Μπάγερ Λεβερκούζεν-Ατλέτικο Μαδρίτης

Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Μπάγερ Λεβερκούζεν και την Ατλέτικο Μαδρίτης στο πρώτο μεταξύ τους ματς για τη φάση των «16» του Champions League.

21:12
Καλησπέρα σας
21:13
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Μπάγερ Λεβερκούζεν και την Ατλέτικο Μαδρίτης στο πρώτο μεταξύ τους ματς για τη φάση των «16» του Champions League.
21:14
Οι δύο ομάδες είχαν ξαναδιασταυρωθεί το 2014-15 για την ίδια φάση με την Ατλέτικο να προκρίνεται στους «8» μετά τη διαδικασία των πέναλτι
21:15
Η αρχική σύνθεση της Λεβερκούζεν: Λένο – Χένριχς, Τοπράκ, Ντράγκοβιτς, Ουέντελ – Αρανγκίς, Καμπλ, Μπελαράμπι, Μπραντ – Χάβερτς, Τσιτσαρίτο.
21:15
Στον πάγκο της Λεβερκούζεν: Οζκάν, Μπέιλι, Μεχμέντι, Μπαουγκάρτλινγκερ, Τζεντβάι, Πογιάνπαλο, Φόλαντ
21:16
Η αρχική σύνθεση της Ατλέτικο: Μογιά -Σάβιτς, Βρσάλικο, Χιμένες, Φελίπε Λουίς - Γκάμπι, Σαούλ, Κόκε, Καράσκο - Γκριζμάν, Γκαμεϊρό
21:16
Στον πάγκο της Ατλέτικο: Όμπλακ, Τόρες, Κορέα, Ερνάντες, Παρτέι, Γκαϊτάν, Κάιο Ενρίκε
21:41
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
21:45
Έναρξη της αναμέτρησης
21:50
5' Ήρεμο το πρώτο πεντάλεπτο της αναμέτρησης
21:53
9' Καλή στιγμή για την Ατλέτικο! Ο Καράσκο γυρίζει την μπάλα, αλλά διώχνει σε κόρνερ η άμυνα των Γερμανών
21:57
12' Μεγάλες ευκαιρίες για την Ατλέτικο! Ο Λενό νικά τον Γκριζμάν σε φάση τετ-α-τετ και στη συνέχεια ο Φιλίπε Λουίς κάνει τη σέντρα και ο Γουέντελ στην προσπάθειά του να απομακρύνει, έστειλε την μπάλα στο δοκάρι της εστίας της ομάδας του
21:58
14' Σουτ του Καμπλ, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ
22:00
15' Κίτρινη κάρτα στον Χένρικς
22:01
17' ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΓΚΟΛΑΡΑ ΤΟΥ ΣΑΟΥΛ! Ο Σαούλ κάνει ό,τι θέλει από δεξιά, φέρνει την μπάλα στο αριστερό και με τρομερό πλασέ ανοίγει το σκορ!
22:06
21' Σουτ του Τσιτσαρίτο, στην αγκαλιά του Μογιά
22:09
25' Απόλυτα δικαιολογημένη η εξέλιξη με το γκολ της Ατλέτικο, που ήταν πολύ καλύτερη στα πρώτα λεπτά!
22:10
25' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΚΑΙ 0-2! Ο Γκαμεϊρό έφυγε στην αντεπίθεση και την κατάλληλη στιγμή έδωσε στον Γκριζμάν που με πλασέ δεν δυσκολεύεται να κάνει το 0-2
22:13
29' Παραλίγο αυτογκόλ από την Ατλέτικο σε προσπάθεια να διώξει ο Κόκε
22:15
30' Μεγάλη ευκαιρία για Λεβερκούζεν με τον Μογιά να αποκρούει εντυπωσιακά σουτ του Καμπλ
22:18
34' Νέα ευκαιρία με τον Γκριζμάν να νικιέται σε τετ-α-τετ από τον Λένο
22:26
40' Έχει πέσει πλέον ο ρυθμός και η Ατλέτικο ελέγχει το ματς
22:31
Λήξη α' ημιχρόνου με την Ατλέτικο πολύ εύκολα να φτάνει στο 0-2, κάνοντας μεγάλο βήμα για νίκη-πρόκριση
22:45
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
22:48
48' ΓΚΟΛ Η ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ! Σέντρα του Καμπλ από δεξιά, με τη μία το πλασέ από τον Μπελαράμπι και 1-2
22:50
50' Δοκάρι η Ατλέτικο σε σουτ του Γκαμεϊρό
22:56
56' Μέσα ο Φόλαντ, έξω ο Χάβερτς
22:58
58' Πέναλτι για την Ατλέτικο Μαδρίτης με τον Ντράγκοβιτς να ανατρέπει τον Γκαμεϊρό. Το τράβηγμα του Ντράγκοβιτς ξεκινά έξω από την περιοχή, αλλά συνεχίζεται και μέσα σε αυτή και σωστά δίνεται η παράβαση
22:59
59' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΛΕΤΙΚΟ με εύστοχη εκτέλεση του Γκαμεϊρό
23:04
64' Κίτρινη κάρτα στον Γουέντελ
23:06
66' Εκτός ο Μπελαράμπι, μέσα ο Πογιάνπαλο
23:08
68' ΑΥΤΟΓΚΟΛ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΑΒΙΤΣ ΚΑΙ ΜΕΙΩΝΕΙ Η ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ! Σέντρα του Πογιάνπαλο, ο Μογιά θέλει να διώξει, αλλά στέλνει την μπάλα πάνω στο γόνατο του Σάβιτς και αυτή καταλήγει στα δίχτυα!
23:11
71' Μέσα ο Παρτέι, εκτός ο Γκαμεϊρό
23:14
74' Κίτρινη κάρτα στον Αράνγκις
23:17
77' Εκτός ο Καράσκο, μέσα ο Τόρες
23:18
78' Εκτός και ο Γκριζμάν, μέσα ο Κορέα
23:20
81' Ευκαιρία για τη Λεβερκούζεν! Ο Φιλίπε Λουίς αποκρούει την μπάλα πριν περάσει τη γραμμή το σουτ του Τσιτσαρίτο
23:26
86' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ ΜΕ ΚΕΦΑΛΙΑ ΤΟΥ ΦΕΡΝΑΝΤΟ ΤΟΡΕΣ! Σέντρα από τα δεξιά, τέλεια κεφαλιά του Ισπανού επιθετικού και 4-2
23:28
88' Κίτρινη κάρτα στον Τόρες
23:29
89' Κίτρινη κάρτα στον Γκάμπι
23:30
90' Κίτρινη κάρτα στον Λουίς
23:31
90' Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
23:32
92' Ευκαιρία του Κορέα, αποκρούει ο Λένο
23:35
Λήξη της αναμέτρησης με την Ατλέτικο Μαδρίτης να παίρνει ουσιαστικά νίκη-πρόκριση επί της Μπάγερ στο Λεβερκούζεν με 4-2