Ατρόμητος-Αστέρας Τρίπολης

17:18
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ατρόμητου απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης.
17:52
Ματς στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής (βάσει προγράμματος) της Σούπερ Λίγκας στο Περιστέρι.
17:54
Τους πρώτους τους βαθμούς ψάχνουν και οι δύο ομάδες που θέλουν να «συνέλθουν» από το προβληματικό ξεκίνημα.
17:57
Οι Περιστεριώτες, που σήμερα θα αγωνιστούν με υπηρεσιακό τον Γιώργο Κορακάκη μετά την αποχώρηση του Δέλλα, έχουν δύο ήττες κόντρα σε ΠΑΣ και Παναιτωλικό.
17:57
Δύο ήττες σε ισάριθμα ματς και για την ομάδα του Μάκη Χάβου απέναντι σε Πανιώνιο και ΠΑΟΚ.
18:07
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
18:07
Ατρόμητος (Γιώργος Κορακάκης): Γκορμπούνοφ, Κιβρακίδης, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Κατράνης - Κεϊτά, Ούμπιντες - Βασιλείου, Τόνσο, Στόιτσεφ - Λε Ταλέκ
18:08
Στον πάγκο: Παπαδόπουλος, Μπίτολο, Παπαδόπουλος, Κοντοές, Μπάγκα, Ντιγκινί, Λημνιός
18:08
Αστέρας Τρίπολης (Μάκης Χάβος): Κοσίτσκι - Ίγκορ, Σεφίλ, Κουρμπέλης, Γιαννούλης - Ιγκλέσιας, Τσουκαλάς - Καλτσάς, Φαρίνια, Μάσα - Ιωαννίδης
18:08
Στον πάγκο: Αθανασιάδης, Χαμντανί, Γκόντο, Στανισάβλιεβιτς, Άσεν, Μακροστέργιος, Νίκο Φερνάντες
18:08
Διαιτητής: Σταύρος Μάνταλος
18:19
1' Σέντρα στο ματς
18:26
7' Μεγαλύτερη φρεσκάδα από τον Ατρόμητο. Χωρίς φάση τα πρώτα λεπτά στο Περιστέρι.
18:27
8' Ο Ιγκλέσιας δοκιμάζει το πόδι του από μακριά, ο Λαζαρίδης βάζει την κόντρα.
18:29
10' Κίτρινη κάρτα στον Κεϊτά, που χρησιμοποίησε το χέρι του σε μονομαχία με τον Φαρίνια.
18:31
12' Kίτρινη κάρτα στον Καλτσά, που εμπόδισε τους παίκτες του Ατρόμητου να εκτελέσουν γρήγορα φάουλ.
18:36
17' Φάση για τον Ατρόμητο. Ο Κιβρακίδης γυρνάει ωραία την μπάλα, ο Στόιτσεφ πιάνει με την μία το σουτ αλλά η μπάλα χτυπάει στην πλάτη του Γιαννούλη.
18:43
24΄Ο Στόιτσεφ προσπαθεί να πασάρει στον αμαρκάριστο Τόνσο, όμως ο Κουρμπέλης διώχνει σε κόρνερ.
18:48
29' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Αντεπίθεση, με τον Μάσα να κάνει το γύρισμα από τα αριστερά αλλά τον Φαρίνια να βρίσκει αέρα.
18:50
30' Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Φαρίνια, ο Κουρμπέλης κινείται έξυπνα στην πλάτη της άμυνας αλλά δεν προλαβαίνει την μπάλα.
18:52
33' Μακρινό σουτ του Μάσα, η μπάλα φεύγει άουτ.
18:53
34' Νέα τελική για τον Αστέρα. Ο Ιγκλέσιας παίρνει δύσκολη κεφαλιά έπειτα από κόρνερ, με την μπάλα να φεύγει άουτ.
18:57
38' Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα. Πανέξυπνο γύρισμα του Μάσα, ο Καλτσάς κάνει την προβολή απ' το πίσω δοκάρι όμως ο Γκορμπούνοφ με τρομερή απόκρουση κρατάει το "μηδέν"
19:01
42' ΓΚΟΛΛΛΛΛ 1-0 Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ!
19:02
Υπέροχη ανάπτυξη για τους Περιστεριώτες, η μπάλα στρώνεται στον Ούμπιντες που με σουτ-φωτοβολίδα από το ύψος της περιοχής ανοίγει το σκορ.
19:04
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
19:05
Ο Ατρόμητος προηγείται 1-0 κόντρα στον Αστέρα χάρη σε υπέροχο γκολ του Χαβιέ Ούμπιντες
19:20
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
19:23
48' Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα. Σέντρα του Γιαννούλη, ο Μάσα αποφεύγει τον Λαζαρίδη όμως πλασάρει άουτ.
19:24
49' Νέα φάση για τον Αστέρα. Ο Ιωαννίδης σουτάρει λίγο έξω από την περιοχή, με την μπάλα να φεύγει δίπλα απ' την εστία του Γκορμπούνοφ.
19:27
52' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μπάχα παίρνει την θέση του Βασιλείου.
19:33
58' Μακρινό σουτ του Ούμπιντες, ο Κοσίτσκι μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα.
19:35
60' Μακρινό σουτ του Ιγκόρ, η μπάλα πολλά μέτρα άουτ.
19:38
62' Φάση για τον Ατρόμητο. Ο Ούμπιντες βγάζει στην πλάτη της άμυνας τον Τόνσο, που δεν προλαβαίνει να τελειώσει την φάση καθώς τον πρόλαβε ο Κοσίτσκι.
19:38
63' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Στανισάβλιεβιτς αντί του Καλτσά.
19:40
64' Ό,τι θέλει κάνει ο Ούμπιντες, που απείλησε με απευθείας εκτέλεση κόρνερ, όμως ο Κοσίτσκι έδιωξε.
19:40
65' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Παπαδόπουλος αντί του Λε Ταλέκ.
19:41
66' Αλλαγή και για τον Αστέρα. Ο Χαμντανί στη θέση του Σεφίλ.
19:43
68' Ωραία μπαλιά στην πλάτη της άμυνας για τον Παπαδόπουλο, ο Κοσίτσκι βγαίνει και πάλι γρήγορα και "καθαρίζει" την φάση.
19:47
71' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Κόρνερ για τους Αρκάδες και αναστάτωση στην περιοχή του Γκορμπούνοφ, ο Στανισάβλιεβιτς γίνεται αποδέκτης της μπάλας αλλά ο Λαζαρίδης διώχνει πάνω στην γραμμή.
19:47
72' Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη.
19:51
76' Με δέκα θα τελειώσει το ματς ο Αστέρας. Ο Ιγκλέσιας αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα για φάουλ στον Παπαδόπουλο.
19:54
79' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Γκοντό στη θέση του Μάσα.
20:01
87' Αποβλήθηκε ο τεχνικός διευθυντής του Ατρόμητου, Γιάννης Αγγελόπουλος, για διαμαρτυρία.
20:05
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις!
20:06
91' Κίτρινη κάρτα στον Στόιτσεφ.
20:08
Ένα λεπτό ακόμη για το φινάλε
20:10
90'+4' Ο Γιαννούλης με αυτοθυσία και προβολή έκοψε το σίγουρο γκολ από το πλασέ του Ούμπιδες.
20:10
Τέλος στην αναμέτρηση. Ο Ατρόμητος παίρνει την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, επικρατώντας 0 του Αστέρα Τρίπολης.