ΠΑΟΚ-Πανιώνιος

14:28
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Πανιώνιο για την 25η αγωνιστική της Super League.
14:37
O ΠΑΟΚ βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας, παρέα με την ΑΕΚ, με 43 βαθμούς, ενώ ο Πανιώνιοπς στην 2η με 48. Εφόσον, οι γηπεδούχοι επικρατήσουν σήμερα, θα μειώσουν την διαφορά από τον σημερινό τους αντίπαλο.
14:39
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από την εκτός έδρας ήττα από την ΑΕΚ, ενώ οι φιλοξενούμενοι από τη νίκη κόντρα στην ΑΕΛ.
14:40
ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ίβιτς): Γλύκος, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Λέοβατς, Κάνιας, Τσίμιροτ, Σάκχοφ, Ενρίκε, Μπίσεσβαρ, Αθανασιάδης.
14:40
Στον πάγκο είναι οι: Μπρκιτς, Πούγγουρας, Κίτσιου, Κάτσε, Πέλκας, Μυστακίδης και Κουλούρης.
14:41
Πανιώνιος (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Γιαννιώτης, Βλάχος, Γκιοατά, Οικονόμου, Τασουλής, Κόρμπος, Σιώπης, Μπεν, Μασούντ, Μασούρας, Γεσίλ.
14:41
Στον πάγκο είναι οι: Μπαντής, Μαχμούτοβιτς, Σαββίδης, Καθάριος, Ταπόκο, Μπάλλας και Πλιάτσικας.
14:42
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Δημήτρης Στυλιαράς (Αιτ/νιας), με βοηθούς τους Δαμιανό Ευθυμιάδη (Πιερίας), Τρύφων Πετρόπουλο (Αρκαδίας) και τέταρτο τον Αθανάσιο Τζήλο (Λάρισας).
14:48
Στο γήπεδο υπάρχουν και οπαδοί του Πανιωνίου. Οι οπαδοί των δύο ομάδων έχουν καλές σχέσεις μεταξύ τους.
14:51
Ένα δεκάλεπτο ακόμη για την έναρξη του πολύ σημαντικού αυτού αγώνα.
15:00
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, παρέα με το διαιτητικό τρίο.
15:01
Περισσότεροι από 250 οπαδοί του Πανιωνίου βρίσκονται αυτή τη στιγμή στην Τούμπα.
15:01
1' Έναρξη στην αναμέτρηση!
15:05
4' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Μετά από ωραία κυκλοφορία, ο Λέοβατς έκανε τη σέντρα και ο Ενρίκε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
15:07
5' Ο Σάκχοφ με εξαιρετικό τάκλιν προλαβαίνει τον Μπεν πριν εκτελέσει μέσα από την περιοχή.
15:07
6' Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σέντρα του Τσίμιροτ, ο Σάκχοφ που είχε μπει στην περιοχή έκανε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.
15:08
7' Σουτ του Μασούρα, η μπάλα άουτ. Πρώτη τελική του Πανιωνίου στο ματς.
15:15
13' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ του α' βοηθού στον Μπίσεσβαρ.
15:18
Πολύ καλός ο ρυθμός στο πρώτο τέταρτο του ματς, με τις δύο ομάδες να δείχνουν διάθεση να παίξουν ωραίο ποδόσφαιρο.
15:20
18' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ του β' βοηθού στον Μασούρα. Ήταν ένα βήμα πιο μπροστά ο επιθετικός του Πανιωνίου.
15:24
Η τελευταία ομάδα που κέρδισε στην Τούμπα τον ΠΑΟΚ ήταν ο ΠΑΣ Γιάννινα, με τον Πανιώνιο να έχει γνωρίσει την τελευταία εκτός έδρας ήττα του, επίσης, από τους Ηπειρώτες.
15:28
Ο Πανιώνιος βγαίνει ωραία στην κόντρα-επίθεση ωστόσο δυσκολεύεται στην τελική πάσα. Από την άλλη ο ΠΑΟΚ κυκλοφορεί την μπάλα και προσπαθεί κυρίως από τα πλάγια με σέντρες να απειλήσει.
15:29
26' Ο Ενρίκε επωφελήθηκε και παραλίγο να γίνει επικίνδυνος για την εστία του Πανιωνίου, σε μία φάση που έχει τσιμπήσει πεντακάθαρα τη μπάλα με το χέρι αλλά ο διαιτητής δεν έδειξε τίποτα!
15:29
28' Κίτρινη κάρτα στον Κρέσπο, που ανέτρεψε τον Γεσίλ λίγο πριν μπει στην περιοχή από πλάγια δεξιά.
15:30
29' Εκτέλεση φάουλ του Μπεν, έδιωξε σε κόρνερ ο Γλύκος.
15:31
29' Απίστευτη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Μπεν εκτέλεσε το κόρνερ, ο Κόρμπος βρέθηκε αμαρκάριστος στο ύψος της μικρής περιοχής αλλά η κεφαλιά του πέρασε πάνω από τα δοκάρια. Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους να ανοίξουν το σκορ.
15:33
32' Νέα τεράστια ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Σιώπης με εξαιρετική μπαλιά βγάζει τον Γεσίλ (που καλυπτόταν) τετ-α-τετ αλλά το πλασέ του δεν είναι καλό και ο Γλύκος έδιωξε σε κόρνερ.
15:34
33' Σουτ του Γεσίλ, μπλοκάρει ο Γλύκος.
15:34
Μέσα σε διάστημα τριών λεπτών ο Πανιώνιος σπατάλησε δύο σπουδαίες ευκαιρίες για να βρεθεί μπροστά στο σκορ. Ωστόσο, Κόρμπος και Γεσίλ δεν κατάφεραν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα.
15:35
34' Ωραία ντρίμπλα του Ενρίκε στον Σιώπη και σουτ, αλλά η μπάλα περνάει άουτ.
15:37
36' Ο Βλάνταν Ίβιτς διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι, ωστόσο ο Τασουλής έχει διώξει με το πρόσωπο και όχι με το χέρι.
15:38
37' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Σάκχοφ έκανε το ψαλιδάκι μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
15:40
39' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ του β' βοηθού στον Γεσίλ.
15:43
41' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Πολύ ωραία εναλλαγή της μπάλας από τους παίκτες του Ίβιτς, ο Ενρίκε πήρε μια κόντρα και έκανε το διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
15:44
42' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ του β' βοηθού στον Γεσίλ.
15:45
44' Κίτρινη κάρτα στον Σάκχοφ για μαρκάρισμα στον Μπεν. Χτύπησε άθελά του με το γόνατο τον άσο του Πανιωνίου.
15:47
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.
15:48
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. ΠΑΟΚ και Πανιώνιος πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το ματς, χωρίς σκορ (0-0).
15:49
Μεγάλες ευκαιρίες από τον Πανιώνιο για να προηγηθεί στο σκορ με τους Κόρμπο και Γεσίλ, ο ΠΑΟΚ απειλεί μόνο με τις τελικές προσπάθειες του Ενρίκε.
16:03
Σέντρα στο δεύτερο μέρος. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.
16:06
48' ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ. Η μπάλα στρώθηκε στον Μπίσεσβαρ ακριβώς στη γραμμή της περιοχής, αυτός έκανε το σουτ αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δεξι δοκάρι της εστίας του Γιαννιώτη.
16:07
49' Κίτρινη κάρτα στον Αθανασιάδη.
16:08
Ο Οικονόμου που δέχτηκε το χτύπημα με το χέρι από τον Αθανασιάδη σε εναέρια μονομαχία, δείχνει να ζαλίζεται αρκετά. για να δούμε αν θα μπορέσει να συνεχίσει το ματς.
16:11
Έκανε δύο ράμματα ο Οικονόμου. Όλα δείχνουν πως θα συνεχίσει κανονικά στο ματς.
16:11
53' Παράλληλο γύρισμα του Ενρίκε, ο Βλάχος θα διώξει πριν κάποιος παίκτης του ΠΑΟΚ καταφέρει να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.
16:15
57' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ του α' βοηθού στον Μασούντ.
16:18
61' Κίτρινη κάρτα στον Οικονόμου.
16:20
62' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ του β' βοηθού στον Βαρέλα.
16:25
68' Κίτρινη κάρτα στον Βλάχο.
16:32
75' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ταπόκο αντί Μασούρα.
16:32
75' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μυστακίδης αντί Αθανασιάδη.
16:35
77' Με δέκα ο Πανιώνιος. Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Οικονόμου για φάουλ στον Μυστακίδη.
16:37
80' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Πέλκας αντί Κάνιας.
16:43
85' Ωραίο σουτ του Τσίμιροτ, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Γιαννιώτης.
16:43
Πέντε λεπτά ακόμη στο ματς. Για να δούμε εάν θα αλλάξει κάτι στο σκορ.
16:44
86' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Σαββίδης αντί Γεσίλ.
16:47
89' Γύρισμα του Λέοβατς, ο Γκιοατά διώχνει με προβολή σε κόρνερ.
16:48
90' Απίθανη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Κεφαλιά του Σάκχοφ, ο Γιαννιώτης με μεγάλη επέμβαση και με τη βοήθεια του δοκαριού, σώζει την εστία του.
16:48
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.
16:50
93' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Μαχμούτοβιτς αντί Μασούντ.
16:51
94' Κίτρινη κάρτα στον Μαχμούτοβιτς.
16:52
94' ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!
16:53
Ο Μάτος σέντραρε από τα δεξιά, ο Μυστακίδης έκανε την κεφαλιά προς τα πίσω και ο Πέλκας με πλασέ στο δεύτερο δοκάρι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
16:54
Αποβολή για τον Πέλκα για άσεμνη χειρονομία. Ο σκόρερ του ΠΑΟΚ έπιασε τα γεννητικά του όργανα όταν έβαλε το γκολ και σωστά αποβλήθηκε.
16:54
Τέλος στο ματς. Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 1-0 του Πανιωνίου χάρη στο γκολ του Πέλκα στο φινάλε.