιάτη και Μιλιβόγεβιτς, βγήκε απέναντι στον Καπίνο, ο οποίος του είπε "όχι".
22:13
57' Απάντηση για τον Ολυμπιακό! Ψηλοκρεμαστή μπαλιά του Τσόρι στον Ιντέγε, ο Γκόρες βγήκε και πρόλαβε με δεύτερη προσπάθεια τον Νιγηριανό.
22:14
22:16
60' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μαζουακού στη θέση του Τσόρι.
22:16
60' Αλλαγή και για την Μπερ Σεβά. Στη θέση του Μπαρντά περνάει ο Λούσιο.
22:22
66' Αλλαγή για την Χάποελ. Ο Ράντι στη θέση του Μπράουν.
22:23
67' Κίτρινη κάρτα στον Ούγκου για φάουλ στον Μπουχαλάκη.
22:24
* Ο Μαζουακού, που μπήκε στην θέση του Τσόρι, αγωνίζεται ως αριστερό χαφ.
22:26
70' Τελική μετά από αρκετή ώρα στο παιχνίδι. Σουτ του Λούσιο, υπό την πίεση του Μανιάτη, η μπάλα φεύγει αρκετά άουτ.
22:31
75' Τα λεπτά περνούν και το παιχνίδι παραμένει χωρίς ρυθμό. Η Χάποελ πάντως δείχνει ελαφρώς πιο δραστήρια.
22:34
78' Κίτρινη κάρτα στον Μποτία
22:35
79' ΓΚΟΛ 1-0 η Χάποελ Μπερ Σεβά!
22:35
Εκτέλεση φάουλ έξω από την περιοχή του Ολυμπιακού, η μπάλα φτάνει στον Τζέντεκ που κάνει το σουτ και νικάει τον Καπίνο.
22:37
81' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Πουλίδο στη θέση του Μποτία.
22:37
Τα παίζει όλα για όλα πλέον ο Βίκτορ
22:39
83' Αλλαγή και για την Χάποελ. Στη θέση του Μέλικσον πέρασε ο Τάχα.
22:40
83' Τελική μετά από ώρα για τον Ολυμπιακό. Αναστάτωση στην άμυνα της Χάποελ, η μπάλα στρώνεται στον Μαζουακού που κάνει το σουτ αλλά την στέλνει άουτ.
22:40
Όλα για όλα πλέον για τον Ολυμπιακό που ψάχνει ένα χρυσό γκολ για να αποφύγει τον αποκλεισμό....
22:41
85' Κίτρινη κάρτα στον Μιλιβόγεβιτς για σκληρό μαρκάρισμα.
22:42
Καθυστερήσεις από τους Ισραηλινούς στο τελευταίο δίλεπτο.
22:45
Απέλπιδα προσπάθεια για τον Ολυμπιακό. Κυρίως από τα αριστερά με Μαζουακού προσπαθούν οι πρωταθλητές Ελλάδας. Δεν υπάρχει ουσιαστική απειλή για την εστία της Χάποελ.
22:45
90' Κόρνερ με τον Μαζουακού, κακή εκτέλεση και διώχνει η άμυνα της Χάποελ.
22:46
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων, πάντα στο 1-0 υπέρ της Μπερ Σεβά το σκορ.
22:48
Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό στο 92'. Όλοι μπροστά τώρα!
22:49
Πιάνει την κεφαλιά ο Καπίνο, που είχε προωθηθεί, αλλά είναι αδύναμη και μπλοκάρει εύκολα ο γκολκίπερ της Μπερ Σεβά.
22:50
ΤΕΛΟΣ στο Ισραήλ. Η Χάποελ παίρνει τη νίκη με σκορ 1-0 και χάρη στο 0-0 στο Γ. Καραϊσκάκης, περνά στα πλέι οφ του Champions League και στέλνει τους Πειραιώτες σε αυτά του Europa League.