Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ολυμπιακού κόντρα στον Λεβαδειακό.
14:40
Ματς για την 13η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
14:41
Οι ερυθρόλευκοι θέλουν να επιστρέψουν στις νίκες, καθώς προέρχονται από λευκή ισοπαλία 0-0 κόντρα στην Κέρκυρα στο ίδιο γήπεδο. Αν συμβεί αυτό θα αυξήσουν την διαφορά τους από την ΑΕΚ, ενώ φιλοδοξούν και σε στραβοπάτημα του Παναθηναϊκού στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ.
14:42
Mεσοβδόμαδα η ομάδα του Μπέντο επικράτησε εύκολα και με αρκετά ορεξάτη εμφάνιση στην έδρα των Χανίων με σκορ 4-0 για το Κύπελλο.
14:43
Από νίκη 3-0 κόντρα στον Ηρακλή προέρχεται η ομάδα της Βοιωτίας, η οποία επικράτησε και στο Κύπελλο στο ματς κόντρα στον Πανσερραϊκό (3-1).
14:47
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
14:47
Ολυμπιακός (Πάουλο Μπέντο): Λεάλι, Φιγκέιρας, Μποτία, Ντα Κόστα, Ντε λα Μπέγια, Μιλιβόγεβιτς, Μάρτινς, Φορτούνης, Σεμπά, Ελιουνούσι, Ιντέγε
14:47
Στον πάγκο: Χουτεσιώτης, Ρομαό, Καρντόσο, Καμπιάσο, Ανδρούτσος, Βιάνα, Πάρντο
14:47
Λεβαδειακός (Ράτκο Ντόστανιτς): Ναμάσκο, Τριποτσέρης, Κουλιμπαλί, Μαχαίρας, Ζεζίνιο, Μάντζιος, Τόνι Σίλβα, Ουόν, Μιλιάζες, Μουλόπουλος, Καραμπουέ
15:01
1' Έναρξη της αναμέτρησης
15:03
2' Ωραίο γύρισμα του Φορτούνη από τα αριστερά, διώχνει με γροθιές ο Ναμάσκο
15:05
4' Φάση για τον Ολυμπιακό. Κοντινή κεφαλιά του Φορτούνη, έπειτα από κακό τελείωμα του Σεμπά, ο Ναμάσκο μπλοκάρει.
15:10
8' Φαλτσαριστή σέντρα του Φιγκέιρας, διώχνει με προβολή ο Γουόν.
15:12
11' Κεφαλιά του Ντα Κόστα, ύστερα από κόρνερ του Φορτούνη, η μπάλα έφυγε αρκετά άουτ.
15:13
12΄ Κίτρινη κάρτα στον Μποτία για φάουλ στον Μάντζιο
15:17
15' Φάουλ για τον Λεβαδειακό από τα δεξιά. Η φάση ξεκίνησε από οφσάιντ. Λίγο νωρίτερα, ο άλλος βοηθός είχε "χάσει" ένα οφσάιντ του Ιντέγε.
15:17
16' Ο Μιλιάζες εκτελεί και ο Λεάλι μαζεύει εύκολα.
15:22
21' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ωραίος συνδυασμός Φορτούνη, Σεμπά και Ιντέγε με τον Νιγηριανό να αποφεύγει τον Ναμάσκο αλλά τον Μουλόπουλο να διώχνει το σουτ με προβολή.
15:26
25' Σουτ του Μάρτινς έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει άουτ.
15:28
27' Ωραία ενέργεια του Φορτούνη, που μπαίνει στην περιοχή και σπάει την μπάλα στον Ελιουνούσι, όμως το σουτ του Νορβηγού κόντραρε και δεν ενόχλησε τον Ναμάσκο.
15:29
28' Νέα τελική για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Μιλιβόγεβιτς, ο Ιντέγε παίρνει την κεφαλιά με την μπάλα να βρίσκει και στο κεφάλι του Τριποτσέρη και να φεύγει κόρνερ.
15:30
29' Το κόρνερ εκτελείται, ο Μιλιβόγεβιτς παίρνει την κεφαλιά αλλά δεν απειλεί τον αντίπαλο γκολκίπερ.
15:31
30' Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Σεμπά, ο Ντα Κόστα παίρνει την κεφαλιά και στην συνέχεια ο Μποτία αστοχεί με κοντινή προβολή.
15:32
31' Φάση για τον Λεβαδειακό. Σουτ του Τόνι Σίλβα από το ύψος της περιοχής, πέφτει και παραχωρεί κόρνερ ο Λεάλι.
15:33
32' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Το κόρνερ εκτελείται, η μπάλα φτάνει στο πίσω δοκάρι στον Γουόν που δοκιμάζει σουτ το οποίο κοντράρει στο πόδι του Μποτία και βρίσκει στην εξωτερική πλευρά τον δικτύων του Λεάλι. Διαιτητής και βοηθός δεν είδαν την παρέμβαση του Ισπανού στόπερ στην φάση κι έδειξαν άουτ, ενώ ήταν κόρνερ.
15:38
37' Nέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με τον Σεμπά να βγαίνει κατά μέτωπο αλλά τους αμυντικούς του Λεβαδειακού να κοντράρουν το πλασέ που επιχείρησε.
15:39
38' Φάση για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Σεμπά έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ.
15:41
40' Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό. Φαλτσαριστό σουτ του Σεμπά, με μεγάλη επέμβαση ο Ναμάσκο διώχνει σε κόρνερ.
15:42
*** Νωρίτερα, ο βοηθός υπέδειξε λανθασμένα τον Καραμπουέ σε θέση οφσάιντ, σε προσπάθεια αντεπίθεσης του Λεβαδειακού. Καλυπτόταν 1-2 μέτρα ο εξτρέμ των φιλοξενούμενων.
15:45
44' Σουτ του Μιλιβόγεβιτς, η μπάλα φεύγει αρκετά άουτ.
15:47
Δύο λεπτά καθυστερήσεων
15:48
45+1' Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Σουτ του Μάντζιου από πλάγια θέση, διώχνει σε κόρνερ ο Λεάλι.
15:48
45+2' Κίτρινη κάρτα στον Μαχαίρα.
15:49
45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
15:49
Παραμένει το 0-0 στο Φάληρο ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Λεβαδειακό
15:50
Καλύτεροι οι ερυθρόλευκοι, που έχουν χάσει σημαντικές ευκαιρίες.
16:03
46' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Γιακουμάκης αντί του Καραμπουέ.
16:03
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
16:05
48' ΓΚΟΛ 1-0 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!
16:06
Κεφαλιά του Ιντέγε στον Σεμπά ο Νιγηριανός πιάνει φοβερό ανάποδο ψαλίδι και νικάει τον Ναμάσκο!
16:07
Το γκολ δεν έπρεπε να μετρήσει. Ο Ιντέγε ήταν ένα μέτρο οφσάιντ!
16:10
52' Φάση για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Φορτούνη, ο Ιντέγε παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα βρίσκει και στο κεφάλι του Γουόν και φεύγει κόρνερ.
16:15
57' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ωραία συνεργασία του Μάντζιου με τον Ζεζίνιο, με τον πρώτο να βγαίνει απέναντι στον Λεάλι αλλά το πλασέ του ήταν αδύναμο.
16:18
60' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Βασιλείου στη θέση του Κουλιμπαλί.
16:19
61' Τεράστια ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Γιακουμάκης βγαίνει απέναντι από τον Λεάλι, είχε χρόνο να σκεφτεί τι θα κάνει, αλλά έστειλε την μπάλα πάνω απ' την εστία.
16:23
66' Σουτ του Φορτούνη η μπάλα φεύγει άουτ.
16:25
66' Προβολή του Μουλόπουλου στον Ιντέγε. Ο διαιτητής δείχνει κόρνερ. Το μαρκάρισμα του αμυντικού του Λεβαδειακού ήταν αντικανονικό. Κακώς δεν δόθηκε πέναλτι στον Ολυμπιακό.
16:26
68' Κίτρινη κάρτα στον Ζεζίνιο.
16:27
70' ΓΚΟΛ 2-0 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!
16:28
Ο Ντε λα Μπέγια σπάει την μπάλα στον αμαρκάριστο Μιλιβόγεβιτς και αυτός με ωραίο σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής νικάει τον Ναμάσκο
16:28
71΄ ΓΚΟΛ 3-0 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!
16:29
Αντεπίθεση των ερυθρόλευκων μετά την σέντρα των Βοιωτών, ο Σεμπά σπάει την μπάλα στον Φορτούνη και αυτός με πλασέ στην κίνησε "τελειώνει" το ματς
16:30
72' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Πάρντο αντί του Ελιουνούσι.
16:31
74' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ανδρούτσος αντί του Μάρτινς.
16:32
74' ΓΚΟΛ 4-0 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!
16:33
Ο Ντε λα Μπέγια βρίσκει τον αμαρκάριστο Ιντέγε που με κεφαλιά από την μικρή περιοχή πετυχαίνει το δεύτερο τέρμα του.
16:34
77' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Καρντόσο αντί του Ιντέγε
16:37
79' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό! Ωραίο σουτ του Πάρντο έξω από την περιοχή, ο Ναμάσκο βρίσκει την μπάλα κι αυτή βρίσκει στο αριστερό του δοκάρι.
16:42
85' Διαδικαστικού χαρακτήρα τα τελευταία λεπτά
16:44
86' Κεφαλιά του Ντα Κόστα, μπλοκάρει ο Ναμάσκο
16:45
88' Χαμένο τετ-α-τετ από τον Πάρντο
16:48
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
16:51
90'+2' Ανεκμετάλλευτο περνά ένα φάουλ του Μιλιάζες
16:51
93' Λήξη του ματς
16:52
Ο Ολυμπιακός επιστρέφει στις νίκες μετά την ισοπαλία κόντρα στην Κέρκυρα, επικρατώντας 4-0 του Λεβαδειακού