Παναθηναϊκός-Λεβαδειακός

14:31
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Λεβαδειακό για την 17η αγωνιστική της Super League.
14:33
Από ισοπαλία προέρχονται και οι δύο ομάδες. Ο Παναθηναϊκός ήρθε 1-1 με την Κέρκυρα στο νησί των Φαιάκων, ενώ με το ίδιο σκορ είχε λήξει και το ματς του Λεβαδειακού με τον Ατρόμητο.
14:37
Στην 4η θέση με 30 βαθμούς ο Παναθηναϊκός, ενώ ο Λεβαδειακός στη 15η με 13.
14:37
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες.
14:39
Παναθηναϊκός (Μαρίνος Ουζουνίδης): Ο. Βλαχοδήμος, Μέστο, Κουτρουμπής, Τελάντερ, Χουχούμης, Ζέκα, Λουντ, Π. Βλαχοδήμος, Μπουμάλ, Βιγιαφάνιες, Μπεργκ.
14:40
Στον πάγκο: Στιλ, Ρέις, Μαρινάκης, Ρινάλντι, Μίγγος, Χατζηγιοβάνης, Ευαγγέλου.
14:42
Λεβαδειακός (Γιάννης Χριστόπουλος): Ναμάσκο, Κουλιμπαλί, Μαχαίρας, Μάντζιος, Λάτσι, Γιακουμάκης, Καραχάλιος, Μεντί, Καλτσάς, Ουόν, Βούρος.
14:43
Στον πάγκο: Μοσχονάς, Τριποτσέρης, Καψάσκης, Βασιλείου, Τόπι, Γιουσούφ, Σουμπίνιο.
14:45
Διαιτητής είναι ο Πραξιτέλης Ζαχαριάδης (Μακεδονίας), με βοηθούς τους Πολυχρόνη Κωσταρά (Αιτ/νίας), Πέτρο Πάτρα (Μακεδονίας) και τέταρτος ο Συμεών Κοσικίδης (Αθήνας).
14:54
Σε ένα πεντάλεπτο περίπου θα έχουμε σέντρα στο ματς.
15:01
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με τη διαιτητική τριάδα.
15:02
Ενός λεπτού σιγή στην αναμέτρηση για τον Βαγγέλη Πανάκη, τον παλαίμαχο ποδοσφαιριστή του Παναθηναϊκού που έφυγε από τη ζωή.
15:03
1' Έναρξη στην αναμέτρηση!
15:09
5' Πρώτη ευκαιρία στο παιχνίδι. Ο Μέστο έκανε τη σέντρα, ο Μπουμάλ τη προβολή αλλά η μπάλα κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων!
15:10
7' Χαρίζει την κίτρινη κάρτα στον Καλτσά ο Ζαχαριάδης, με τον μέσο του Λεβαδειακού να βρίσκει από πίσω τον Βιγιαφάνιες ενώ έφευγε στην κόντρα επίθεση.
15:11
8' Ωραία προσπάθεια και γύρισμα του Βλαχοδήμου στην περιοχή, αλλά ο Βιγιαφάνιες κάνει... τσαφ και χάνει μια μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό!
15:13
Έχει τον απόλυτο έλεγχο του ματς ο Παναθηναϊκός στο πρώτο δεκάλεπτο και προσπαθεί να... τρυπήσει την άμυνα του Λεβαδειακού!
15:15
11' Σουτ του Μπουμάλ έξω από την περιοχή, δεν είχε πρόβλημα να μπλοκάρει τη μπάλα ο Ναμάσκο.
15:18
15' Σέντρα-σουτ του Λουντ, ο Μπεργκ έβαλε την προβολή αλλά δεν κατάφερε να βρει τη μπάλα όπως ήθελε.
15:22
18' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ του β' βοηθού (Πέτρος Πάτρας), αφού ο Βιγιαφάνιες καλυπτόταν από τρεις τουλάχιστον αμυντικούς του Λεβαδειακού και ετοιμαζόταν να βγάλει τη σέντρα από πλάγια δεξιά!
15:24
Μικρή διακοπή στο ματς λόγω ενός τραυματισμού του Καλτσά.
15:25
Όλα καλά με τον μέσο του Λεβαδειακού, συνεχίζεται κανονικά το παιχνίδι.
15:28
Πρώτο 25λεπτο στο ματς, συνεχίζει να έχει τον έλεγχο ο Παναθηναϊκός και να ψάχνει το γκολ που θα του κάνει πιο εύκολη τη... ζωή!
15:30
26' Γύρισμα του Μάντζιου μέσα στην περιοχή, ο Λάτσι πήγε να κάνει το σουτ αλλά εμποδίστηκε από τους αμυντικούς του Παναθηναϊκού και δεν κατάφερε να τελειώσει τη φάση σωστά.
15:30
15:33
29' Σέντρα του Χουχούμη, κεφαλιά του Μπουμάλ, η μπάλα πέρασε δύο μέτρα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Ναμάσκο.
15:35
31' Σουτ του Βλαχοδήμου, μπλόκαρε εύκολα ο Ναμάσκο.
15:35
15:37
34' Δυνατό σουτ του Βιγιαφάνιες έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Ναμάσκο!
15:38
Δυσκολεύεται να πατήσει περιοχή ο Παναθηναϊκός και προσπαθεί να απειλήσει, κυρίως, με σουτ έξω από αυτή.
15:49
45' Εκτέλεση φάουλ του Βιγιαφάνιες, ο Μπεργκ δεν μπορεί να κάνει καλό πλασέ και στη συνέχεια η άμυνα του Λεβαδειακού διώχνει σε κόρνερ.
15:49
1 λεπτό ο έξτρα χρόνος.
15:51
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Παναθηναϊκός και Λεβαδειακός πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το παιχνίδι, χωρίς τέρματα (0-0). Είχαν τον έλεγχο του αγώνα οι γηπεδούχοι αλλά δυσκολεύονταν τόσο στην τελική πάσα όσο και να απειλήσουν μέσα από την περιοχή. Χλιαρές αποδοκιμασίες από τους φίλους του Παναθηναϊκού μετά το σφύριγμα του διαιτητή Ζαχαριάδη.
16:05
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο!
16:06
Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.
16:07
47' Κίτρινη κάρτα στον Καλτσά.
16:12
Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους.
16:17
Φτάσαμε στο 57', ο Παναθηναϊκός δεν έχει ακόμη τελική στο δεύτερο μέρος.
16:18
58' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ρινάλντι αντί Μπουμάλ.
16:20
Απογοητευμένοι οι φίλοι του Παναθηναϊκού από την εμφάνιση της ομάδας τους, φωνάζουν το γνωστό σύνθημα «βαριά βαριά του ΠΑΟ η φανέλα».
16:21
61' Μακρινό σουτ του Ζέκα, η μπάλα ψηλά άουτ. Πρώτη τελική του Παναθηναϊκού στο β' μέρος.
16:24
64' Σουτ του Μάντιου έξω από την περιοχή, η μπάλα περνάει άουτ.
16:25
65' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Χατζηγιοβάνης αντί Βλαχοδήμου.
16:26
66' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Εκτέλεση κόρνερ του Βιγιαφάνιες, ο Μπεργκ πήρε την κεφαλιά αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ.
16:28
68' Kίτρινη κάρτα στον Μαχαίρα.
16:30
71' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Καψάσκης αντί Λάτσι.
16:31
71' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Μετά από λάθος στην άμυνα των γηπεδούχων, ο Μάντζιος βγήκε τετ-α-τετ αλλά ο Βλαχοδήμος «έβγαλε» το πλασέ του.
16:34
74' Σουτ του Λουντ έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.
16:35
Ένα τέταρτο ακόμη στο ματς, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και Λεβαδειακό.
16:36
76' Σέντρα του Ζέκα, ο Μπεργκ έκανε το βολ πλανέ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
16:37
77' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ρέις αντί Λουντ.
16:37
78' Σουτ του Ρέις, η μπάλα πέρασε άουτ.
16:40
Φτάσαμε στο 80ο λεπτό, τίποτα δεν έχει αλλάξει στη Λεωφόρο. Στο 0-0 Παναθηναϊκός και Λεβαδειακός.
16:43
83' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Τόπι αντί Γιακουμάκη.
16:48
Δύο λεπτά ακόμη μέχρι το 90'. Παραμένει το 0-0, για να δούμε αν μπορεί να αλλάξει τίποτα!
16:49
89' Σουτ του Ρινάλντι έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Ναμάσκο.
16:50
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.
16:51
91' Κίτρινη κάρτα στον Ναμάσκο.
16:52
90+2' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Μάντζιου πέρασε ο Βασιλείου.
16:55
90+4' Τέλος της αναμέτρησης