Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Κέρκυρα και τον Παναιτωλικό.
Κέρκυρα (Μιχάλης Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Γκόμες, Ντιμιτρόφσκι, Ζαραδούκας, Σπίνουλας, Κεϊτά, Σιόντης, Ιωάννου, Κόντος, Κέβιν Ντιόγκο, Τουράμ.
Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Κυριακίδης, Μύγας, Κούσας, Χαντάκιας, Τσοκάνης, Μάκος, Μάρκος Πάουλο, Ρέι, Ρόσα, Λόπες, Παπαδόπουλος.
Στον πάγκο για τους Φαίακες: Αραμπατζής, Ζορντάο Ντιόγκο, Παμλίδης, Γρομητσάρης, Γεωργίου, Ονίλο.
17:08
Στον πάγκο για τους Αγρινιώτες: Καβουσάκης, Παπάζογλου, Ροντρίγκες, Κουτρομάνος, Μπράβο, Μουνιός, Μαρκόβσκι.
17:09
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Πραξιτέλης Ζαχαριάδης από το σύνδεσμο Μακεδονίας.
17:10
Βοηθοί είναι οι Αλέξανδρος Γρέβενης (Χαλκιδικής), Ανδρέας Μεϊντάνας (Αχαΐας) και τέταρτος ο Άγγελος Αγγελάκης (Μακεδονίας).
17:14
Bγήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Όλα έτοιμα για την σέντρα.
17:15
1' Ξεκίνησε το παιχνίδι
17:21
Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.
17:28
12' Εκτέλεση φάουλ του Μάρκος Πάουλο από τα πλάγια, η μπάλα στην αγκαλιά του Κουτζαβασίλη.
17:31
15' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Τουράμ από τον α' βοηθό.
17:33
18' Κίτρινη κάρτα στον Χαντάκια.
17:38
Δεν υπάρχει κάποια ευκαιρία μπροστά στις δύο εστίες. Στη δύναμη έχει πάει το παιχνίδι, ενώ οι δύο ομάδες κάνουν πολλά λάθη στο χώρο της μεσαίας γραμμής και δεν υπάρχει ρυθμός.
17:45
Κακό το πρώτο μισάωρο στο ματς. Ψάχνουμε με το... κιάλι τις ευκαιρίες, αφού δεν υπάρχουν μπροστά στις δύο εστίες!
17:46
59%-41% η κατοχή υπέρ του Παναιτωλικού και μηδέν οι -συνολικές- τελικές!
17:50
34' Δοκάρι για τον Παναιτωλικό!
17:50
Σέντρα του Ρέι, η μπάλα κοντράρει στον Σπίνουλα και πάει να κρεμάσει τον Κουτζαβασίλη αλλά σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι!
17:52
35' Για πέναλτι διαμαρτύρεται ο Παναιτωλικός σε τράβηγμα πάνω στον Μάκο. Δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι το μεμπτό.
17:52
37' Πέναλτι για την Κέρκυρα!
17:53
Σωστό πέναλτι, καθώς ο Τσοκάνης μετά τη σέντρα του Γκόμες βρίσκει τη μπάλα πεντακάθαρα με το χέρι.
17:54
39' Το έβγαλε ο Κυριακίδης. Ο Τουράμ εκτελεί το πέναλτι, στέλνει τη μπάλα στην αριστερή γωνία αλλά ο πορτιέρε του Παναιτωλικού πέφτει σωστά και διώχνει!
17:55
Η μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα ανήκει στην Κέρκυρα αλλά ο Κυριακίδης δεν της επέτρεψε να προηγηθεί!
17:57
42' Σουτ του Σπίνουλα, μπλόκαρε ο Κυριακίδης.
17:59
44' Κίτρινη κάρτα στον Κεϊτά.
18:01
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.
18:02
45'+1' Ωραίο σουτ του Ρέι από τα όρια της περιοχής, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Κουτζαβασίλης.
18:03
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Κέρκυρα και Παναιτωλικός πάνε στα αποδυτήρια χωρίς τέρματα (0-0). Από μία μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τις δύο ομάδες. Ο Παναιτωλικός είχε δοκάρι με τον Ρέι, η Κέρκυρα χαμένο πέναλτι με τον Τουράμ.
18:17
46' Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ροντρίγκες αντί Χαντάκια και Μπράβο αντί Μάρκος Πάουλο.
18:18
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
18:18
Αναγκαστική η αλλαγή του Μάρκος Πάουλο, καθώς έχει πρόβλημα τραυματισμού.
18:20
47' Σουτ του Κόντου έξω από την περιοχή, η μπάλα αρκετά μέτρα άουτ.
18:21
48' Κεφαλιά του Τουράμ, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. Καλή φάση για την Κέρκυρα.
18:22
49' Σέντρα του Τσοκάνη, κεφαλιά του Παπαδόπουλου η μπάλα άουτ.
18:26
54' Εκτέλεση φάουλ του Ρόσα, η μπάλα άουτ.
18:33
60' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Παμλίδης αντί Κόντου.
18:34
61' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Ρόσα έκανε ωραία προσπάθεια και σούταρε αλλά ο Κουτζαβασίλης έδιωξε με τα πόδια.
18:40
68' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ντουαλά αντί Κέβιν Ντιόγκο.
18:43
71' Κίτρινη κάρτα στον Μπράβο.
18:44
72' Σουτ του Ιωάννου, μπλόκαρε ο Κυριακίδης.
18:47
Τελευταίο τέταρτο στο ματς, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Κέρκυρα και Παναιτωλικό.
18:48
75' Κίτρινη κάρτα στον Ντιμιτρόφσκι.
18:50
Καλύτερος ο ρυθμός στο δεύτερο μέρος, ωστόσο οι μεγάλες φάσεις για τις δύο ομάδες απουσιάζουν.
18:50
78' Σουτ του Ντουαλά, σε κόρνερ ο Κυριακίδης.
18:52
80' Κίτρινη κάρτα στον Ντουαλα.
18:54
82' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Σουτ του Λόπες, έδιωξε ο Κουτζαβασίλης.
18:57
84' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μουνιός αντί Ρόσα.
18:58
84' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Γεωργίου αντί Γκόμες.
19:00
87' Καλή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Μουνιός έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, με τη μπάλα να περνάει λίγο άουτ.
19:02
90' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Γυριστό σουτ του Παπαδόπουλου, ο Κουτζαβασίλης άπλωσε το κορμί του και με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε τη μπάλα.
19:03
90' Κίτρινη κάρτα στον Παμλίδη.
19:04
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος.
19:07
Τέλος στην αναμέτρηση! Κέρκυρα και Παναιτωλικός ήρθαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα σε ένα κακό παιχνίδι.