Παρακολουθήστε σε real-time από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της εντός έδρας αναμέτρησης του Ολυμπιακού κόντρα στον ΑΠΟΕΛ για τη 2η αγωνιστική του Β' ομίλου του Europa League.

21:14
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού κόντρα στον ΑΠΟΕΛ
21:15
Οι «ερυθρόλευκοι» θέλουν να κάνουν το 2/2 στους ομίλους του Europa League, αποκτώντας πολύ μεγάλο προβάδισμα για την πρόκριση στη φάση των «32»
21:15
Η ομάδα του Πάουλο Μπέντο προέρχεται από τη νίκη στην Ελβετία κόντρα στη Γιουνγκ Μπόις, ενώ οι Κύπριοι από την εντός έδρας νίκη με την Αστάνα.
21:17
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων
21:18
Ο Πάουλο Μπέντο, μακριά από πειραματισμούς, επιλέγει το 4-2-3-1 με ταυτόχρονη χρησιμοποίηση των Μάριν και Φορτούνη στη βασική ενδεκάδα.
21:18
Ο Λεάλι θα είναι ο τερματοφύλακας, όπως θα συμβεί σε όλα τα ματς του Europa League
21:21
Ολυμπιακός (4-2-3-1): Λεάλι – Φιγκέιρας, Ντα Κόστα, Μποτία, Ντε λα Μπέγια – Καμπιάσο, Μιλιβόγεβιτς – Σεμπά, Φορτούνης, Μάριν – Ιντέγε
21:21
Στον πάγκο: Ρομαό, Καρντόσο, Ντομίνγκες, Ελιουνούσι, Καπίνο, Μαρτίνς, Βιάνα.
21:27
ΑΠΟΕΛ (4-2-3-1): Βάτερμαν - Μιλάνοφ, Μερκής, Καρλάο, Λάγο - Μοράις, Βινίσιους - Μπερτόλιο, Γιαννιώτας, Βάντερ - Σωτηρίου
21:29
Στον πάγκο: Πάρντο, Αρτυματάς, Εφραίμ, Αλεξάνδρου, Αστίθ, Αλωνεύτης, Μπρεσάν.
21:32
21:59
21:59
22:00
22:02
Οι παίκτες των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο του «Γ. Καραϊσκάκης»
22:05
1' Έναρξη του ματς
22:07
3' Πέναλτι ζητά ο Μπερτόλιο από μαρκάρισμα του Μποτία. Καμία περίπτωση, πέφτει πολύ εύκολα ο πρώην άσος του Αστέρα
22:09
5' Πρόβλημα με τον Καμπιάσο που δέχθηκε την μπάλα στο πρόσωπο με πολλή δύναμη
22:09
Σηκώνεται ο Αργεντινός, ελαφρά ζαλισμένος
22:10
6' Σπουδαία ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!
22:11
Ωραία προσπάθεια του Σεμπά, που εντός περιοχής φέρνει την μπάλα στο αριστερό κάνοντας και το πλασέ, αλλά ο Βάτερμαν απέκρουσε σε κόρνερ
22:14
10' Γκολ για τον ΑΠΟΕΛ!
22:15
Σέντρα του Μιλάνοφ, εντελώς άστοχη έξοδος του Λεάλι και ο Σωτηρίου ανοίγει το σκορ με κεφαλιά
22:15
11' Κίτρινη κάρτα στον Μποτία για φάουλ στον Μπερτόλιο
22:17
12' Εκτέλεση φάουλ του Μοράις, η μπάλα πολλά μέτρα πάνω από την εστία του Λεάλι
22:18
14' Επικίνδυνη επίσκεψη του Ολυμπιακού στα καρέ του ΑΠΟΕΛ, αλλά η σέντρα-σουτ του Φιγκέιρας περνά άουτ
22:22
17΄ Σταματάει για οφσάιντ φάση τετ-α-τετ του Ιντέγε, στην οποία ο Νιγηριανός άσος του Ολυμπιακού σκόραρε
22:25
Φάνηκε σωστή υπόδειξη του βοηθού στο ριπλέι
22:25
20' Σπουδαία φάση για τον Ολυμπιακό!
22:26
Σέντρα του Φιγκέιρας στον προωθημένο Ντε λα Μπέγια, απόκρουση του Βάτερμαν σε κόρνερ
22:26
21' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό!
22:27
Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Φορτούνη, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι
22:27
23' Νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με το σουτ του Φιγκέιρας από καλή θέση να κοντράρει και να φεύγει κόρνερ
22:29
23' Πέναλτι ζητά ο Ολυμπιακός σε ανατροπή του Γιαννιώτα στον Ντα Κόστα. Υπάρχει επαφή και φαίνεται ότι σωστά διαμαρτύρονται οι «ερυθρόλευκοι». Πήγε άτσαλα ο Γιαννιώτας στον αμυντικό του Ολυμπιακού
22:30
26' Έχει ανεβάσει ρυθμούς ο Ολυμπιακός και φτάνει με ευκολία στα καρέ του ΑΠΟΕΛ
22:31
Σε καλή κατάσταση δείχνει και ο Φορτούνης
22:32
28' Τρομερή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!
22:34
Ο Ιντέγε έχει ξεφύγει υπέροχα από το μαρκάρισμα του Μιλάνοφ με τον αμυντικό του ΑΠΟΕΛ να χάνει και τη φάση για την κεφαλιά, ο Νιγηριανός γυρίζει την μπάλα στον Φορτούνη, αλλά το σουτ του τελευταίου από το ύψος της μεγάλης περιοχής κοντράρει στον Καρλάο!
22:34
To γκολ με το οποίο προηγείται ο ΑΠΟΕΛ
22:36
30' Δυνατό φάουλ του Μποτία σε εναέρια μονομαχία και γλιτώνει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα. Πρέπει να προσέχει ο Ισπανός
22:38
34' Αυξάνεται η πίεση στο «Γ. Καραϊσκάκης», με τον κόσμο να δυσανασχετεί σε λανθασμένη πάσα του Ντα Κόστα
22:39
35' Καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Σουτ του Μάριν εκτός περιοχής (περισσότερο τεχνικό, παρά δυνατό), η μπάλα περνά άουτ.
22:43
38' Κίτρινη κάρτα στον Μιλιβόγεβιτς για επικίνδυνο παιχνίδι στον Μπερτόλιο. Σήκωσε πολύ ψηλά το πόδι του
22:46
22:47
42' Ωραία προσπάθεια του Μάριν (που πλέον παίζει σε ελεύθερο ρόλο), κάνει το σουτ, το οποίο δεν το πιάνει γεμάτα και η μπάλα περνά άουτ
22:48
22:50
45' Κίτρινη κάρτα στον Σωτηρίου για αγκωνιά στον Μιλιβόγεβιτς σε εναέρια διεκδίκηση
22:50
Ένα λεπτό καθυστερήσεων
22:51
45'+1' Κίτρινη κάρτα στον Μάριν. Έχασε την μπάλα στο κέντρο και έκανε φάουλ στον αντίπαλό του για να ανακόψει την αντεπίθεση
22:52
Λήξη α' ημιχρόνου με τον Ολυμπιακό να βρίσκεται πίσω στο σκορ από το γκολ του Σωτηρίου στο 10'
23:06
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
23:06
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες
23:09
23:09
48' Δεύτερο δοκάρι για τον Ολυμπιακό!
23:10
Σέντρα του Σεμπά από τα δεξιά με κατεύθυνση προς το τέρμα, δεν βρίσκει κανένας την μπάλα και αυτή καταλήγει στο δεξί δοκάρι της εστίας του Βάτερμαν
23:11
23:12
23:15
54' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ!
23:16
Σέντρα του Μιλάνοφ από τα δεξιά και πάλι αμαρκάριστος ο Σωτηρίου, αλλά βρίσκει την μπάλα με το κεφάλι και τον ώμο, δίνοντας τη δυνατότητα στον Λεάλι να μπλοκάρει
23:17
56' Αδύναμο σουτ του Μπερτόλιο, μπλοκάρει ο Λεάλι
23:20
59' Έχει πέσει ο ρυθμός, κάτι που δεν συμφέρει τον Ολυμπιακό
23:22
Ετοιμάζει τον Ελιονούσι ο Μπέντο
23:23
62' Απίστευτο σκηνικό στην αλλαγή του Ελιονούσι!
23:25
Σηκώνεται η ταμπέλα που υποδεικνύει ότι αποχωρεί ο (απορημένος με την απόφαση του Πορτογάλου) Μάριν αντί του Ελιονούσι και έπειτα από αποδοκιμασίες του κόσμου, ο Μπέντο παίρνει πίσω την αλλαγή
23:25
64' Τώρα γίνεται η αλλαγή. Αποχωρεί τελικά ο Φορτούνης, στη θέση του ο Ελιονούσι
23:26
65' Αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ. Ο Αρτυματάς στη θέση του Μπερτόλιο
23:28
66' Τρομερή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!
23:29
Η κεφαλιά του Ιντέγε από σέντρα του Ντε λα Μπέγια πήγαινε προς τα δίχτυα, αλλά ο Μερκίς την απομακρύνει πριν περάσει τη γραμμή με το κεφάλι.
23:33
72' Όλος ο ΑΠΟΕΛ πίσω από την μπάλα για να προστατέψει το υπέρ του σκορ.
23:38
76' Δείχνει να ξεμένει από ιδέες ο Ολυμπιακός τα τελευταία λεπτά
23:40
78' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Μάριν και ο Καμπιάσο, μέσα ο Μάρτινς και ο Καρντόσο
23:41
80' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Ελιονούσι!
23:43
Τρομερή μπαλιά του Μάρτινς για τον Ελιονούσι που είχε κάνει κίνηση σέντερ-φορ, αλλά ο Βάτερμαν είπε και πάλι «όχι», αυτή τη φορά στον Νορβηγό.
23:43
82' Αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ. Εκτός ο Γιαννιώτας, μέσα ο Αστίθ.
23:43
Χλιαρές αποδοκιμασίες προς τον εξτρέμ του ΑΠΟΕΛ που αγωνίζεται ως δανεικός από τον Ολυμπιακό
23:46
85' Κεφαλιά του Καρντόσο, η μπάλα περνά άουτ.
23:49
88' Κίτρινη κάρτα στον Εφρέμ για φάουλ στον Φιγκέιρας
23:51
90' Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
23:52
91' Σουτ του Μιλιβόγεβιτς, η μπάλα περνά άουτ.
23:56
94' Λήξη της αναμέτρησης