Φενέρμπαχτσε-Παναθηναϊκός

20:29
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με την Φενέρμπαχτσε στην Πόλη.
20:29
Οι πράσινοι χάνουν με 2-0 στη σειρά και το έργο τους για πρόκριση στο Final-4 έχει μετατραπεί σε κάτι παραπάνω από «βουνό».
20:30
Η ιστορία και τα έξι αστέρια του επιτάσσουν μάχη μέχρι τέλους. Και όπου τον βγάλει...
20:31
Τα πράγματα, βέβαια, δεν είναι καθόλου εύκολα. Πέραν του ότι η Φενέρ δείχνει να ξαναβρίσκει τον εαυτό της (τώρα που δεν έχει και απουσίες), πέραν του ότι ο Παναθηναϊκός γενικά φέτος... δεν το έχει μακριά από το ΟΑΚΑ, καλείται να «αντιμετωπίσει» και τους περίπου 13.000 Τούρκους που θα είναι στις εξέδρες και έχουν ήδη δημιουργήσει κολασμένη ατμόσφαιρα.
20:32
Αν ο Εξάστερος καταφέρει να μείνει ζωντανός και να μειώσει τη σειρά, τότε θα ακολουθήσει και τέταρτο παιχνίδι την προσεχή Πέμπτη.
20:32
20:33
Δέκα λεπτά απομένουν για τζάμπολ στην Ulker Sports Arena.
20:46
5-0 καλάθι και φάουλ του Βέσελι. Βρέθηκε με τον Καλάθη στο low post και ο αρχηγός του Παναθηναϊκού δεν μπόρεσε να τον σταματήσει
20:46
6-0 μέσα και η βολή (2')
20:47
6-2 σκοράρει με προσωπική προσπάθεια ο Τζέιμς (δεν γυρίζει, πάντως, σχεδόν καθόλου η μπάλα στην πράσινη επίθεση)
20:47
8-2 από τα 6 μέτρα σκοράρει ο Ντατόμε
20:48
8-4 σκοράρει από τη γωνία με τον Σίνγκλετον να πατάει τη γραμμή
20:49
Αστοχεί για τρεις ο Μπογκντάνοβιτς, κατοχή για το τριφύλλι (4')
20:49
Νέο σόλο του Τζέιμς, εντυπωσιακή τάπα του Βέσελι που έκρυψε τον ήλιο στον Αμερικανό του τριφυλλιού
20:50
4.2'' για την πράσινη επίθεση
20:51
Μίνι διακοπή στην αναμέτρηση, οι διαιτητές ελέγχουν το χρονόμετρο. Τελικώς 4.9'' στη διάθεση του Παναθηναϊκού
20:51
Χαμηλό το τρίποντο του Σίνγκλετον στην εκπνοή της επίθεσης από την κορυφή
20:52
11-4 τρίποντο του Σλούκα
20:52
11-7 τρίποντο του Καλάθη από την κορυφή!
20:53
11-9 νέο καλάθι του Καλάθη στον αιφνιδιασμό, μετά από κλέψιμο του Γκιστ!
20:54
11-12 τρίποντο Ρίβερς, μπροστά ο Παναθηναϊκός!
20:55
Άτσαλο τελείωμα του Βέσελι από κοντά μετά και την καλή άμυνα του Σίνγκλετον
20:55
Χάνει φόλοου κάρφωμα ο Γκιστ (3:30' πριν το τέλος)
20:55
13-12 δεν είχε ισορροπία η πράσινη άμυνα και σκοράρει ο Κάλινιτς
20:56
Κακό σουτ του Τζέιμς στην εκπνοή της επίθεσης, αλλά ο Ούντο κάνει φάουλ στον Σίνγκλετον, πάνω στη διεκδίκηση του ριμπάουντ και η κατοχή μένει για το τριφύλλι
20:58
Βολές για τον Ρίβερς μετά το φάουλ του Κάλινιτς.
21:01
17-17 απαντάει ο Σίνγκλετον παρά το ότι είχε μπροστά του τα υψωμένα χέρια του Βέσελι
21:02
Δεύτερο προσωπικό φάουλ του Τζέιμς, δύο βολές για τον Ντίξον, 1:24' πριν το τέλος της περιόδου.
21:04
"Δοκάρι" βρίσκει από μακριά ο Ρίβερς, το ίδιο και ο Άντιτς στην εκπνοή της πρώτης περιόδου.
21:04
Η Φενέρ προηγείται 18-17 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου, με τον Παναθηναϊκό να πατάει καλά ως τώρα.
21:06
18-20 τρίποντο του Φελντέιν!
21:07
18-22 Φελντέιν στον αιφνιδιασμό με λέι-απ, τάιμ-άουτ ο Ομπράντοβιτς.
21:09
Λάθος πάσα του Μπογκντάνοβιτς, του έχει... πειράξει το μυαλό το τριφύλλι και ο Σέρβος είναι στο μηδέν απόψε.
21:09
Άστοχος από τα 6,75 ο Σίνγκλετον
21:10
Ο Σίνγκλετον «τρώει» την προσποίηση από τον Ούντο και δίνει δύο βολές στον αντίπαλό του.
21:12
Με Τζέιμς, Φελντέιν, Μπουρούση, Γκάμπριελ και Ρίβερς στο παρκέ ο Εξάστερος. 7:25' για ημίχρονο
21:13
Δεν βρίσκει στόχο από τα 6,75 ο Φελντέιν
21:13
Έχει παρασυρθεί στις τελευταίες επιθέσεις ο Παναθηναϊκός.
21:13
Άστοχος για ακόμα μια φορά ο Άντιτς από τα 5.5 μέτρα.
21:17
Αστοχεί για τρεις ο Καλάθης, κακή επιλογή εδώ το σουτ από τον αρχηγό του τριφυλλιού
21:18
29-26 με 2/2 βολές του Ούντο
21:19
Αστοχεί για τρεις ο Τζέιμς, παρά το ότι τελευταία στιγμή προσποιήθηκε και απέφυγε το μαρκάρισμα του Βέσελι
21:19
32-26 στο +6 η Φενέρ με τρίποντο του Νάναλι από τη γωνία. Δεν επέστρεψαν γρήγορα οι πράσινοι
21:21
4:30' για το τέλος του πρώτου μέρους, μετά το τάιμ-άουτ που κάλεσε ο Πασκουάλ
21:21
Ούτε τώρα βρίσκει στόχο από τα 6,75 ο Καλάθης...
21:22
32-28 επιθετικό ριμπάουντ του Γκιστ και καλάθι του ίδιου
21:23
33-28 με 1/2 βολές του Βέσελι (17')
21:24
Με τρία δευτερόλεπτα στη ρακέτα της Φενέρ χρεώθηκε ο Σίνγκλετον. Έχει σαφές επιθετικό πρόβλημα στο δεύτερο δεκάλεπτο το τριφύλλι
21:24
35-28 με νέες βολές για την Φενέρμπαχτσε, αυτή τη φορά δια χειρός Ντατόμε
21:25
Την... παρακυκλοφόρησε την μπάλα ο Παναθηναϊκός και τελικώς αυτή έμεινε στα χέρια του Γκιστ.
21:26
Βρίσκει σίδερο το τρίποντο του Σλούκα, στο τελευταίο δίλεπτο του πρώτου μέρους
21:26
Δύσκολο σουτ του Ρίβερς δίχως ισορροπία, δεν βρίσκει στόχο.
21:27
Δεν δίνεται φάουλ στον Τζέιμς που έφυγε στον αιφνιδιασμό και παραλίγο να πετύχει ένα... τρελό λέι-απ καθώς έπεφτε στο παρκέ
21:27
Μεταφορά της μπάλας από τον Σλούκα και κατοχή για τον Εξάστερο.
21:27
Χαμηλό το hook του Γκιστ από κοντά, ούτε τώρα βάζει καλάθι ο Παναθηναϊκός..
21:27
37-28 ωραία προσπάθεια και καλάθι του Κάλινιτς
21:28
37-30 επιτέλους καλάθι για το τριφύλλι, με μπάσιμο του Τζέιμς
21:28
19'' απομένουν για τη λήξη του πρώτου μέρους, όλα για χάρη της Φενέρ μετά το τάιμ-άουτ.
21:29
Στο 14' ο Παναθηναϊκός πέρασε μπροστά με 25-26, ωστόσο έκτοτε το επιμέρους σκορ είναι 12-4 και κάπως έτσι η Φενέρ ανέλαβε τα ηνία της αναμέτρησης.
21:30
Ο Ρίβερς βγάζει την άμυνα πάνω στον Ούντο, ο Παναθηναϊκός δεν δέχεται καλάθι και το πρώτο μέρος ολοκληρώνεται με το 37-30 υπέρ της Φενέρ
21:32
Η ομάδα του Πασκουάλ έχει κρατήσει στο 0 τον Μπογκντάνοβιτς (έχει και 3 λάθη), ωστόσο χάνει με επτά πόντους, λόγω των προβλημάτων που βγάζει επιθετικά. Από 6 πόντους έχουν για το τριφύλλι οι Σίνγκλετον-Τζέιμς (3/8 αμφότεροι), 5 ο Φελντέιν κι άλλους τόσους ο Καλάθης (2/7 σουτ)
21:45
Ξεκίνησε το τρίτο δεκάλεπτο. Με Τζέιμς, Παππά (πρώτη του εμφάνιση για σήμερα), Σίνγκλετον, Ρίβερς και Γκιστ ο Παναθηναϊκός
21:45
40-30 με το... καλημέρα τρίποντο του Ντατόμε που βρήκε τον ελάχιστο χώρο που χρειαζόταν
21:48
Άτυχος ο Τζέιμς, μπαίνει και βγαίνει η μπάλα από το διχτάκι...
21:51
Κόλλησε ξανά η πράσινη επίθεση και τελικώς άστοχησε σε δύσκολη προσπάθεια ο Τζέιμς
21:51
44-36 σκοράρει από κοντά ο Σίνγκλετον μετά από λάθος της Φενέρ
21:52
Άτυχος και εδώ ο Παναθηναϊκός, μπαίνει και βγαίνει η μπάλα σε ελεύθερο τρίποντο του Σίνγκλετον
21:52
Νέα κατοχή για τον Παναθηναϊκό που παίζει σκληρά στα μετόπισθεν και παλεύει με όλες του τις δυνάμεις. Πέντε λεπτά για το τέλος της τρίτης περιόδου.
21:56
Ο Ρίβερς ευστοχεί για τρεις, αλλά ο Λαμόνικα χρεώνει με επιθετικό φάουλ πάνω στο σκριν τον Γκιστ
21:56
Επιθετικό φάουλ του Ούντο τώρα, πάλι πάνω στο σκρριν
21:57
Δεν μπορεί να σκοράρει από τα 5.5 μέτρα ο Σίνγκλετον
21:57
Δύο βολές κερδίζει ο Παππάς στον αιφνιδιασμό. 3:33' για το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου
21:58
44-37 βάζει μόνο την μία ο Έλληνας γκαρντ.
22:00
Όσο και να προσπαθεί στην άμυνα, όσο και να κρατά χαμηλά στο σκορ την Φενέρ, εντούτοις στην επίθεση ο Παναθηναϊκός... δεν υπάρχει και ως εκ τούτου δεν μπορεί να πλησιάσει
22:00
47-37 στο +10 ξανά οι Τούρκοι με τρίποντο Μπογκντάνοβιτς
22:00
Ακόμα μία λάθος επίθεση για το τριφύλλι
22:00
Δεν μπορούν να συνεργαστούν Μπογκντάνοβιτς-Κάλινιτς και νέα κατοχή για τον Παναθηναϊκό
22:03
51-40 καλάθι και φάουλ (από τον Γκάμπριελ) του Σλούκα.
22:03
52-40 βάζει και τη συμπληρωματική βολή ο Σλούκας
22:04
52-42 με δύο βολές του Ρίβερς
22:07
Δεν μετράει το τρίποντο του Νάναλι στην εκπνοή της τρίτης περιόδου. 52-42 το σκορ στο 30'. Για να δούμε...
22:17
7'05'' για τη λήξη
22:20
5'00'' για τη λήξη
22:24
4'10'' για τη λήξη με τον Παναθηναϊκό να κλέβει την μπάλα
22:26
72-49 με τρίποντο του Μπογκντάνοβιτς από το... σπίτι του.
22:32
Αυτό είναι και το τελικό σκορ. 79-61 η Φενέρ διαλύει στην δ' περίοδο τον Παναθηναϊκό και παίρνει την πρόκριση για το Final 4 με 3-0 νίκες επί των πρασίνων