Καλησπέρα σας
16:41
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Παναιτωλικό και τον Πανιώνιο για την εξ αναβολής 2η αγωνιστική της Super League
16:44
Ο Παναιτωλικός βρίσκεται στη 10η θέση με 16 βαθμούς τη στιγμή που ο Πανιώνιος είναι στην 4η θέση με 22.
16:46
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων
16:48
Παναιτωλικός: Κυριακίδης, Μύγας, Χαντάκιας, Κούσας, Τσοκάνης, Μάκος, Μάρκος Πάουλο, Κλέσιο, Ρόσα, Μουνιός, Μαρκόβσκι
16:49
Στον πάγκο: Κολοβούρης, Κουτρομάνος, Ρότσα, Παπουτσογιαννόπουλος, Γιαννιώτης, Μιχάι, Βασιλούδης
16:51
Πανιώνιος: Γιαννιώτης, Βλάχος, Οικονόμου, Ρισβάνης, Τασουλής, Σιώπης, Κόρμπος, Μπεν, Μασούντ, Φούντας, Ανσαριφάρντ
16:52
Στον πάγκο: Βοσνιάδης, Γκιοατά, Μασούρας, Βουκελάτος, Ενγκόνγκ, Καθάριος, Σαββίδης
17:14
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
17:15
Έναρξη του αγώνα
17:16
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Δημήτρης Θάνος, α' βοηθός ο Δημήτρης Τάτσης, β' ο Δημήτρης Βεργέτης και 4ος διαιτητής ο Γιώργος Κομίνης
17:19
4' Πρώτη επίσκεψη του Πανιωνίου στα καρέ των γηπεδούχων. Ο Μπεν εκτέλεσε το φάουλ, ίσα που ακούμπησε την μπάλα με το κεφάλι ο Ρισβάνης και η μπάλα περνά άουτ
17:20
5' Σουτ του Ανσαριφάρντ, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων
17:23
8' Πιο επικίνδυνος ο Πανιώνιος στα πρώτα λεπτά
17:27
13' Αδύναμο σουτ του Κλέσιο από δεξιά, η μπάλα κοντράρει στους αμυντικούς του Πανιώνιου και απομακρύνεται
17:30
15' Πολλά παράπονα από τον Γιάννη Μαντζουράκη για τα πολλά λάθη των παικτών του στη διατήρηση της κατοχής της μπάλας
17:34
20' Έχει μεταφέρει το παιχνίδι στην περιοχή του Πανιωνίου ο ανεβασμένος Παναιτωλικός
17:38
23' Στο έδαφος Μάκος και Χαντάκιας που συγκρούστηκαν με τα κεφάλια τους. Φαίνονται ζαλισμένοι και οι δύο
17:41
27' Πολλά τα λάθη και από τις δύο ομάδες
17:43
28' Σουτ του Φούντα, η μπάλα περνά άουτ
17:45
30' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με τον Πάουλο να στέλνει την μπάλα άουτ, παρά τις ευνοϊκές προϋποθέσεις που είχε για να σουτάρει
17:50
36' Κίτρινη κάρτα στον Μάρκος Πάουλο. Σωστή απόφαση για φάουλ στον Φούντα
17:54
39' Κίτρινη κάρτα στον Μπεν για θέατρο. Κι αυτή η υπόδειξη σωστή.
17:55
41' Πλασέ του Μουνιός, απευθείας στην αγκαλιά του Γιαννιώτη
18:00
45' Ο Ανσαριφάρντ με δύο προσποιήσεις απέφυγε τα μαρκαρίσματα, αλλά άργησε να σουτάρει. Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο
18:01
Λήξη α' ημιχρόνου με Παναιτωλικό και Πανιώνιο να μένουν στο 0-0
18:16
Υπό τους ήχους του «Ice Ice Baby» του Vanilla Ice οι αναπληρωματικοί στο Αγρίνιο προθερμαίνονται εν αναμονή της έναρξης του β' ημιχρόνου.
18:20
Έναρξη στο β' ημίχρονο
18:25
51' Σουτ του Μύγα, η μπάλα πολύ ψηλά άουτ
18:28
54' Κίτρινη κάρτα στον Τασουλή
18:29
55' Κεφαλιά του Μουνιός, μπλοκάρει ο Γιαννιώτης
18:30
56' Απίστευτη ευκαιρία για τον Πανιώνιο με τον Ανσαριφάρντ! Γύρισμα του Φούντα στον αμαρκάριστο Ιρανό, αλλά το σουτ που έκανε, απέκρουσε με τα πόδια ο εκπληκτικός Κυριακίδης
18:34
59' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΣΟΥΝΤ! Φάουλ από τα δεξιά, λάθος διώξιμο προς τα πίσω από τον Τσοκάνη και ο Ιρανός σε κενή εστία δεν έχει πρόβλημα να σκοράρει.
18:37
Υπήρχαν διαβουλεύσεις για το αν το γκολ έπρεπε να μετρήσει, καθώς ο Μασούντ ήταν εκτεθειμένος, ωστόσο πρόκειται για λάθος αμυντικού του Παναιτωλικού και άρα δεν υπάρχει οφσάιντ.
18:40
66' Πολύ επικίνδυνος πλέον στις αντεπιθέσεις ο Πανιώνιος
18:44
70' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Βιέιρα, μέσα ο Ρότσα
18:45
71' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Μέσα ο Μασούρας, έξω ο Μπεν
18:48
74' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΣΟΥΡΑ! Νέα στημένη φάση, η μπάλα φτάνει στον εκτεθειμένο Μασούρα και ο μεσοεπιθετικός του Πανιωνίου κάνει το 2-0
18:51
Είναι πολύ δύσκολο από το ριπλέι να φανεί αν η μπάλα έχει φτάσει στον Μασούρα από αντίπαλο ή από τον Κόρμπο. Αν έχει φτάσει από συμπαίκτη του Μασούρα, τότε υπάρχει περίπτωση οφσάιντ
18:52
78' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Μουνιός, μέσα ο Κουτρομάνος
18:53
79' Κίτρινη κάρτα στον Ρότσα
18:57
Με νέο ριπλέι φαίνεται ότι η μπάλα στο δεύτερο γκολ πηγαίνει στον Μασούρα από παίκτη του Παναιτωλικού. Οπότε το γκολ ορθά μέτρησε
18:58
83' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Ανσαριφάρντ, μέσα ο Σαββίδης
19:01
87' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Τσοκάνης, μέσα ο Παπουτσογιαννόπουλος
19:03
88' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Φούντας, μέσα ο Καθάριος
19:05
90' Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
19:09
Λήξη της αναμέτρησης με τον Πανιώνιο να επικρατεί 2-0 του Παναιτωλικού με τα γκολ των Μασούντ (59') και Μασούρα (74')