Μπάγερν Μονάχου-Άρσεναλ

Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Μπάγερν Μονάχου και την Άρσεναλ στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τη φάση των «16» στο Champions League.

21:22
Καλησπέρα σας
21:22
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Μπάγερν Μονάχου και την Άρσεναλ στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τη φάση των «16» στο Champions League.
21:22
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:
21:23
Μπάγερν Μονάχου: Νόιερ – Λαμ, Χάβι Μαρτίνεθ, Χούμελς, Αλάμπα – Βιδάλ, Τσάμπι Αλόνσο, Τιάγκο Αλκάνταρα – Ρόμπεν, Κόστα, Λεβαντόφσκι
21:23
Άρσεναλ: Οσπίνα – Μπεγερίν, Κοσιελνί, Μουστάφι, Γκιμπς – Τσάκα, Κοκλέν – Τσαμπερλέιν, Οζίλ, Σάντσες, Ιβόμπι
21:50
5' Χωρίς προβλήματα βγάζει το πρώτο πεντάλεπτο η Άρσεναλ στο Μόναχο
21:53
8' Πρώτη τελική για την Μπάγερν, με τον Βιδάλ να βρίσκει χώρο για ένα δυνατό σουτ, αλλά ο Οσπίνα μπλοκάρει
21:56
11' ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ! Κλασική κίνηση Ρόμπεν, σουτ στη δεξιά γωνία του Οσπίνα και 1-0 για την Μπάγερν!
21:59
15' Ίδια κίνηση από τον Ρόμπεν, μπλοκάρει ο Οσπίνα
22:00
22:08
23' Προσπαθεί να ισορροπήσει η Άρσεναλ, αλλά κυριαρχεί η Μπάγερν
22:11
26' Κίτρινη κάρτα στον Χούμελς για φάουλ στον Σάντσες στα όρια της μεγάλης περιοχής
22:13
27' Εκτέλεσε ο Οζίλ, ο Νόιερ έχασε τη μπάλα, αλλά η φάση τελειώνει για οφσάιντ
22:14
29' Πέναλτι για την Άρσεναλ Ο Κοσιελνί δέχθηκε την κλωτσιά από τον Λεβαντόφσκι
22:15
30' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΣΕΝΑΛ! Εκτέλεσε ο Σάντσες, απέκρουσε ο Νόιερ και έπειτα από περιπέτεια ο Χιλιανός ισοφαρίζει σε 1-1
22:20
35' Ζητούν πέναλτι οι Βαυαροί σε χέρι του Μπεγερίν. Βρίσκει το χέρι του Ισπανού, ωστόσο είναι σε φυσική θέση και ο ρέφερι θεωρεί ότι είναι ακούσιο.
22:20
36' Γύρισμα του Βιδάλ στον Λεβαντόφσκι, η κεφαλιά του Πολωνού καταλήγει άουτ
22:23
22:24
40' Μεγάλη ευκαιρία για την Άρσεναλ, με τον Τσάκα εντελώς αμαρκάριστο από το ύψος της μεγάλης περιοχής να σημαδεύει τον Νόιερ
22:28
43' Κεφαλιά του Λεβαντόφσκι, η μπάλα άουτ
22:29
45' Κεφαλιά του Χούμελς, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι της εστίας του Οσπίνα
22:31
45'+1' Τεράστια ευκαιρία για την Άρσεναλ, με τον Νόιερ να εξουδετερώνει το πλασέ του Οζίλ σε θέση τετ-α-τετ
22:31
Λήξη α' μέρους με το 1-1 να είναι ιστορία του ματς έως τώρα
22:47
Έναρξη β' ημιχρόνου
22:51
49' Αναγκαστική αλλαγή για την Άρσεναλ. Μέσα ο Γκάμπριελ, μέσα ο Κοσιελνί
22:55
53' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΛΕΒΑΝΤΟΦΣΚΙ! Σέντρα του Λαμ και κεφαλιά του Πολωνού επιθετικού με την οποία νικά τον Οσπίνα
22:59
56' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΑΓΚΟ. Απίστευτη τακουνιά του Λεβαντόφσκι στον Τιάγκο που είχε κάνει κίνηση ως κρυφός φορ και με πλασέ κάνει το 3-1
23:02
60' Κίτρινη κάρτα στον Τσάκα
23:03
62' Δοκάρι για την Μπάγερν! Ο Λεβαντόφσκι βρήκε τον Οσπίνα εκτός εστίας, αλλά το σουτ που έκανε χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι ενώ στη συνέχεια το σουτ του Ρόμπεν απέκρουσε ο Γκιμπς με το χέρι, αλλά ο ρέφερι δεν είδε την παράβαση
23:05
63' Φανταστική απόκρουση του Οσπίνα από κεφαλιά του Μαρτίνεθ
23:05
63' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΓΕΡΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΑΓΚΟ! Σουτ του Αλκάνταρα, η μπάλα κοντράρει και γίνεται το 4-1! Η Μπάγερν κάνει ό,τι θέλει την Άρσεναλ μετά την αποχώρηση του Κοσιελνί
23:08
Μέσα σε 10 λεπτά η Μπάγερν φαίνεται ότι καθαρίζει όχι απλά το ματς, αλλά όλη την πρόκριση
23:10
68' Σουτ του Βιδάλ και απόκρουση από τον Οσπίνα
23:17
75' Ψάχνει και πέμπτο γκολ η Μπάγερν για να τελειώσει πλήρως την υπόθεση πρόκριση
23:18
76' Αλλαγή για την Άρσεναλ. Εκτός ο Κοκλέν, μέσα ο Ζιρού
23:23
81' Σουτ του Ρόμπεν, νέα απόκρουση ο Οσπίνα
23:24
82' Σουτ του Κόστα και πάλι ο Οσπίνα λέει «όχι»
23:25
83' Κίτρινη κάρτα στον Λαμ που δεν παίζει στο ματς στο Λονδίνο
23:25
84' Εκτός ο Κόστα, μέσα ο Κίμιχ
23:27
86' Σουτ του Κίμιχ, η μπάλα άουτ
23:28
86' Εκτός ο Λεβαντόφσκι, μέσα ο Μίλερ
23:29
87' Εκτός ο Ρόμπεν, μέσα ο Ραφίνια
23:30
88' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΛΕΡ! Οι Βαυαροί αλλάζουν πάσες στην περιοχή των Λονδρέζων και ο Μίλερ κάνει το 5-1
23:33
90' Τρία λεπτά καθυστερήσεις
23:36
Λήξη της αναμέτρησης με την Μπάγερν Μονάχου να διασύρει την Άρσεναλ με 5-1 και να είναι ήδη στους «16».