Λεβαδειακός-Πανιώνιος

17:01
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Λεβαδειακός-Πανιώνιος, για την 15η αγωνιστική της Super League
17:05
Οι γηπεδούχοι, οι οποίοι μεσοβδόμαδα ήρθαν 1-1 στην έδρα του Κισσαμικού και πέρασαν στην επόμενη φάση του Κυπέλλου (όπως και οι Κρητικοί), αφήνοντας εκτός συνέχειας τον σημερινό τους αντίπαλο, μετρούν δύο σερί ήττες με 4-0 από Ολυμπιακό και ΑΕΚ στο πρωτάθλημα και είναι στην 11η θέση με δώδεκα βαθμούς σε έντεκα ματς
17:07
Οι φιλοξενούμενοι είναι στην πέμπτη θέση με 18 βαθμούς και προέρχονται στο πρωτάθλημα από το 1-0 επί της Κέρκυρας
17:08
Πάμε σιγά-σιγά να δούμε τις συνθέσεις των ομάδων
17:11
Λεβαδειακός (Ντόστανιτς): Ναμάσκο, Μουλόπουλος, Μιλιάζες, Ουόν, Τριποτσέρης, Καραχάλιος, Καλτσάς, Τόνι Σίλβα, Μάντζιος, Ζεζίνιο, Γιακουμάκης
17:12
Πανιώνιος (Μιλόγεβιτς): Γιαννιώτης, Τασουλής, Οικονόμου, Ρισβάνης, Κόρμπος, Βλάχος, Σιώπης, Μπεν, Φούντας, Ανσαριφάρντ, Μασούντ
17:16
Στον πάγκο για τον Λεβαδειακό: Δασκαλάκης, Μάγκας, Παππάς, Μεντί, Καψάσκης, Τόπι, Σένκα
17:17
Για τον Πανιώνιο: Θεοδωρόπουλος, Γκιοατά, Ενγκόγκ, Μασούρας, Καθάριος, Σαββίδης, Βουκελάτος
17:17
Διαιτητής: Ευάγγελος Κιοτζένης. Βοηθοί: Χρήστος Μπαλτάς, Γεώργιος Παλαμίδας 4ος Διαιτητής: Σπυρίδων Σελίμος
17:17
Έναρξη στο ματς!
17:18
Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο λίγα δευτερόλεπτα μετά την έναρξη της αναμέτρησης. Σέντρα-σουτ του Φούντα,η μπάλα εκτός εστίας.
17:25
9' Απειλεί ο Πανιώνιος. Δυνατό σουτ του Ανσαριφάρντ έξω από την περιοχή, διώχνει με δυσκολία ο Ναμάσκο
17:33
Έχει κάποιο ρυθμό η αναμέτρηση, αλλά είναι δίχως κάποια φάση εδώ και ώρα
17:34
18' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Ο Φούντας βγήκε από τα αριστερά, αλλά δεν ολοκλήρωσε καλά τη φάση, κάνοντας κάτι σαν σέντρα, κάτι σαν σουτ
17:37
20' Ο Ανσαριφάρντ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά η φάση θεωρείται ως μη γενόμενη. Αντεπίθεση των φιλοξενούμενων και μακρινή μπαλιά του Μασούντ, που βρήκε τον Ιρανό φορ, αλλά υποδείχθηκε σε αντικανονική θέση. Οριακά εκτεθειμένος ο παίκτης του Πανιωνίου
17:38
Πιέζει στα τελευταία λεπτά ο Πανιώνιος
17:39
22' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Τασουλής μπήκε από τα αριστερά, συνέκλινε και έπιασε το σουτ με το δεξί, αλλά ο Ναμάσκο απομάκρυνε
17:44
28' Κίτρινη κάρτα στον Τριποστέρη. Προφανώς για διαμαρτυρία, καθώς οι γηπεδούχοι παραπονέθηκαν για υπόδειξη φάουλ υπέρ του Πανιωνίου.
17:44
29' Ανάποδο ψαλίδι από τον Ανσαριφάρντ, μπλόκαρε χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα ο Ναμάσκο
17:45
30' Πρώτη απειλή από τον Λεβαδειακό. Ωραία κίνηση και δυνατό σουτ από τον Ζεζίνιο, η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από την εστία του Γιαννιώτη
17:51
35' Πολύ καλή στιγμή για τον Πανιώνιο! Οι φιλοξενούμενοι βγήκαν ταχύτατα στην αντεπίθεση και ο Ανσαριφάρντ, έπιασε γεμάτο σουτ, αλλά ο Ναμάσκο έδιωξε σε κόρνερ.
17:51
36' ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο,0-1!
17:53
Ο Φούντας εκτέλεσε το κόρνερ και βρήκε ωραία τον Ρισβάνη που νίκησε αρχικά την αντίπαλη άμυνα στον αέρα και στη συνέχεια τον Ναμάσκο με σκαστή κεφαλιά
17:58
43' ΓΚΟΛ ο Λεβαδειακός, 1-1!
17:59
Εκτέλεση φάουλ του Μιλιάζες λίγο έξω από την αντίπαλη περιοχή, ο Πορτογάλος έπιασε δυνατό σουτ ως συνήθως και ο Γιαννιώτης έδιωξε την μπάλα αλλά όχι μακριά και ο Γιακουμάκης από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
18:00
44' ΓΚΟΛ ο Πανιώνιος, 1-2!
18:01
Αρχικά ο Πανιώνιος είχε δοκάρι με δυνατό σουτ του Μπεν, ο Ανσαριφάρντ δεν μπόρεσε να νικήσει από κοντά τον Ναμάσκο ύστερα από το γύρισμα που έκανε ο Φούντας από τα δεξιά και ο Κόρμπος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα από κοντά, σκοράροντας κόντρα στην πρώην ομάδα του.
18:02
Ευκαιρία με τον Φούντα για τον Πανιώνιο
18:03
Λήξη πρώτου μέρους. Λεβαδειακός-Πανιώνιος 1-2!
18:06
Ο Ρισβάνης άνοιξε το σκορ με κεφαλιά στο 36' ύστερα από κόρνερ του Φούντα. Ο Λεβαδειακός ισοφάρισε στο 43' με τον Γιακουμάκη που εκμεταλλεύτηκε από κοντά την ασθενή απόκρουση του Γιαννιώτη στο φάουλ του Μιλιάζες. Η απάντηση των "κυανέρυθρων" ήταν άμεση και στο επόμενο λεπτό ύστερα από φάση διαρκείας που ξεκίνησε με δοκάρι του Μπεν, ο Κόρμπος σκόραρε κόντρα στην πρώην ομάδα του. Ανώτερος σε γενικές γραμμές ο Πανιώνιος, χωρίς να έχει μεγάλες ευκαιρίες βεβαίως στο πρώτο μισό του ημιχρόνου, ενώ οι γηπεδούχοι δεν είχαν τελική μέχρι το 30ο λεπτό.
18:17
Έναρξη στο δεύτερο μέρος!
18:21
46' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό και παρ' ολίγον αυτογκόλ από τους φιλοξενούμενους. Ύστερα από επίθεση των γηπεδούχων, η άμυνα του Πανιωνίου αδράνησε, ο Οικονόμου προσπάθησε να απομακρύνει την μπάλα, αλλά δεν τη βρήκε καλά και κατευθύνθηκε προς την εστία και ο Γιαννιώτης έδιωξε τον κίνδυνο.
18:23
50' ΓΚΟΛ ο Πανιώνιος,1-3!
18:24
Ο Πανιώνιος έπαιξε καλά την κόντρα επίθεση και ο Φούντας βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά το σουτ του βρήκε σε πόδια, όμως ο Έλληνας μεσοεπιθετικός πήρε το... ριμπάουντ και πάσαρε στον αμαρκάριστο Μασουντ που με ωραίο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Πιθανόν να ήταν σε αντικανονική θέση ο Ιρανός, που τον ξέχασε εντελώς η αντίπαλη άμυνα.
18:28
Πτώση του Μπεν μέσα στην περιοχή του Λεβαδειακού στο 54', αλλά ο διαιτητής έδειξε "παίζετε". Δύσκολη φάση, φαίνεται να υπάρχει επαφή
18:29
56' Δυνατό σουτ του Σιώπη, διώχνει ο Ναμάσκο
18:32
57' Μάγκας και Καψάσκης αντί Καλτσά και Καραχάλιου για τον Λεβαδειακό.
18:35
62' Σουτ του Μασούντ έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία.
18:38
65' ΓΚΟΛ ο Πανιώνιος, 1-4!
18:38
Ο Μπεν βγήκε απέναντι από τον Ναμάσκο, έσκαψε την μπάλα την κατάλληλη στιγμή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, πετυχαίνοντας το δεύτερο φετινό του τέρμα στο πρωτάθλημα. Ο 27χρονος επιθετικός σκόραρε εις βάρος της πρώην ομάδας του, αλλά δεν πανηγύρισε. Όπως και ο Κόρμπος νωρίτερα
18:47
74' Κίτρινη στον Ζεζίνιο
18:49
77' Μασούρας αντί Φούντα για τον Πανιώνιο στο ματς
18:55
83' Χαμένο τετ-α-τετ για τον Ανσαριφάρντ, τον νίκησε ο Ναμάσκο
18:56
84' Σουτ του Μπεν, μπλόκαρε ο Ναμάσκο
18:58
Προσπαθεί να προσφέρει και θέαμα ο Πανιώνιος, έχει εγκαταλείψει ουσιαστικά τη μάχη ο Λεβαδειακος
19:01
89' Σαββίδης αντί Μασούντ στο ματς για τον Πανιώνιο