ΠΑΟΚ-Βέροια

17:06
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και την Βέροια για την 21η αγωνιστική της Super League.
17:07
Ο ΠΑΟΚ προέρχεται από την βαριά εντός έδρας ήττα με 3-0 από τη Σάλκε και ουσιαστικά βρίσκεται εκτός συνέχειας του Europa League.
17:08
Κάπως έτσι, ο δικέφαλος του βορρά θέλει να επιστρέψει σήμερα στις νίκες και να συνεχίσει την εξαιρετική πορεία που κάνει στο πρωτάθλημα, ανεβαίνοντας παράλληλα στην τρίτη θέση. Από την άλλη, η Βέροια αναζητά βαθμό ή βαθμούς, καθώς βρίσκεται τελευταία στον βαθμολογικό πίνακα.
17:09
ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ίβιτς): Γλύκος, Μάτος, Βαρέλα, Μαλεζάς, Κίτσιου, Σάκχοφ, Κάτσε, Ουάρντα, Κάμπος, Ενρίκε, Πρίγιοβιτς.
17:09
Στον πάγκο βρίσκονται οι Σιαμπάνης, Δεληγιαννίδης, Πούγγουρας, Τσίμιροτ, Πέλκας, Μπίσεσβαρ, Αθανασιάδης.
17:10
Βέροια (Ράτκο Ντόστανιτς): Λόπεθ, Ασίγκμπα, Αντονιάν, Σισοκό, Βασιλαντωνόπουλος, Τόμας, Μπαλάφας, Στόιτσεφ, Άρτσε, Σαρπόνγκ, Καπετάνος.
17:10
Στον πάγκο βρίσκονται οι Καντιμοίρης, Μελίσσης, Μπελαΐντ, Λινάρδος, Μίλιεβιτς, Μαυριάς, Παπαδόπουλος.
17:11
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Γεώργιος Μπλάνας (Μεσσηνίας) με βοηθούς τους Βασιλόπουλο (Έβρου) και Κωνστάντιο (Εύβοιας). Τέταρτος διαιτήτης ο Στέφανος Κουμπαράκης (Θράκης).
17:16
1' Σέντρα στο ματς.
17:22
6' Σουτ του Ενρίκε μέσα από την περιοχή, η μπάλα πολύ άουτ.
17:26
10' Σουτ του Ενρίκε από τα πλάγια, έπεσε και έδιωξε ο Λόπεθ.
17:28
Ο ΠΑΟΚ έχει τον έλεγχο του αγώνα, αλλά δυσκολεύεται προς το παρών να φτιάξει φάσεις στα καρέ της Βέροιας. Προσπαθούν να βρουν κενούς χώρους και να φύγουν στην κόντρα-επίθεση οι φιλοξενούμενοι.
17:31
15' Ο Μάτος έστρωσε στον Ουάρντα, αλλά το σουτ του τελευταίου πέρασε απελπιστικά -ψηλά- άουτ.
17:33
17' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!
17:34
Ο Σισοκό προσπάθησε να γυρίσει με τακουνάκι τη μπάλα στον Λόπεθ, ο Ενρίκε είχε καταλάβει την σκέψη του, μπήκε στη φάση και αφού έκλεψε τη μπάλα, πέρασε τον πορτιέρε της Βέροαις και σκόραρε.
17:34
18' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Κάμπος μπήκε μέσα στην περιοχή, σούταρε -όντας αμαρκάριστος- αλλά ο Λόπεθ έδιωξε.
17:44
Πολύ καλός ο ΠΑΟΚ στο πρώτο 25λεπτο του ματς. Κλέβει συνεχώς μπάλες και δημιουργεί επικίνδυνες καταστάσεις στα καρέ της Βέροιας, ωστόσο τα χαλάει είτε στην τελική προσπάθεια, είτε στην τελική πάσα.
17:46
30' Σουτ του Σαρπόνγκ, η μπάλα περνάει πάνω από τα δοκάρια.
17:57
41' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ.
17:58
Ο Ενρίκε μπήκε με τη μπάλα στην περιοχή, ο Βασιλαντωνόπουλος δεν φάνηκε ξεκάθαρα αν τον βρίσκει από πίσω, με τον Βραζιλιάνο εξτρέμ να πέφτει και τον διαιτητή να δίνει το πέναλτι.
17:58
42' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!
17:59
Ωραία εκτέλεση πέναλτι του Πρίγιοβιτς και 2-0 ο ΠΑΟΚ τη Βέροια.
18:02
Χωρίς να ανεβάσει -ιδιαίτερα- στροφές ο ΠΑΟΚ, προηγείται εύκολα 2-0 της ακίνδυνης Βέροιας και δείχνει να έχει «κλειδώσει» το τρίποντο από το πρώτο κιόλας ημίχρονο.
18:02
Τέλος στο πρώτο μέρος. Εύκολα και απλά, ο ΠΑΟΚ κερδίζει 2-0 τη Βέροια χάρη στα γκολ των Ενρίκε και Πρίγιοβιτς (πέναλτι).
18:19
Σέντρα στο δεύτερο μέρος.
18:20
Xωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.
18:23
50' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!
18:24
Εκτέλεση κόρνερ του Ουάρντα, ο Πρίγιοβιτς πετάχτηκε και με τρομερή κεφαλιά στο απέναντι «Γ» άφησε... άγαλμα τον Λόπεθ και έγραψε το 3-0 για την ομάδα του.
18:25
Πέντε γκολ στα τελευταία έξι ματς από τον Πρίγιοβιτς, που δείχνει ότι το... έχει! Εξαιρετικός ο φορ του ΠΑΟΚ!
18:27
54' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Πούγγουρας αντί Μαλεζά.
18:35
63' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Σιαμπάνης αντί Γλύκου.
18:35
Τρομερή κίνηση από τον Ίβιτς, που αλλάζει τερματοφύλακα και δίνει στον νεαρό πορτιέρε την ευκαιρία να ντεμπουτάρει με την ανδρική ομάδα.
18:38
65' Ο Λόπεθ προλαβαίνει την τελευταία στιγμή τον Τζάλμα Κάμπος και διώχνει σε πλάγιο.
18:38
65' Κίτρινη κάρτα στον Σισοκό για σκληρό μαρκάρισμα στον Ουάρντα. Όλα καλά με τον Αιγύπτιο, συνεχίζει κανονικά στο ματς.
18:40
67' Αλλαγή για τη Βέροια. Μίλιεβιτς αντί Άρτσε.
18:42
69' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Πέλκας αντί Κάμπος.
18:44
71' Ο Μπαλάφας δεν καταφέρνει από κοντά να μειώσει το σκορ, κι ενώ η εστία ήταν ανυπεράσπιστη.
18:45
72' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!
18:46
Ο Ουάρντα έκανε εξαιρετική προσπάθεια και έβγαλε τον Πέλκα απέναντι από τον Λόπεθ, με τον άσο του ΠΑΟΚ να κάνει καταπληκτικό τσίμπημα πάνω από τον πορτιέρε της Βέροιας και να γράφει το 4-0.
18:50
77' Αλλαγή για τη Βέροια. Λινάρδος αντί Στόιτσεφ.
18:55
82' Kίτρινη κάρτα στον Σάκχοφ.
19:02
89' Ωραίο σουτ του Πρίγιοβιτς, η μπάλα κοντράρει και φεύγει δίπλα από το αριστερό δοκάρι.
19:03
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.
19:04
92' Σουτ του Σαρπόνγκ, έδιωξε δύσκολα ο Σιαμπάνης.
19:05
Τέλος στο ματς. Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 4-0 της Βέροιας και προσπέρασε τον Παναθηναϊκό στη βαθμολογία, ανεβαίνοντας 3ος.