Champions League

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη των οκτώ αποψινών αγώνων της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.

21:25
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τα οκτώ αποψινά παιχνίδια για το Champions League.
21:29
Από τις 16 ομάδες που αγωνίζονται απόψε, μόνο μία έχει το απόλυτο με δύο νίκες: Η Λέστερ νίκησε στην πρεμιέρα της την Κλαμπ Μπριζ (3-0), ενώ κάτι ανάλογο πέτυχε κι απέναντι στην Πόρτο (1-0).
21:45
Σέντρα στους αγώνες του Champions League
21:56
10΄ΓΚΟΛ για την Ντόρτμουντ
21:56
Εντυπωσιακή κούρσα του Ομπαμεγιάνγκ, ξεπερνά τον προσωπικό του αντίπαλο από τα δεξιά, μπαίνει στην περιοχή και με εξαιρετικό ψιλοκρεμαστό πλασέ γράφει το 0-1 μέσα στην Λισαβόνα
21:57
12' ΓΚΟΛ για την Κλαμπ Μπριζ
21:58
Μετά από φάση διαρκείας στα καρέ της Πόρτο -με την άμυνα να μην μπορεί να διώξει την μπάλα, ήρθε ο Βόσεν με σουτ από κοντά να κάνει το 1-0 για τους Βέλγους.
22:00
15' Παραλίγο να παγώσει το Μπερναμπέου στο Ρεάλ-Λέγκια. Οι Πολωνοί είχαν δοκάρι πριν λίγο, με το 0-0 να παραμένει..
22:00
16' ΓΚΟΛ για την Ρεάλ!
22:01
Από τα δεξιά βγήκε ο Μπέιλ, συνέκλινε προς τα μέσα, έπιασε πολύ ωραίο σουτ με το αριστερό και νίκησε τον γκολκίπερ της Λέγκια για το 1-0 της βασίλισσας.
22:04
20' ΓΚΟΛ για την Ρεάλ!
22:05
Βαθιά μπαλιά για τον Μπενζεμά που βρέθηκε σε ρόλο αριστερού εξτρέμ, ο Γάλλος δίνει στον Μαρσέλο, ο οποίος σχεδόν από το ύψος της μεγάλης περιοχής πιάνει δυνατό, διαγώνιο, συρτό σουτ και γράφει γρήγορα-γρήγορα το 2-0.
22:05
21' Πέναλτι για την Λέγκια!
22:06
Ο Ντανίλο ανέτρεψε τον Ράντοβιτς και ευκαιρία για τους Πολωνούς να μειώσουν
22:06
22' ΓΚΟΛ για την Λέγκια Βαρσοβίας
22:06
Ο Ράντοβιτς από την άσπρη βούλα ευστοχεί για τους φιλοξενούμενους και μειώνει σε 2-1.
22:07
Το πολύ ωραίο γκολ του Ομπαμεγιάνγκ, με το οποίο προηγείται η Ντόρτμουντ στην Πορτογαλία
22:12
Το τέρμα του Μπέιλ, που άνοιξε το σκορ για τη Ρεάλ.
22:21
35' ΓΚΟΛ για την ΤΣΣΚΑ Μόσχας!
22:21
Ο Τραορέ πήρε το ριμπάουντ μετά από ασθενή απόκρουση του Σούμπασιτς και από κοντά έκανε το 1-0 για τους Μοσχοβίτες κόντρα στην Μονακό
22:22
35' Μεγάλος Μπουφόν! Ο φύλακας-άγγελος της Γιουβέντους απέκρουσε το πέναλτι του Λακαζέτ -πέφτοντας στην αριστερή πλευρά της εστίας του- και κράτησε το 0-0 για τη Γιουβέντους, μέσα στην Γαλλία.
22:24
37' ΓΚΟΛ για την Ρεάλ!
22:24
Ο Ντανίλο βγαίνει από τα δεξιά (αν και ήταν οριακά εκτεθειμένος), δίνει στον Ρονάλντο, αυτός στρώνει στον Ασένσιο και ο "μικρός" γράφει με δυνατό σουτ το 3-1 για τη βασίλισσα απέναντι στην Λέγκια.
22:25
37' ΓΚΟΛ για την Σεβίλλη
22:26
Ξεδιπλώνεται εξαιρετικά η Σεβίλλη, με τον Μαριάνο από τα δεξιά να σεντράρει, τον Νασρί να πετάγεται στο πρώτο δοκάρι και με προβολή να κάνει το 1-0 για την Σεβίλλη, μέσα στην έδρα της Ντιναμό Ζάγκρεμπ.
22:26
41' ΓΚΟΛ για την Λέστερ!
22:27
«Περίεργη» σέντρα του Βάρντι για το δεύτερο δοκάρι, ο Σλιμανί πασάρει με το κεφάλι στον συμπατριώτη του Μαχρέζ και αυτός με προβολή από κοντά, ανοίγει το σκορ για τις αλεπούδες απέναντι στην Κοπεγχάγη (1-0).
22:29
42' ΓΚΟΛΑΡΑ για την Ντόρτμουντ!
22:30
Τρομερή προσποίηση του Βάιγκλ, άδειασε εντυπωσιακά τον προσωπικό του αντίπαλο, βρήκε χώρο, έπιασε ένα καταπληκτικό πλασέ στην απέναντι γωνία και έκανε το 0-2 για τους Βεστφαλούς κόντρα στην Σπόρτινγκ.
22:31
Το εκπληκτικό δεύτερο γκολ της Ντόρτμουντ. Όλα τα λεφτά η προσποίηση του Βάιγκλ στην εκκίνηση της φάσης.
22:34
Ημίχρονο σε όλα τα γήπεδα: Λεβερκούζεν-Τότεναμ 0-0, Κλαμπ Μπριζ-Πόρτο 1-0, ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Μονακό 1-0, Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Σεβίλλη 0-1, Λέστερ-Κοπεγχάγη 1-0, Λιόν-Γιουβέντους 0-0, Ρεάλ Μαδρίτης-Λέγκια 3-1, Σπόρτινγκ Λισαβόνας-Ντόρτμουντ 0-2
22:46
Ξεκινούν σιγά-σιγά τα δεύτερα ημίχρονα στις αναμετρήσεις
22:53
Τρομερή φάση στο Λεβερκούζεν-Τότεναμ! Ο Τσιτσαρίτο έκανε από κοντά την προβολή, αλλά προτού περάσει ολόκληρη η μπάλα την γραμμή -όπως επιβεβαιώθηκε και μέσω του goal line technology- ο Γιορίς την άρπαξε και έσωσε τους Λονδρέζους. Παραμένει το 0-0 στην Γερμανία.
22:57
Δυσκολεύει το έργο της Γιουβέντους στην Γαλλία. Ο Λεμινά αποβάλλεται και οι μπιανκονέρι μένουν με δέκα παίκτες.
23:03
Πολύ ήσυχα κυλά ως τώρα το δεύτερο 45λεπτο, δεν έχουμε ακόμα γκολ στο πρώτο τέταρτο!
23:04
Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον Βιέτο της Σεβίλλης. Από τα 4 μέτρα και μόνος του αστοχεί και δεν μπορεί να κάνει το 0-2 μέσα στο Ζάγκρεμπ
23:08
68' ΓΚΟΛ για την Ρεάλ!
23:09
Ωραία σέντρα του Μοράτα από τα αριστερά, εν κινήσει το σουτ του Λούκας Βάσκεθ μέσα από την περιοχή της Λέγκια και 4-1 με όμορφο τρόπο η βασίλισσα.
23:09
67' ΓΚΟΛ για την Σπόρτινγκ Λισαβόνας
23:10
Έμμεσο του Μπρούνο Σέζαρ μεταξύ μικρής και μεγάλης περιοχής, πιάνει... φωτοβολίδα και από κοντά μειώνει σε 1-2. Ντέρμπι ξανά στην Λισαβόνα, με την Ντόρτμουντ να καλείται να διαχειριστεί σωστά το προβάδισμά της.
23:13
69' ΓΚΟΛ για την Πόρτο!
23:14
Στον αιφνιδιασμό έφυγε η πορτογαλική ομάδα, με τον Λαγιούν να πιάνει φοβερό ευθύβολο σουτ λίγο έξω από την περιοχή και να ισοφαρίζει σε 1-1 στο σπίτι της Κλαμπ Μπριζ
23:18
76' ΓΚΟΛ για την Γιουβέντους!
23:19
Εκπληκτική ενέργεια του Κουαδράδο από τα δεξιά, πιάνει έναν κεραυνό από πολύ πλάγια θέση και με πανέμορφο τρόπο κάνει το 1-0 για τη Γιουβέντους μέσα στην έδρα της Λιόν. Κι ενώ οι Ιταλοί παίζουν με δέκα παίκτες. Κι ενώ ο Μπουφόν έχει κατεβάσει ρολά (έχει πιάσει και πέναλτι)
23:22
Η γκολάρα του Κουαδράδο
23:24
85' ΓΚΟΛ για την Ρεάλ!
23:25
Ο Ρονάλντο ελευθερώνει ωραία στα αριστερά για τον Μοράτα, αυτός πλασάρει ωραία απέναντι από τον τερματοφύλακα της Λέγκια και γράφει το 5-1 για τους πρωταθλητές Ευρώπης.
23:30
87' ΓΚΟΛ για την Μονακό!
23:31
Ο Σίλβα παγώνει την ΤΣΣΚΑ και κρατά όρθια την Μονακό του Ζαρντίμ για το 1-1 στην Ρωσία.
23:34
Τελικό στην Μαδρίτη: Η Ρεάλ επικράτησε εύκολα 5-1 της Λέγκια Βαρσοβίας και έφτασε τους 7 βαθμούς σε τρεις αγωνιστικές
23:35
Πέναλτι για την Πόρτο
23:36
Τελικό στην Γερμανία: Λεβερκούζεν και Τότεναμ έμειναν στο 0-0.
23:36
Τελικό στην Μόσχα: ΤΣΣΚΑ-Μονακό 1-1, με την ομάδα του Ζαρντίμ να ισοφαρίζει στο 87'
23:37
Τελικό στη Γαλλία: Η Γιουβέντους νίκησε 1-0 την Λιόν με γκολάρα του Κουαδράδο και παρά το ότι έπαιζε με δέκα παίκτες. Μεγάλη εμφάνιση του Μπουφόν που έβγαλε τα πάντα!
23:37
93' ΓΚΟΛ για την Πόρτο!
23:37
Από την άσπρη βούλα, ο Αντρέ Σίλβα κάνει την ολική ανατροπή για την Πόρτο, γράφοντας το 2-1. Σοκ για την Κλαμπ Μπριζ που έχασε ένα... κάρο ευκαιρίες, προηγήθηκε, αλλά μένει άπραγη.
23:38
Τελικό στην Αγγλία: Με τον Μαχρέζ να χρίζεται σκόρερ, η Λέστερ επικράτησε 1-0 της Κοπεγχάγης, με τους Δανούς να είναι άκρως αξιόμαχοι και στο φινάλε, μάλιστα, να χάνουν δύο σημαντικές ευκαιρίες για να σοκάρουν τους πρωταθλητές Αγγλίας. 3Χ3 για την ομάδα του Ρανιέρι που εν αντιθέσει με την Πρέμιερ Λιγκ, στο Τσάμπιονς Λιγκ πάει... τρένο!
23:40
Τελικό στην Πορτογαλία: Η Ντόρτμουντ επικράτησε 2-1 της Σπόρτινγκ Λισαβόνας κι έφτασε τους 7 βαθμούς, όσους και η Ρεάλ.
23:40
Τελικό στο Ζάγκρεμπ. Σχετικά εύκολα η Σεβίλλη παίρνει τη νίκη απέναντι στην Ντιναμό του Σίλντενφελντ με σκορ 1-0. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης ήρθε από τον Νασρί.
23:40
ΤΕΛΙΚΑ: Λεβερκούζεν-Τότεναμ 0-0, Κλαμπ Μπριζ-Πόρτο 1-2, ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Μονακό 1-1, Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Σεβίλλη 0-1, Λέστερ-Κοπεγχάγη 1-0, Λιόν-Γιουβέντους 0-1, Ρεάλ Μαδρίτης-Λέγκια 5-1, Σπόρτινγκ Λισαβόνας-Ντόρτμουντ 1-2