Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Βέροια-Πανιώνιος, για την 20η αγωνιστική της Super League.
Πανιώνιος (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Γιαννιώτης, Βλάχος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Τασουλής, Κόρμπος, Σιώπης, Μασούρας, Μασούντ, Μπεν, Μαχμούτοβιτς
14:52
Βέροια (Απόστολος Τερζής): Λόπεθ, Βασιλαντωνόπουλος, Σισοκό, Καλί, Ασιγκμπά, Στόιτσεφ, Τομάς, Κάλβο, Άρτσε, Σάρπονγκ, Καπετάνος
14:55
Στον πάγκο των γηπεδούχων οι: Καντιμοίρης, Μπελαΐντ, Μπαλάφας, Μελίσσης, Μίλιεβιτς, Αντονιάν, Λινάρδος.
14:55
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων οι: Μπαντής, Λάμπρου, Γκιοάτα, Αντωνιάδης, Καθάριος, Σαββίδης, Μπάλλας.
14:56
Διαιτητής: Ανανίας Φωτιάδη. Βοηθοί: Θεόδωρος Νταλούκας, Νικόλαος Κωτούλας 4ος Διαιτητής: Ευάγγελος Γρατσάνης
14:56
Φαβορί θεωρητικά είναι ο Πανιώνιος που κάνει εξαιρετική σεζόν και θέλει να πάρει εκδίκηση από την ομάδα της Ημαθίας για την ήττα με 2-1 του πρώτου γύρου. Τα γκολ των φιλοξενούμενων είχε πετύχει ο Βίτι (17', 45') και ο Ενγκόνγκ είχε μειώσει στο 81ο λεπτό.
14:56
Οι κυανέρυθροι είναι στη δεύτερη θέση της Super League με 35 βαθμούς. Τόσους έχει και ο ΠΑΟΚ
14:57
Η Βέροια είναι στον πάτο του πρωταθλήματος με 13 βαθμούς σε 19 ματς
15:01
Έναρξη στο ματς!
15:06
Χωρίς ρυθμό το ματς στα πρώτα λεπτά, με τη Βέροια να έχει την κατοχή της μπάλας χωρίς να έχει γίνει επίκδυνη
15:08
7' Πρώτη τελική στο ματς. Αδύναμο σουτ του Κάλβο, μπλόκαρε ο Γιαννιώτης
15:09
8' ΓΚΟΛ ο Πανιώνιος, 0-1!
15:11
Η πρώτη οργανωμένη επίθεση των φιλοξενούμενων και η τους πρώτη τελική έφερε το προβάδισμα για την ομάδα του Βλάνταν Μιλόγεβιτς. Ο Σιώπης προσπάθησε να τροφοδοτήσει από τον άξονα τον Μασούρα και ύστερα από κόντρες η μπάλα έφθασε στον Μπεν που ήταν εντός της περιοχής και λίγο αριστερά (και ενώ είχε ξεκινήσει ο ίδιος την επίθεση από τα δεξιά) και με ωραίο-συρτό σουτ στη δεξιά γωνία του Λόπεθ έκανε το 1-0. Δεν πανηγύρισε το τέρμα του, καθώς έχει φορέσει τη φανέλα της Βέροιας.
15:13
11' Απειλεί η Βέροια. Ο Καπετάνος έπιασε δυνατό σουτ λίγο έξω από την περιοχή και ο Γιαννιώτης με δυσκολία έδιωξε σε κόρνερ
15:14
Εκτός προσωρινά ο Τασουλής που έχει τραυματιστεί στο φρύδι στην προσπάθεια του να σταματήσει τον Καπετάνο
15:14
Εκτελέστηκε το κόρνερ, κατευθείαν εκτός η μπάλα
15:15
14' Κι άλλη τελική για τη Βέροια. Η καλύτερη της ευκαιρία στο ματς. Ο Στόιτσεφ έκανε κίνηση από τα δεξιά, συνέκλινε και με τεχνικό σουτ ανάγκασε τον Γιαννιώτη σε δύσκολη επέμβαση, καθώς η μπάλα γκέλαρε ακριβώς μπροστά του.
15:19
17' Ο Πανιώνιος φλέρταρε έντονα με δεύτερο γκολ. Ύστερα από κάθετη μπαλιά από τον άξονα και την άμυνα της Βέροιας πολύ ψηλά, η μπάλα έφθασε στον Μαχμούτοβιτς που δεν έκανε καλό κοντρόλ με αποτέλεσμα να τον προλάβει ο Ασίγκμπα και αν το έπραττε, θα έβγαινε φάτσα με τον Λόπεθ και τον Μασούντ μόνο του αριστερά. Μάλιστα, ζήτησε συγγνώμη από τον Ιρανό.
15:21
20' Και άλλη καλή στιγμή με τον Μαχμούτοβιτς να μην τα καταφέρνει. Ο Μασούντ έκανε εξαιρετική μπαλιά από τον άξονα, αλλά ο Ασίγκμπα πρόλαβε και πάλι τον επιθετικό του Πανιωνίου.
15:22
Η άμυνα της Βέροιας είναι πολύ ψηλά και ο Πανιώνιος με δύο-τρεις μπαλιές βρίσκεται φάτσα με την αντίπαλη εστία.
15:23
Κίτρινη κάρτα στον Μασούντ στο 22' για διαμαρτυρίες λόγω λανθασμένης υπόδειξης off side.
15:24
Τρομερά πράγματα! Ο Ιρανός είναι έξαλλος, δεν ηρεμεί, συνεχίζει να διαμαρτύρεται. Σιώπης και Κόρμπος πήγανε πάνω του για να του πουν να ηρεμήσει και ο Μασούντ τα έβαλε με τον δεύτερο, δείχνοντας του με χειρονομία ότι πρέπει να σωπάσει
15:36
Χωρίς ρυθμό και πάλι το ματς
15:37
36' Σουτ του Ρισβάνη, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Μασούντ, απέκρουσε ο Λόπεθ, αλλά ορθώς υποδείχθηκε σε αντικανονική θέση ο αμυντικός των φιλοξενούμενων
15:41
41' Σουτ του Ασίγκμπα έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και έφυγε σε κόρνερ
15:43
Άνευρο το ματς εδώ και αρκετή ώρα, περίπου από τα μέσα του ημιχρόνου
15:46
Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος
15:47
Κακό σουτ του Κάλβο εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε πολύ μακριά από την αντίπαλη εστία.
15:48
Τέλος πρώτου μέρους. Βέροια-Πανιώνιος 0-1 με το τέρμα του Μπεν στο 8ο λεπτό. Μέτριο το πρώτο μέρος με λίγες καλές φάσεις. Η Βέροια είχε την κατοχή, αλλά οι φιλοξενούμενοι που άνοιξαν το σκορ στην πρώτη τους τελική, έχουν κρατήσει με σχετική ευκολία το προβάδισμα και αν ήταν πιο προσεκτικοί θα είχαν πετύχει ένα γκολ ακόμη.
16:02
Ξεκινάει εντός ολίγου το δεύτερο μέρος. Στον αγωνιστικό χώρο βρίσκονται οι παίκτες του Πανιωνίου.
16:05
Μπαίνει δυνατά η Βέροια στο δεύτερος μέρος και απειλεί με το ξεκίνημα. Ο Σαρμπόνγκ σέντρα από τα δεξιά, προβολή του Καπετάνου που δεν έφθασε στην μπάλα.
16:11
52' Απειλεί με τον Μασούντ ο Πανιώνιος. Ο Ιρανός βρέθηκε μέσα στην περιοχή και αριστερά, αλλά δεν μπόρεσε να βρει εστία με το φαλτσαριστό σουτ
16:21
62' Απειλεί η Βέροια με φάουλ του Στόιτσεφ, ο Γιαννιώτης απέκρουσε με δυσκολία
16:22
Γρήγορη αντεπίθεση του Πανιωνίου, ο Μασούντ βρέθηκε με τρεις αντιπάλους και δεν μπόρεσε να πάρει κάτι από τη φάση
16:23
65' Κίτρινη στον Σισοκό
16:27
68' Μπελαίντ αντί Κάλβο στο ματς για τη Βέροια
16:31
62%-38% η κατοχή της μπάλας υπέρ της Βέροιας
16:32
74' Κίτρινη για τον Τομάς της Βέροιας
16:34
76' Ωραία κίνηση του Λάμπρου από τα δεξιά και κερδισμένο φάουλ σε καλή θέση για τον Πανιώνιο
16:35
Το εκτέλεσε ο Μασούντ, η μπάλα άουτ.
16:39
Απειλεί η Βέροια. Εκτελεί ο Μπελαίντ, προσπαθεί να βρει εστία ο Ασίγκμπα και έδιωξε η άμυνα του Πανιωνίου την μπάλα.
16:39
Μίλιεβιτς εντός, Στόιτσεφ εκτός για την Βέροια
16:40
Σαββίδης αντί του Μασούρα για τον Πανιώνιο
16:40
Κεφαλιά του Λάμπρου, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Μπεν, πάνω από την αντίπαλη εστία η μπάλα