Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην ΑΕΛ και τον Ατρόμητο στο AEL FC Arena
16:40
Το ματς διεξάγεται στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Super League
16:41
Η ΑΕΛ βρίσκεται μόλις στη 14η θέση με 9 βαθμούς και χρειάζεται επειγόντως τη νίκη για να ξεφύγει από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας
16:43
Οι Θεσσαλοί προέρχονται από ένα θετικό αποτέλεσμα στην Τρίπολη κόντρα στον Αστέρα (1-1) αν και βρέθηκε με 10 παίκτες από πολύ νωρίς στο ματς
16:46
Από την άλλη πλευρά, η ομάδα του Γιώργου Κορακάκη είναι σε ανοδική πορεία και προέρχεται από εντυπωσιακή νίκη κόντρα στον ΠΑΟΚ μέσα στην Τούμπα με 4-3.
16:46
Οι Περιστεριώτες βρίσκονται στην 6η θέση με 14 βαθμούς
16:58
Η ενδεκάδα του Ατρόμητου (4-2-3-1): Γκορμπούνοφ – Κοντοές, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Μπίτολο – Μπάγκα, Ούμπιντες – Λημνιός, Τόνσο, Μπρίτο – Λε Ταλέκ
16:59
Στον πάγκο: Παπαδόπουλος, Κατράνης, Ζησόπουλος, Κιβρακίδης, Κεϊτά, Στόιτσεφ, Παπαδόπουλος
17:03
Η ενδεκάδα της ΑΕΛ (4-2-3-1): Ξενοδόχοβ - Ρέντζας, Γκόλιας, Φάρκας, Κοντόρ - Ποτουρίδης, Φατιόν - Ναβάρο, Ντέλετιτς, Ντοντό - Ναζλίδης.
17:06
Στον πάγκο: Καβουσάκης, Αναστασόπουλος, Μονιάκης, Μαρουκάκης, Αβραάμ, Καπός, Λαμπρόπουλος.
17:07
Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας), Βοηθοί: Κουρομπίλια (Δυτ. Αττική), Καλφόγλου (Θεσπρωτίας), 4ος: Βρέσκας (Ημαθίας), Παρατηρητής: Μπίκας (Χαλκιδικής)
17:14
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
17:16
Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα του αεροπορικού δυστυχήματος στην Κολομβία
17:17
1' Σέντρα στο ματς
17:18
Πιο πολύ σε 4-4-2 μοιάζει ο σχηματισμός της ΑΕΛ στο γήπεδο με τους Ντοντό και Ναζλίδη να είναι το επιθετικό δίδυμο
17:22
5' Συμπληρώνονται τα 5 λεπτά στην αναμέτρηση, χωρίς να έχει συμβεί κάτι σπουδαίο. Αναγνωριστικό το παιχνίδι.
17:25
8' Απίστευτη επέμβαση του Γκορμπούνοφ σε κεφαλιά του Ναζλίδη Ο Ρέντζας βγάζει τη σέντρα από τα δεξιά και ο Ναζλίδης πιάνει την ανάποδη κεφαλιά, αλλά ο Λευκορώσος τερματοφύλακας πραγματοποιεί εξαιρετική απόκρουση
17:25
8' Κι άλλη ευκαιρία για την ΑΕΛ με νέα κεφαλιά του Ναζλίδη Από το κόρνερ ο Ναβάρο κάνει τη σέντρα, ο επιθετικός της ΑΕΛ έκανε νέα κεφαλιά, με την μπάλα να περνά λίγα εκατοστά δίπλα από το δεξί δοκάρια της εστίας του Γκορμπούνοφ
17:28
11' Κίτρινη κάρτα στον Φάρκας
17:29
12' Αδύναμο σουτ του Μπρίτο από μακριά, απευθείας στην αγκαλιά του Ξενοδόχοφ
17:33
16' Έχει ισορροπήσει την κατάσταση ο Ατρόμητος, αλλά δεν έχει κλασική ευκαιρία. Πολύ επιθετική η ΑΕΛ με τους δύο επιθετικούς
17:36
19' Μακρινό σουτ του Τόνσο με αξιώσεις, η μπάλα δίπλα από την εστία του Ξενοδόχοφ, βρίσκει και την πάνω πλευρά των διχτύων
17:37
20' Κλασική ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Τρομερή μπαλιά του Μπρίτο, κοντρολάρει ο Τόνσο και παρά την πίεση των αμυντικών των γηπεδούχων κατάφερε να κάνει ένα σουτ όπως-όπως από το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά μπλόκαρε ο Ξενοδόχοφ
17:39
22' Σουτ του Ναζλίδη, εύκολη απόκρουση του Γκορμπούνοφ
17:43
25' Πιέζει πάρα πολύ την άμυνα του Ατρόμητου η ΑΕΛ, τη στιγμή που οι φιλοξενούμενοι θέλουν να επιβάλλουν το δικό τους παιχνίδι.
17:43
26' Κίτρινη κάρτα στον Φατιόν. Πολύ επικίνδυνο μαρκάρισμα του χαφ της ΑΕΛ με τα δύο πόδια. Ευτυχώς για εκείνον και τον Μπρίτο βρήκε μόνο μπάλα, ωστόσο ο Κομίνης τιμωρεί το τάκλιν.
17:48
31' Έχει πέσει ο ρυθμός των πρώτων λεπτών
17:49
32' Κίτρινη κάρτα στον Φυτανίδη
17:52
35' Προσπάθεια του Τόνσο να απειλήσει με μακρινό σουτ, κακή προσπάθεια, η μπάλα κατέληξε άουτ
17:53
36' Ο Ποτουρίδης εμπόδισε με το χέρι του τον Ούμπιντες να πάει προς την μπάλα και ο Αργεντινός στο έδαφος. Δεν υπέδειξε κάτι ο Κομίνης
18:01
45' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ!
18:02
Τρομερό γκολ του Λημνιού που με γυριστό σουτ ανοίγει το σκορ! 1-0 ο Ατρόμητος!
18:03
Αξίζει να σημειωθεί ότι είναι το πρώτο γκολ του Λημνιού στην καριέρα του σε επίπεδο Super League!
18:03
Λήξη α' ημιχρόνου!
18:04
Ο Ατρόμητος έπειτα από ένα πρώτο δύσκολο για εκείνον 20λεπτο, έφερε το ματς στα μέτρα του και με γκολ του Λημνιού είναι μπροστά στο σκορ με 1-0
18:19
Ετοιμάζει διπλή αλλαγή η ΑΕΛ
18:21
46' Εκτός οι Ντέλετιτς και Ντοντό, μέσα οι Αβραάμ και Μαρουκάκης
18:21
46' Έναρξη του β ημιχρόνου
18:23
47' ΓΚΟΛ Η ΑΕΛ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΡΟΥΚΑΚΗ!
18:24
Ο Ναζλίδης περνά την μπάλα κάτω από τα πόδια του Φυτανίδη, μπαίνει στην περιοχή και δίνει έτοιμο γκολ στον Μαρουκάκη που κάνει το 1-1
18:25
Η παρέμβαση του Σάκη Τσιώλη έχει άμεση ανταπόκριση στη ροή του αγώνα
18:30
54' Η ΑΕΛ ανέκτησε την ψυχολογία με την άμεση ισοφάριση, αλλά προς το παρόν δεν απειλεί την εστία του Ατρόμητου
18:32
56' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΛΕ ΤΑΛΕΚ!
18:33
Τρομερή αντεπίθεση του Ατρόμητου με τον Λε Ταλέκ και τον Μπρίτο, από τη συνεργασία τελικός αποδέκτης ο Γάλλος επιθετικός που με άψογο πλασέ κάνει το 2-1 υπέρ των φιλοξενούμενων. Βρίσκει την μπάλα και ο Κόντορ. Το γκολ πιστώνεται στον Γάλλο
18:37
61' Η ΑΕΛ είναι ανοργάνωτη στην αμυντική της γραμμή και είναι επίφοβο να δεχθεί και τρίτο γκολ
18:39
63' Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΛ. Εκτός ο Ναβάρο, μέσα ο Καπός
18:39
63' Σουτ του Μαρουκάκη από δύσκολη γωνία, η μπάλα άουτ
18:40
65' Ωραία προσπάθεια του Ναζλίδη, αλλά το σουτ που επιχείρησε κατέληξε στην αγκαλιά του Γκορμπούνοφ
18:41
66' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Λημνιός, μέσα ο Κεϊτά
18:49
73' Με την είσοδο του Κεϊτά, ο Ατρόμητος έχει δέσει το κέντρο του και κρατά την ΑΕΛ μακριά από την περιοχή του
18:52
76' Εξαιρετική ευκαιρία για την ΑΕΛ. Σουτ του Ρέντζα από δεξιά, πέφτει στη γωνία του ο Γκορμπούνοφ και αποκρούει σε κόρνερ
18:53
78' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Μπρίτο, μέσα ο Κατράνης
18:55
79' Πιέζει ασφυκτικά η ΑΕΛ. Τρομερές μονομαχίες στην περιοχή του Ατρόμητου
18:56
79' Κίτρινη κάρτα στον Γκόλια
18:59
84' Κίτρινη κάρτα στον Κοντοέ
19:02
86' Κεφαλιά του Ναζλίδη, η μπάλα περνά άουτ
19:03
88' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Τόνσο, μέσα ο Ζησόπουλος
19:06
90' Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
19:10
90+4' Τέλος του ματς!
19:10
Νέα σημαντική νίκη για τον Ατρόμητο με σκορ 2-1 στην έδρα της Λάρισας.
19:11
Λημνιός (45+1') και Λε Ταλέκ (56') τα γκολ της ομάδας του Περιστερίου. Μείωσε προσωρινά ο Μαρουκάκης (47') για τους γηπεδούχους