Kαλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ολυμπιακού απέναντι στον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο.
18:32
Ματς για την τελευταία αγωνιστική (30η) του πρωταθλήματος.
18:39
Οι ερυθρόλευκοι έχουν κλειδώσει και μαθηματικά την κατάκτηση του τίτλου. Προέρχονται από τον αποκλεισμό απέναντι στην ΑΕΚ για το Κύπελλο.
18:39
Χωρίς κανένα βαθμολογικό κίνητρο θα αγωνιστούν οι γηπεδούχοι.
18:45
Oλυμπιακός (Τάκης Λεμονής): Καπίνο, Φιγκέιρας, Ρέτσος, Μποτία, Ντε Λα Μπέγια, Μαρτίνς, Ρομαό, Τσόρι, Μάριν, Ελιουνούσι, Καρντόσο
18:45
18:56
Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος):Κυριακίδης, Κουτρομάνος, Χαντάκιας, Ροντρίγκες, Τσοκάνης, Παπάζογλου, Λόπες, Ρόσα, Κλέσιο, Ρέι, Βακράκος
18:57
Διαιτητής: Αλέξανδρος Κατσικογιάννης
19:00
1' Έναρξη της αναμέτρησης
19:04
4' Μίνι διακοπή καθώς ο Μάρτιντς βρέθηκε στο έδαφος έπειτα από χτύπημα που δέχτηκε από τον Κόστα. Ο μέσος του Παναιτωλικού τον βρήκε άθελά του με το γόνατο στο κεφάλι.
19:07
6' Επέστρεψε στο ματς ο Μάρτιντς. Δείχνει να είναι καλά
19:09
9' Πρώτη φάση για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Φιγκέιρας, ο Καρντόσο έστειλε την μπάλα άουτ με κεφαλιά.
19:15
15' Χωρίς καλές στιγμές το παιχνίδι μέχρι στιγμής.
19:19
18' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό. Ωραία κίνηση του Καρντόσο, αλλά το σουτ του σταμάτησε στο δοκάρι.
19:25
24' Κίτρινη κάρτα στον Ροντρίγκες για φάουλ στον Μάριν.
19:26
25' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσόρι ο διώχνει ο Κυριακίδης με γροθιές.
19:27
26' Σέντρα του Κλέσιο από τα δεξιά, αλλά ο Τσοκάνης δεν μπόρεσε να πιάσει καλά την προβολή.
19:27
27' Φάση για τον Παναιτωλικό. Σουτ του Κλέσιο έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω απ' την εστία του Καπίνο.
19:31
31' Φάση για τον Παναιτωλικό , κεφαλιά του Κλέσιο μπλόκαρε εύκολα ο Καπίνο. Η φάση κακώς συνεχίστηκε αφού ο Κουτρομάνος που πήρε την μπάλα ήταν σε θέση οφσάιντ.
19:33
34' Σωστή υπόδειξη του βοηθού για οφσάιντ στον Ελιουνούσι.
19:35
35' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Έπειτα από ατομική ενέργεια του Ρέι, η μπάλα έφτασε στον Ρόσα που σούταρε πάνω απ' την αντίπαλη εστία.
19:37
37' ΓΚΟΟΟΛ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-1
19:37
Ο Καρντόσο σημάδεψε και πάλι το δοκάρι με κεφαλιά και στη συνέχεια ο Τσόρι πήρε το ριμπάουντ κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
19:43
42' Γύρισμα του Ντε λα Μπέγια από τα δεξιά, ο Καρντόσο δεν πρόλαβε να μπει στην φάση.
19:46
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος
19:47
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
19:47
Ο Ολυμπιακός προηγείται 1-0 στο Αγρίνιο
19:48
Το μοναδικό γκολ στο ματς μέχρι στιγμής σημείωσε ο Τσόρι (37').
20:05
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
20:07
47' Στο έδαφος ο Ντε λα Μπέγια και μικρή διακοπή.
20:10
50' Εξαιρετική ενέργεια του Κλέσιο, που κέρδισε φάουλ ύστερα από φράγμα του Ρέτσου. Έπρεπε να δεχτεί και κίτρινη κάρτα ο αμυντικός του Ολυμπιακού
20:15
55' Ατομική ενέργεια και σουτ του Κλέσιο, η μπάλα πέρασε αρκετά άουτ.
20:17
57' Κίτρινη κάρτα στον Μποτία για φάουλ στον Κλέσιο. Σωστή.
20:18
58' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ανδρούτσος αντί του Μάρτινς.
20:25
64΄ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μπουχαλάκης στη θέση του Τσόρι.
20:25
66' Δεν είναι καλό το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο.
20:28
68' Σουτ του Βασιλούδη, η μπάλα κόντραρε και δεν πήρε κατεύθυνση προς την εστία.
20:29
69' Στο έδαφος Ανδρούτσος και Κλέσιο που ήρθαν γόνατο με γόνατο.
20:34
74' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ελιουνούσι δοκιμάζει σουτ στην κλειστή γωνία του Κυριακίδη, που διώχνει σε κόρνερ.
20:34
74' Νέα προσπάθεια από τον Ελιουνούσι, που είδε την μπάλα να του στρώνεται έπειτα από το κόρνερ και την έστειλε άουτ.
20:35
75' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Μάριν πέρασε ο Μανθάτης.
20:35
75' Αλλαγή και για τον Παναιτωλικό. Αντί του Παπάζογλου πέρασε ο Μπράβο.
20:39
79' ΓΚΟΟΟΛ 0-2 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!
20:39
Ο Ελιουνούσι το κυνήγησε και τελικά πέτυχε το γκολ με σκαστό σουτ το οποίο ξεγέλασε τον Κυριακίδη.
20:40
80' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Γιαννιώτης αντί του Ρέι.
20:47
87' Διαδικαστικό χαρακτήρα έχουν τα τελευταία λεπτά.
20:50
89' Διπλή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Καπίνο έδιωξε το δυνατό σουτ του Ρόσα και στη συνέχεια ο Κλέσιο έστειλε την μπάλα άουτ.
20:51
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
20:53
90+3' Ο Καπίνο νικάει τον Κλέσιο σε τετ-α-τετ.
20:55
90+5' Τέλος της αναμέτρησης