Καραμπάγκ-ΠΑΟΚ

19:21
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στην Καραμπάγκ και τον ΠΑΟΚ στο Αζερμπαϊτζάν για την 3η αγωνιστική του Europa League.
19:34
Ο ΠΑΟΚ αναζητά το θετικό αποτέλεσμα που θα τον φέρει ακόμη πιο κοντά στην πρόκρισή του στην επόμενη φάση. Με νίκη δε, αγκαλιάζει την πρόκρισή του στη φάση των «32».
19:35
Η βαθμολογία του 10ου ομίλου: Φιορεντίνα 4 (5-1), ΠΑΟΚ 4 (2-1), Λίμπερετς 1 (3-4), Καραμπάγκ 1 (3-7)
19:35
Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, η Λίμπερτς φιλοξενεί την Φιορεντίνα.
19:36
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.
19:36
Θα ξεκινήσουμε με αυτή των γηπεδούχων.
19:36
Καραμπάγκ (Κουμπάν Κουρμπάνοφ): Σέχιτς, Μεντβέντεφ, Χουσέινοφ, Σαντίγκοφ, Αγκολί, Γκαράγιεφ, Αλμέιδα, Αρμιγκουλίγιεφ, Κιντάνα, Μουαρέμ, Εντλοβού.
19:38
Στον πάγκο για τους Αζέρους: Μαγκομενταλίγιεφ, Μαντάτοφ, Αλασκάροφ, Γκουρμπάνοφ, Ντασντεμίροφ, Ναντίροφ, Ντινίγιεφ.
19:38
Πάμε να δούμε και αυτή του ΠΑΟΚ που έχει μια μεγάλη έκπληξη, καθώς στην επίθεση ξεκινάει ο Τιάμ, ενώ ο Μπίσεσβαρ έμεινε στον πάγκο.
19:39
ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ίβιτς): Γλύκος, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Λέοβατς, Κάνιας, Τσίμιροτ, Σάχοφ, Κάμπος, Τιάμ, Ροντρίγκες.
19:39
Στον πάγκο: Μπρκιτς, Χαρίσης, Μαλεζάς, Φακ. Περέιρα, Κουλούρης, Μπίσεσβαρ, Κίτσιου.
19:41
Διαιτητής: Αλόν Γεφέτ (Ισραήλ)
19:45
19:45
Και το γράφημα με τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
19:53
Λιγότερα από δέκα λεπτά για τη σέντρα!
19:56
Οι δύο ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο παρέα με τη διαιτητική πεντάδα. Λίγα λεπτά για να ξεκινήσει το ματς!
19:57
Αρκετός κόσμος στο γήπεδο, κυρίως στα πέταλα! Δεν είναι γεμάτο πάντως!
19:59
Την ίδια ώρα αγωνίζεται και ο Παναθηναϊκός με τη Σταντάρ στη Λιέγη, ενώ στις 22.05 παίζει ο Ολυμπιακός με την Αστάνα στο «Γ. Καραϊσκάκης».
20:01
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
20:02
Με τις άσπρες εμφανίσεις ο ΠΑΟΚ, με μαύρες η Καραμπάγκ.
20:02
Μπορεί στο γήπεδο να βρίσκονται 12 χιλιάδες οπαδοί της Καραμπάγκ αλλά στα πρώτα λεπτά του αγώνα δείχνουν ότι έχουν όρεξη να βγάλουν και τα... λαρύγγια τους! Πολύ φωνή και ωραία ατμόσφαιρα ήδη από τους Αζέρους.
20:08
O ΠΑΟΚ δυσκολεύεται να κυκλοφορήσει τη μπάλα καθώς η Καραμπάγκ πιέζει αρκετά!
20:11
10' Τεράστια ευκαιρία για την Καραμπάγκ!
20:12
Ο Μουαρέμ δεν καταφέρνει εξ επαφής να βρει σωστά τη μπάλα και να σκοράρει, στέλνοντάς την πολύ άουτ!
20:14
Γλύτωσε από... θαύμα ο ΠΑΟΚ στην προηγούμενη φάση!
20:17
Στο άλλο ματς του ομίλου, η Φιορεντίνα προηγείται μέσα στην Τσεχία της Λίμπερετς με 1-0.
20:19
19' ΔΟΚΑΡΙ η Καραμπάγκ!
20:20
Ο Αγκολί έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Εντλοβού το βολέ αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. Πολύ μεγάλη στιγμή για τους γηπεδούχους.
20:22
Πρώτο 20λεπτο στο παιχνίδι. Η Καραμπάγκ είναι ανώτερη, έχει τις δύο πολύ μεγάλες στιγμές του ματς, με τον ΠΑΟΚ να μην μπορεί να κυκλοφορήσει καλά τη μπάλα.
20:24
23' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!
20:25
Ο Λέο Μάτος έκανε τη γλυκιά σέντρα, ο Σάχοφ το ανάποδο ψαλίδι αλλά ο Σέχιτς έδιωξε εντυπωσιακά.
20:29
H Φιορεντίνα έχει κάνει δύο τα τέρματά της κόντρα στη Λίμπερετς και φαίνεται πως καθαρίζει από νωρίς το ματς.
20:33
O ΠΑΟΚ έχει δώσει την κατοχή (62-38%) στην Καραμπάγκ και με την πολύ γρήγορη τριάδα που διαθέτει στην επίθεση προσπαθεί να χτυπήσει στην κόντρα.
20:37
Δέκα λεπτά ακόμη για το ημίχρονο. Παραμένει το 0-0 στο ματς.
20:41
40' Σουτ του Τζάλμα Κάμπος αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.
20:42
42' Σουτ του Εντλόβου υπό την πίεση του Κρέσπο, η μπάλα άουτ.
20:46
2 λεπτά οι καθυστερήσεις!
20:48
Ημίχρονο στο ματς! Η Καραμπάγκ βρίσκεται ισόπαλη χωρίς τέρματα με τον ΠΑΟΚ. Καλύτεροι στο πρώτο 20λεπτο οι Αζέροι που είχαν δύο πολύ μεγάλες στιγμές, ενώ οι Θεσσαλονικείς άγγιξαν το γκολ με το ψαλιδάκι του Σάχοφ.
21:03
46' Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.
21:04
Στο γήπεδο βρίσκονται και 25-30 οπαδοί του ΠΑΟΚ, οι οποίοι έκαναν περισσότερα από 3000 χιλιόμετρα για να βρεθούν στο Αζερμπαϊτζάν!
21:13
54' O Moυαρέμ έπεσε στην περιοχή μετά από επαφή που είχε με τον Μάτος και ζήτησε πέναλτι αλλά δεν υπήρξε παράβαση.
21:14
56' ΓΚΟΛ για την Καραμπάγκ!
21:15
Ο Μεντβέντεφ έφυγε στην αντεπίθεση και έκανε την κάθετη στον Κιντάνα, που φαίνεται να καλύπτεται από τον Μάτος, με τον άσο της Καραμπάγκ να πλασάρει τον Γλύκο και να ανοίγει το σκορ.
21:17
59' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μπίσεσβαρ αντί Κάνιας.
21:19
Ο Ίβιτς έβαλε τον Ολλανδό μεσοεπιθετικό για να κάνει πιο επιθετική την ομάδα του! Για να δούμε...
21:20
Ο Κάμπος είναι εκτός παιχνιδιού, το ίδιο και ο Τιάμ που παρότι έχει δώσει πολλές μονομαχίες δεν έχει καταφέρει να... πετύχει πάσα!
21:24
66' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Περέιρα αντί Τιάμ
21:30
70' Έντονες διαμαρτυρίες από τους ανθρώπους του ΠΑΟΚ! Ο Ροντρίγκες βρήκε τον Μπίσεσβαρ μέσα στην περιοχή, αυτός έπεσε μετά από τράβηγμα του Χουσέινοφ με τον διαιτητή να δείχνει «παίζετε». Φαίνεται να υπάρχει παράβαση και πέναλτι, ωστόσο δεν έχουμε δει ακόμη ριπλέι για να είμαστε σίγουροι.
21:31
73' Κίτρινη κάρτα στον Εντλοβού.
21:34
76' Αλλαγή για την Καραμπάγκ. Μαντατόφ αντί Εντλοβού.
21:34
76' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Κουλούρης αντί Κάμπος.
21:37
77' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Λέοβατς γύρισε πολύ ωραία τη μπάλα μέσα στην περιοχή, ο Μάτος έκανε το σουτ αλλά η μπάλα ενώ είχε κατεύθυνση προς τα δίχτυα χτύπησε στον Χουσέινοφ.
21:37
Από τη στιγμή που έχει μπει στο ματς ο Μπίσεσβαρ ο ΠΑΟΚ είναι καλύτερος.
21:38
79' Κίτρινη κάρτα στον Αρμιγκουλίεφ.
21:42
Φθάσαμε στο 84ο λεπτό της αναμέτρησης, η Καραμπάγκ προηγείται 1-0 του ΠΑΟΚ.
21:45
87' ΓΚΟΛ για την Καραμπάγκ!
21:46
Ο Μουαρέμ έκανε την κάθετη, η άμυνα του ΠΑΟΚ κοιμήθηκε και ο Αμιργκουλίεφ δεν δυσκολεύτηκε να πλασάρει τον Γλύκο για να κάνει το 2-0.
21:48
90' Αλλαγή για την Καραμπάγκ. Αλασκαρόφ αντί Κιντάνα.
21:50
92' Αλλαγή για την Καραμπάγκ. Ναντίροφ αντί Μουέρεμ.
21:51
Τέλος στο ματς. Ο απαράδεκτος ΠΑΟΚ ηττήθηκε 2-0 από την Καραμπάγκ. Ακολουθεί αναλυτικό κείμενο για το ματς στο sportfm.gr