Λεβαδειακός-Παναιτωλικός

18:00
Καλησπέρα! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Λεβαδειακός-Παναιτωλικός, για την 8η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά μέσω του ΣΠΟΡ FM 94,6. Οι γηπεδούχοι είναι στην 13η θέση με τέσσερις βαθμούς σε τέσσερα ματς και οι φιλοξενούμενοι στην στην 8η σε πέντε ματς
18:07
Πάμε σιγά-σιγά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
18:07
Λεβαδειακός (Ντόστανιτς) Ναμάσκο, Μουλόπουλος, Ουόν, Μεντί, Μιλιάζες, Κουλιμπαλί, Μαχαίρας, Σίλβα, Μπελγκαζουανί, Γιακουμάκης, Μάντζιος
18:07
Παναιτωλικός (Ματζουράκης): Κυριακίδης, Κλέσιο, Κούσας, Ροντρίγκες, Τσοκάνης, Μάκος, Πάουλο, Ρότσα, Ουάρντα, Τομανέ, Λεντέσμα
18:07
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Μοσχονάς, Τριποτσέρης, Καραμπουέ, Καλτσάς, Καραχάλιος, Ζεζίνιο, Βασιλείου
18:08
Σε αυτόν των φιλοξενούμενων: Κριστιάνο, Χαντάκιας, Ρόσα, Μαρκόφσκι, Καμαβουάκα, Κουτρομάνος, Φερέιρα
18:08
Διαιτητής: Γεώργιος Γιαννουλάκης. Βοηθοί: Εμμανουήλ Καλφάκης, Ιωάννης Κοντιζάς Τέταρτος διαιτητής: Ιωάννης Νεοφυτιάδης
18:12
Πέραν της απουσίας του Σουμπίνιο, που θα επιστρέψει σε δύο εβδομάδες περίπου, ο Ράτσκο Ντόστανιτς, έχει κι άλλο σημαντικό πονοκέφαλο. Το γεγονός ότι η ομάδα του προέρχεται από μεγάλη απραξία. Το προηγούμενο ματς που έδωσε ήταν την 1η Οκτωβρίου, όταν και αγωνίστηκε κόντρα στην ΑΕΛ. Στη συνέχεια υπήρξε διακοπή λόγω των εθνικών ομάδων και την περασμένη εβδομάδα δεν αγωνίστηκε κόντρα στον ΠΑΣ λόγω του σεισμού στα Γιάννενα.
18:15
Από την άλλη ο Γιάννης Ματζουράκης δεν έχει στη διάθεση του τους Μουνιός, αλλά και τους Παπάζογλου, Παπουτσογιαννόπουλο και Μύγα
18:16

Έναρξη στο ματς!

18:18
2' Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Σουτ του Μπελγκαζουανί, το έβγαλε ο Κυριακίδης
18:20
4' Απαντάει ο Παναιτωλικός. Ωραία κίνηση του Ρότσα μέσα από την περιοχή και λίγο προς τα δεξιά και σουτ με το αριστερό, έδιωξε ο Ναμάσκο
18:22
Αναγκαστική αλλαγή για τον Λεβαδειακό στο 7': Ο Ζεζίνιο αντί του Μπελγκαζουανί που δεν μπορεί να συνεχίσει
18:25
9' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Γέμισμα του Μιλιάζες από τα αριστερά, σουτ με τη μια από τον Μάντζιο από πολύ καλή θέση, αλλά έβαλε την προβολή ο Ροντρίγκες και έδιωξε σωτήρια σε κόρνερ.
18:30
14' Σουτ του Ουάρντα, ύστερα από συνεργασία με τον Λεντέσμα, μπλόκαρε ο Ναμάσκο
18:37
26' Κεφαλιά του Ρότσα, η μπάλα λίγο δίπλα από το δεξιό δοκάρι του Ναμάσκο που υπερασπίζεται την εστία του Λεβαδειακού.
18:42
Κερδισμένο φάουλ για τον Παναιτωλικό, ελάχιστα μπροστά από τη γραμμή της μεγάλης περιοχής του Λεβαδειακού
18:43
27' Εκτέλεση φάουλ από τον Πάουλο, μπλόκαρε δίχως ιδιαίτερη δυσκολία ο Κυριακίδης
18:45
29' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό με τους παίκτες που πρωταγωνίστησαν στο 9ο λεπτό! Ο Μιλιάζες γέμισε από στημένη φάση, πέρασε από τον Τόνι Σίλβα που αδράνησε όπως και η αντίπαλη άμυνα και έφθασε στον Μάντζιο που έκανε την προβολή και ο Κυριακίδης μπλόκαρε με τη δεύτερη.
18:53
38' Συρτό σουτ του Μαχαίρα, δεν ανησύχησε ο Κυριακίδης
18:55
40' Κίτρινη στον Γκλέσιο για μαρκάρισμα στον Μάντζιο
18:57

42' ΓΚΟΛ Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ, 1-0!

19:00
Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, ο Ροντρίγκες δεν έδιωξε καλά, ο Γιακουμάκης έπιασε σουτ λίγο έξω από την περιοχή και η μπάλα κόντραρε, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Κυριακίδη που έκανε κίνηση για να πέσει στη δεξιά του πλευρά και δεν μπορούσε να κάνει κάτι.
19:02
Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος
19:02
Δυνατό σουτ του Τομανέ, η μπάλα κόντραρε και έφυγε σε κόρνερ
19:03

Ημίχρονο στο ματς. Λεβαδειακός-Παναιτωλικός 1-0 με το τέρμα του Γιακουμάκη στο 42ο λεπτό

19:05
Ανώτερος ο Λεβαδειακός στο πρώτο μέρος. Κατάφερε να ανοίξει το σκορ λίγο πριν την ανάπαυλα με αρκετά τυχερό τρόπο. Νωρίτερα είχε χάσει δύο μεγάλες ευκαιρίες με τον Μάντζιο στο 9' και το 29' ύστερα από μπαλιές του Μιλιάζες.
19:17
Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου!
19:18

ΓΚΟΛ Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ, 2-0 ΣΤΟ 47'

19:20
Ο Μάντζιος μπούκαρε από τα αριστερά, πήρε… αμπάριζα την άμυνα του Παναιτωλικού και το συρτό σουτ που έκανε βρήκε στο αριστερό δοκάρι του Κυριακίδη και ύστερα από κόντρα στρώθηκε στον Τόνι Σίλβα που από κοντά νίκησε τον εξουδετερωμένο Κυριακίδη
19:21
50' Κακό σουτ του Μάντζιου με το αριστερό, η μπάλα έφυγε ψηλά
19:25
53' Απειλεί ο Παναιτωλικός με τον Ουάρντα, έδιωξε ο Ναμάσκο
19:30
58' Πολύ καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Ο Τόνι Σίλβα βρέθηκε απέναντι από τον Κυριακίδη -ύστερα από πάσα του Γιακουμάκη- έκανε το πλασέ, αλλά δεν είχε δύναμη η μπάλα και απομάκρυνε η αντίπαλη άμυνα.
19:37
65' Κίτρινη στον Λεντέσμα
19:43
Πέναλτι για τον Παναιτωλικό!
19:44
Ο Μαρκόφσκι προσπάθησε να βγει απέναντι από τον Ναμάσκο και ο Τζάκσον του έβαλε σώμα και ο διαιτητής θεώρησε ότι ήταν αντικανονικό το μαρκάρισμα, δείχνοντας παράλληλα και κίτρινη κάρτα.
19:45

ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ, ΜΕΙΩΝΕΙ ΣΕ 2-1 ΣΤΟ 73'

19:46
Ο Μαρκόφσκι ανέλαβε την εκτέλεση πέναλτι και έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Ναμάσκο, που έπεσε στην ίδια μεριά, αλλά δεν μπόρεσε να αποτρέψει το 2-1
19:53
81' Κίτρινη στον Τσοκάνη
19:56
84' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Κεφαλιά του Κούσα -ύστερα από στημένη φάση- η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Ναμάσκο.
20:01
Κίτρινη στον Κουλιμπαλί για τον Λεβαδειακό
20:02
Κίτρινη στον Ναμάσκο για τον Λεβαδειακό
20:02
Αλλαγή στην αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Ζεζίνιο, ο οποίος μπήκε στο 4', πέρασε εκτός και τη θέση του πήρε ο Καλτσάς