Κέρκυρα-Ηρακλής

17:06
Χαίρετε.
17:08
Σέντρα σε, περίπου, ένα δεκάλεπτο στην αναμέτρηση της Κέρκυρας με τον Ηρακλή, για την 26η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
17:11
Ζόρικα τα πράγματα για τον «Γηραιό», που βρίσκεται στον πάτο της βαθμολογίας, με 16 βαθμούς (όσους και η Βέροια), ενώ, βέβαια, υπάρχει και το -6 από την απόφαση του Διαιτητικού Δικαστηρίου της ΕΠΟ, που ενδέχεται να ενεργοποιηθεί μέσα στη βδομάδα.
17:12
Οπωσδήποτε, πάντως, πρέπει να πάει αποτέλεσμα σήμερα στο «νησί των Φαιάκων», αν θέλει να συνεχίσει να ελπίζει...
17:13
Από την άλλη, οι νησιώτες είναι πιο... χαλαροί, καθώς βρίσκονται στη 10η θέση, με 29 βαθμούς. Άρα, ουσιαστικά, είναι αδιάφοροι.
17:13
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων, ενώ τώρα γίνονται οι απαραίτητες χειραψίες μεταξύ των παικτών.
17:14
Κέρκυρα (Μιχάλης Γρηγορίου): Αραμπατζής, Γκόμες, Ιωάννου, Βενέτης, Ντιόγκο, Σιόντης, Νίκιτς, Γεωργίου, Κέβιν, Επστάιν, Τουράμ.
17:14
Ηρακλής (Σάββας Παντελίδης): Χουάντερσον, Αργυρόπουλος, Σαραμαντάς, Κούρος, Ιντζόγλου, Μοντέιρο, Δώνης, Τζανετόπουλος, Λεοζίνιο, Στάμου, Περόνε.
17:15
Στον πάγκο των γηπεδούχων κάθονται οι: Τριαντάφυλλος, Ζορμπάς, Ανδρεόπουλος, Γεωργακόπουλος, Κόντος, Ζαραδούκας, Σπίνουλας.
17:15
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων βρίσκονται οι: Γιαννίκογλου, Ηλιάδης, Γροντής, Πασάς, Ζιαμπάρης, Μπαστακός, Αγγελόπουλος.
17:15
1' Πρώτο σφύριγμα από τον διαιτητή Τζήλο!
17:17
Με την παραδοσιακή εμφάνισή της η Κέρκυρα, στα πορτοκαλί ο Ηρακλής.
17:18
Περίπου 120 φίλοι του Ηρακλή έχουν ταξιδέψει από τη Θεσσαλονίκη στην Κέρκυρα.
17:18
Λιγοστός, πάντως, ο κόσμος στις κερκίδες του ΕΑΚ.
17:19
Στην Κέρκυρα βρίσκεται μαζί με την αποστολή του Ηρακλή και ο Νίκος Καγιούλης.
17:19
Συμπληρώσαμε τα πρώτα πέντε, αναγνωριστικά λεπτά.
17:20
Για... μπάνιο ο καιρός στην Κέρκυρα.
17:25
Δέκα λεπτά στην Κέρκυρα, τίποτα απολύτως στο ματς.
17:29
11' Κίτρινη κάρτα στον Νίκιτς.
17:29
Οι οπαδοί του Ηρακλή δεν έχουν σταματήσει να τραγουδούν.
17:32
Είναι πιο δραστήριοι, πάντως, οι φιλοξενούμενοι.
17:32
Για να δούμε. Φτάσαμε στο 15' και ακόμη... τίποτα.
17:38
Προσπαθεί να απειλήσει ο «Γηραιός».
17:39
Από τις 10 Απριλίου του 2016 έχει να νικήσει... Κυριακή ο Ηρακλής!
17:41
17:45
Μισή ώρα αγώνα στην Κέρκυρα, σε ένα τραγικό παιχνίδι...
17:45
44% η κατοχή μπάλας για την Κέρκυρα, 56% για τον Ηρακλή.
17:49
35' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ, 0-1! Σέντρα από αριστερά του Κούρου, τραγική έξοδος του Αραμπατζή, δίνει... ασίστ στον Λεοζίνιο, που ανοίγει το σκορ, στην πρώτη φάση του ματς!
17:51
Αυτό θα πει... γκολ από το πουθενά!
17:54
40' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ, 0-2! Τρομερά πράγματα! Μετά από φάση διαρκείας στη μεγάλη περιοχή των γηπεδούχων και απανωτές... ζεμπεκιές του Αραμπατζή, ο Δώνης διπλασιάζει τα τέρματα του «Γηραιού», που έχει βάλει τις βάσεις για μια τεράστια νίκη!
17:59
Δύο φάσεις στο παιχνίδι, δύο γκολ για τους φιλοξενούμενους.
18:02
45' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Ηρακλή να προηγείται 2-0!
18:07
Να θυμίσουμε, γιατί έχει πολύ μεγάλη σημασία: Αν ο Ηρακλής νικήσει σήμερα μειώνει στους τρεις βαθμούς τη διαφορά του από Λεβαδειακό, Αστέρα (τον οποίο υποδέχεται την τελευταία αγωνιστική) και τη διακεκαυμένη ζώνη! Και αύριο λήγει η διορία των τριών ημερών στην ΠΑΕ, να τακτοποιήσει οφειλές ύψους 46.000 € στους πρώην ποδοσφαιριστές της, Μπουκουβάλα (32.000) και Λαδά (14.000), αλλιώς θα τιμωρηθεί με αφαίρεση 6 βαθμών (από τρεις για κάθε περίπτωση).
18:19
46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου!
18:24
51' Κίτρινη κάρτα στον Ντιόγκο.
18:34
61' Αλλαγή για την Κέρκυρα, στη θέση του Ντιόγκο, ο Κόντος.
18:37
64' Κεφαλιά του Ιωάννου, πάνω από την εστία η μπάλα. Πρώτη σημαντική στιγμή της Κέρκυρας στο παιχνίδι.
18:40
66' Αλλαγή για τον Ηρακλή, στη θέση του Λεοζίνιο θα περάσει ο Γροντής.
18:43
69' Πλασέ του Μοντέιρο από αριστερά, πάνω στον Αραμπατζή η μπάλα.
18:46
73' Αλλαγή για την Κέρκυρα, στη θέση του Νίκιτς, ο Ζορμπάς.
18:48
Και Μπαστακός αντί του Περόνε, που είναι τραυματίας, για τη δεύτερη αλλαγή του Ηρακλή.
18:49
76' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ, 0-3! Τι κάνει ο «Γηραιός» σήμερα! Ο Κούρος σουτάρει από αριστερά, η μπάλα κοντράρει σε πόδι αμυνόμενου, παίρνει ύψος και καταλήγει στα δίχτυα του Αραμπατζή.
18:51
Έχει δει κίτρινη κάρτα ο Τζανετόπουλος για αγκωνιά στον Τουράμ (74').
18:55
77' Αλλαγή για την Κέρκυρα, Γεωργακόπουλος αντί Κέβιν Ντιογκό.
18:57
83' Αλλαγή για τον Ηρακλή, στη θέση του Μοντέιρο θα περάσει ο Ζιαμπάρης.
19:04
90' Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
19:07
90'+3' Η Κέρκυρα πετυχαίνει γκολ, αλλά σωστά δεν μετράει για οφσάιντ.
19:08
90'+4' Τέλος στο παιχνίδι! Τεράστια νίκη του Ηρακλή στην Κέρκυρα, με το εμφατικό 3-0!