Σπορ FM LIVE EventsΗρακλής-Βέροια

Καλησπέρα σας
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ηρακλή και τη Βέροια για τη 17η αγωνιστική της Super League
Ο Γηραιός σε 14 αναμετρήσεις έχει μόλις 7 βαθμούς, ενώ η Βέροια σε 15 ματς έχει 12 βαθμούς
Το παιχνίδι των δύο ομάδων για τον α' γύρο που ήταν να διεξαχθεί τις πρώτες μέρες του Ιανουαρίου, είχε αναβληθεί λόγω της κακοκαιρίας στην πόλη της Ημαθίας
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων
Ηρακλής: Χουάντερσον, Ρούσσος, Στάμου, Τζανετόπουλος, Σαραμαντάς, Δώνης, Αγγελόπουλος, Μοντέιρο, Πασάς, Λεοζίνιο, Περόνε
Βέροια: Καντιμοίρης, Μαλόν, Καλί, Ασίγκμπα, Βασιλαντωνόπουλος, Μπαλάφας, Τομάς, Μπελαΐντ, Σαρπόνγκ, Λινάρδος, Καπετάνος
Στον πάγκο του Ηρακλή: Γιαννίκογλου, Κούρος, Καραγκούνης, Γροντής, Ηλιάδης, Ιντζόγλου, Λουκίνας
Την ίδια ώρα το σάιτ της Super League, ισχυρίζεται ότι στον πάγκο του Ηρακλή είναι ο Παύλος Κυριακίδης, που όμως είναι από τις αρχές Γενάρη παίκτης του Ατρόμητου.
Στον πάγκο της Βέροιας: Λόπεθ, Μελίσσης, Άρτσε, Μιλιέβιτς, Κάλβο, Στόιτσεφ, Σουλέ
Διαιτητής: Σελίμος (Λακωνίας), βοηθοί οι Τσολάκης (Αθηνών), Καλφάκης (Χανίων) και 4ος ο Μπουμαρσόπουλος (Λάρισας)
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
1' Σέντρα στο ματς
2' Σουτ του Μοντέιρο, μπλοκάρει ο Καντιμοίρης
10' Την πρωτοβουλία των κινήσεων έχει ο Ηρακλής, αλλά χωρίς να δημιουργεί κάτι σπουδαίο στην περιοχή της Βέροιας
11' Μοναδική ευκαιρία για τον Ηρακλή!
Ο Πασάς κλέβει την μπάλα στο χώρο της μεσαίας γραμμής και πασάρει στον Περόνε, εκείνος με προσποίηση αδειάζει τον Καλί φέρνοντας την μπάλα στο δεξί του πόδι, αλλά ο Καντιμοίρης με εκπληκτική επέμβαση απομάκρυνε
15' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Λεοζίνιο. Σε κάθε περίπτωση η μπαλιά προς τον Βραζιλιάνο ήταν δυνατή και έφτασε στην αγκαλιά του Καντιμοίρη
16' Απευθείας βολέ του Σαρπόνγκ έπειτα από σέντρα από τα δεξιά, η μπάλα κατέληξε άουτ
19' Νέο σουτ του Σαρπόνγκ, η μπάλα άουτ
20' Σουτ του Λεοζίνιο από τα όρια της μεγάλης περιοχής και η μπάλα καταλήγει άουτ. Ψηλά από την εστία του Καντιμοίρη
23' Νέα υποψία ευκαιρίας από τη Βέροια και πάλι με τον Σαρπόνγκ. Διαγώνια σέντρα-σουτ του Ολλανδού, η μπάλα περνά άουτ, αφού κανένας συμπαίκτης του δεν μπήκε στην πορεία της μπάλας
29' Πολλά τα λάθη του Ηρακλή στην προσπάθειά του να αναπτυχθεί στον αγωνιστικό χώρο
37' Για πέναλτι διαμαρτύρεται ο Ηρακλής σε μαρκάρισμα του Μπαλάφα στον Δώνη. Δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι.
40' Τελευταία στιγμή απομακρύνει ο Βασιλαντωνόπουλος πριν ο Δώνης στείλει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.
41' Κίτρινη κάρτα στον Ρούσσο
Λήξη του α' ημιχρόνου με τον Ηρακλή και τη Βέροια να μένουν στο 0-0
46' Αλλαγή για τη Βέροια. Εκτός ο Μπελαΐντ, μέσα ο Άρσε
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
51' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΑΜΟΥ!
Εκτέλεση φάουλ του Μοντέιρο, η μπάλα στο δοκάρι και στη γραμμή απομάκρυνε ο Καλί, αλλά ο Σταμού με δυνατή κεφαλιά τη στέλνει στα δίχτυα για το 1-0!
59' ΓΚΟΛ Η ΒΕΡΟΙΑ ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΤΟΝ ΛΙΝΑΡΔΟ!
Σέντρα από τα δεξιά, ο Ρούσσος απομακρύνει στα... τυφλά με το κεφάλι, αλλά μετατρέπεται σε ασίστ στον Λινάρδο που με απευθείας σουτ φέρνει το ματς σε ισορροπία.
65' Μπλοκάρει ο Χουάντερσον το σουτ του Λινάρδου
66' Καλή ευκαιρία για τον Ηρακλή, με τον Δώνη να στέλνει με κεφαλιά την μπάλα άουτ
71' Ευκαιρία για τη Βέροια με τον Σαρπόνγκ!
Ο Ολλανδός κάνει ό,τι θέλει την άμυνα του Ηρακλή από αριστερά, έκανε και το σουτ, αλλά ο Χουάντερσον απέκρουσε
71' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Εκτός ο Ρούσσος, μέσα ο Καραγκούνης
71' Αλλαγή και για τη Βέροια. Μέσα ο Τόνι Κάλβο, εκτός ο Τόμας
78' Κακό σουτ του Ηλιάδη, η μπάλα άουτ
81' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Ηρακλή! Σέντρα σουτ του Δώνη από αριστερά που απομάκρυνε ο Καντιμοίρης και στη συνέχεια ο Μοντέιρο θέλησε να κρεμάσει τον έμπειρο γκολκίπερ, αλλά είχε και πάλι την απάντηση διώχνοντας σε κόρνερ.
82' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Μέσα ο Λουκίνας, εκτός ο Λεοζίνιο
84' Κίτρινη κάρτα στον Μπαλάφα
86' Αλλαγή για τη Βέροια. Εκτός ο Σαρπόνγκ, μέσα ο Μελίσσης.
Απογοητευμένος ο παίκτης της Βέροιας με την απόφαση του προπονητή του
89' Κίτρινη κάρτα στον Κάλβο