Λεβαδειακός-ΠΑΣ Γιάννινα

16:53
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Λεβαδειακός-ΠΑΣ Γιάννινα, για την 22η αγωνιστική της Super League
16:56
Ο Λεβαδειακός βρίσκεται στην 14η θέση της Super League με 14 βαθμούς ύστερα από 21 αναμετρήσεις και προέρχεται από τρεις σερί ήττες.
16:57
Από την άλλη, ο ΠΑΣ είναι αυτή τη στιγμή στην όγδοη θέση με 31 βαθμούς ύστερα από 12 αναμετρήσεις και προέρχεται από τη νίκη με 1-0 επί της Κέρκυρας και έχει μόνο μία ήττα στα έξι τελευταία ματς εκτός έδρας
17:03
Πάμε σιγά-σιγά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
17:03
Λεβαδειακός (Γιάννης Χριστόπουλος): Ναμάσκο, Βούρος, Μιλιάζες, Ουόν, Νιάσε, Καραχάλιος, Καλτσάς, Μαχαίρας, Καραμπουέ, Γιακουμάκης, Τόνι Σίλβα
17:05
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Πασχαλάκης, Ναδάλες,Τζημόπουλος, Μπέριος, Κούτρης, Μιχαήλ, Λίλα, Βιντάλ, Ακόστα, Ζάιρο, Κόντε.
17:05
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Μοσχονάς, Τριποτσέρης, Μεντί, Κουλιμπαλί, Ζεζίνιο, Λάτσι, Βασιλείου
17:05
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Περιστερίδης, Κοζορώνης, Σκόνδρας, Γιάκος, Κοροβέσης, Μαμπουλού και Γαρουφαλιάς
17:06
Διαιτητής: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος. Βοηθοί: Δημήτριος Γκάγκας, Ανδρέας Φωτόπουλος 4ος Διαιτητής: Τριαντάφυλλος Τίκας
17:13
Ο ΠΑΣ Γιάννινα θα αντιμετωπίσει για δεύτερη φορά τον πρώην προπονητή του, Γιάννη Χριστόπουλο, που έκατσε στον πάγκο του τη σεζόν 2012-13
17:13
Το ματς του πρώτου γύρου είχε έρθει 0-0, με τον Ράτκο Ντόστανιτς να βρίσκεται στον πάγκο των Βοιωτών.
17:15
Στον αγωνιστικό χώρο βρίσκονται πλέον οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων και εντός ολίγου θα ξεκινήσει η αναμέτρηση
17:16
Ο προπονητής του Λεβαδειακού, Γιάννης Χριστόπουλος, δεν μπορεί να υπολογίζει στον Μοχάμεντ Γιουσούφ, λόγω τιμωρίας.
17:17
Εκτός είναι ο επίσης τιμωρημένος Νίκος Καρανίκας για τον Λεβαδειακό
17:17
Έναρξη στο ματς!
17:25
6' Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Κάθετη πάσα προς τον Καραμπουέ που βρέθηκε μέσα στην περιοχή, αλλά ο Κούτρης βγήκε νικητής σε μονομαχία και ο Πασχαλάκης μάζεψε την μπάλα
17:25
7' Πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο ο Καραμπουέ, που δείχνει να έχει χτυπήσει στο χέρι
17:27
Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Καραμπουέ, τη θέση του πήρε ο Βασιλείου στο 9ο λεπτό.
17:30
12' Κεφαλιά του Βασιλείου ύστερα από στημένη φάση, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης, αλλά ούτως ή άλλως αμέσως μετά υποδείχθηκε σε αντικανονική θέση ο παίκτης του Λεβαδειακού
17:31
13' Πολύ καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Ωραία κεφαλιά του Μπέριου, ύστερα από στημένη φάση, η μπάλα έγλειψε το οριζόντιο δοκάρι του Ναμάσκο και έφυγε εκτός
17:33
14' Σουτ του Τόνι Σίλβα, ο Πασχαλάκης έδιωξε σε κόρνερ
17:34
Από μια καλή ευκαιρία οι δύο ομάδες έως τώρα στο ματς
17:36
18' Απειλεί και πάλι ο Λεβαδειακός. Ο Βασιλείου υποδέχθηκε την μπάλα με το δεξί, ελίχθηκε ωραία και με το αριστερό έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία.
17:38
20' Σουτ με τον Καλτσά για τον Λεβαδειακό από πλάγια θέση, η μπάλα αρκετά μακριά από το αριστερό δοκάρι του Πασχαλάκη
17:40
23' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ, 0-1!
17:41
Πολύ ωραίο γκολ για τον ΠΑΣ. Ο Νιάσε προσπάθησε να απομακρύνει την μπάλα, ύστερα από γέμισμα, αλλά την έστρωσε στον Κόντε που με "κεραυνό" μέσα από την περιοχή εκτέλεσε τον Ναμάσκο
17:45
Κίτρινη για τον Λεβαδειακό, την είδε ο Καραχάλιος
17:47
Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ σε λίγο. Ο Γιάκος θα περάσει σε λίγο στο ματς
17:49
32' Γιάκος αντί Βιδάλ στο ματς
17:52
34' Βολέ του Λίλα, η μπάλα άουτ.
17:56
39' ΓΚΟΛ ο Λεβαδειακός, 1-1!
17:58
Εξαιρετική προσπάθεια από τα δεξιά του Τόνι Σίλβα που τα έβαλε με τρεις αντιπάλους και άδειασε τον Ναδάλες. Ο παίκτης του Λεβαδειακού έκανε το γύρισμα και ο Μπέριος δεν μπόρεσε να απομακρύνει με τον Πασχαλάκη εξουδετερωμένο, με αποτέλεσμα ο Βασιλείου από κοντά να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
17:59
41' Κίτρινη κάρτα στον Ναδάλες
18:03
45' Απειλεί ο ΠΑΣ. Ο Ζάιρο έκανε το γύρισμα από τα αριστερά και ο Κόντε με βολέ δοκίμασε τα αντανακλαστικά του Ναμάσκο.
18:03
Κίτρινη στον Βούρο
18:04
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις
18:07
Τέλος στο πρώτο μέρος. Λεβαδειακός-ΠΑΣ Γιάννινα 1-1. Ο Κόντε άνοιξε το σκορ στο 23' για τους φιλοξενούμενους και ο Βασιλείου που μπήκε στο 9' στο ματς λόγω του τραυματισμού του Καραμπουέ, έκανε το 1-1 στο 39ο λεπτό. Μοιρασμένο το παιχνίδι στο πρώτο μέρος
18:22
Έναρξη στο δεύτερο μέρος
18:27
48' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Μιλιάζες έπιασε δυνατό σουτ, αλλά η μπάλα πήρε πορεία προς το κέντρο της εστίας και Πασχαλάκης δεν δυσκολεύτηκε να τη μαζέψει.
18:33
53' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Σέντρα του Κούτρη, ο Γιάκος κοντρόλαρε μέσα στην περιοχή και από το σουτ με το αριστερό κέρδισε το κόρνερ.
18:35
Πέναλτι για τον Λεβαδειακό!
18:35
Σπρώξιμο του Κούτρη στον Τόνι Σίλβα. Ο Σιδηρόπουλος έδειξε την άσπρη βούλα και κίτρινη κάρτα.
18:37
57' ΓΚΟΛ ο Λεβαδειακός, 2-1! Ο Μιλιάζες ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία του Πασχαλάκη που έπεσε στην αριστερή του πλευρά
18:41
61' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Ο Ακόστα εκτέλεσε φάουλ από τα αριστερά και ο Τζημόπουλος βρέθηκε στην πορεία της μπάλας, αλλά δεν τη βρήκε καλά και μπλόκαρε ο Ναμάσκο.
18:43
64' Κουλιμπαλί αντί Βούρου στο ματς για τον Λεβαδειακό
18:43
45%-55% η κατοχή της μπάλας
18:45
67' Σουτ του Καλτσά, έπεσε και μπλόκαρε ο Πασχαλάκης
18:47
68' Κοζορώνης αντί Ναδάλες στο ματς για τον ΠΑΣ.
18:52
72' Εκτέλεση φάουλ του Κοζορώνη, έδιωξε ο Ναμάσκο, ο οποίος έχει πέσει στο έδαφος και δείχνει να έχει ενοχλήσεις στη μέση.