Συνεχίζει με υπηρεσιακό προπονητή ο Αστέρας μετά την απόλυση του Δημήτρη Ελευθερόπουλου.
Κέρκυρα (Μιχάλης Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Κεϊτά, Ντιμιτρόφσκι, Ιωάννου, Κόντος, Σιόντης, Κέβιν Ντιόγκο, Ζορντάο Ντιόγκο, Γεωργίου, Γκόμες, Τουράμ.
Στον πάγκο: Αραμπατζής, Βενέτης, Ονίλο, Σπίνουλας, Ντουαλά, Επστάιν, Νίκιτς.
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Ανανίας Φωτιάδης (Σέρρες).
17:11
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με τη διαιτητική τριάδα.
17:14
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
17:19
5' Σουτ του Καλτσά, η μπάλα πέρασε αρκετά μέτρα άουτ.
17:23
7' Σέντρα-σουτ του Κόντου, έδιωξε δύσκολα ο Ντοναρούμα.
17:31
Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά του ματς, ισορροπημένο παιχνίδι με τις δύο ομάδες να δείχνουν διάθεση να παίξουν ανοιχτά.
17:34
Εφόσον δεν πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα σήμερα η Κέρκυρα, θα έχει την ευκαιρία να κάνει σημαντικό βήμα για την παραμονή της στις δύο επόμενες αγωνιστικές, αφού αντιμετωπίζει Βέροια και Ηρακλή.
17:37
Στα μισά του πρώτου μέρους, ο Αστέρας έχει την κατοχή της μπάλας αλλά δεν μπορεί να απειλήσει την εστία της Κέρκυρας.
17:42
28' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Στανισάβλιεβιτς δεν μπορεί σε τετ-α-τετ να νικήσει τον Κουτζαβασίλη, ο Μανιάς παίρνει το ριμπάουντ αλλά σουτάρει άουτ.
17:43
30' Κίτρινη κάρτα σε Κεϊτά και Καλτσά.
17:45
32' Κίτρινη κάρτα στον Τουράμ.
17:51
Φάουλ σχεδόν πάνω στη γραμμή για τον Αστέρα. Κίτρινη κάρτα για τον Ιωάννου.
17:52
38' ΓΚΟΛ για τον Αστέρα!
17:54
Ο Μάσα με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ περνάει τη μπάλα πάνω από το τείχος και δεν αφήνει περιθώρια αντίδρασης στον Κουτζαβασίλη. 1-0 ο Αστέρας Τρίπολης.
17:58
44' Εκτέλεση φάουλ του Κόντου, μπλόκαρε ο Ντοναρούμα.
18:01
45'+1' Κεφαλιά του Τσουκαλά μετά από εκτέλεση φάουλ του Στανισάβλιεβιτς αλλά η μπάλα περνάει λίγο άουτ.
18:01
Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο Αστέρας προηγείται 1-0 της Κέρκυρας χάρη σε γκολ του Μάσα.
18:16
Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ντουαλά αντί Κεϊτά.
18:16
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος.
18:23
52' Σουτ του Γκόμες, η μπάλα πέρασε άουτ.
18:25
54' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Φαρίνια έκανε ωραία προσπάθεια και γύρισμα, ο Μάσα επωφελήθηκε αλλά με αριστερό σουτ δεν κατάφερε να βρει εστία!
18:31
Έχει μπει καλά στο δεύτερο μέρος η Κέρκυρα και πιέζει τον Αστέρα.
18:32
61' Σουτ του Γκόμες, η μπάλα άουτ.
18:32
62' Αλλαγή για τον Αστέρα. Δημούτσος αντί Φαρίνια.
18:33
63' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Επστάιν αντί Κέβιν Ντιόγκο.
18:34
64' Ο Μάσα έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.
18:40
70' ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα!
18:41
Εκτέλεση φάουλ του Κόντου, ο Ντουαλά έκανε το κοντρόλ και το γυριστό σουτ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, ισοφαρίζοντας το σκορ. Δεν φαίνεται ξεκάθαρα εάν είναι οφσάιντ ο σκόρερ, πρέπει να δούμε ριπλέι με γραμμή.
18:43
73' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Νίκιτς αντί Κόντου.
18:44
Στο ριπλέι που είδαμε, ο Ντουαλά έφυγε από κανονική θέση.
18:47
76' Kίτρινη κάρτα στον Στανισάβλιεβιτς.
18:48
77' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ιωαννίδης αντί Στανισάβλιεβιτς.
18:51
80' Απίθανη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μανιάς δεν μπορεί εξ επαφής να σκοράρει στέλνοντας τη μπάλα στο δεξί δοκάρι και στη συνέχεια ο Μάσα από πλεονεκτική θέση σουτάρει άουτ.
18:54
83' ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα!
18:56
O Eπστάιν εκτέλεσε το φάουλ, ο Τουράμ έκανε το σουτ στην κίνηση και νίκησε τον Ντοναρούμα, κάνοντας την ανατροπή για την Κέρκυρα.