Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ατρόμητος-Ξάνθη, για την 21η αγωνιστική της Super League.
Ατρόμητος (Ρικάρντο Σα Πίντο): Γκορμπούνοφ, Ζησόπουλος, Φυτανίδης, Κιβρακίδης, Κατράνης, Μπάγκα, Ούμπιντες, Λημνιός, Πλατέλλας, Τόνσο, Ντάουντα.
Ξάνθη (Ραζβάν Λουτσέσκου): Ζίβκοβιτς, Φλίσκας, Ορφανίδης, Σιλά, Καρασαλίδης, Καμαρά, Ντε Λούκας, Λουσέρο, Λάζιτς, Βασιλακάκης, Γιουνές
14:51
Στον πάγκο για τους "μπλε": Θεοδωράκης, Λε Ταλέκ Λαζαρίδης, Κοντοές, Κυριακίδης, Βασιλείου, Μανιάτης
14:51
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Ζαρόπουλος, Τριάδης, Σολτάνι, Πιτσέλι, Μεχία, Ράνος, Λισγάρας
14:51
Διαιτητής: Αναστάσιος Παπαπέτρου. Βοηθοί: Λάζαρος Δημητριάδης, Ιορδάνης Απτόσογλου 4ος Διαιτητής: Σπυρίδων Σελίμος
14:56
Οι γηπεδούχοι που προέρχονται από το 1-0 επί του Αστέρα στην Τρίπολη, είναι στην ένατη θέση της βαθμολογίας με 26 βαθμούς σε 20 ματς
14:58
Οι φιλοξενούμενοι έχουν κάνει ένα μίνιο σερί αρνητικών αποτελεσμάτων, καθώς έχουν να νικήσει από τις 18 Ιανουαρίου (3-1 τον Ηρακλή) και από τότε έχουν κάνει από δύο ήττες και δύο ισοπαλίες στο πρωτάθλημα. Βρίσκονται στην πέμπτη θέση με 33 βαθμούς σε 20 ματς.
14:58
Το ματς του πρώτου γύρου είχε έρθει 0-0 στις 3 Οκτωβρίου
14:59
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, ξεκινάει η αναμέτρηση εντός ολίγου
15:00
Ντιγκινί (προπονήθηκε ύστερα από καιρό) και Παντελιάδης έχουν μείνει εκτός αποστολής από τον Ρικάρντο Σα Πίντο, που είχε όλες τους παίκτες στη διάθεσή του
15:03
Έναρξη στο ματς!
15:09
3' Σουτ για την Ξάνθη με τον Λουσέρο, ύστερα από ωραία αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, η μπάλα έφυγε εκτός
15:19
Ο Ατρόμητος δείχνει να ελέγχει το ματς, αλλά δεν έχει κάποια καλή στιγμή έως τώρα στο ματς
15:24
Πολύ κακό από άποψης θεάματος, το πρώτο μισό του πρώτου μέρους
15:32
27' Απειλεί ο Ατρόμητος. Ο Πλατέλλας ταλαιπώρησε τον Σιλά και έκανε σέντρα σουτ με το δεξί και ο Ζίβκοβιτς έδιωξε σε κόρνερ.
15:34
Ο Νίκος Νιόπλιας είναι στο γήπεδο και παρακολουθεί την πρώην ομάδα του
15:34
15:35
15:35
32' Σουτ του Λουσέρο με το δεξί, η μπάλα εκτός εστίας.
15:37
34' Απειλεί η Ξάνθη. Ο Γιουνές έκλεψε την μπάλα και βγήκε ταχύτατα στην επίθεση από τα δεξιά, είδε τον Βασιλακάκη που έκανε κίνηση στον χώρο, αλλά η σέντρα του δεν ήταν καλή και δεν μπόρεσε να τον βρει.
15:37
15:38
Έχει αποκτήσει ρυθμό το ματς στα τελευταία λεπτά
15:41
15:44
40' Λάθος στην άμυνα του Ατρομήτου και παραλίγο γκολ για την Ξάνθη. Ο Ζησόπουλος υπό την πίεση του Βασιλακάκη και όντας μέσα στην περιοχή γύρισε παρακινδυνευμένα την μπάλα στον Γκορπούνοφ που δεν μπόρεσε να διώξει με δύναμη την μπάλα και ο μέσος των φιλοξενούμενων βρήκε την μπάλα και λίγο έλειψε την κλέψει
15:45
42' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος, 1-0!
15:46
Ο Ντάουντα έγινε κάτοχος της μπάλας από τα αριστερά και έστρωσε την μπάλα στον Πλατέλλα την κατάλληλη στιγμή και ο Έλληνας μεσοεπιθετικός πλάσαρε ωραία από το ύψος του πέναλτι, στέλνοντας την μπάλα στη δεξιά γωνία του Ζίβκοβιτς
15:48
44' Προσπαθεί να απειλήσει η Ξάνθη με τον Βασιλακάκη που βρήκε... αέρα μέσα στην περιοχή και έτσι ολοκληρώθηκε η προσπάθειά του.
15:49
Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος στο πρώτο μέρος
15:49
45 + 2' Σουτ για την Ξάνθη με τον Σιλά, η μπάλα άουτ
15:50
Τέλος στο πρώτο μέρος. Ατρόμητος-Ξάνθη 1-0. Το τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Πλατέλλας στο 42ο λεπτό. Ισορροπημένο και μέτριο το πρώτο μέρος, αλλά οι γηπεδούχοι έχουν την ουσία, καθώς κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στις λίγες φάσεις που δημιούργησαν. Δύο τελικές στο πρώτο μέρος είχαν οι Περιστεριώτες, τρεις οι φιλοξενούμενοι και οι κατοχή της μπάλας ήταν 61%-39% υπέρ των γηπεδούχων
15:56
15:56
16:05
Έναρξη στο δεύτερο μέρος
16:14
55' Πέναλτι για την Ξάνθη!
16:16
Ο Γιουνές τροφοδότησε τον Λάζιτς και ο Φυτανίδης πήρε την κεφαλιά από τον Λάζιτς στέλνοντας την μπάλα εκτός εστίας, αλλά τη στιγμή που ο Τυνήσιος ήταν κάτοχος της μπάλας έκανε δυναμική έξοδο ο Γκορμπούνοφ και βρήκε λίγο τον αντίπαλό του. Αυστηρή η υπόδειξη του Παπαπέτρου, που έδειξε και κίτρινη παράλληλα στον τερματοφύλακα των γηπεδούχων.
16:16
57' ΓΚΟΛ η Ξάνθη, 1-1!
16:17
Ο Γιουνές ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Γκορμπούνοφ που έπεσε δεξιά.
16:23
64' Μανιάτης αντί Μπάγκα στο ματς
16:27
16:31
Πτώση του Γιουνές στην αντίπαλη περιοχή. Νεύρα από Φυτανίδη και Γκορμπούνοφ, ο Λευκορώσος πήγε αγριεμένος στον αντίπαλό του και στη συνέχεια ύστερα από κίνηση του Τυνήσιου προς το μέρος του, έπεσε στο έδαφος ο πορτιέρο του Ατρομήτου
16:31
72' Σουτ του Λημνιού, η μπάλα άουτ.
16:32
72' Κίτρινη ο Λάζαρος Ορφανίδης
16:38
79' Σουτ του Πλατέλλα έξω από την περιοχή, ήταν πολύ αδύναμο και δεν γινόταν να ανησυχήσει ο Ζίβκοβιτς.
16:39
80' Λε Ταλέκ αντί Πλατέλλα στο ματς.
16:40
81' Κίτρινη στον Καρασαλίδη
16:43
83' Σουτ του Λημνιού, με το αριστερό από τα δεξιά, η μπάλα βρήκε σε σώματα
16:43
Λισγάρας αντί Βασιλακάκη στο ματς για την Ξάνθη.
16:45
85' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος, 2-1!
16:45
Ο Τόνσο βρέθηκε μέσα στην περιοχή από τα αριστερά και με εξαιρετικό πλασέ έστειλε την μπάλα στην απέναντι γωνία
16:46
87' Κυριακίδης αντί Ντάουντα στο ματς