ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα

14:32
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον ΠΑΣ Γιάννινα για την 2η -εξ' αναβολής- αγωνιστική της Super League.
14:38
Ένας βαθμός χωρίζει τις δύο ομάδες. Ο ΠΑΟΚ βρίσκεται στην 7η θέση με 20 βαθμούς, ενώ ο ΠΑΣ είναι 8ος με 19.
14:39
Σαφώς σε καλύτερη κατάσταση οι γηπεδούχοι, που μετράνε πέντε σερί νίκες σε όλες τις διοργανώσεις, με 18-0 τέρματα!
14:40
Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι τελευταία φορά που γεύτηκαν τη χαρά της νίκης ήταν στο Κύπελλο κόντρα στην Καλλονή, ενώ αγνοούν το τρίποντο στο πρωτάθλημα από τις 26 Νοεμβρίου (2-0 κόντρα στη Βέροια).
14:44
ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ίβιτς): Γλύκος, Μάτος, Λέοβατς, Κρέσπο, Βαρέλα, Τσίμιροτ, Μπίσεσβαρ, Κάνιας, Πέλκας, Κουλούρης, Τζάλμα Κάμπος
14:44
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Πασχαλάκης, Καρανίκας, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Σκόνδρας, Ναδάλες, Λίλα, Κοζορώνης, Κούτρης, Ακόστα, Γιάκος.
14:45
Στον πάγκο του ΠΑΟΚ είναι οι: Βελλίδης, Μαλεζάς, Περέιρα, Μυστακίδης, Σάκχοφ, Κίτσιου και Αθανασιάδης.
14:46
Στον πάγκο του ΠΑΣ είναι οι: Περιστερίδης, Μαυροπάνος, Μαμπουλού, Νικολιάς, Μπουκουβάλας, Βιδάλ και Γαρουφαλιάς.
14:46
Λιγότερο από ένα τέταρτο για την έναρξη του πολύ σημαντικού αυτού ματς.
14:50
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Αναστάσιος Παπαπέτρου (Αθήνας), με βοηθούς τους Κούλα Χασάν (Ξάνθης), Δημήτρης Γκάγκας (Λάρισας) και τέταρτος ο Αγησίλαος Μπουρμασόπουλος (Λάρισας).
14:54
Πολύ κρύο στην Τούμπα, στους -5 η θερμοκρασία!
15:01
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
15:03
2' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Πασχαλάκης δεν επιτρέπει στον Κουλούρη να σκοράρει από το ύψος της μικρής περιοχής!
15:09
Ο ΠΑΣ προσπαθεί με διαγώνιες μπαλιές να βρει τον Ναδάλες στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ, ενώ και ο Γιάκος παίζει στο όριο.
15:10
9' Μετά από καλή κυκλοφορία της μπάλας, ο Τσίμιροτ έκανε το σουτ από τα όρια της περιοχής αλλά ο Πασχαλάκης με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε.
15:16
Πρώτο τέταρτο στο ματς. Ο ΠΑΟΚ έχει τον έλεγχο και πιέζει τον ΠΑΣ, που με τη συμβολή του Πασχαλάκη κρατάει το μηδέν.
15:17
16' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Ακόστα φεύγει στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ (καλυπτόταν) και μπαίνει στην περιοχή από τα πλάγια, επιχειρεί το σουτ αλλά ο Γλύκος έδιωξε.
15:17
17' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ Γιάννινα!
15:18
Ο Κουλούρης δεν καταφέρνει να διώξει μέσα στην περιοχή και ο Τζημόπουλος με κοντινό σουτ νικάει τον Γλύκο και βάζει τον ΠΑΣ μπροστά στο σκορ.
15:20
19' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!
15:20
Ο Πέλκας παίρνει τις κόντρες, η μπάλα στρώνεται στον Κάμπος αλλά αυτός δεν μπορεί από πλεονεκτική θέση να νικήσει τον Πασχαλάκη!
15:20
Τρομερός ο πορτιέρε του ΠΑΣ στο πρώτο εικοσάλεπτο.
15:21
20' Κίτρινη κάρτα στον Ακόστα.
15:23
Μικρή διακοπή γιατί ο Λίλα έχει χτυπήσει. Για να δούμε αν μπορεί ή όχι να συνεχίσει.
15:26
25' O Mπίσεσβαρ διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι, αλλά ο Τζημόπουλος τον ανέτρεψε έξω από την περιοχή και ο διαιτητής έδειξε σωστά φάουλ!
15:27
26' Νέα τρομερή απόκρουση του Πασχαλάκη, σε εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Πέλκα!
15:28
28' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Γαρουφαλιάς αντί Λίλα.
15:28
Δεν μπόρεσε να συνεχίσει τελικά ο Αλβανός χαφ.
15:32
31' Nέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Πέλκα μέσα από την περιοχή, μεγάλη επέμβαση ξανά από τον Πασχαλάκη!
15:33
8 τελικές ήδη για τον ΠΑΟΚ, ωστόσο ο ΠΑΣ είναι αυτός που προηγείται!
15:34
33' Ο Μπίσεσβαρ δέχτηκε την κάθετη πάσα και μπήκε μέσα στην περιοχή αλλά επέλεξε να τελειώσει τη φάση με τακουνάκι, με τους αμυντικούς του ΠΑΣ να διώχνουν τη μπάλα.
15:38
37' ΤΙ ΧΑΝΕΙ Ο ΠΑΟΚ!
15:40
Ο Πέλκας κάνει το παράλληλο γύρισμα, ο Πασχαλάκης είναι εξουδετερωμένος αλλά ο Τζάλμα Κάμπος δεν μπορεί ενώ είναι πεσμένος πάνω στη γραμμή του τέρματος, να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα! Απίστευτα πράγματα από τους παίκτες του Ίβιτς!
15:43
41' Παράλληλο γύρισμα του Πέλκα, κανένας συμπαίκτης του δεν μπορεί να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα.
15:49
Τέλος στο πρώτο μέρος! Ο ΠΑΣ Γιάννινα προηγείται 1-0 μέσα στην Τούμπα του ΠΑΟΚ, χάρη στο γκολ του Τζημόπουλου στο 16'. Ρεσιτάλ χαμένων ευκαιριών από τους γηπεδούχους αλλά και μεγάλη εμφάνιση από τον Πασχαλάκη, που έχει κρατήσει όρθιο τον ΠΑΣ!
16:05
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.
16:08
48' Μακρινό σουτ του Κάνιας, έπεσε και έδιωξε ο Πασχαλάκης.
16:09
49' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!
16:09
Σέντρα του Κουλούρη, ο Πέλκας φεύγει στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΣ αλλά από τη μικρή περιοχή πλασάρει άουτ!
16:09
50' Νέα απίστευτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!
16:10
Ο Πέλκας έφυγε απέναντι από τον Πασχαλάκη, αλλά ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ του είπε «όχι». Απίστευτα πράγματα από τον ΠΑΟΚ, έχει χάσει τα άχαστα.
16:12
Ο Πασχαλάκης έχει 8 επεμβάσεις!
16:20
Συμπληρώσαμε μία ώρα στο ματς. Ο ΠΑΣ συνεχίζει να προηγείται με 1-0 του ΠΑΟΚ.
16:21
61' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Αθανασιάδης αντί Κουλούρη.
16:26
67' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μυστακίδης αντί Τσίμιροτ.
16:30
Φτάσαμε στο 70', ο ρυθμός του ματς έχει πέσει!
16:32
72' Σουτ του Κάνιας από μακριά, μπλόκαρε εύκολα ο Πασχαλάκης.
16:34
74' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Πέλκα, η μπάλα περνά ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
16:35
76' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Μαμπουλού αντί Γαρουφαλιά.
16:36
Είχε πρόβλημα ο νεαρός χαφ, ο οποίος υπενθυμίζεται πως είχε αντικαταστήσει τον τραυματία Λίλα στο πρώτο ημίχρονο.
16:42
82' Ο ΠΑΣ βγαίνει αντεπίθεση δύο με δύο, αλλά ο Μαμπουλού κάνει κακή πάσα στον Κούτρη.
16:43
84' Νέα τεράστια επέμβαση του Πασχαλάκη σε πλασέ του Μπίσεσβαρ από το ύψος της περιοχής!
16:45
86' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Περέιρα αντί Πέλκα.
16:46
86' Ο Μπίσεσβαρ εκτέλεσε το κόρνερ, ο Πασχαλάκης δεν βγήκε από την εστία και η μπάλα αφού έσκασε στη μικρή περιοχή, πέρασε πάνω από τον Μυστακίδη που δεν μπόρεσε να σκοράρει.
16:47
87' Απίθανη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!
16:47
Ο Αθανασιάδης έκανε το σουτ από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα βρήκε στο σώμα του Μιχαήλ και μετά στο αριστερό δοκάρι! Δεν υπάρχουν αυτά που χάνει ο ΠΑΟΚ!
16:48
89' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Μπουκουβάλας αντί Γιάκου.
16:49
90' Kίτρινη κάρτα στον Πασχαλάκη.
16:50
Συμπληρώθηκαν τα 90'. 4 λεπτά οι καθυστερήσεις.
16:53
93' Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σέντρα του Περέιρα, ο Μάτος έκανε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε άουτ!
16:54
Τέλος στο ματς! Ο ΠΑΣ Γιάννινα πήρε σπουδαίο τρίποντο (0-1) μέσα στην Τούμπα, χάρη στο τέρμα του Τζημόπουλου στο 17'! Ρεσιτάλ χαμένων ευκαιριών από τον ΠΑΟΚ, με τον Πασχαλάκη να βάζει και αυτός το χέρι του!