Παρί Σεν Ζερμέν-Μπαρτσελόνα

Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Παρί Σεν Ζερμέν και την Μπαρτσελόνα στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τη φάση των «16» στο Champions League.

21:15
Καλησπέρα σας
21:16
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Παρί Σεν Ζερμέν και την Μπαρτσελόνα στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τη φάση των «16» του Champions League
21:17
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:
21:18
Παρί Σεν Ζερμέν: Τραπ – Κουρζάβα, Κιμπέμπε, Μαρκίνιος, Μενιέ – Ραμπιό, Βεράτι, Ματουιντί - Ντράξλερ, Ντι Μαρία - Καβάνι
21:18
Μπαρτσελόνα: Τερ Στέγκεν - Ζόρντι Άλμπα, Σέρχι Ρομπέρτο, Πικέ, Ουμτιτί - Μπουσκέτς, Ινιέστα, Αντρέ Γκόμες - Σουάρες, Μέσι, Νεϊμάρ
21:30
21:42
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
21:46
1' Έναρξη του αγώνα
21:49
3' Κίτρινη κάρτα στον Ραμπιό
21:52
6' Ξεφεύγει από την άμυνα της Μπάρτσα ο Καβάνι (που ήταν σε θέση οφσάιντ), ωστόσο καθυστερεί πολύ στην εκτέλεση με τους Καταλανούς να απομακρύνουν
21:57
11' Τρομερή ευκαιρία για την Παρί! Ντι Μαρία και Ματουιντί σε φαινομενικά εύκολες φάσεις για την αξία τους, δεν μπόρεσαν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα, με τον Τερ Στέγκεν να μπλοκάρει
22:02
17' Μέχρι τώρα δεν φαίνονται οι σημαντικές απουσίες της Παρί στην άμυνα
22:04
18' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ! Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντι Μαρία, που δεν άφησε περιθώριο στον Τερ Στέγκεν και 1-0 για τους γηπεδούχους!
22:05
Γκολ στα γενέθλιά του πετυχαίνει ο Αργεντινός
22:06
22:07
22:07
22' Σουτ του Καβάνι, στην αγκαλιά του Τερ Στέγκεν που είχε σωστή θέση
22:13
22:14
27' Κλασική ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Ο Μέσι βρήκε κάθετα τον Αντρέ Γκόμες στην περιοχή, αλλά ο Πορτογάλος νικήθηκε από τον Τραπ
22:18
33' Κίτρινη κάρτα στον Αντρέ Γκόμες
22:20
34' Μεγάλη ευκαιρία για την Παρί! Ο Ντράξλερ κάνει ό,τι θέλει από τα αριστερά με τον Σέρχι Ρομπέρτο, αλλά το σουτ που επιχειρεί, εξουδετερώνει σε κόρνερ.
22:25
40' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΙ ΜΕ ΤΟΝ ΝΤΡΑΞΛΕΡ! Ο Μέσι χάνει την μπάλα από τον Βεράτι και τον Βεράτι, ο Ιταλός με κάθετη βρίσκει τον Ντράξλερ και κάνει το 2-0! Η Παρί έχει κάνει θρύψαλα την Μπαρτσελόνα!
22:31
Λήξη α' ημιχρόνου με την Παρί Σεν Ζερμέν να επικρατεί 2-0 της Μπαρτσελόνα, σκορ που φαντάζει φτωχό με βάση την κυριαρχία της στον αγωνιστικό χώρο
22:39
22:47
Έναρξη β' ημιχρόνου
22:53
48' Στο άλλο ματς, η Μπενφίκα ανοίγει το σκορ κόντρα στην Ντόρτμουντ με γκολ του Μήτρογλου
22:57
55' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΙ ΜΕ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΝΤΙ ΜΑΡΙΑ! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ γκολ από τον Αργεντινό που με αριστερό πλασέ έξω από την περιοχή κάνει το 3-0!
23:00
58' Αλλαγή για την Μπαρτσελόνα. Εκτός ο Αντρέ Γκόμες, μέσα ο Ραφίνια
23:03
23:04
62' Κίτρινη κάρτα στον Μπουσκέτς
23:09
62' Εκτός ο Ντι Μαρία, μέσα ο Λούκας
23:09
66' Σουτ του Λούκας, κόντρα την τελευταία στιγμή από τον Πικέ
23:10
Αναγκαστική αλλαγή θα γίνει ο Βεράτι
23:11
69' Εκτός ο Βεράτι, μέσα ο Ενκουκού
23:13
72' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΒΑΝΙ! Ο Μουνιέ με υπέροχη κάθετη βρίσκει τον Καβάνι που με σουτ κάνει το 4-0!
23:16
74' Κίτρινη κάρτα στον Ραφίνια
23:21
79' Τελική για την Μπαρτσελόνα με ένα κακό σουτ του Νεϊμάρ
23:25
84' Δοκάρι για την Μπαρτσελόνα σε κεφαλιά του Ουμτιτί
23:28
86' Εκτός ο Ντράξλερ, μέσα ο Παστόρε
23:32
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
23:36
Λήξη της αναμέτρησης!
23:37
Η Παρί διαλύει με 4-0 την Μπαρτσελόνα και ουσιαστικά βρίσκεται από σήμερα στους «8» του Champions League!