Σταντάρ Λιέγης-Παναθηναϊκός

19:21
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι του Παναθηναϊκού με την Σταντάρ, στην Λιέγη.
19:22
Οι πράσινοι –χωρίς τον εμπύρετο Μπεργκ στην 18άδα- στοχεύουν στους πρώτους τους φετινούς βαθμούς μετά τις δύο ήττες από Άγιαξ και Θέλτα. Από την άλλη, οι Βέλγοι μετρούν μία ισοπαλία απέναντι στους Γαλιθιάνους και μία ήττα από τους Ολλανδούς.
19:24
Οι δύο ομάδες έχουν συναντηθεί τέσσερις φορές στο παρελθόν, με την Σταντάρ να μετρά τρεις νίκες, ενώ ένα παιχνίδι έχει λήξει ισόπαλο.
19:25
Παναθηναϊκός: Στιλ, Σάμπα, Μολέδο, Κουτρουμπής, Χουλτ, Κουλιμπαλί, Ζέκα, Λεντέσμα, Βιγιαφάνιες, Ιμπάρμπο, Λέτο
19:25
Στον πράσινο πάγκο: Κοτσόλης, Ιβανόφ, Λουντ, Εμποκού, Μέστο, Χατζηγιοβάννης, Ρινάλντι
19:26
Το βασικό που παρατηρεί κάποιος είναι το ότι δεν υπάρχει πουθενά ο Μάρκους Μπεργκ. Ο Σουηδός ταλαιπωρείται από ίωση, έχει ανεβάσει πυρετό, ο οργανισμός του είναι εξαντλημένος και ως εκ τούτου δεν μπορούσε ούτε στον πάγκο να βρίσκεται.
19:28
Από την άλλη, ο Κουτρουμπής βρίσκεται κανονικά στη διάθεση του Στραματσόνι και παίρνει τη μία από τρεις θέσεις στα μετόπισθεν (μαζί με Σάμπα-Μολέδο).
19:29
Η βαθμολογία του ομίλου: Άγιαξ 6, Θέλτα 4, Σταντάρ Λιέγης 1, Παναθηναϊκός 0
19:35
Σταντάρ Λιέγης: Ζιλέτ, Ντοσεβί, Σολζ, Εντμίλσον, Τρέμπελ, Αντράντε, Φάι, Λαΐφης, Σισέ, Σα, Μπελφοντίλ
19:38
Αρκετοί φίλοι του Παναθηναϊκού στο γήπεδο, το οποίο δεν θα είναι γεμάτο, αφού ο κόσμος της Σταντάρ... δεν έχει αγκαλιάσει για την ώρα την προσπάθεια της ομάδας του.
19:54
Σε λίγο θα βγουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες για να πάμε σε σέντρα...
19:55
Στη φυσούνα οι 22 ποδοσφαιριστές αυτή την ώρα.
19:56
Στα πράσινα η εμφάνιση του Παναθηναϊκού, κόκκινο και άσπρο χρώμα αυτή της Σταντάρ Λιέγης
19:58
Οι καθιερωμένες χειραψίες τώρα ανάμεσα στους παίκτες των δύο αποψινών αντιπάλων
19:59
"Όχι στο ρατσισμό" το μήνυμα των ομάδων, με τους παίκτες αγκαλιασμένους στο κέντρο του γηπέδου
20:00
Σέντρα στο παιχνίδι, καλή επιτυχία στον Παναθηναϊκό
20:01
1' Ωραία ανάπτυξη από τους πράσινους, με τον Ιμπάρμπο να μπαίνει κατά μέτωπο, να συνεργάζεται με τον Λέτο, αλλά στο τέλος να ανοίγει η μπάλα και να μην μπορεί να απειλήσει ο Κολομβιανός
20:06
Παιχνίδι υπομονής από τον Παναθηναϊκός ως τώρα, κλείνει κάθε διαδρόμο. Ιμπάρμπο και Λέτο παίζουν μαζί στην επίθεση σε σύστημα 3-4-1-2
20:08
8' Φάση για τον Παναθηναϊκό. Ωραία σέντρα του Χουλτ από τα αριστερά, ο Μολέδο που είχε προωθηθεί πιάνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, αλλά σημαδεύει πάνω από την εστία του Ζιλέ.
20:12
12' ΓΚΟΛΑΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΙΜΠΑΡΜΠΟ
20:13
Ο Ιμπάρμπο βγήκε από τα δεξιά, συνέκλινε με εξαιρετική ντρίμπλα, αποφεύγοντας τον προσωπικό του αντίπαλο και με ένα φοβερό, διαγώνιο, φαλτσαριστό σουτ με το αριστερό, έγραψε το 0-1 μέσα στην Λιέγη!
20:15
Το πανέμορφο τέρμα του Ιμπάρμπο
Victor Ibarbo Goal HD - St. Liege 0... από hqfootball2016
20:17
17' Εξαιρετικός τακτικά ο Παναθηναϊκός, δεν αφήνει στην Σταντάρ να κάνει το παραμικρό, ελέγχει απόλυτα την αναμέτρηση.
20:20
20' Κίτρινη κάρτα στον Λέτο που πήγε "άτσαλα" πάνω στον Σισέ.
20:21
22' Πρώτη εστία κινδύνου για την άμυνα του Παναθηναϊκού Ο Σάμπα δεν πρόλαβε τον Ορλάντο Σα, ο οποίος έδωσε με το κεφάλι στον Μπελφοντίλ, όμως προτού ο Αλγερινός επιθετικός επιχειρήσει να εκτελέσει από κοντά τον Στιλ, ήρθε ο Μολέδο με εντυπωσιακό τάκλιν να τον σταματήσει.
20:23
20:31
Ο Λέτο ταλαιπωρεί συχνά-πυκνά τους αμυντικούς της Σταντάρ, είτε κρατώντας μπάλα με το εκτόπισμα και την τεχνική του, είτε ανοίγοντας διαδρόμους για συμπαίκτες του. Δεν απειλείται καθόλου πίσω το τριφύλλι, που έχει το προβάδισμα και ψάχνει μία φάση, μία κόντρα για να βάλει ακόμα πιο γερά βάσεις για διπλό
20:32
Σε μια φάση νωρίτερα, στο 10', έπειτα από άγριο μαρκάρισμα του Εντμίλσον, ο Ζέκα έσπασε το δόντι του, το οποίο αποκολλήθηκε εντελώς. Ο αρχηγός του Παναθηναϊκού αιμορραγεί και χρειάστηκε η άμεση επέμβαση του ιατρικού τιμ.
20:36
36' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ, ΞΑΝΆ ΜΕ ΤΟΝ ΙΜΠΑΡΜΠΟ
20:37
Νέα γκολάρα για το τριφύλλι! Ιμπάρμπο πάτησε την μπάλα για τον Λέτο, αυτός με την μία την επέστρεψε στον Κολομβιανό, ο οποίος από την κορυφή και το ύψος της περιοχής πιάνει ωραίο σουτ, γράφοντας το 2-0!
20:39
Η νέα γκολάρα του Ιμπάρμπο
0 -2 Victor Ibarbo Second Goal HD - Standard... από hqfootball2016
20:41
20:43
Εντυπωσιακός και άκρως διαβασμένος ο Παναθηναϊκός στα πρώτα 40 λεπτά του αγώνα, ελέγχει απόλυτα την αναμέτρηση, έχει "σβήσει" την Σταντάρ, έχει πετύχει δύο πανέμορφα γκολ, μοιάζει απειλητικός σε κάθε "κατεβασιά" με Βιγιαφάνιες-Λέτο-Ιμπάρμπο και διατηρεί ένα πολύ σοβαρό προβάδισμα για να πάρει το τρίποντο στην Λιέγη
20:44
45' Πέναλτι για την Σταντάρ Λιέγης
20:46
Ο διαιτητής -μετά από υπόδειξη του επόπτη περιοχής- «ανακαλύπτει» πέναλτι σε μαρκάρισμα του Κουτρουμπή στον Ορλαντό Σα. ΔΕΝ υπάρχει παράβαση, με τον Πορτογάλο φορ να πέφτει μόνος και ουσιαστικά πρόκειται για ΣΟΒΑΡΟ λάθος του ρέφερι.
20:47
45+1' ΓΚΟΛ για την Σταντάρ Λιέγης. Ο Εντμίλσον νικά από τα 11 βήματα τον Στιλ και μειώνει σε 1-2
20:48
Ημίχρονο στην Λιέγη. Με δύο γκολάρες του Ιμπάρμπο, ο Παναθηναϊκός προηγείται 2-1 και θα μπορούσε να ήταν πολύ πιο άνετος, αν ο διαιτητής δεν είχε κάνει το λάθος στο 45' και δεν είχε δώσει ανύπαρκτο πέναλτι στην Σταντάρ, με το οποίο μείωσαν οι γηπεδούχοι.
21:04
Με μία αλλαγή θα ξεκινήσει το δεύτερο μέρος για τον Παναθηναϊκό. Ο Σάμπα ένιωσε ενοχλήσεις και δεν μπορεί να συνεχίσει, με τον Ιβανόφ να παίρνει τη θέση του.
21:04
Σέντρα στην επανάληψη
21:06
Ο Στραματσόνι αποβλήθηκε και θα παρακολουθήσει από τις εξέδρες το δεύτερο 45λεπτο! Με τη λήξη του πρώτου μέρους, ο Ιταλός μπήκε έξαλλος στον αγωνιστικό χώρο για να διαμαρτυρηθεί για το πέναλτι-φάντασμα που καταλόγισε ο διαιτητής και απόρροια αυτού ήταν η αποβολή του.
21:09
"Γκαζωμένη" έχει μπει στο δεύτερο μέρος η Σταντάρ, ο Παναθηναϊκός οφείλει να μην χάσει το μυαλό του από την "αστεία" απόφαση του διαιτητή στη φάση του πέναλτι και να συνεχίσει πάνω στο πλάνο του για το διπλό.
21:16
Δεν κρατάει καθόλου μπάλα ο Παναθηναϊκός, παίζει πολύ από τα πλάγια η Σταντάρ και επιχειρεί να προκαλέσει ρήγματα στην πράσινη άμυνα
21:17
58' Μακρινό σουτ του Λέτο, πολύ ψηλά άουτ η μπάλα
21:21
Συμπληρώσαμε μία ώρα αγώνα στην Λιέγη, ο Παναθηναϊκός προηγείται 2-1 της Σταντάρ.
21:24
63' Ο Εμπενζά πέρασε στη θέση του τραυματία Ντοσεβί
21:25
66' Μεγάλη ευκαιρία για την Σταντάρ
21:26
Σέντρα από τα δεξιά για τους Βέλγους, ο Ορλάντο Σα τρυπάει ανάμεσα στα στόπερ του Παναθηναϊκού, κάνει την προβολή όπως έπεφτε, αλλά βρίσκει περισσότερο αέρα, παρά μπάλα και σημαδεύει άουτ.
21:30
Πεσμένος στο χορτάρι ο Βιγιαφάνιες από μαρκάρισμα που του έγινε. Δέχεται τις πρώτες βοήθειες ο Αργεντινός
21:31
72' Έξω ο Σισέ, μέσα ο Ενό για τους Βέλγους
21:33
74' Αλλαγή για το τριφύλλι. Ο Λέτο αφήνει τη θέση του στον Λουντ. Σωστή κίνηση του Στραματσόνι, καθώς χρειαζόταν ένα φρεσκάρισμα η ενδεκάδα.
21:34
75' Πρόβλημα με Ζέκα. Φαίνεται πως έπαθε τράβηγμα όπως έτρεχε για να προλάβει τον Εντμίλσον. Λογικά πάμε για αναγκαστική αλλαγή
21:35
Το ιατρικό επιτελείο του Παναθηναϊκού δένει το πόδι του Ζέκα. Φοβερός ο αρχηγός
21:36
Κουτσαίνει ο Ζέκα, δεν μπορεί να συνεχίσει τελικά και θα αφήσει τη θέση του στον Εμποκού
21:38
79' Φάση για τον Παναθηναϊκό. Στον αιφνιδιασμό η ελληνική ομάδα, ο Ιμπάρμπο ανοίγει ωραία δεξιά στον Βιγιαφάνιες, αυτός κάνει το παράλληλο γύρισμα για να δώσει έτοιμο γκολ στον Εμποκού, αλλά τελευταία στιγμή κόβεται η μπαλιά από αμυνόμενο!
21:39
79' Κίτρινη κάρτα στον "Βίγια" που σταμάτησε τον αιφνιδιασμό που επιχειρούσαν να βγάλουν οι Βέλγοι
21:40
Φάουλ σχεδόν πάνω στη γραμμή της περιοχής του Παναθηναϊκού για την Σταντάρ. Μέσα στο ημικύκλιο έχει στηθεί η μπάλα.
21:41
82' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΤΑΝΤΑΡ, 2-2
21:42
Ο Μπελφοντίλ εκτελεί με όλη του τη δύναμη, η μπάλα περνάει μέσα από τρύπα του τείχους, με τον Στιλ να μην είναι σε ετοιμότητα, αφού αν και το σουτ πηγαίνει πάνω του, εκείνος αντιδρά άσχημα -έχοντας βέβαια αρκετά σώματα μπροστά του- και δεν μπορεί να διώξει με το πόδι
21:47
88' Κίτρινη κάρτα στον Λεντέσμα που πήγε επικίνδυνα πάνω στον αντίπαλό του
21:51
Πέντε λεπτά καθυστερήσεων
21:52
90+1΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Ιμπάρμπο μπαίνει μόνος του στην περιοχή, τελειώνει μόνος του την προσπάθεια όμως ο αντίπαλος αμυντικός βάζει την τελευταία στιγμή την κόντρα και παραχωρεί κόρνερ.
21:55
90+5' Ευκαιρία για την Σταντάρ. Κενό στην άμυνα του Παναθηναϊκού, ο Ορλάντο Σα παίρνει αδύναμη κεφαλιά και ο Στιλ μπλόκαρε.
21:55
90+6' Τέλος της αναμέτρησης
21:55
Ο Παναθηναϊκός φεύγει με τον βαθμό της ισοπαλίας από την έδρα της Σταντάρ Λιέγης με σκορ 2-2.
21:57
Οι πράσινοι προηγήθηκαν με δύο τέρματα του Ιμπάρμπο (12' και 36'), οι Βέλγοι μείωσαν με ανύπαρκτο πέναλτι του Έντμιλσον (45+1') και στη συνέχεια ισοφάρισαν με τον Μπελφοντίλ (82').