Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ολυμπιακού απέναντι στον Λεβαδειακό.
18:09
Ματς για την 28η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
18:12
Mε νίκη σήμερα, οι ερυθρόλευκοι θα κατακτήσουν το 44ο πρωτάθλημα της ιστορίας τους και το έβδομο σερί.
18:30
Mετά την ήττα στο Καυτανζόγλειο την προηγούμενη αγωνιστική (1-0), οι Βοιωτοί έχουν μπει σε χοντρούς μπελάδες.
18:31
Βρίσκονται στην 14η θέση και ισοβαθμούν με τον Ηρακλή στους 22 βαθμούς.
18:38
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
18:38
Λεβαδειακός (Δημήτρης Φαράντος): Ναμάσκο, Μουλόπουλος, Τριποτσέρης, Βούρος, Μιλιάζες, Νιάσε, Καραχάλιος, Τόνι Σίλβα, Καραμπουέ, Σουμπίνιο, Βασιλείο
18:38
Στον πάγκο: Μοσχονάς, Ζεζίνιο, Λάτσι, Σένκα, Κουλιμπαλί, Μεντί, Μαχαίρας
18:38
Ολυμπιακός (Τάκης Λεμονής): Καπίνο, Παρέδες, Νικολάου, Ρέτσος, Σισοκό, Μπουχαλάκης, Μάρτιντς, Σεμπά, Ελιουνούσι, Τσόρι, Ανσαριφάρντ
19:00
1' Έναρξη της αναμέτρησης
19:01
1' Φάση για τον Λεβαδειακό. Σουτ του Τόνι Σίλβα, η μπάλα κόντραρε, έφτασε στον Καραμπουέ, ο οποίος από κοντινή απόσταση δεν μπόρεσε να νικήσει τον Καπίνο.
19:07
8' Ψάχνουν τα πατήματά τους στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
19:10
11' Νωρίτερα είχε χτυπήσει ο Μπουχαλάκης, όμως συνεχίζει κανονικά στο παιχνίδι.
19:13
13' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σουμπίνιο, η μπάλα κόντραρε στο τείχος.
19:15
15' Τελική για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Μπουχαλάκη έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ χωρίς να ανησυχήσει τον Ναμάσκο.
19:18
18΄ Μίνι διακοπή στο ματς. Ο Βασιλείου χτύπησε στο κεφάλι έπειτα από μονομαχία με τον Ρέτσο. Δείχνει να είναι καλά και το παιχνίδι συνεχίζεται.
19:20
21' 50-50% η κατοχή της μπάλας.
19:23
24' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μιλιάζες, μπλόκαρε εύκολα Καπίνο.
19:27
25' Γύρισμα του Σεμπά από πλάγια θέση, η μπάλα πέρασε άουτ.
19:27
28' Πιέζει τα τελευταία λεπτά ο Ολυμπιακός.
19:28
28' Καλή εκτέλεση κόρνερ του Τσόρι, η μπάλα πέρασε απ' όλους και κατέληξε άουτ.
19:31
31' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσόρι, ο Ναμάσκο μπλόκαρε άνετα.
19:34
34' Ξαφνικό - μακρινό σουτ του Τσόρι, ο Ναμάσκο έδιωξε σε κόρνερ.
19:35
36' Απάντηση για τον Λεβαδειακό. Μακρινό σουτ του Καραμπουέ, μπλόκαρε χωρίς καμία δυσκολία ο Καπίνο.
19:40
40' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Λάθος του Παρέδες, ο Καραμπουέ έκλεψε κι άνοιξε όμορφα στον Τόνι Σίλβα (καλυπτόνταν), όμως αυτός δεν έκανε καλό κοντρόλ και ο Καπίνο έδιωξε σε κόρνερ.
19:41
41' Ο Τριποτσέρης υποδείχτηκε σε θέση οφσάιντ. Σωστή απόφαση από τον βοηθό.
19:42
42΄Φάση για τον Λεβαδειακό. Μακρινό σουτ του Καραχάλιου, η μπάλα έσκασε και ο Καπίνο έδιωξε σε νέο κόρνερ.
19:42
43' ΓΚΟΟΛ 1-0 Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ!
19:43
Τραγικά λάθη στην άμυνα του Ολυμπιακού. Ο Μάρτινς πιέστηκε ο Νικολάου έδιωξε πάνω στον Ρέτσο , η μπάλα έφτασε στον Βασιλείου που έβαλε σωστά το κορμί του και τελείωσε ψύχραιμα την φάση.
19:46
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος
19:47
45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
19:47
Ο Λεβαδειακός προηγείται 1-0 απέναντι στον Ολυμπιακό
19:48
Το μοναδικό γκολ μέχρι στιγμής στο ματς σημείωσε στο 43' ο Βασιλείου, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε τα φοβερά λάθη στην άμυνα των ερυθρόλευκων.
20:02
Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Καρντόσο αντί του Ανσαριφάρντ
20:02
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
20:04
47' Φιλόδοξη προσπάθεια του Καρντόσο, είδε μακριά από την εστία του τον Ναμάσκο κι επιχείρησε να τον νικήσει με σουτ βολέ από την μέση του γηπέδου, όμως η μπάλα πέρασε αρκετά άουτ.
20:08
49' Γύρισμα του Παρέδες από τα δεξιά, έδιωξε με γροθιές ο Ναμάσκο.
20:10
52' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Νιάσε παίρνει την μπάλα από τον Σουμπίνιο αλλά το σουτ που δοκίμασε από πλάγια θέση κατέληξε στην εξωτερική πλευρά της εστίας. Ήταν λίγο πιο μπροστά ο επιθετικός των γηπεδούχων, όμως ο βοηθός δεν σήκωσε το σημαιάκι για οφσάιντ.
20:11
54' Κεφαλιά του Ρέτσου, έπειτα από κόρνερ, η μπάλα πέρασε άουτ.
20:11
54΄ Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό, που κλείνει από νωρίς τις αλλαγές του. Ο Μάριν αντί του Τσόρι και ο Καμπιάσο στη θέση του Ελιουνούσι.
20:15
58' Σουτ του Σουμπίνιο, η μπάλα πέρασε άουτ.
20:17
60' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Πολύ όμορφη μπαλιά του Μάριν στον Μπουχαλάκη, ο οποίος βρήκε την μπάλα με τον ώμο και ο Ναμάσκο μπλόκαρε.
20:19
63΄ Επικίνδυνη σέντρα του Σισοκό, διώχνει με γροθιές ο Ναμάσκο.
20:20
64' Κεφαλιά του Καρντόσο, έπειτα από κόρνερ, η μπάλα πέρασε αρκετά άουτ.
20:21
65' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Βούρου πέρασε ο Μεντί.
20:23
66' Κίτρινη κάρτα στον Τριποτσέρη για φάουλ στον Μπουχαλάκη.
20:24
67' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Σεμπά, ο Καραχάλιος βρήκε άθελά του την μπάλα με το κεφάλι και η μπάλα έφυγε παράλληλα με την εστία σε κόρνερ.
20:26
68' Φάουλ του Ρέτσου στον Καραμπουέ ο διαιτητής δεν το είδε.
20:30
73' Κίτρινη κάρτα στον Μεντί, που "αρπάχτηκε" με τον Καρντόσο. Ο ρέφερι έπρεπε να βγάλει και στον Παραγουανό.
20:35
78' Κίτρινη κάρτα στον Νιάσε για φάουλ στον Μπουχαλάκη. Σωστή.
20:35
78' Κίτρινη κάρτα και στον Ρέτσο για φάουλ που έκανε νωρίτερα στον Σουμπίνιο.
20:39
82' Διαμαρτυρίες των παικτών του Ολυμπιακού για πέναλτι. Ο Ρέτσος πήρε την κεφαλιά στην περιοχή, η μπάλα βρήκε στο απλωμένο χέρι του Τριποτσέρη όμως ο διαιτητής δεν είδε την παράβαση. Κίτρινη κάρτα στον Καρντόσο για διαμαρτυρία.
20:40
83' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Γύρισμα του Σισοκό, η μπάλα φτάνει στο πίσω δοκάρι, όμως ο Μπουχαλάκης την στέλνει άουτ με προβολή.
20:42
84' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Βασιλείου πέρασε ο Λάτσι.
20:44
86' Λάθος υπόδειξη του βοηθού για οφσάιντ του Σισοκό που κέρδισε κόρνερ. Η φάση δεν θα συνεχιστεί γιατί ο βοηθός υπέδειξε τον αριστερό μπακ των ερυθρόλευκων σε θέση οφσάιντ, ενώ καλυπτόταν οριακά.
20:46
89' ΓΚΟΟΟΛ 1-1 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!
20:47
Ο Όσκαρ Καρντόσο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα από κοντινή απόσταση έπειτα από συνδυασμό των Μπουχαλάκη και Σεμπά.
20:47
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
20:48
90+1' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, ο Ναμάσκο διώχνει κοντινή προβολή του Μπουχαλάκη.
20:49
90+2' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Μιλιάζες πέρασε ο Κουλιμπαλί.
20:53
90+4' Τέλος της αναμέτρησης
20:53
Χωρίς νικητή 1-1 έληξε η αναμέτρηση του Λεβαδειακού με τον Ολυμπιακό.
20:54
Ο Βασιλείου έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους (43'), ενώ ο Καρντόσο απάντησε στο τέλος για τους ερυθρόλευκους (89').