Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την 1η αγωνιστική του 1ου ομίλου του Κυπέλλου Ελλάδας ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και την ΑΕΛ στην Τούμπα!
16:56
Για τον ίδιο όμιλο, αύριο αγωνίζεται ο Πανελευσινιακός με τα Τρίκαλα.
16:57
Ο ΠΑΟΚ θέλει να δείξει αντίδραση μετά την ήττα στο Φάληρο από τον Ολυμπιακό την περασμένη Κυριακή. Από ήττα προέρχεται και η ΑΕΛ, που έχασε με... κάτω τα χέρια (4-0) από τον ΠΑΣ Γιάννινα την ίδια ημέρα.
16:59
Περίεργη ημέρα για τον Άγγελο Αναστασιάδη που επιστρέφει ως αντίπαλο στην Τούμπα, κόντρα στον ΠΑΟΚ.
17:00
Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Μπρκιτς, Κίτσιου, Μαλεζάς, Κρέσπο, Γιαννούλης, Κάνιας, Χαρίσης, Μπίσεσβαρ, Μυστακίδης, Περέιρα, Κουλούρης.
17:00
Στον πάγκο: Σιαμπάνης, Τιάμ, Τσίμιροτ, Κοροβέσης, Δεληγιαννίδης, Πούγγουρας, Δημητριάδης.
17:01
Η ενδεκάδα της Λάρισας: Καβουσάκης, Μονιάκης, Ποτουρίδης, Γιοβάνοβιτς, Ναβάρο, Σουλιώτης, Λαμπρόπουλος, Αναστασόπουλος, Κουτσιανικούλης, Μαρουκάκης, Βαρέλα.
17:01
Στον πάγκο: Κουτογλίδης, Ουρτάδο, Αβραάμ, Κεϊτά, Κόντορ, Μακρής, Ντέλετιτς.
17:02
Διαιτητής είναι ο Ανανίας Φωτιάδης (Σερρών), με βοηθούς τους Νικόλαο Κωτούλα (Σερρών) και Σπυρίδων Βασιλόπουλο (Έβρου). Τέταρτος ο Γεώργιος Μηχαϊλίδης (Βοιωτίας).
17:13
Αποδοκιμασίες αλλά και χειροκροτήματα από τους οπαδούς του ΠΑΟΚ όταν ακούστηκε το όνομα του Άγγελου Αναστασιάδη. Ανάμεικτα συναισθήματα από τους φίλους του «δικέφαλου του βορρά».
17:13
Οι δύο ομάδες βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο. Σε πολύ λίγο θα έχουμε σέντρα στην αναμέτρηση.
17:15
Ενός λεπτού σιγή για τη συμπλήρωση 30 χρόνων από το θάνατο του οπαδού της ΑΕΛ, Χαράλαμπου Μπλιώνα.
17:16
Ακούστηκαν και μερικές φωνές από κάποιους ανεγκέφαλους που δεν σεβάστηκαν την μνήμη του αποθανόντος...
17:16
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
17:18
Με ασπρόμαυρες εμφανίσεις ο ΠΑΟΚ, με θαλασσί η ΑΕΛ!
17:20
4' Σουτ του Μπίσεσβαρ έξω από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα περνάει αρκετά μέτρα άουτ.
17:26
11' ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ!
17:27
Ο Μπίσεσβαρ έκανε ωραία προσπάθεια και κάθετη στον Φακούντο ο οποίος πλάσαρε αλλά για κακή του τύχη, η μπάλα χτύπησε στο αριστερό δοκάρι και στη συνέχεια ο Καβουσάκης έδιωξε πάνω στη γραμμή σε κόρνερ.
17:29
13' Σύγχυση στα καρέ της ΑΕΛ, ο Μυστακίδης δεν μπορεί να νικήσει τον Καβουσάκη με τη μπάλα να φεύγει άουτ.
17:33
17' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Κεφαλιά του Κρέσπο από κοντά, διώχνει ο Καβουσάκης.
17:34
18' Σουτ του Περέιρα έξω από την περιοχή, έδιωξε ο Καβουσάκης.
17:35
19' Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Κόρνερ του Περέιρα, κεφαλιά του Κουλούρη, έδιωξε πάνω στη γραμμή ο Ναβάρο.
17:40
24' Δυνατό σουτ του Κουλούρη έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Καβουσάκης.
17:41
Μοιάζει... ανίκητος στο πρώτο 25λεπτο ο τερματοφύλακας της ΑΕΛ, έχει καθαρίσει κάθε φάση που έχει βρει εστία!
17:43
28' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!
17:45
Απίστευτα πράγματα στα καρέ της ΑΕΛ. Ο Περέιρα έστρωσε στον Κίτσιου, η μπάλα κόντραρε σε δύο παίκτες και στρώθηκε στον Μυστακίδη που σούταρε, η μπάλα κόντραρε στα σώματα και ξαναστρώθηκε στον εξτρέμ του ΠΑΟΚ, ο οποίος με δεύτερη ευκαιρία και νέα κόντρα κατάφερε να νικήσει τον Καβουσάκη. Μόνο έτσι μπορούσε να φάει γκολ ο πορτιέρε της Λάρισας.
17:46
30' Κίτρινη κάρτα στον Βαρέλα.
17:50
34' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Περέιρα μέσα από την περιοχή, έπεσε και μπλόκαρε ο Καβουσάκης.
17:51
36' Κίτρινη κάρτα στον Αναστασόπουλου.
17:57
40' Σουτ του Βαρέλα έξω από την περιοχή, ο Μαλεζάς έβαλε την προβολή και ο Μπρκιτς δεν είχε πρόβλημα να μπλοκάρει.
17:57
41' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!
17:57
Ο Μπίσεσβαρ έβγαλε με ωραία κάθετη τον Περέιρα μέσα στην περιοχή και ο τελευταίος με ωραίο πλασέ νίκησε τον Καβουσάκη, κάνοντας το 2-0.
18:01
Συμπληρώθηκαν τα 45'. 1 λεπτό οι καθυστερήσεις.
18:02
45'+1' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Σέντρα του Κουτσιανικούλη, ο Μαρουκάκης βρέθηκε αμαρκάριστος στην περιοχή αλλά η κεφαλιά του βρήκε στην εξωτερική πλευρά του δεξιού δοκαριού και πέρασε άουτ!
18:03
Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο ΠΑΟΚ προηγείται 2-0 της ΑΕΛ χάρη στα γκολ του Μυστακίδη (28') και Περέιρα (41').
18:04
15-3 οι τελικές υπέρ του ΠΑΟΚ! Αναμφίβολα, οι γηπεδούχοι είναι κυρίαρχοι στο παιχνίδι.
18:06
Το 1-0 του ΠΑΟΚ με τον Μυστακίδη
18:17
46' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Αβραάμ αντί Κουτσιανικούλη.
18:17
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος!
18:18
Το 2-0 του ΠΑΟΚ με τον Περέιρα
18:19
47' Ο Μπίσεσβαρ βρήκε τον Κουλούρη, αυτός έκανε το βολέ με το αριστερό έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
18:21
48' Ο Αβραάμ εκτέλεσε από πολύ καλή θέση το φάουλ, αλλά η μπάλα βρήκε στο τείχος και έφυγε κόρνερ.
18:27
Δέκα λεπτά στο δεύτερο μέρος, δεν υπάρχει κάτι το ιδιαίτερο. Ο ΠΑΟΚ συνεχίζει να προηγείται 2-0 της ΑΕΛ.
18:31
59' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Tιάμ αντί Μυστακίδη.
18:32
60' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ντέλετιτς αντί Βαρέλα.
18:35
63' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Τσίμιροτ αντί Κάνιας.
18:41
69' Γύρισμα του Ντέλετιτς, ο Μπρκιτς διώχνει δύσκολα.
18:44
72' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Κουλούρης βρήκε τον Τιάμ μέσα στην περιοχή, αυτός έκανε το γύρισμα και το πλασέ αλλά ο Καβουσάκης έδιωξε με τα πόδια.
18:46
74' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Κοροβέσης αντί Γιαννούλη.
18:52
80' Ο Τιάμ κουβάλησε για πολλά μέτρα τη μπάλα και πλάσαρε έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.
19:04
92' Tρομερή επέμβαση του Μπρκιτς σε σουτ του Ντέλετιτς.
19:06
Τέλος στο ματς. Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 2-0 της ΑΕΛ και ξεκίνησε με το δεξί στο Κύπελλο.