Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Κέρκυρα-ΠΑΣ Γιάννινα για την 6η αγωνιστική.
15:40
Μόλις ένας βαθμός χωρίζει τις δύο ομάδες, καθώς η Κέρκυρα έχει 3 και ο ΠΑΣ 4.
15:45
Σημαντικό παιχνίδι και για τις δύο ομάδες. Οι μεν γηπεδούχοι θέλουν το τρίποντο για να μαζέψουν από νωρίς όσο το δυνατόν περισσότερους βαθμούς, οι δε φιλοξενούμενοι για να βρίσκονται κοντά στην πεντάδα που είναι και ο στόχος τους.
15:45
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.
15:46
Κέρκυρα (Μιχάλης Γρηγορίου): Αραμπατζής, Ντιμιτρόφσκι, Βενέτης, Ζορμπάς, Ιωάννου, Γκομές, Ντουαλά, Σιόντης, Επστάιν, Ντιόγκο, Τουράμ.
15:46
Στον πάγκο: Κουτζαβασίλης, Γεωργακόπουλος, Κόντος, Ανδρεόπουλος, Χιντζίδης, Γεωργίου, Ζαραδούκας.
15:47
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Περιστερίδης, Μπουκουβάλας, Μπέριος, Τζημόπουλος, Σκόνδρας, Ναδάλες, Κοζορώνης, Γιάκος, Ζάιρο, Κόντε, Μαμπουλού.
15:48
Στον πάγκο: Πασχαλάκης, Γαρουφαλιάς, Κούτρης, Φερφελής, Δώνης, Καρανίκας, Βιδάλ.
15:48
Διαιτητής είναι ο Γεώργιος Γιαννουλάκης (Χανίων), βοηθοί του οι Ιορδάνης Δημητριάδης (Καστοριάς), Νικόλαος Γεωργαράκος (Αθήνας), ενώ τέταρτος ο Ανδρέας Παππάς (Αθήνας).
15:50
Υπενθυμίζεται πως ο Ανδρέας Παππάς επέστρεψε στους ορισμούς σαν τέταρτος διαιτητής (παρότι βρίσκεται στη λίστα των ανεπιθύμητων της αντιπολίτευσης), κάτι που έχει προκαλέσει πολλές αντιδράσεις (κυρίως από ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκό και ΑΕΚ).
15:56
Σε περίπου ένα πεντάλεπτο θα έχουμε σέντρα στο ματς.
16:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
16:05
Αναγνωριστικό το πρώτο πεντάλεπτο στο ματς.
16:11
Προσπαθούν να βρουν ρυθμό οι δύο ομάδες, ωστόσο κάνουν πολλά λάθη στο χώρο της μεσαίας γραμμής!
16:14
14' Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ο Τουράμ βρήκε τον Επστάιν λίγο έξω από την περιοχή αυτός γύρισε στον Ντουαλά αλλά το πλασέ του τελευταίου ήταν αδύναμο και ο Περιστερίδης μπλόκαρε.
16:17
Πιο επιθετική η Κέρκυρα στο ματς, περισσότερο παθητικό ρόλο έχει στο ματς ο ΠΑΣ.
16:19
18' Σουτ του Ντιόγκο, η μπάλα αρκετά μέτρα άουτ.
16:24
24' Ωραίο σουτ του Ζορμπά, λίγο άουτ.
16:35
Δέκα λεπτά ακόμη στο πρώτο μέρος. Έχει πέσει ξανά ο ρυθμός.
16:36
37' Κίτρινη κάρτα στον Γκομές.
16:43
43' Ευκαιρία για την Κέρκυρα. Σέντρα του Ζορμπά, δύσκολη κεφαλιά του Ντιμιτρόφσκι, λίγο άουτ.
16:44
45' Σουτ του Κοζορώνη, μπλόκαρε ο Αραμπατζής. Πρώτη καλή στιγμή προς την εστία της Κέρκυρας.
16:45
Δύο λεπτά καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος.
16:47
Τέλος στο πρώτο μέρος. Κέρκυρα και ΠΑΣ Γιάννινα βρίσκονται ισόπαλοι χωρίς σκορ, με τους γηπεδούχους να είναι ελαφρώς ανώτεροι.
17:02
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος!
17:06
49' Φιλόδοξο σουτ του Τουράμ, η μπάλα ψηλά άουτ.
17:06
49' Κίτρινη κάρτα στον Τζημόπουλο.
17:08
51' Δυνατή εκτέλεση φάουλ του Τουράμ, έπεσε και μπλόκαρε ο Περιστερίδης.
17:09
52' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Βιδάλ αντί Μαμπουλού.
17:14
57' Κίτρινη κάρτα στον Μπουκουβάλα.
17:15
59' Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα.
17:16
Παίζουν δυνατά οι παίκτες του ΠΑΣ, όχι όμως και αντιαθλητικά.
17:22
65' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Χιντζίδης αντί Ντουαλά.
17:25
68' Ο Ζορμπάς έκανε το συρτό σουτ με τον Περιστερίδη να μπλοκάρει.
17:27
70' Ο Περιστερίδης μπλοκάρει το σουτ του Ντιογκο.
17:30
73' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Γαρουφαλιάς αντί Κοζορώνη.
17:37
80' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ!
17:38
Ο Βιδάλ με ένα τρομερό... τούβλο από τα 25 μέτρα δεν αφήνει περιθώρια αντίδρασης στον Αραμπατζή και βάζει σε θέση οδηγού τον ΠΑΣ!
17:41
84' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Κόντος αντί Βενέτη.
17:42
85' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Βιδάλ έδωσε στον Γιάκο, αυτός έκανε το φαλτσαριστό σουτ αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.
17:44
87' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Ζάιρο έφυγε μόνος του απέναντι από τον Αραμπατζή αλλά πλάσαρε άουτ.
17:47
89' Ευκαιρία για την Κέρκυρα. Σουτ του Τουράμ, η μπάλα ελάχιστα άουτ.
17:47
90' Κούτρης αντί Ζάιρο.
17:48
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις.
17:52
94' Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα. Η μπάλα πέρασε απ' όλους μετά την εκτέλεση φάουλ του Κόντου, ο Επστάιν έκανε το σουτ στην κίνηση μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.
17:52
Τέλος στην αναμέτρηση! Ο ΠΑΣ επικράτησε 1-0 της Κέρκυρας και έφθασε τους 7 βαθμούς.