LIVE: Οι αγώνες του Europa League

Παρακολουθήστε την εξέλιξη των ρεβάνς για τους «16» Europa League. Στις 20:00 πέραν της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με την Μπεσίκτας (1-1 το πρώτο ματς), υπάρχουν και τα Γκενκ-Γάνδη, Κράσνονταρ-Θέλτα

19:44
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των ρεβάνς για τους «16» του Europa League.
19:47
Στις 20:00 πέραν της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με την Μπεσίκτας (στη ρεβάνς του 1-1 στο Καραϊσκάκη), είναι προγραμματισμένα και τα Γκενκ-Γάνδη (5-2), Κράσνονταρ-Θέλτα (1-2)
19:51
Στις 22:05...Ρόμα – Λιόν (2-4), Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Ροστόφ (1-1), Άγιαξ – Κοπεγχάγη (1-2), Γκλάντμπαχ – Σάλκε (1-1), Άντερλεχτ – ΑΠΟΕΛ (1-0)
19:55
Ολυμπιακός (Βασίλης Βούζας): Λεάλι, Φιγκέιρας, Ντα Κόστα, Ρέτσος, Σισοκό, Ρομαό, Καμπιάσο, Ελιουνούσι, Φορτούνης, Μανθάτης, Ανσαριφάρντ.
19:55
Μπεσίκτας (Σενιόλ Γκιουνές): Φάμπρι, Μίτροβιτς, Τόσιτς, Αντριάνο, Γκιονούλ, Χάτσινσον, Οζακιούπ, Ταλίσκα, Μπάμπελ, Κουαρέσμα, Αμπουμπακάρ.
20:14
Ο Ταλίσκα έκανε ωραία σέντρα, αφού δεν μπόρεσε να πασάρει σωστά ο Φορτούνης και ο Αμπουμπακάρ με κεφαλιά έστειλε νίκησε τον Λεάλι στο 10ο λεπτό
20:15

Το γκολ της Μπεσίκτας

20:18
20:21
Γκολ η Γκενκ, 1-0 τη Γάνδη στο 20ο λεπτό. Σκόρερ ο Καστάνιαν
20:24
Γκολ η Μπεσίκτας, 2-0 τον Ολυμπιακό στο 22ο λεπτό με σουτ του Μπάμπελ. Έχει μεγάλη ευθύνη ο Λεάλι
20:26

Το γκολ της Γκενκ

Timothy Castagne Goal HD - Genk 1-0 Gent 16.03... από LiveGoalsTV
20:27

Το 2-0 της Μπεσίκτας

20:33
ΓΚΟΟΟΛ ο Ολυμπιακός, μειώνει σε 2-1 στο 31' και μπαίνει ξανά γερά στο κόλπο της πρόκρισης. Ο Σισοκό έκανε τη σέντρα από τα αριστερά και ο Ελιουνούσι έπιασε ωραίο γυριστό σουτ, η μπάλα κόντρα στον Κορέια και κατέληξε στα αντίπαλα δίχτυα

20:48
Ημίχρονο στις τρεις αναμετρήσεις. Μπεσίκτας-Ολυμπιακός 2-1 (10' Αμπουμπακάρ, 22' Μπάμπελ-31'Ελιουνούσι), Γκενκ-Γάνδη 1-0 (20' Καστάνιαν), Κράσνονταρ-Θέλτα 0-0
20:49
Ο Ολυμπιακός θέλει ακόμη ένα γκολ (χωρίς να δεχθεί άλλο) για να πάρει την πρόκριση, ενώ υπενθυμίζεται ότι οι Τούρκοι παίζουν με δέκα από το 39' λόγω αποβολής του Αμπουμπακάρ. Με τα τωρινά δεδομένα, προκρίνεται φυσικά και η Γκενκ που είχε επικρατήσει 5-2 στο πρώτο ματς και η Θέλτα που είχε επικρατήσει 2-1

21:08
ΓΚΟΛ η Θέλτα, 1-0 την Κράσνονταρ στη Ρωσία και ακόμα πιο κοντά στην πρόκριση οι Ισπανοί. Σκόρερ ο Μάγιο στο 52ο λεπτό
21:10
21:18
21:19
21:19
21:20
21:22
Υπενθυμίζεται ότι για τις 22:05 είναι προγραμματισμένα τα Ρόμα – Λιόν (2-4), Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Ροστόφ (1-1), Άγιαξ – Κοπεγχάγη (1-2), Γκλάντμπαχ – Σάλκε (1-1), Άντερλεχτ – ΑΠΟΕΛ (1-0)
21:24
21:33
Γκολ η Μπεσίκτας, 3-1 στο 75ο λεπτό!
21:34
Πάνω που πίεζε ο Ολυμπιακός, ο Λεάλι αντέδρασε και πάλι άσχημα σε σουτ του Μπάμπελ. Ο Ολλανδός έπιασε, ναι μεν, δυνατό σουτ, αλλά θα μπορούσε να διώξει την μπάλα ο Ιταλός
21:35

Το 3-1 της Μπεσίκτας

R Babel Besiktas 3 - 1 Olympiacos από taftadarka2016
21:36
Στο Κράσνονταρ-Θέλτα (0-1) ο Κλάεσον έριξε αγκωνιά στο σαγόνι του Κάστρο, που αντέδρασε χτυπώντας τον Σουηδό, αλλά ο διαιτητής δεν είδε τη φάση
21:37
21:38
21:40
Γκολ η Θέλτα, 2-0 την Κράσνονταρ! Σκόρερ ο Άσπας στο 80ο λεπτό
21:41
Μπεσίκτας-Ολυμπιακός 3-1 (10' Αμπουμπακάρ, 22', 75' Μπάμπελ-31' Ελιουνούσι), Γκενκ-Γάνδη 1-0 (20' Καστάνιαν), Κράσνονταρ-Θέλτα 0-1 (52' Μάγιο, 80' Άσπας)
21:41
Γκολ η Γάνδη, 1-1, το ματς με την Γκενκ. Θέμα για το ποιος θα προκριθεί δεν τίθεται

21:49
Πλέον, δεν γίνεται να αλλάξει κάτι. Μπεσίκτας, Θέλτα και Γκενκ θα πάρουν μέρος στα προημιτελικά του Europa League
21:52
Τέλος στην Vodafone Arena. Μπεσίκτας-Ολυμπιακός 4-1 και αποκλεισμός για τους "ερυθρόλευκους" που σίγουρα αδικούνται από το σκορ
21:53
Τέλος και στα άλλα δύο ματς. Γκενκ-Γάνδη 1-1 και πρόκριση για τους γηπεδούχους σε συνδυασμό με το 5-2 του πρώτου αγώνα. Πρόκριση με δύο νίκες για τη Θέλτα με το 2-0 επί της Κράσνονταρ και σε συνδυασμό με το 2-1 του πρώτου αγώνα.
21:54
22:06
1' Σέντρα σε όλα τα ματς
22:12
6' Ευκαιρία για τη Ρόμα με δοκάρι του Ρούτινγκερ
22:12
Όλα τα ματς στο 0-0 στα πρώτα 6-7 λεπτά
22:16
11' Καλή ευκαιρία για τη Σάλκε με τον Μπουργκστάλερ η μπάλα έξω. Παραμένει το 0-0 στον αγώνα Γκλάντμπαχ-Σάλκε.
22:17
13' Πιέζει πολύ η Ρόμα για ν' ανοίξει το σκορ.
22:20
16' ΡΟΜΑ-ΛΙΟΝ 0-1 ΓΚΟΛ Η ΛΙΟΝ. Φάουλ του Βαλμπουενά, κεφαλιά του Ντιακαμπί και οι Γάλλοι αγκαλιά με την πρόκριση σε ένα γκολ κόντρα στη ροή του ματς.
22:23
18' ΡΟΜΑ-ΛΙΟΝ 1-1. Ο Στρόοτμαν ισοφαρίζει με προβολή μετά από εκτέλεση φάουλ.
22:24
Θυμίζουμε πως το πρώτο ματς είχε τελειώσει με 4-2 για τους Γάλλους.
22:26
22:27
23' 1-0 Ο ΑΓΙΑΞ ΤΗΝ ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ το γκολ με κεφαλιά ο Τραορέ
22:28
το γκολ της Ρόμα για το 1-1 με τη Λιόν:
Kevin Strootman Goal - AS Roma 1-1 Lyon 16.03... από Football--Live
22:32
27' ΓΚΟΛ Η ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ, 1-0 ΤΗ ΣΑΛΚΕ. Σουτ του Κρίστενσεν, η μπάλα χτυπάει στον Χέβεντες και μπαίνει γκολ.
22:33
το γκολ του Άγιαξ:
Bertrand Traore GOAL HD - Ajax 1-0 FC... από 87taras
22:34
Στο ημίωρο: Άγιαξ- Κοπεγχάγη 1-0, Άντερλεχτ - ΑΠΟΕΛ 0-0, Ρόμα - Λιόν 1-1, Μάντσεστερ Γ. - Ροστόφ 0-0, Γκλάντμπαχ- Σάλκε 1-0
22:35
To 1-0 της Γκλάντμπαχ:
Andreas Christensen Goal HD - Borussia M... από nammakudla
22:52
45+2' Εκπληκτικό γκολ του Νταχούντ, 2-0 η Γκλάντμπαχ.
22:52
45+2' Στο 2-0 και ο Άγιαξ Ο Ντόλμπεργκ με πέναλτι.
23:17
55' 2-1 μειώνει ο Γκορέτσκα για την Σάλκε.
23:18
ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ-ΣΑΛΚΕ 2-1 Φοβερό το λάθος του Ζόμερ που τρώει μια απίστευτη "φάβα".
23:19
Λίγο πριν συμπληρωθεί μία ώρα αγώνα: ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ-ΣΑΛΚΕ 2-1, ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ-ΑΠΟΕΛ 0-0, ΑΓΙΑΞ-ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ 2-0, ΡΟΜΑ-ΛΙΟΝ 1-1, ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝ.-ΡΟΣΤΟΦ 0-0
23:23
23:25
60' ΓΚΟΛ η Ρόμα 2-1 τη Λιόν με αυτογκόλ του Τουσάρ
23:25
Ένα γκολ ακόμα θέλουν οι "τζιαλορόσι"
23:26
65' ΓΚΟΛ Ο ΑΤΣΕΑΜΠΟΝΓΚ 1-0 η Άντερλεχτ τον ΑΠΟΕΛ
23:28
23:31
68' ΓΚΟΛ η Σάλκε 2-2. Ισοφαρίζει με Μπενταλέμπ από την άσπρη βούλα και με 2-2 προκρίνεται. Μάλλον δεν έχει κάνει χέρι ο Νταχούντ.
23:32
To γκολ της Άντερλεχτ:
Goal Acheampong (1:0) Anderlecht vs APOEL από ylberenexhipi
23:33
71' ΓΚΟΛ Η ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΜΕ Μάτα 1-0 τη Ροστοφ
23:55
Κοπεγχάγη και Ρόμα ψάχνουν ένα γκολ, η μία για παράταση, η άλλη για πρόκριση.
23:56
Άντερλεχτ-ΑΠΟΕΛ 1-0(ΤΕΛΙΚΟ) πέρασαν οι Βέλγοι.
23:57
Απίθανη απόκρουση του Ρομέρο που κρατάει το 1-0 για τη Γιουνάιτεντ στις καθυστερήσεις.
23:58
Με 2-2 η Σάλκε και συνολικά 3-3, αλλά περισσότερα εκτός έδρας γκολ, η Σάλκε περνάει την Γκλάντμπαχ.