Ξάνθη-ΠΑΟΚ

18:56
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το φιλικό του ΠΑΟΚ στα Πηγάδια με την Ξάνθη.
18:57
Σε ένα πεντάλεπτο θα έχουμε σέντρα στο ματς. Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.
18:57
Ξάνθη: Ζίφκοβιτς, Καρασαλίδης, Μπαξεβανίδης, Πάμπλο Τόρες, Τριάδης, Κώστας, Βασιλακάκης, Ράνος, Φλίσκας, Νιέτο, Ορφανίδης
18:58
Στον πάγκο της Ξάνθης: Ζαρόπουλος, Παπαγεωργίου, Γιούνες, Χαμζά, Σολτάνι, Λουσέρο, Περέιρα, Χατζητερζόγλου
18:58
ΠΑΟΚ: Μπρκιτς, Ζάιρο, Μαλεζάς, Περέιρα, Γιαννούλης, Μπίσεσβαρ, Μυστακίδης, Βαρέλα, Κίτσιου, Πέλκας, Κάνιας
18:58
Στον πάγκο του Δικεφάλου: Σιαμπάνης, Κουλούρης, Κυριλλίδης, Κοροβέσης, Ματθαίου, Δεληγιαννίδης, Πούγγουρας
18:58
Ντεμπούτο έστω και ανεπίσημο για τον Βαρέλα.
19:04
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
19:16
Δεν υπάρχει κάτι το ιδιαίτερο στο πρώτο δεκάλεπτο. Πιο επιθετική η Ξάνθη, με τον Τριάδη να είναι ιδιαίτερα επικίνδυνος και να έχει δημιουργήσει ορισμένες προϋποθέσεις.
19:19
15' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ζάιρο έκλεψε τη μπάλα και μπήκε μέσα στην περιοχή αλλά το σουτ που επιχείρησε ήταν αδύναμο και ο Ζίφκοβιτς μπλόκαρε.
19:23
20' Σουτ του Τριάδη, δεν είχε κανένα πρόβλημα ο Μπρκιτς και μπλόκαρε τη μπάλα.
19:26
Μικρή διακοπή στο παιχνίδι για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων.
19:27
Πολύ ζέστη στα Πηγάδια, η θερμοκρασία αγγίζει τους 36 βαθμούς!
19:27
Ξεκίνησε και πάλι το παιχνίδι.
19:30
19:35
29' O Βαρέλα σκοράρει με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Φακούντο Περέιρα, αλλά το γκολ δεν θα μετρήσει καθώς ο επόπτης έχει σηκώσει το σημαιάκι του για οφσάιντ.
19:36
31' Νέα καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Πλασέ του Περέιρα από καλό σημείο, η μπάλα φεύγει άουτ.
19:39
32' Σουτ του Μπίσεσβαρ, έδιωξε ο Ζίφκοβιτς.
19:40
34' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σέντρα του Γιαννούλη, πλασέ του Φακούντο Περέιρα στην κίνηση αλλά ο Ζίφκοβιτς με εντυπωσιακή επέμβαση θα πει και πάλι όχι.
19:45
39' Σουτ του Μπαξεβανίδη, έδιωξε ο Μπρκιτς.
19:45
40' Ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Νιέτο βγήκε απέναντι από τον Μπρκιτς, αλλά ο τελευταίος θα τον νικήσει με το αριστερό πόδι.
19:50
Τέλος στο πρώτο μέρος, δεν υπάρχει σκορ (0-0). Εμφανώς καλύτερος ο ΠΑΟΚ που είχε αρκετές στιγμές να ανοίξει το σκορ, ενώ και η Ξάνθη είχε δύο καλές ευκαιρίες στο φινάλε του ημιχρόνου για να πετύχει ένα τέρμα.
20:06
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο στα Πηγάδια.
20:08
Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κοροβέσης στη θέση του Κάνιας.
20:13
Ζαρόπουλος, Παπαγεωργίου, Γιούνες, Σολτάνι, Λουσέρο, Χατζητερζόγλου, Γουάλας, Λάζιτς, Ορφανίδης, Λισγάρας και Καμαρά απαρτίζουν την ενδεκάδα της Ξάνθης στο δεύτερο μέρος.
20:16
51' Κεφαλιά του Λισγάρα, η μπάλα άουτ. Ένα λεπτό αργότερα, ο Μπρικτς μπλόκαρε την κεφαλιά του Σολτάνι.
20:22
62' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Κουλούρης αντί Φακούντο Περέιρα.
20:26
64' Κεφαλιά του Μυστακίδη, η μπάλα άουτ.
20:33
Μικρή διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες.
20:36
72' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Δεληγιαννίδης αντί Μπίσεσβαρ.
20:40
75' Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Γιούνες βγήκε απέναντι από τον Μπρκιτς αλλά ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ έσωσε ξανά την εστία του.
20:45
79' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Πούγγουρας, Ματθαίου, Κυριλλίδης αντί Ζάιρο, Πέλκα και Μαλεζά.