Καλησπέρα σας
14:36
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Κέρκυρα και την Ξάνθη για την 24η αγωνιστική της Super League
14:37
Η Κέρκυρα είναι στην 11η θέση με 26 βαθμούς, ενώ η Ξάνθη στην 5η με 39 και παλεύει για μια θέση στα play-off
14:38
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων:
14:46
Κέρκυρα: Κουτζαβασίλης – Γκόμες, Βενέτης, Ντιμιτρόφσκι, Ντιόγκο – Σιόντης, Νίκιτς – Γεωργίου, Ντιόγκο, Επστάιν - Τουράμ
14:47
Πάγκος: Αραμπατζής, Αντιλέχου, Ονίλο, Ντουαλά, Κόντος, Ζαραδούκας, Σπίνουλας
14:50
Ξάνθη: Ζίφκοβιτς – Φλίσκας, Καρασαλίδης, Λισγάρας, Γουάλας – Καμαρά, Ντε Λούκας – Τριάδης, Βασιλακάκης, Λουσέρο – Γιουνές
14:50
Πάγκος: Ζαρόπουλος, Λάζιτς, Μεχία, Ράνος, Πιτσέλι, Σιλά, Παπαγεωργίου
14:51
Διαιτητής του αγώνα ο Δημήτρης Καραντώνης (Ημαθίας). Βοηθοί του, οι Τρύφων Πετρόπουλος (Αρκαδίας) και Δημήτρης Γκάγκας (Λάρισας), τέταρτος ο Δημήτρης Στυλιάρας (Αιτωλοακαρνανίας)
14:59
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
15:00
1' Έναρξη της αναμέτρησης
15:00
Ηλιόλουστο το τοπίο στην Κέρκυρα και ιδανικός καιρός για ποδόσφαιρο
15:05
4' Κίτρινη κάρτα στον Ντιόγκο
15:07
7' Έγκαιρη έξοδος του Κουτζαβασίλη που εκμεταλλεύεται το κακό κοντρόλ του Γιουνές και μπλοκάρει την μπάλα
15:10
10' Σουτ του Λουσέρο, η μπάλα περνά πάνω από την εστία του Κουτζαβασίλη
15:16
16' Πολλά λάθη από τους γηπεδούχους στην ανάπτυξή τους, τα οποία δεν μπορεί να εκμεταλλευτεί ακόμα η Ξάνθη
15:16
17' Κίτρινη κάρτα στον Νίκιτς
15:19
20' Χέρι που κάνει ο Καρασαλίδης τη στιγμή μάλιστα που ήταν τελευταίος παίκτης στην άμυνα της Ξάνθης, δεν το βλέπει ο ρέφερι και στη συνέχεια χρεώνεται με φάουλ ο Γεωργίου
15:22
22' Κίτρινη κάρτα στον Γουάλας
15:26
25' Σέντρα του Ντιόγκο προς τον Γεωργίου, δεν προλαβαίνει να τη βρει ο τελευταίος και η μπάλα περνά από την άμυνα της Κέρκυρας. Πάντως ο παίκτης της Κέρκυρας ήταν οφσάιντ που δεν υποδείχθηκε
15:27
28' Κίτρινη κάρτα στον Λισγάρα
15:29
29' Σουτ του Τριάδη, αδύναμο και άστοχο, η μπάλα καταλήγει άουτ
15:34
34' Η Κέρκυρα έχει μεν περιορίσει τα λάθη της, αλλά δεν καταφέρνει να φανεί απειλητική.
15:34
35' Οφσάιντ δίνεται στον Βασιλακάκη. Ο παίκτης της Ξάνθης καλυπτόταν τουλάχιστον 2 μέτρα. Κάκιστες υποδείξεις από διαιτητή και βοηθούς μέχρι τώρα
15:38
38' Διαμαρτύρεται για πέναλτι η Κέρκυρα σε σπρώξιμο του Καρασαλίδη στον Τουράμ. Δεν υπάρχει κάτι και σωστά συνεχίζεται το παιχνίδι
15:44
43' Διακοπή στο παιχνίδι λόγω τραυματισμού του Ντιόγκο
15:45
Δύο λεπτά καθυστερήσεων
15:46
45'+1' Με 10 η Ξάνθη! Χτύπημα ακούσιο του Γουάλας στο κεφάλι του Γεωργίου στην προσπάθειά του να απομακρύνει την μπάλα και αντικρίζει απευθείας την κόκκινη κάρτα!
15:48
Ο παίκτης της Ξάνθης είχε στην πλάτη του τον παίκτη της Κέρκυρας και δεν τον είχε δει. Σε κάθε περίπτωση ο μπακ της Ξάνθης είχε ήδη κίτρινη κάρτα και το αποτέλεσμα θα ήταν το ίδιο
15:49
Λήξη του α' ημιχρόνου με Κέρκυρα και Ξάνθη να μένουν στο 0-0, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι έχουν μείνει με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Γουάλας που αντίκρισε απευθείας την κόκκινη κάρτα
16:04
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
16:06
46' Έχουμε δύο αλλαγές, μία για κάθε ομάδα.
16:06
Ο Γεωργίου που δέχθηκε το χτύπημα από τον Γουάλας, θα αντικατασταθεί από τον Κόντο.
16:06
Για την Ξάνθη, εκτός ο Καμαρά, μέσα ο Σιλά
16:07
48' Κίτρινη κάρτα στον Τουράμ
16:08
49' Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ο Επστάιν έβγαλε σέντρα ακριβείας στον Νίκιτς, αλλά η κεφαλιά του τελευταίου περνά άουτ
16:12
54' Πέναλτι που δεν δίνεται στην Κέρκυρα! Σουτ του Νίκιτς, η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Ντε Λούκας που δεν ήταν σε φυσική θέση, αλλά ο Καραντώνης δεν δίνει τίποτα
16:14
57' Νέα ευκαιρία της Κέρκυρας! Ο Ντιόγκο κάνει το σουτ από το ύψος του πέναλτι, απέκρουσε ο Βασιλακάκης με τάκλιν
16:19
60' Νέα χαμένη ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Ο Κόντος μπήκε από τα αριστερά μέσα στην περιοχή, αλλά το πλασέ του μπλόκαρε ο Ζίφκοβιτς
16:20
61' Αλλαγή για την Ξάνθη. Εκτός ο Τριάδης, μέσα ο Λάζιτς
16:21
62' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Εκτός ο Νίκιτς, μέσα ο Ντουαλά
16:24
66' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ! Ο Κέβιν Ντιόγκο με πανέμορφο γυριστό στέλνει την μπάλα στα δίχτυα έπειτα από μπαλιά του Κόντου
16:30
71' Αδύναμο σουτ του Ντε Λούκας, η μπάλα άουτ
16:33
74' Αλλαγή για την Ξάνθη. Μέσα ο Πιτσέλι, εκτός ο Λουσέρο
16:39
80' Έχει πέσει ο ρυθμός, με την Ξάνθη να προσπαθεί να διεκδικήσει ό,τι μπορεί.
16:40
82' Κεφαλιά του Τουράμ στην αγκαλιά του Ζίφκοβιτς
16:43
85' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Εκτός ο Κέβιν Ντιόγκο, μέσα ο Σπίνουλας
16:48
89' Δοκάρι της Κέρκυρας με το σουτ του Ντουαλά