Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΟΚ

19:05
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τον ΠΑΟΚ που κλείνει την αυλαία της 4ης αγωνιστικής της Super League.
19:13
Oι Αρκάδες θέλουν να πάρουν το πρώτο τους τρίποντο στο πρωτάθλημα, ενώ οι Θεσσαλονικείς αναζητούν το 2 στα 2 ώστε να μειώσουν τη διαφορά από την κορυφή στους 3 βαθμούς (κουβαλούσε τιμωρία -3 από πέρσι ο ΠΑΟΚ που... σβήστηκε μετά τη νίκη στην πρώτη αγωνιστική).
19:15
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, ένα τέταρτο πριν από τη σέντρα.
19:17
Αστέρας Τρίπολης (Μάκης Χάβος): Κοσίτσκι, Μπέρτος, Γιαννούλης, Σέφι, Κουρμπέλης, Τσουκαλάς, Ιγκλέσιας, Τσιλιανίδης, Φαρίνια, Καλτσάς, Ιωαννίδης.
19:18
ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ίβιτς): Γλύκος, Μάτος, Βαρέλα, Τζαβέλλας, Κρέσπο, Κάνιας, Σάχοφ, Μπίσεσβαρ, Τζάλμα Κάμπος, Ροντρίγκες, Κουλούρης.
19:23
Διαιτητής είναι ο Αλέξανδρος Αρετόπουλος.
19:29
Οι δύο ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο παρέα με τη διαιτητική τριάδα.
19:31
1' Έναρξη στην αναμέτρηση!
19:33
Αξίζει να σημειωθεί πως εκτός αποστολής για τον ΠΑΟΚ βρίσκονται οι Τιάμ και Πέλκας.
19:37
6' Εκτέλεση φάουλ του Ροντρίγκες, ο Κουρμπέλης διώχνει τελευταία στιγμή προ του Λέο Μάτος που περίμενε να... εκτελέσει.
19:40
9' Από μία κίτρινη κάρτα σε Μπέρτο και Τζαβέλλα για διαδοχικά τραβήγματα και αψιμαχίες μέσα στην περιοχή.
19:46
Πρώτο τέταρτο στο ματς, τίποτα το ιδιαίτερο!
19:52
Ο ΠΑΟΚ πιέζει αλλά δεν μπορεί να φθάσει σε τελική προσπάθεια. Από την άλλη ο Αστέρας προσπαθεί να χτυπήσει στην αντεπίθεση.
19:53
22' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!
19:54
Ο Λέο Μάτος έπαιξε το ένα δύο με τον Τζάλμα Κάμπος, σέντραρε, ο Ιγκλέσιας έκανε το λάθος γύρισμα και ο Ροντρίγκες το σουτ μέσα από την περιοχή. Ο Κοσίτσκι... έβγαλε την προσπάθεια του εξτρέμ του ΠΑΟΚ αλλά έδιωξε ακριβώς μπροστά του και ο Κουλούρης σε κενή εστία έγραψε το 1-0 για τον «δικέφαλο του βορρά».
19:55
24' Ωραίο γύρισμα του Γκάρι Ροντρίγκες, ο Κουλούρης δεν πρόλαβα να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα με προβολή.
19:55
24' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!
19:57
Τρομερό γκολ για τον «δικέφαλο του βορρά». Ο Κρέσπο έβγαλε τον Ροντρίγκες στην αντεπίθεση, αυτός έφυγε ταχύτατα στην πλάτη της άμυνας και σέντραρε με το αριστερό, με τον Κουλούρη να πιάνει φοβερό βολέ και να κάνει το 2-0. Καταπληκτικό ξεκίνημα στο ματς από τον 21χρονο επιθετικό του ΠΑΟΚ!
19:58
Σπουδαίο προβάδισμα για τον ΠΑΟΚ, που μπορεί να νιώθει πιο άνετα πλέον, με τα δύο γκολ που προηγείται.
20:00
29' Κίτρινη κάρτα στον Κρέσπο.
20:03
31' O Τζαβέλλας γλυστράει και γκρεμίζει τον Φαρίνια μέσα στην περιοχή, αλλά ο Αρετόπουλος δεν δείχνει την παράβαση. Ήταν πέναλτι!
20:04
32' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Σέντρα του Ιωαννίδη, ο Τσουκαλάς έκανε την καρφωτή κεφαλιά αλλά ο Σαχόφ έδιωξε σωτήρια με προβολή σε κόρνερ.
20:14
43' Μακρινό σουτ του Μπίσεσβαρ, ο Κοσίτσκι μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.
20:16
44' Ο Μπίσεσβαρ νόμιζε ότι ο Αρετόπουλος σταμάτησε το παιχνίδι γιατί ο Κρέσπο είχε χτυπήσει σε μια εναέρια σύγκρουσή του με τον Μπέρτο και έπιασε τη μπάλα με τα χέρια. Ωστόσο, γλύτωσε την κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή.
20:16
45' Δεύτερη κίτρινη και συνεπώς κόκκινη κάρτα στον Μπέρτο.
20:18
Ο Αρετόπουλος έδειξε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα στον μπακ του Αστέρα Τρίπολης, ωστόσο η απόφασή του προξενεί απορίες καθώς δεν είχε δώσει ούτε φάουλ στη διεκδίκηση του Μπέρτου με τον Κρέσπο. Ίσως να του είπε κάτι μέσω της ενδοσυνεννόησης ο τέταρτος!
20:19
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. Έχουμε παίξει ήδη δύο.
20:21
Λήξη στο πρώτο ημίχρονο. Ο ΠΑΟΚ προηγείται 2-0 του Αστέρα στην Τρίπολη χάρις στα δύο τέρματα του Κουλούρη (22', 24').
20:28
Απίστευτο αλαλούμ από τον διαιτητή Αλέξανδρο Αρετόπουλο! Στη φάση της αποβολής του Μπέρτου, δίνει αρχικά φάουλ υπέρ του Αστέρα Τρίπολης γιατί ο Μπίσεσβαρ έπιασε την μπάλα με τα χέρια, καθώς νόμιζε ότι θα σταματούσε το παιχνίδι. Ωστόσο, ο Αρετόπουλος παίρνει αργότερα πίσω την απόφασή του, δεν δίνει κίτρινη στον μεσοεπιθετικό του ΠΑΟΚ για το χέρι και υποδεικνύει φάουλ υπέρ του «δικέφαλου του βορρά» περίπου δύο λεπτά μετά! Πρώτη φορά το βλέπουμε αυτό σε αγώνα, να γυρίζει τη φάση πίσω μετά από… δύο λεπτά ένας διαιτητής και εν τέλει να αλλάζει την απόφασή του! Προφανώς ο Αρετόπουλος δουλεύει με… χρονοκαθυστέρηση!
20:29
Πιθανότερο σενάριο, πάντως, είναι ο Αρετόπουλος να συμβουλεύτηκε τον τέταρτο διαιτητή!
20:35
Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Κίτσιου αντί Κρέσπο.
20:37
Αλλαγή για τον Αστέρα. Ιγκόρ αντί Τσιλιανίδη.
20:37
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος.
20:47
55' Σουτ του Κουλούρη από πλάγια θέση, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
20:52
61' Πέναλτι για τον Αστέρα Τρίπολης! Ο Ιγκλέσιας προσπάθησε να κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, ο Βαρέλα φαίνεται να τον βρίσκει από πίσω και ο Αρετόπουλος υπέδειξε το πέναλτι. Έντονες διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους.
20:54
62' ΓΚΟΛ για τον Αστέρα Τρίπολης!
20:54
Ο Ιωαννίδης έστειλε στην άλλη γωνία τον Γλύκο και μείωσε σε 2-1 για τον Αστέρα.
20:56
Στη φάση του πέναλτι, ο Βαρέλα δέχθηκε την κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή.
20:58
Νέο ενδιαφέρον στο ματς δίνει το γκολ του Ιωαννίδη. Για να δούμε, έχει 25 λεπτά ακόμη χωρίς τις καθυστερήσεις το παιχνίδι.
21:03
71' Σουτ του Τζάλμα Κάμπος, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία.
21:03
72' Αλλαγή για τον Αστέρα. Mάσα αντί Φαρίνια.
21:08
76' ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ!
21:09
«Φωτοβολίδα» του Γκάρι Ροντρίγκες περίπου δέκα μέτρα έξω και αριστερά από την περιοχή, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.
21:09
78' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μυστακίδης αντί Ροντρίγκες.
21:11
8-3 υπέρ του ΠΑΟΚ οι τελικές προσπάθειες.
21:13
81' Κακό σουτ του Σάχοφ από τα όρια της περιοχής, μπλόκαρε ο Κοσίτσκι.
21:14
83' Αλλαγή για τον Αστέρα. Χαμντανί αντί Ιγκλέσιας.
21:16
84' Φάση διαρκείας στα καρέ του Αστέρα, ο Κίτσιου κάνει το βολέ αλλά ο Κοσίτσκι με εντυπωσιακή επέμβαση κρατάει τον Αστέρα στο ματς.
21:18
86' Κεφαλιά του Τζάλμα Κάμπος, ο Κοσίτσκι έδιωξε δύσκολα.
21:19
87' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Περέιρα στη θέση του Μπίσεσβαρ.
21:20
88' Με γεμίσματα στην περιοχή του Γλύκου επιχειρεί να πιέσει ο Αστέρας, χωρίς όμως αποτελέσματα.
21:21
90' Κίτρινη κάρτα στον Μυστακίδη
21:22
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις
21:23
90+1' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Αναστάτωση στην περιοχή του ΠΑΟΚ, η μπάλα φτάνει στον Γιαννούλη, που στέλνει την μπάλα πάνω απ' την εστία του Γλύκου.
21:26
90+4' Tέλος
21:27
Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 2-1 στην έδρα του Αστέρα.
21:27
Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του Ίβιτς, ήταν ο Κουλούρης που πέτυχε και τα δύο γκολ (22' και 24')