Πλατανιάς-Βέροια

17:11
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πλατανιάς-Βέροια, για την 24η αγωνιστική της Super League
17:12
Οι γηπεδούχοι είναι στην έβδομη θέση με 35 βαθμούς και προέρχεται από την ήττα με 1-0 από την Ξάνθη
17:13
Οι φιλοξενούμενοι σε αρκετά κακή κατάσταση και έχουν δυσκολο έργο, αφού βρίσκεται στην τελευταία θέση με 13 βαθμούς.
17:13
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις
17:13
Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Σωτηρίου, Βάντερσον, Καρυπίδης, Μπανανά, Στάθης, Μουνάφο, Μενδρινός, Γιορέντε, Γιακουμάκης, Μανούσος, Σίγκνεβιτς.
17:14
Βέροια (Ράτκο Ντόστανιτς): Λόπεθ, Βασιλαντωνόπουλος, Ασίγκμπα, Καλί, Αντονιάν, Μπαλάφας, Τομάς, Κάλβο, Σαρπόνγκ, Στόιτσεφ, Καπετάνος.
17:17
Στον πάγκο του Πλατανιά: Κοκκάλας, Στανισάβλιεβιτς, Κάργας, Αποστολόπουλος, Γουνδουλάκης, Ντίνας, Ντεβεσά
17:17
Στον πάγκο Καντιμοίρης, Σισοκό, Λινάρδος, Χάτζι, Μίλιεβιτς, Μπελαΐντ, Κωνσταντινίδης
17:19
Διαιτητές: Ιωάννης Νεοφυτιάδης, Ιωάννης Μπετσόγλου, Τιμολέων Γεωργακόπουλος 4ος Διαιτητής: Γεώργιος Φουκάκης
17:19
Έναρξη στο ματς!
17:30
Χωρίς φάσεις το ματς στο πρώτο δεκάλεπτο. Ο Πλατανιάς έχει την κατοχή της μπάλας και είναι σχεδόν μόνιμα κοντά στην περιοχή των φιλοξενούμενων, αλλά δεν έχει φτιάξει κάποια καλή φάση
17:34
16' Κίτρινη στον Αντονιάν.
17:34
16' Πρώτη απειλή στο ματς. Κεφαλιά του Μανούσου, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Βάντερσον, μπλόκαρε ο Λόπεθ.
17:39
21' Πρώτη τελική και για τη Βέροια. Δυνατό σουτ του Τόμας έξω από την περιοχή, η μπάλα εκτός εστίας
17:41
23' ΜΕ ΔΕΚΑ Η ΒΕΡΟΙΑ! Ο Αντονιάν αντίκρισε δεύτερη κίτρινη (η πρώτη ήρθε στο 16'), λόγω σκληρού μαρκαρίσματος και η ομάδα του θα συνεχίσει με αριθμητικό μειονέκτημα
17:41
Κίτρινη και στον Λόπεθ για διαμαρτυρία
17:43
25' Απειλεί ο Πλατανιάς. Οι γηπεδούχοι βρήκαν αρκετούς κενούς χώρους, καθώς η Βέροια προσπαθεί να προσαρμοστεί στα νέα δεδομένα του ματς, αλλά το γύρισμα του Γιακουμακη από τα δεξιά δεν ήταν καλό και η μπάλα κατέληξε κατευθείαν εκτός.
17:45
28' Κίτρινη στον Γιορέντε για τον Πλατανιά
17:47
Η Βέροια έχει το μυαλό της στην άμυνα της, όπως αναμενόταν, ύστερα από την αποβολή του Αντονιά
17:47
30' ΓΚΟΛ Ο ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ, 1-0!
17:49
Γέμισμα του Μενδρινού λίγο έξω από την αντίπαλη περιοχή, όπου βρισκόντουσαν τρεις παίκτες του Πλατανιά σχεδόν αμαρκάριστοι και ο Μουνάφο ανενόχλητος έπιασε την κεφαλιά, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Λόπεθ.
17:51
33' Σέντρα του Στάθη και τακουνάκι του Σίγκνιεβιτς, μπλόκαρε ο Λόπεθ
17:51
33' Κίτρινη στον Καπετάνο
18:03
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις!
18:07
Τέλος πρώτου μέρους. Πλατανιάς-Βέροια 1-0. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος και από το δεύτερο μισό του πρώτου μέρους, έχει μπει το νερό στο αυλάκι γι' αυτούς. Αρχικά, ο Αντονιάν άφησε τους φιλοξενούμενους με παίκτη λιγότερο με τη δεύτερη κίτρινη που δέχθηκε στο 23' και στο 30' ο Μουνάφο έκανε το 1-0.
18:19
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! Κάργας αντί Μπανανά στο ματς για τον Πλατανιά
18:27
53' Σουτ του Μουνάφο, η μπάλα κόντραρε και πήγε κατευθείαν στην αγκαλιά του Λόπεθ
18:29
55' Κίτρινη στον Σισοκό, που έκανε εσκεμμένα φάουλ στον Γιακουμάκη που αν πέρναγε από τον παίκτη της Βέροιας θα γινόταν πολύ επικίνδυνος για την αντίπαλη άμυνα
18:30
56' Κεφαλιά του Καρυπίδη ύστερα από φάουλ του Βάντερσον, μάζεψε ο Λόπεθ
18:33
59' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ!
18:34
Γυριστό του Γιακουμάκη, η μπάλα βρήκε στον Ασίγκμπα και στη συνέχεια στο δοκάρι
18:37
64' Ευκαιρία για τον Πλατανιά. Δυνατό σουτ του Μανούσου έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Λόπεθ
18:43
69' Κίτρινη στον Μενδρινό
18:44
71' Στανισάβλιεβιτς αντί Μενδρινού για τον Πλατανιά.
18:46
78' Αλλαγή για τη Βέροια. Μίλιεβιτς αντί Σαρπόνγκ στο ματς
18:57
Παρότι το ματς είναι στο ρευστό 1-0, δείχνει να έχει αποδεχθεί τη μοίρα της η Βέροια
18:59
86' Δυνατό σουτ του Γιακουμάκη μέσα από την περιοχή και λίγο δεξιά, δεν ανησύχησε ιδιαίτερα ο Λόπεθ