Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Ξάνθη και Πανιώνιο για την 4η αγωνιστική της Super League.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Ξάνθη και τον Πανιώνιο για την τέταρτη αγωνιστική της Super League.
15:41
Ουσιαστικά πρόκειται για την δεύτερη αγωνιστική (τυπικά 4η), καθώς οι ομάδες έχουν παίξει από ένα παιχνίδι, ενώ εκκρεμούν οι δύο πρώτες αγωνιστικές.
15:42
Στην πρεμιέρα η Ξάνθη ηττήθηκε 4-1 από την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ, ενώ ο Πανιώνιος επικράτησε 3-0 του Αστέρα Τρίπολης στη Νέα Σμύρνη.
15:43
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.
15:44
Ξάνθη (Ραζβάν Λουτσέσκου): Ζίφκοβιτς, Παπαγεωργίου, Καρασαλίδης, Ντε Λούκας, Σολτάνι, Λουσέρο, Βασιλακάκης, Ράνος, Φλίσκας, Λάζιτς, Νιέτο.
15:45
Στον πάγκο: Ζαρόπουλος, Τριάδης, Χατζητερζόγλου, Κολλαράς, Ορφανίδης, Λισγάρας, Καμαρά.
15:47
Πανιώνιος (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Γιαννιώτης, Βλάχος, Ρισβάνης, Γκιοατά, Αντωνιάδης, Κόρμπος, Σιώπης, Φούντας, Μπεν, Μασούντ, Ανσαριφάρντ.
15:47
Στον πάγκο: Θεοδωρόπουλος, Τασουλής, Πατσατζόγλου, Ολαϊτάν, Μασούρας, Αργυρόπουλος, Ενγκόγκ.
15:48
Διαιτητής είναι ο Δ. Καραντώνης με βοηθούς τους Ιωάννη Τουμπακάρη και Αλέξανδρο Γρεβένη.
15:48
Τέταρτος ο Ιωάννης Παπαδόπουλος.
15:57
Οι δύο ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο παρέα με το διαιτητικό τρίο.
16:00
1' Σέντρα στο ματς!
16:04
5' ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο!
16:06
Ο Μασούντ παίρνει την κόντρα και γίνεται κάτοχος της μπάλας, κάνει ωραία προσποίηση στον Φλίσκα και με άψογο πλασέ νικάει τον Ζίφκοβιτς και ανοίγει το σκορ για την ομάδα του
16:08
Κυκλοφορεί πολύ ωραία τη μπάλα ο Πανιώνιος. Μασούντ, Φούντας, Μπεν και Ανσαριφάρντ βρίσκονται πολύ καλά μέσα στο γήπεδο.
16:14
15' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Ανσαριφάρντ πέρασε ανάμεσα από Φλίσκα και Παπαγεωργίου και πλάσαρε αλλά ο Ζίφκοβιτς έδιωξε σε κόρνερ.
16:15
16' ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο!
16:16
Ο Μασούντ εκτέλεσε το κόρνερ, ο Ρισβάνης πήδηξε ψηλότερα απ' όλους και με ωραία κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
16:16
17' Σουτ του Βασιλακάκη μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Γιαννιώτης.
16:20
21' Απίστευτη ευκαιρία για τον Πανιώνιο!
16:21
Ο Μπεν εκτέλεσε το φάουλ από τα δεξιά, ο Ρισβάνης γύρισε τη μπάλα με το κεφάλι αλλά ο Φούντας αντί να σκοράρει σε... κενή εστία, πλάσαρε πάνω στον Ζίφκοβιτς.
16:21
Τρομερή χαμένη ευκαιρία για να κάνει το 3-0 ο Πανιώνιος.
16:24
Μικρή διακοπή στα Πηγάδια για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων, λόγω της υπερβολικής ζέστης.
16:30
Μισή ώρα στο ματς. Ο Πανιώνιος προηγείται 2-0 της Ξάνθης στα Πηγάδια χάρις στα γκολ των Μασούντ και Ρισβάνη.
16:35
36' Ευκαιρία για τον Πανιώνο. Ακόμη μία πολύ γρήγορη αντεπίθεση των φιλοξενουμένων, ο Ανσαριφάρντ έκανε το δυνατό σουτ έξω από την περιοχή αλλά ο Ζίφκοβιτς έδιωξε με τις γροθιές.
16:41
41' Οι παίκτες της Ξάνθης αργούν να τελειώσουν τη φάση μέσα στην περιοχή και οι ποδοσφαιριστές του Πανιωνίου φεύγουν ταχύτατα στην αντεπίθεση. Τελικός αποδέκτης είναι ο Μπεν αλλά ο Φλίσκας με σωτήριο τάκλιν σώζει την ομάδα του.
16:47
Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο Πανιώνιος προηγείται 2-0 της Ξάνθης στα Πηγάδια και έχει πάρει μεγάλο προβάδισμα για να κατακτήσει το τρίποντο.
17:01
46' αλλαγή για την Ξάνθη. Ορφανίδης αντί Βασιλακάκη.
17:02
46' Σέντρα στην επανάληψη
17:07
50' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ωραία κάθετη του Μασούντ στον Ανσαριφάρντ, αλλά το πλασέ του τελευταίου έδιωξε ο Ζίφκοβιτς.
17:08
52' Κίτρινη κάρτα στον Κόρμπο. Σωστή απόφαση, το παραδέχεται και ο ίδιος ο αρχηγός του Πανιωνίου.
17:10
54' Κίτρινη κάρτα στον Παπαγεωργίου καθώς χρησιμοποίησε τον αγκώνα του.
17:11
55' Τρομερή ενέργεια του Φούντα που παίρνει και τις κόντρες και περνάει όποιον βρίσκει μπροστά του αλλά το σουτ του έξω από την περιοχή, πέρασε άουτ.
17:13
57' Αλλαγή για την Ξάνθη. Τριάδης αντί Παπαγεωργίου.
17:14
17:16
Συμπληρώθηκε μία ώρα στο παιχνίδι. Δεν έχει αλλάξει τίποτα στο ματς.
17:22
65' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ολαϊτάν αντί Φούντα.
17:26
Cooling break στα Πηγάδια για να δροσιστούν οι παίκτες! Βρισκόμαστε στο 70ο λεπτό.
17:27
Ξεκινάει ξανά το παιχνίδι.
17:29
72' Καλή στιγμή για την Ξάνθη. Κόρνερ του Λάζιτς, κεφαλιά του Ράνου, η μπάλα λίγο άουτ.
17:30
74' Αλλαγή για την Ξάνθη. Καμαρά αντί Λάζιτς.
17:32
75' Κίτρινη κάρτα στον Ρισβάνη.
17:37
81' Κίτρινη κάρτα στον Νιέτο.
17:38
82' Κίτρινη κάρτα και στον Μασούντ.
17:39
83' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ενγκόγκ αντί Ανσσαριφάρντ.
17:46
90' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Μασούρας αντί Μπεν.
17:47
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.
17:51
Ένταση πίσω από τον πάγκο του Πανιωνίου
17:51
Τέλος στο ματς. Ξάνθη-Πανιώνιος 0-2 με τέρματα των Μασούντ (5') και Ρισβάνη (16')