Πανιώνιος-Ηρακλής

14:47
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πανιώνιος-Ηρακλής, για την 21η αγωνιστική, το οποίο είναι προγραμματισμένο για τις 15:00
14:49
Οι κυανέρυθροι είναι στην δεύτερη θέση σε ισοβαθμία με τον Παναθηναϊκό που επικράτησε χθες 5-0 του Αστέρα και προέρχεται από δύο σερί νίκες στο πρωτάθλημα.
14:51
Ο Ηρακλής που παρουσιάζεται βελτιωμένος το τελευταίο χρονικό διάστημα, ήρθε 2-2 με την ΑΕΚ στο Καυτανζόγλειο την περασμένη αγωνιστική είναι στην προτελευταία θέση με 14 βαθμούς σε 20 ματς.
14:54
Πάμε σιγά-σιγά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
14:54
Πανιώνιος (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Γιαννιώτης, Τασουλής, Β.Βλάχος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Σιώπης, Κόρμπος, Μασούρας, Φούντας, Σαββίδης, Μπεν.
14:55
Ηρακλής (Σάββας Παντελίδης): Χουάντερσον, Σαραμαντας, Στάμου, Ιντζόγλου, Λεάντρο, Δώνης, Τζανετόπουλος, Γροντής, Μοντέιρο, Αργυρόπουλος, Περόνε.
14:55
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Μπαντής, Λάμπρου, Γκιοατα, Πλιάτσικας, Καθάριος, Μπάλας, Μαχμούτοβιτς.
14:55
Οι αναπληρωματικοί για τους φιλοξενούμενους: Γιαννικόγλου, Ζιαμπάρης, Ρούσσος, Αγγελόπουλος, Πασάς, Καραγκούνης, Μπαστακός.
14:55
Διαιτητής: Δημήτριος Θάνος. Βοηθοί: Εμμανουήλ Καλφάκης, Βασίλειος Νικολακάκης 4ος Διαιτητής: Κωνσταντίνος Αντωνίου
14:56
Στο ματς του πρώτου γύρου, ο Πανιώνιος είχε επικρατήσει 2-1. Μασούντ και Ανσαριφάρντ είχαν σημειώσει τα τέρματα των φιλοξενούμενων και ο Λεοζίνιο είχε μειώσει στο 85ο λεπτό.
15:01
Κανείς από τους δύο Ιρανούς δεν θα αγωνιστούν σήμερα. Ο Καρίμ Ανσαριφάρντ ανήκει πλέον στον Ολυμπιακό και ο συμπατριώτης του είναι εκτός αποστολής ώστε να εκτίσει την ποινή του λόγω καρτών. Ο Κυριακός Σαββίδης θα καλύψει το κενό του.
15:02
Αφιερωμένη στον αγώνα κατά του παιδικού καρκίνου είναι η 21η αγωνιστική.
15:03
Έναρξη στο ματς!
15:04
«Είμαστε εδώ για σένα, παλέψτε για το κόκκινο και το μπλε», αναφέρει πανό που έχουν κρεμάσει οι «Πάνθηρες».
15:05
Βροντερό "παρών" από τον κόσμο του Πανιωνίου, όπως και κόντρα στην Ξάνθη
15:07
3' Απειλεί ο Ηρακλής. Λάθος στην άμυνα του Πανιωνίου από τον Ρισβάνη που έδιωξε άσχημα την μπάλα, ο Λεοζίνιο μπήκε στη φάση και έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα βρήκε σε σώματα.
15:08
5' Πρώτη τελική και για τον Πανιώνιο. Ο Σιώπης συνεργάστηκε ωραία με τον Βλάχο που έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Μπεν βρέθηκε στην καρδιά της αντίπαλης περιοχής, αλλά δεν είχε καλή ισορροπία και η κεφαλιά του δεν ήταν καλή με αποτέλεσμα η μπάλα να φύγει αρκετά μακριά από την εστία του Χουάντερσον.
15:11
8' Και άλλη επίσκεψη του Πανιωνίου στην άμυνα του Ηρακλή. Ο Μπεν βγήκε από τα αριστερά και έκανε το σέντρα σουτ και ο Χουάντερσον έδιωξε με δυσκολία
15:16
12' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Στημένη φάση από τον Μπεν, ο Κόρμπος βρέθηκε στην καρδιά της αντίπαλης περιοχής, έπιασε κεφαλιά και τον νίκησε ο Χουάντερσον.
15:16
12' Απειλεί και πάλι ο Πανιώνιος. Ο Μπεν έπιασε δυνατό σουτ από τα όρια της μεγάλης περιοχής και λίγο αριστερά, αλλά ο Χουάντερσον έδιωξε με τις γροθιές
15:17
Έχει πιάσει ρυθμό και πιέζει πολύ στα τελευταία λεπτά ο Πανιώνιος. Από την άλλη ο Ηρακλής δυσκολεύεται πολύ να κρατήσει την μπάλα
15:22
Πρόβλημα με τον Στάμου στον Ηρακλή. Είναι στο έδαφος και κάνει προθέρμανση ο Ρούσσος για παν ενδεχόμενο
15:23
Από το ιατρικό τιμ είπαν αρχικά ότι δεν μπορεί να συνεχίσει στο ματς ο Στάμου, αλλά τελικά θα δοκιμάσει για να δει αν μπορεί να συνεχίσει
15:25
59% - 41% η κατοχή της μπάλας υπέρ του Πανιωνίου
15:26
Μακρινό σουτ του Φούντα, σε ετοιμότητα ο Χουάντερσον.
15:27
Τελικά δεν θα συνεχίσει ο Στάμου και τη θέση του θα πάρει ο Ζιαμπάρης και όχι ο Ρούσσος
15:28
Σουτ του Ρισβάνη με το αριστερό από τα δεξιά, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Χουάντερσον που έλεγχε τη φάση
15:32
27' Ζιαμπάρης αντί Στάμου, πρώτη αλλαγή για τον Ηρακλή.
15:32
28' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Τετ-α-τετ του Φούντα με τον Χουάντερσον, βγήκε ο Βραζιλιάνος και του πήρε... την μπουκιά από το στόμα.
15:34
15:34
15:35
15:35
Πολύ σκληρό μαρκάρισμα του Σαραμαντά στον Σιώπη και έντονα παράπονα από τους γηπεδούχους. Σκαριά του παίκτη του "Γηραιού" στον μέσο του Πανιωνίου.
15:36
Κόκκινη στον Σαραμαντά του Ηρακλή στο 33ο λεπτό!
15:37
Δεν έχει άλλο αριστερό μπακ ο Σάββας Παντελίδης
15:39
35' Σουτ του Βλάχου έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από την εστία του Χουάντερσον
15:39
15:41
15:42
15:42
15:42
39' ΓΚΟΛ ο Πανιώνιος, 1-0!
15:43
Σουτ του Μπεν έξω από την περιοχή, η μπάλα βρήκε στον Ζιαμπάρη, άλλαξε πορεία και κατέληξε στην εστία του Χουάντερσον. Οριακή η φάση, φαίνεται να καλύπτεται ο παίκτης του Πανιωνίου. Έκτο σουτ του επιθετικού των "κυανέρυθρων" στη σεζόν και τέταρτο μέσα στο 2017
15:48
Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος!
15:51
Ημίχρονο στη Νέα Σμύρνη. Πανιώνιος-Ηρακλής 1-0
15:54
Σαφώς καλύτερος ο Πανιώνιος στο πρώτο μέρος. Επέβαλε πλήρως τον ρυθμό του ύστερα από το πρώτο δεκάλεπτο και δικαίως προηγείται στο σκορ και θα μπορούσε να είχε ανοίξει νωρίτερα το σκορ (έκανε το 1-0 ο Μπεν στο 39') και συνολικά να είχε πετύχει κι άλλο γκολ. Υπενθυμίζεται ότι ο Ηρακλής παίζει με δέκα παίκτες από το 33' λόγω απευθείας κόκκινης στον Σαραμαντά για σκληρό παιχνίδι πάνω στον Σιώπη
16:07
Ο Καραγκούνης θα περάσει στο ματς για τον Ηρακλή. Θα καλύψει το κενό στα αριστερά του Σαραμαντά που αποβλήθηκε
16:08
Αλλαγή για τον Ηρακλή. Καραγκούνης αντί Γροντή στο ματς
16:09
Έναρξη στο δεύτερο μέρος
16:18
52' Κεφαλιά του Ρισβάνη μετά το κόρνερ του Μπεν, η μπάλα εκτός.
16:21
Δίχως κάποια μεγάλη φάση το ματς στο δεύτερο μέρος έως τώρα. Αρκετά υποτονικός ο Πανιώνιος που δείχνει να έχει επαναπαυτεί
16:23
60' Λάμπρου αντί Μασούρα στο ματς. Θα παίξει κόντρα στην πρώην ομάδα του ο νεαρός επιθετικός.
16:30
67' Απειλεί ο Ηρακλής. Ο Περόνε προσπάθησε να "κρεμάσει" τον Γιαννιώτη, αλλά η μπάλα κατέληξε λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία.
16:36
72' Καλό σουτ του Καραγκούνη έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από την αντίπαλη εστία.
16:40
77' Μαχμούτοβιτς αντί Φούντα στο ματς για τον Πανιώνιο
16:42
78' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή. Ο Λεοζίνιο ελίχθηκε ωραία μέσα στην περιοχή και έδωσε στον Μοντέιρο που με τακουνάκι προσπάθησε να σκοράρει, αλλά κέρδισε μόνο το κόρνερ.
16:42
Κεφαλιά του Ζιαμπάρη, η μπάλα άουτ.
16:45
82' Κεφαλιά του Περόνε, ελέγχει την πορεία της μπάλας ο Γιαννιώτης και την αφήνει να περάσει εκτός.
16:46
83' Πασάς αντί Δώνη για τον Ηρακλή.
16:47
85' Καθάριος αντί Σαββίδη για τον Πανιώνιο
16:53
88' Τρομερή ευκαιρία για τον Ηρακλή. Ο Πασάς δεν μπόρεσε να βρει καλά την μπάλα ύστερα από κεφαλιά-πάσα του Περόνε, ώστε να τη στείλει στα δίχτυα και ενώ ο Γιαννιώτης δεν θα μπορούσε να κάνει κάτι σε αυτήν την περίπτωση.
16:54
Πέντε λεπτά ο επιπλέον χρόνος
16:54
90' +1' Κίτρινη στον Ρισβάνη για καθυστερήσεις
16:56
90' + 3' Κίτρινη στον Σιώπη