Παρακολουθείστε σε real time την εξέλιξη όλων των αναμετρήσεων για τα προημιτελικά του Europa League.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των επαναληπτικών προημιτελικών του Europa League.
21:44
Σήμερα βγαίνουν οι τέσσερις ομάδες που θα προκριθούν στα ημιτελικά της διοργάνωσης, με όλα τα παιχνίδια να έχουν μεγάλο ενδιαφέρον.
21:45
Πάμε, όμως, να δούμε ένα-ένα τα ζευγάρια. Όλα τα παιχνίδια έχουν κοινή ώρα έναρξης (22:05).
21:47
Γκενκ-Θέλτα (2-3). Στο πρώτο παιχνίδι οι Ισπανοί είχαν επικρατήσει 3-2 και έχουν το προβάδισμα. Ωστόσο, οι Βέλγοι στην έδρα τους είναι αρκετά δυνατοί και με νίκη 1-0 ή 2-1 περνάνε στην επόμενη φάση.
21:51
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Άντερλεχτ (1-1). Η Γιουνάιτεντ έχει πέντε σερί νίκες στην έδρα της και ψάχνει την έκτη για να προκριθεί στα ημιτελικά. Ωστόσο, η Άντερλεχτ δεν είναι κακή ομάδα, έχει ρυθμό και πολύ καλή μεσοεπιθετική γραμμή.
21:53
Σάλκε-Άγιαξ (0-2). Πολύ μεγάλο προβάδισμα για πρόκριση έχει πάρει ο Άγιαξ μετά την νίκη του στο πρώτο παιχνίδι, ωστόσο η Σάλκε... βγάζει μάτια στο Europa League και φυσικά δεν πρόκειται για αμελητέα ποσότητα!
21:54
Μπεσίκτας-Λιόν (1-2). Ίσως το πιο αμφίρροπο παιχνίδι. Στο πρώτο παιχνίδι οι Γάλλοι πήραν τη νίκη με ανατροπή, σε ένα ματς που είχε μπόλικο ξύλο πριν την έναρξή του.
21:54
21:55
Ένα δεκάλεπτο μένει για τη σέντρα των τεσσάρων σπουδαίων παιχνιδιών!
22:04
1' Σέντρα σε όλα τα παιχνίδια!
22:07
2' Δοκάρι για τη Σάλκε με τον Μάιερ. Πιέζει για το γρήγορο γκολ από το ξεκίνημα του ματς.
22:14
10' ΓΚΟΛ για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ! Ο Ράσφορντ έδωσε στον Μικιταριάν, αυτός εκμεταλλεύτηκε το πέσιμο του Εμποτζί και με ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, γράφοντας το 1-0.
22:17
Πιέζει ασφυκτικά και για δεύτερο γκολ η Γιουνάιτεντ!
22:18
22:18
Το γκολ του Μικιταριάν που έδωσε το προβάδισμα στην Γιουνάιτεντ.
22:23
Πλησιάζουμε το πρώτο εικοσάλεπτο σε όλα τα παιχνίδι. Μόνο σε αυτό της Γιουνάιτεντ έχουμε γκολ, με την Μάντσεστερ να προηγείται 1-0 της Άντερλεχτ.
22:33
27' ΓΚΟΛ για την Μπεσίκτας! Ο Ταλίσκα έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή, έκανε το διαγώνιο σουτ και νίκησε τον Λόπες για να γράψει το 1-0.
22:36
32' ΓΚΟΛ για την Άντερλεχτ! Μετά από... καραμπόλες στην περιοχή της Γιουνάιτεντ, η μπάλα έφτασε στον Χάνι που από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να ισοφαρίσει για τους Βέλγους.
22:38
Το γκολ του Ταλίσκα που έδωσε το προβάδισμα στην Μπεσίκτας.
22:40
35' ΓΚΟΛ για την Λιόν! Ο Γκοναλόν με φοβερή μπαλιά βγάζει τετ-α-τετ τον Λακαζέτ, ο οποίος με εξαιρετική λόμπα νικάει τον Φάμπρι και ισοφαρίζει για τη Λιόν (1-1).
22:52
Ημίχρονο στα ματς. Γκενκ-Θέλτα 0-0, Σάλκε-Άγιαξ 0-0, Μπεσίκτας-Λιόν 1-1, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Άντερλεχτ 1-1.
23:04
H γκολάρα του Λακαζέτ (1-1).
23:05
Ξεκίνησαν τα δεύτερα ημίχρονα των αναμετρήσεων.
23:13
53' ΓΚΟΛ για την Σάλκε! Φοβερή αντεπίθεση των Γερμανών, ο Γκορέτσκα μπήκε με την μπάλα μέσα στην περιοχή και έκανε το διαγώνιο σουτ, γράφοντας το 1-0 για την ομάδα του.
23:16
55' ΓΚΟΛ για την Σάλκε! Ο Κολάζινατς έκανε το γύρισμα και ο Μπουργκστάλερ με ωραίο τελείωμα έγραψε το 2-0 για την Σάλκε, ισοφαρίζοντας το σκορ του πρώτου αγώνα.
23:20
58' ΓΚΟΛ για την Μπεσίκτας! Ο Ταλίσκα σκοράρει ξανά -αυτή τη φορά με κεφαλιά-, κάνει το 2-1 για την Μπεσίκτας και ισοφαρίζει το σκορ του πρώτου αγώνα.
23:26
63' ΓΚΟΛ για την Θέλτα! Ο Σίστο κάνει την ατομική προσπάθεια, πιάνει φοβερό σουτ έξω από την περιοχή και πετυχαίνει ένα φανταστικό γκολ!
23:29
67' ΓΚΟΛ για την Γκενκ!Το ένα λάθος μετά το άλλο στην άμυνα της Θέλτα, ο Τροσάρ έκλεψε την μπάλα και με ωραίο πλασέ ισοφαρίζει σε 1-1.
23:35
Οδεύουμε προς το τελευταίο τέταρτο των παιχνιδιών. Γκενκ-Θέλτα 1-1, Σάλκε-Άγιαξ 2-0, Μπεσίκτας-Λιόν 2-1, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Άντερλεχτ 1-1.
23:41
80' Με δέκα παίκτες συνεχίζει ο Άγιαξ, καθώς ο Φέλτμαν αντίκρισε σωστά δεύτερη κίτρινη κάρτα.
23:51
Καθυστερήσεις σε όλα τα ματς.
23:52
91' Δοκάρι για τη Λιόν με τον Λακαζέτ!
23:54
Τέλος στα τρία από τα τέσσερα ματς. Στην παράταση οδηγούνται τα Γιουνάιτεντ-Άντερλεχτ 1-1, Μπεσίκτας-Λιόν 2-1 και Σάλκε-Άγιαξ 2-0.
23:55
Μόνο το Γκενκ-Θέλτα δεν έχει λήξει. Παραμένει το 1-1 ανάμεσα στις δύο ομάδες, ενάμιση λεπτό καθυστερήσεις ακόμη.
23:57
Τέλος και στο Βέλγιο. Γκενκ-Θέλτα 1-1 και η Θέλτα είναι στα ημιτελικά του Europa League!
23:59
Ξεκίνησε η παράταση σε όλα τα ματς.
00:13
101' ΓΚΟΛ για την Σάλκε! Ο Καλιτζούρι με κεφαλιά γράφει το 3-0 και η Σάλκε πάει να πάρει μια απίθανη πρόκριση!
00:14
Τέλος στο πρώτο μέρος της παράτασης σε όλα τα ματς. Γιουνάιτεντ-Άντερλεχτ 1-1, Μπεσίκτας-Λιόν 2-1 και Σάλκε-Άγιαξ 3-0.
00:14
Μόνο το Σάλκε-Άγιαξ δεν μπορεί να πάει πλέον στα πέναλτι!
00:16
Ξεκίνησε η δεύτερη παράταση στο Μπεσίκτας-Λιόν και στο Γιουνάιτεντ-Άντερλεχτ.
00:17
107' ΓΚΟΛ για την Γιουνάιτεντ! Ο Ράσφορντ έκανε φοβερή προσποίηση και σουτ μέσα από την περιοχή, στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και γράφει το 2-1 για την ομάδα του Μουρίνιο.
00:19
Έχει ξεκινήσει η δεύτερη παράταση και στο Σάλκε-Άγιαξ.
00:23
111' ΓΚΟΛ για τον Άγιαξ! Ο Βίργεβερ σκοράρει με... κόντρα και μειώνει σε 3-1! Πλέον ο Άγιαξ περνάει και η Σάλκε μένει εκτός, εφόσον δεν πετύχει ένα ακόμη τέρμα.
00:31
Τέλος στο Γιουνάιτεντ-Άντερλεχτ. Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο επικράτησε 2-1 και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Europa League!
00:32
120' ΓΚΟΛ για τον Άγιαξ! Ο Γιουνές με ωραίο σουτ σκοράρει και γράφει το 3-2. Πλέον ο Άγιαξ δεν μπορεί να αποκλειστεί, θα είναι στα ημιτελικά και η Σάλκε πάει... σπίτι της!
00:33
Τέλος στο Μπεσίκτας-Λιόν 2-1 το σκορ και έχουμε πέναλτι!
00:33
Τέλος και στη Γερμανία, Σάλκε-Άγιαξ 3-2 και ο Άγιαξ είναι στα ημιτελικά!
00:36
Όλα είναι έτοιμα για τα πέναλτι στο Μπεσίκτας-Λιόν!
00:37
1-0 με ωραία εκτέλεση του Μπάμπελ, στέλνοντας την μπάλα στο κέντρο και ψηλά.
00:38
1-1 με τον Φεκίρ, ο οποίος έστειλε την μπάλα αριστερά και τον Φάμπρι δεξιά.
00:39
2-1 με τον Τοσούν, ο οποίος σούταρε δυνατά και συρτά στη δεξιά γωνία του Λόπες, που έπεσε σωστά.
00:40
2-2 με τον Τολισό! Και εκείνος στη δεξιά γωνία, χωρίς μεγάλη ταχύτητα, με τον Φάμπρι να πέφτει σωστά, αλλά να αργεί.
00:41
3-2 με τον Χάτσινσον! Η μπάλα ψηλά και να χτυπά στο δεξί δοκάρι και τον Λόπες να πέφτει αριστερά.
00:41
3-3 με τον Γκεζάλ, ο οποίος έστειλε την μπάλα στο αριστερό «Γ»!
00:42
4-3 με τον Αρσλάν, ο οποίος σούταρε δυνατά και συρτά στη δεξιά γωνία του Λόπες, ο οποίος έπεσε από την άλλη μεριά.
00:43
4-4 με δυνατό πέναλτι του Ρίμπους στα αριστερά, με τον Φάμπρι να πέφτει σωστά, αλλά να μην μπορεί να διώξει.
00:44
5-4 με τον Ταλίσκα, ο οποίος σούταρε δυνατά στη δεξιά γωνία του Λόπες, ο οποίος δεν μπορούσε να διώξει.