Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ απέναντι στον Πλατανιά στα Περιβόλια.

18:23
Καλησπέρα σας από τα Χανιά, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ στην έδρα του Πλατανιά.
18:23
Ματς στα Περιβόλια για την προτελευταία αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας (29η). Όλα τα ματς έχουν κοινή ώρα διεξαγωγής.
18:26
Χωρίς βαθμολογικό κίνητρο η ομάδα του Γιώργου Παράσχου καθώς δεν προλαβαίνει να μπει στα πλέι-οφ.
18:29
Ο δικέφαλος του Βορρά θέλει τη νίκη για να διατηρήσει ή να μειώσει την απόστασή του από τον Ολυμπιακό (είναι στο -6 και οι ερυθρόλευκοι παίζουν με τον ΠΑΣ στο Καραϊσκάκη).
18:30
Στην ομάδα της Θεσσαλονίκης περιμένουν την απόφαση της Πειθαρχικής Επιτροπής της ΕΠΟ για τα επεισόδια στο ματς του Ολυμπιακού με την ΑΕΚ. Οι ερυθρόλευκοι απειλούνται με αφαίρεση 6 βαθμών. Ο ΠΑΟΚ υπερτερεί στην ισοβαθμία.
18:45
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
18:46
Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Κοκκαλάς, Καρυπίδης, Μπανανά, Μαραγκός, Κάργας, Στάθης, Μουνάφο, Γιορέντε, Ντεβέσα, Γιακουμάκης, Μικαλάι
18:46
Στον πάγκο: Σωτηρίου, Αποστολόπουλος, Βιτάλι, Γουνδουλάκης, Στανισλάβλιεβιτς, Μενδρινός, Παπανικολάου
18:46
ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ίβιτς): Γλύκος, Κίτσιου, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Σάκχοφ, Τσίμιροτ, Μπίσεσβαρ, Κάμπος, Ουάρντα, Κλάους
18:46
Στον πάγκο: Μπρκιτς, Πρίγιοβιτς, Ενρίκε, Μαλεζάς, Κάτσε, Πόύγγουρας, Πέλκας
18:59
1' Έναρξη της αναμέτρησης
19:01
2' Πρώτη φάση για τον ΠΑΟΚ. Η μπάλα έφτασε στον Ουάρντα έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, αυτός άδειασε έναν αντίπαλο και στη συνέχεια με σουτ την έστειλε άουτ.
19:02
4' ΓΚΟΟΟΛ 0-1 Ο ΠΑΟΚ!
19:03
Ωραία ενέργεια του Κίτσιου από τα αριστερά, έσπασε την μπάλα στην περιοχή και ο Ουάρντα με ψύχραιμο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
19:04
5' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Γιακουμάκης μπήκε στην περιοχή όμως το σουτ του έφυγε πολλά μέτρα άουτ. Ξεκίνησε από θέση οφσάιντ την προσπάθειά του ο επιθετικός των γηπεδούχων.
19:06
8' ΓΚΟΟΟΛ 0-2 ΠΑΟΚ!
19:08
Τραγικό γύρισμα Κάργα προς τα πίσω, ο Κάμπος κυνήγησε κι έκλεψε την μπάλα και με τον Κοκκαλά εξουδετερωμένο την έστειλε στα δίχτυα.
19:13
13' Προσπαθεί να αντιδράσει ο Πλατανιάς. Σουτ του Γιακουμάκη, η μπάλα κόντραρε κι έφυγε κόρνερ.
19:19
20' Επικίνδυνη αντεπίθεση για τον ΠΑΟΚ. Ο Κάμπος άνοιξε στον Ουάρντα, οι αμυντικοί του Πλατανιά τον έκλεισαν και του πήραν τη μπάλα.
19:20
21' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Μενδρινός στη θέση του Μαραγκού, ο οποίος τραυματίστηκε.
19:23
*** Στο 25' ο Ολυμπιακός προηγείται 2-0 απέναντι στον ΠΑΣ ***
19:24
25' Σωστή απόφαση του βοηθού για οφσάιντ του Γιορέντε.
19:26
27' Φάση για τον Πλατανιά. Σουτ του Κάργα έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ.
19:28
29' Τελική του Μπίσεσβαρ από το ύψος του πέναλτι η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
19:31
33' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Κλάους.
19:33
35' Ο Γιακουμάκης έβγαινε στην πλάτη της άμυνας απέναντι στον Γλύκο. Ο βοηθός σήκωσε σωστά το σημαιάκι του, αφού ήταν οφσάιντ.
19:34
36' Νέα σωστή υπόδειξη για οφσάιντ, αυτή την φορά στον Κάμπος.
19:35
36' Κίτρινη κάρτα στον Κίτσιου για μαρκάρισμα στον Στάθη. Σωστή απόφαση.
19:36
37' Γέμισμα στην περιοχή του ΠΑΟΚ, ο Γλύκος βγαίνει και απομακρύνει ενώ κερδίζει και επιθετικό φάουλ.
19:38
40' Επικίνδυνη φάση στην περιοχή του ΠΑΟΚ, ο Αθανασιάδης απομάκρυνε την κεφαλιά του Καρυπίδη.
19:39
41' Φάση για τον Πλατανιά. Σέντρα του Μουνάφο από τα δεξιά, ο Σίγκνεβιτς έστειλε την μπάλα άουτ με κεφαλιά.
19:44
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος
19:45
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
19:45
Ο ΠΑΟΚ προηγείται 2-0 στα Περιβόλια
19:45
Τα τέρματα της ομάδας του Ίβιτς σημείωσαν οι Ουάρντα και Κάμπος.
20:02
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
20:07
51' Επικίνδυνη σέντρα του Μάτος, ο Κάργας έδιωξε σε κόρνερ.
20:07
51' Σουτ του Μάτος μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε αρκετά άουτ.
20:11
55' Φάση για τον Πλατανιά. Ωραίο γυριστό του Γιακουμάκη, ο Γλύκος έδιωξε σε κόρνερ.
20:13
57' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μαλεζάς αντί του Μπίσεσβαρ.
20:19
63' ΓΚΟΟΟΛ 0-3 Ο ΠΑΟΚ!
20:20
Ο Ουάρντα απέφυγε τον Γιορέντε, η μπάλα έφτασε στον Σάκχοφ που με ψύχραιμο πλασέ "καθάρισε" το παιχνίδι.
20:22
65' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Πρίγιοβιτς αντί του Κλάους.
20:25
68' Στο έδαφος ο Κάμπος, δείχνει να χτύπησε στο χέρι.
20:27
71' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κάτσε αντί του Σάκχοφ.
20:28
72' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Αποστολόπουλος αντί του Στάθη.
20:29
73' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Ο Κάμπος σπάει έξυπνα στον Κάτσε, που σουτάρει με την μία και ο Κοκαλάς μπλοκάρει.
20:34
78' ΓΚΟΟΟΛ 1-3 μειώνει ο ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ!
20:35
Οι αμυντικοί του ΠΑΟΚ ξέχασαν τον Μενδρινό στην περιοχή κι αυτός νίκησε τον Γλύκο ύστερα από γύρισμα του Μουνάφο.
20:37
81' Αλλαγή για του Πλατανιά. Ο Παπανικολάου αντί του Γιορέντε.
20:44
88' Ακυρώνεται σωστά γκολ του Κάμπος για οφσάιντ.
20:47
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
20:50
90+3' Τέλος της αναμέτρησης