4ος όμιλος: Μπάγερν Μονάχου-Αϊντχόφεν, Ροστόφ-Ατλέτικο Μαδρίτης
Βαθμολογία 4ου ομίλου: Ατλέτικο Μαδρίτης (6), Μπάγερν Μονάχου (3), Αϊντχόφεν (1), Ροστόφ (1)
21:31
21:32
21:32
21:33
Λιγότερο από ένα τέταρτο για να αρχίσουν τα 8 ματς! Όλα τα ματς στραμμένα στο Καμπ Νόου, στη μάχη της Μπαρτσελόνα με τη Σίτι.
21:42
Έχουν αρχίσει οι ενδεκάδες των ομάδων και μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο παρέα με τους διαιτητές! Λίγα λεπτά για να έχουμε σέντρα στα ματς.
21:43
Όλα τα παιχνίδια μεταδίδονται από τα κανάλια Ote Sports, ενώ την ματσάρα μεταξύ της Μπαρτσελόνα και της Σίτι μπορείτε να τη δείτε και από την ΕΡΤ.
21:45
1' Σέντρα στις αναμετρήσεις του Champions League!
21:49
21:50
50 εμφανίσεις στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση έφτασε ο Κουαρέσμα.
21:53
Δεν υπάρχει κάποιο τέρμα στα πρώτα λεπτά των αγώνων.
21:54
8' Πέναλτι υπέρ της Μπενφίκα.
21:55
9' ΓΚΟΛ για τη Μπενφίκα με τον Σάλβιο!
21:56
Ο Σάλβιο από την άσπρη βούλα δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει και να ανοίξει το σκορ για τους Πορτογάλους.
21:57
13' ΓΚΟΛ η Μπάγερν Μονάχου!
21:58
Ο Ρόμπεν εκτέλεσε πανέξυπνα και γρήγορα το κόρνερ και ο Μίλερ με διπλή προσπάθεια από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
21:59
13' ΓΚΟΛ για την Μπεσίκτας.
21:59
Ο Κορέια μετά από ασίστ του Κουαρέσμα έκανε το 1-0 για τους Τούρκους στην έδρα της Νάπολι.
21:59
13' ΓΚΟΛ για την Άρσεναλ.
22:00
Ο Αλέξις Σάντσες με τρομερό πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 1-0 για την Άρσεναλ κόντρα στην Λουντογκόρετς.
22:04
17' ΓΚΟΛ για τη Μπαρτσελόνα!
22:05
Ο Ινιέστα πάτησε για τον Μέσι, ο Φερναντίνιο γλίστρησε και ο Αργεντινός το εκμεταλλεύθηκε και αφού έκανε τον Μπράβο να... σπαρταράει στο χορτάρι, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Μπαρτσελόνα-Σίτι 1-0.
22:06
21' ΓΚΟΛ για τη Μπάγερν!
22:06
Ο Αλάμπα σέντραρε από τα αριστέρα, η μπάλα κόντραρε και πήρε πολύ ύψος, με τον Κίμιχ να στέλνει τη μπάλα εξ επαφής στα δίχτυα. 2-0 η Μπάγερν την Αϊντχόφεν.
22:09
Το γκολ του Μέσι
22:13
Έχουμε φτάσει στο 25ο λεπτό στις αναμετρήσεις.
22:14
10 γκολ σε 10 συμμετοχές μετράει φέτος ο Μέσι!!!
22:16
30' ΓΚΟΛ για τη Νάπολι!
22:17
Ο Καγιεχόν γύρισε πάρα πολύ ωραία τη μπάλα και ο Μέρτενς από κοντά, πλάσαρε τον Φάμπρι. Νάπολι-Μπεσίκτας 1-1
22:23
37' ΓΚΟΛ για τη Μπεσίκτας!
22:25
Ο Ζορζίνιο κάνει τραγικό γύρισμα και βγάζει τετ-α-τετ τον Αμπουμπακάρ, ο οποίος πλασάρει, ο Ρέινα δεν μπορεί να διώξει με τα πόδια και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα. Ήθελε να μπει αυτό το γκολ!!! 2-1 η Μπεσίκτας, λοιπόν, μέσα στην έδρα της Νάπολι.
22:25
40' ΓΚΟΛ για την Παρί!
22:26
Σύγχυση στα καρέ της Βασιλείας, ο Ντι Μαρία επωφελήθηκε και με τρομερό σουτ άνοιξε το σκορ για την Παρί.
22:27
42' ΓΚΟΛ για την Αϊντχόφεν!
22:27
Ο Νάρσινγκ με πολύ ωραίο σουτ από τα όρια της περιοχής, νικάει τον Νόιερ, ο οποίος βρήκε λίγο τη μπάλα και μειώνει για την Αϊντχόφεν σε 2-1!
22:28
42' ΓΚΟΛ για τη Άρσεναλ!
22:29
Ο Εζίλ βρήκε τον Γουόλκοτ έξω από την περιοχή, με τον Άγγλο μεσοεπιθετικό να πιάνει ένα ωραίο πλασέ και να γράφει το 2-0 για τους Λονδρέζους κόντρα στην Λουντογκόρετς.
22:32
Ημίχρονο στις αναμετρήσεις του Champions League. Πάμε να δούμε τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα ανά όμιλο.
22:46
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος των αναμετρήσεων!
22:48
47' ΓΚΟΛ για την Άρσεναλ!
22:49
Ο Τσάμπερλεϊν με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 3-0 για την Άρσεναλ.
22:49
Μόνο η Μπαρτσελόνα δεν έχει ξεκινήσει ακόμα!
22:52
49' Πέναλτι για την Νάπολι!
22:54
51' Ο Φάμπρι... ψάρωσε τον Ινσίνιε και πέφτοντας στη δεξιά του γωνία, έβγαλε το πέναλτι του εξτρέμ της Νάπολι. Παραμένει το 2-1 για την Μπεσίκτας μέσα στον Σαν Πάολο
22:57
55' ΓΚΟΛ για τη Μπενφίκα!
22:58
Ο Τσέρβι έκανε το σουτ, η μπάλα βρήκε στον Μήτρογλου και του ξαναστρώθηκε και στη συνέχεια και με δεύτερο σουτ σκόραρε. 2-0 η Μπενφίκα στην έδρα της Ντιναμό Κιέβου.
22:58
57' ΓΚΟΛ για την Άρσεναλ, 4-0 με τον Εζίλ.
22:59
57' ΓΚΟΛ για την Γκλάντμπαχ! Ο Στιντλ με ωραίο σουτ κάνει το 1-0 για τους Γερμανούς μέσα στη Σκωτία.
23:00
59' ΓΚΟΛ για τη Μπάγερν! Ο Ρόμπεν έκανε το σουτ, ο Ζουτ την επέμβαση και ο Λεβαντόφσκι από κοντά με κεφαλιά έγραψε το 3-1 για τους Γερμανούς.
23:03
Ο Μπράβο έπιασε τη μπάλα εκτός περιοχής και αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα. Στα τελευταία 35 λεπτά με παίκτη λιγότερο η Σίτι, παραμένει το 1-0 υπέρ της Μπαρτσελόνα.
23:05
62' ΓΚΟΛ για την Παρί! Κακή απομάκρυνση της άμυνας της Βασιλείας, ο Λούκας Μόουρα επωφελήθηκε και έκανε το 2-0 για τους Γάλλους κόντρα στη Βασιλεία.
23:06
62' ΓΚΟΛ για την Ατλέτικο! Ο Καράσκο με δυνατό σουτ από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 1-0 για τους Μαδριλένους μέσα στην έδρα της Ροστόφ.
23:07
61' ΓΚΟΛ για την Μπαρτσελόνα! Ο Μέσι με άψογο πλασέ νικάει τον Καμπαγιέρο και κάνει το 2-0 για τους Μπλαουγκράνα κόντρα στη Σίτι.
23:11
68' Πέναλτι για τη Νάπολι!
23:12
Τραγική υπόδειξη του διαιτητή, ο Ερκίν δεν έχει κάνει κανένα πέναλτι στον Μέρτενς.
23:13
70' ΓΚΟΛ για την Νάπολι! Ο Γκαμπιαντίνι ισοφαρίζει το σκορ για τη Νάπολι, 2-2 με τη Μπεσίκτας.
23:15
69' ΓΚΟΛ για τη Μπαρτσελόνα! Ο Σουάρες βγάζει τον Μέσι μόνο του απέναντι από τον Καμπαγιέρο, με τον Αργεντινό να μην δυσκολεύεται να πλασάρει. Χατ -τρικ από τον Αργεντινό και 3-0 η Μπαρτσελόνα τη Σίτι.
23:19
73' Με δέκα και η Μπαρτσελόνα, κόκκινη ο Ματιέ
23:22
73' ΓΚΟΛ η Γκλάντμπαχ. Ο Χαν κάνει το 2-0 για τους Γερμανούς μέσα στη Σκωτία επί της Σέλτικ.
23:24
83' ΓΚΟΛ για την Άρσεναλ, ο Λούκας Πέρεθ έβγαλε τον Εζίλ μόνο του και ο δεύτερος δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 5-0
23:25
85' ΓΚΟΛ για την Μπάγερν, ο Ρόμπεν με κεφαλιά έγραψε το 4-1.
23:28
87' ΓΚΟΛ για την Άρσεναλ, 6-0 με τον Εζίλ ΞΑΝΑ, ο οποίος κάνει το χατ-τρικ.
23:30
86' ΓΚΟΛ για την Μπεσίκτας, ο Αμπουμπακάρ σκοράρει από θέση οφσάιντ και κάνει το 3-2 για τους Τούρκους κόντρα στη Νάπολι!
23:31
86' Πέναλτι για τη Μπαρτσελόνα!
23:32
87' Ο Καμπαγιέρο... έβγαλε το πέναλτι του Νεϊμάρ, παραμένει το 3-0.
23:35
89' ΓΚΟΛ για την Μπαρτσελόνα, ο Νεϊμάρ παίρνει... τη ρεβάνς από τον Καμπαγιέρο και κάνει το 4-0.
23:35
90' ΓΚΟΛ για την Παρί, ο Καβάνι με πέναλτι έκανε το 3-0.