Οι δύο ομάδες τέθηκαν αντιμέτωπες και στους «16» του Κυπέλλου, με τον Πλατανιά να προκρίνεται στην επόμενη φάση
Πλατανιάς: Σωτηρίου, Πριντέτα, Μπανανά, Κάργας, Βάντερσον, Στάθης, Μουνάφο, Μενδρινός, Μανούσος, Γιακουμάκης, Σίγκνεβιτς
Στον πάγκο: Κοκκαλάς, Στανισάβλιεβιτς, Μαραγκός, Αποστολόπουλος, Γιορέντε, Γουνδουλάκης, Ντεβέσα
ΠΑΣ Γιάννινα: Πασχαλάκης, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Μπέριος, Καρανίκας, Κούτρης, Κοζορώνης, Ακόστα, Ζάιρο, Βιντάλ, Κόντε
17:03
Στον πάγκο: Περιστερίδης, Ναδάλες, Σκόνδρας, Γιάκος, Κοροβέσης, Μαμπουλού, Γαρουφαλιάς
17:12
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Αλέξανδρος Τσαμούρης, α' βοηθός η Χρυσούλα Κουρομπύλια, β' ο Δημήτριος Ζησιμόπουλος και 4ος ο Ευάγγελος Κορδολαίμης
17:14
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
17:17
Έναρξη της αναμέτρησης
17:21
4' Πρώτη επίσκεψη του ΠΑΣ, με το σουτ του Ζάιρο να μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Σωτηρίου
17:26
9' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΝΤΕ! Συνεργασία του Καρανίκα με τον Ζάιρο από τη δεξιά πλευρά, πάσα του Βραζιλιάνου στην καρδιά της μικρής περιοχής και ο Κόντε με προβολή δεν δυσκολεύεται να ανοίξει το σκορ
17:27
11' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΖΗΜΟΠΟΥΛΟ! Βαθιά μπαλιά από την άμυνα του ΠΑΣ σε έναν χώρο που κινείται ο Ζάιρο, αναίτια έξοδος του Σωτηρίου, ο Βραζιλιάνος με νέα ασίστ βρήκε τον Τζημόπουλο μέσα στην περιοχή που με διαγώνιο σουτ κάνει το 2-0
17:30
13' Μεγάλη ευκαιρία για το 0-3 από τον ΠΑΣ! Ο Κόντε μπαίνει μέσα στην περιοχή και κάνει το σουτ, αλλά ο Σωτηρίου με ακροδάχτυλα έδιωξε σε κόρνερ
17:31
14' Κίτρινη κάρτα στον Βιντάλ
17:32
15' Ευκαιρία για τον Πλατανιά! Σέντρα από τα δεξιά, η μπάλα περνά από όλους και φτάνει στον αμαρκάριστο Μενδρινό, αλλά το σουτ που έκανε από πλεονεκτική θέση κατέληξε άουτ.
17:34
18' Νέα κλασική ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Ακόστα από νέα κάθετη του Ζάιρο βγαίνει τετ-α-τετ με τον Σωτηρίου, αλλά το πλασέ του είναι άστοχο και καταλήγει άουτ
17:42
25' Απίστευτο ματς στα πρώτα 25' με τον ΠΑΣ να φαίνεται ότι αδικείται από το υπέρ του 2-0
17:43
26' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά! Φάουλ από πλάγια θέση του Βάντερσον, η μπάλα περνά από όλους και ο Πασχαλάκης απέκρουσε με υπερένταση σε κόρνερ
17:49
32' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗ! Πρώτη κεφαλιά του Σίγκνεβιτς από φάουλ του Βάντερσον, στο δεύτερο δοκάρι αμαρκάριστος ο Γιακουμάκης που δεν δυσκολεύεται να μειώσει σε 2-1
17:56
40' Νέα τρομερή ευκαιρία για τον Πλατανιά! Κεφαλιά του Σίγκνεβιτς, απέκρουσε ο Πασχαλάκης σε κόρνερ
17:57
40' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΡΓΑ! Εκτελέστηκε το κόρνερ, ο Μπέριος με κεφαλιά απομακρύνει εκεί που βρίσκεται μόνο ο Κάργας που με δυνατό σουτ κάνει το 2-2!
18:01
44' Κίτρινη κάρτα στον Μπανανά
18:02
45' Κίτρινη κάρτα στον Μουνάφο
18:04
Τέλος ενός τρελού πρώτου ημιχρόνου!
18:05
Πλατανιάς-ΠΑΣ Γιάννινα 2-2, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 2-0 και να χάνουν ευκαιρίες να διευρύνουν το προβάδισμά τους, αλλά ο Πλατανιάς αντέδρασε -όπως ακριβώς στο ημίχρονο με τον Ολυμπιακό- και ισοφάρισε σε 2-2
18:19
Έναρξη β' ημιχρόνου
18:22
47' Σουτ του Σίγκνεβιτς, δύσκολη επέμβαση του Πασχαλάκη!
18:24
50' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ! Ο Πριντέτα στην προσπάθειά του να απομακρύνει με το κεφάλι, έστειλε την μπάλα στο δοκάρι της εστίας της ομάδας του
18:24
51' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΙΓΚΝΕΒΙΤΣ! Έξοχη σέντρα του Στάθη στον αμαρκάριστο Λευκορώσο, ο τελευταίος κοντρόλαρε με το στήθος και με ψύχραιμο πλασέ κάνει την ολοκληρωτική ανατροπή για τον Πλατανιά!
18:29
56' Κίτρινη κάρτα στον Κοζορώνη
18:30
57' Δυνατό σουτ του Ζάιρο, καλή επέμβαση του Σωτηρίου που σώζει τον Πλατανιά
18:30
57' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Εκτός ο Κοζορώνης, μέσα ο Μαμπουλού
18:32
58' ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΚΟΝΤΕ ΠΟΥ ΙΣΟΦΑΡΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ! Ο Ισπανός επιθετικός από πλάγια θέση και με σουτ στην κίνηση δεν αφήνει περιθώριο στον Σωτηρίου και κάνει το 3-3
18:33
Σπουδαίο ματς που βάζει υποψηφιότητα για το κορυφαίο της σεζόν στη Super League
18:34
61' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Εκτός ο Βιντάλ, μέσα ο Γιάκος
18:35
62' Κίτρινη κάρτα στον Κούτρη
18:37
63' Ευκαιρία για τον Πλατανιά, με τον Μανούσο εντελώς αμαρκάριστο να πιάνει γεμάτα το σουτ, στέλνοντας την μπάλα άουτ
18:45
72' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Εκτός ο Μενδρινός, μέσα ο Μαραγκός
18:46
73' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Εκτέλεση κόρνερ από τον Ακόστα, η μπάλα έφτασε στον Ζάιρο που έκανε το σουτ, αλλά και πάλι ο Σωτηρίου απέκρουσε
18:54
80' Έχει πέσει πλέον ο τρελός ρυθμός του παιχνιδιού και οι δύο ομάδες στοχεύουν κυρίως στο να μην χάσουν και τον βαθμό
18:54
81' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Μέσα ο Γιορέντε, εκτός ο Σίγκνεβιτς
18:58
84' Γύρισμα του Μαμπουλού στον Κόντε, αλλά το πλασέ του ήταν αδύναμο και μπλόκαρε ο Σωτηρίου
18:59
86' Κίτρινη κάρτα στον Γιακουμάκη
18:59
86' Μέσα ο Γουνδουλάκης, εκτός ο Μανούσος για τον Πλατανιά
18:59
86' Μέσα ο Κοροβέσης, εκτός ο Κοροβέσης για τον ΠΑΣ
19:00
87' Τετ-α-τετ του Μαμπουλού, μπλοκάρει ο Σωτηρίου!
19:04
90' Τρία λεπτά καθυστερήσεων
19:04
91' Απέκρουσε ο Σωτηρίου σε σουτ του Καρανίκα
19:08
93' Τρομερή ευκαιρία για τον ΠΑΣ στις καθυστερήσεις με τον Σωτηρίου να σταματά τον Ζάιρο και στη συνέχεια ο Μπανανά πάνω στη γραμμή έδιωξε στη γραμμή το σουτ του Μαμπουλού
19:08
Λήξη του ματς με τον Πλατανιά και τον ΠΑΣ να μένουν στο 3-3, έπειτα από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι