ΠΑΟΚ-Πανιώνιος

17:46
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Πανιώνιο για την τρίτη αγωνιστική των πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας.
17:49
Ο Πανιώνιος βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας των πλέι οφ με 4 βαθμούς, ενώ ο ΠΑΟΚ στην τελευταία με 2. Ωστόσο, το πιθανότερο σενάριο είναι να πάρει το ματς με τον Παναθηναϊκό (που διακόπηκε) στα χαρτιά και να φτάσει στους 5 βαθμούς.
17:50
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. Ξεκινάμε από τους γηπεδούχους.
17:50
ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ίβιτς): Γλύκος, Μάτος, Μαλεζάς, Πούγγουρας, Λέοβατς, Κάνιας, Τσίμιροτ, Μπίσεσβαρ, Κάμπος, Πέλκας, Αθανασιάδης.
17:50
Στον πάγκο: Μπρκιτς, Κίτσιου, Χατζηϊσαΐας, Κάτσε, Χαρίσης, Κουλούρης, Πρίγιοβιτς.
17:51
Εκτός για τον ΠΑΟΚ ο τραυματίας Βαρέλα και οι τιμωρημένοι από το... ξύλο στη Λεωφόρο, Κρέσπο, Σάκχοφ και Ουάρντα.
17:51
Πανιώνιος (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Γιαννιώτης, Βλάχος, Οικονόμου, Ρισβάνης, Αντωνιάδης, Κόρμπος, Σιώπης, Μασούρας, Μασούντ, Καθάριος, Μπεν.
17:52
Στον πάγκο: Μπαντής, Μπάλλας, Ταπόκο, Βουκαλάτος, Σαββίδης, Τασουλής, Γκιοατά.
17:58
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Αριστείδης Βάτσιος (Δυτ. Αττικής), με βοηθούς τους Ιορδάνη Δημητριάδη (Καστοριάς), Βασίλης Νικολακάκης (Ηρακλείου) και τέταρτος ο Αλέξανδρος Αρετόπουλος (Τρικάλων).
18:05
Ένα δεκάλεπτο ακόμη για την έναρξη της αναμέτρησης. Υπενθυμίζεται πως στις 8:30 η ΑΕΚ υποδέχεται τον Παναθηναϊκό, στο άλλο ματς της τρίτης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
18:12
Λιγοστός ο κόσμος στην Τούμπα. Γύρω στις 5-6 χιλιάδες.
18:14
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, παρέα με την διαιτητική τριάδα.
18:17
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
18:22
4' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ του β' βοηθού στον Καθάριο.
18:23
6' Σουτ του Λέοβατς, διώχνει ο Οικονόμου σε πλάγιο.
18:25
Ο Βάτσιος πάει στον τέταρτο και ζητάει να γίνουν συστάσεις από τα μεγάφωνα καθώς έπεσαν μερικές κροτίδες στο ταρτάν.
18:26
9' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ του β' βοηθού στον Μασούρα.
18:28
Τίποτα το ιδιαίτερο στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.
18:31
13' Εξαιρετική μπαλιά του Μπίσεσβαρ στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, ο Μάτος έκανε την προβολή αλλά δεν βρήκε την μπάλα.
18:31
14' O Μάτος έκοψε με το χέρι την μπάλα σε πάσα του Μασούντ. Δόθηκε το φάουλ, ωστόσο ο Βάτσιος του χάρισε την κίτρινη κάρτα.
18:34
17' Σουτ του Μάτος έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε αρκετά μέτρα άουτ.
18:36
18' Κίτρινη κάρτα στον Πέλκα για φάουλ στον Σιώπη. Σωστή η κάρτα, είχε προλάβει να τσιμπήσει την μπάλα ο παίκτης του Πανιωνίου.
18:38
21' Φάουλ του Τσίμιροτ, που βρίσκει με τον αγκώνα τον Καθάριο. Γλιτώνει την κάρτα ο άσος του ΠΑΟΚ.
18:40
22' Εκτέλεση φάουλ του Μπίσεσβαρ, ο Πούγγουρας -που είχε προωθηθεί- έκανε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε πολύ άουτ.
18:42
25' Δυνατό σουτ του Μασούρα έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια!
18:46
29' Σουτ του Λεόβατς έξω από την περιοχή, η μπάλα ψηλά άουτ.
18:48
30' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Οι φιλοξενούμενοι φεύγουν ταχύτατα στην αντεπίθεση, ο Μπεν έδωσε στον Μασούρα, αυτός έστρωσε στον Σιώπη αλλά το σουτ του τελευταίου μπλόκαρε ο Γλύκος.
18:48
Έχει ξεκινήσει να βρέχει στην Τούμπα.
18:53
35' Κίτρινη κάρτα στον Σιώπη για φάουλ στον Πέλκα. Σωστή η κάρτα.
18:54
37' Εκτέλεση φάουλ του Λέοβατς, η μπάλα βρήκε στο τείχος και πέρασε πάνω από τα δοκάρια.
18:56
39' Σέντρα του Πέλκα, κεφαλιά του Κλάους η μπάλα περνάει άουτ.
18:57
Πέντε λεπτά ακόμη για το φινάλε του ημιχρόνου. Στο 0-0 ΠΑΟΚ και Πανιώνιος.
19:01
Ο Σιώπης αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα τραυματισμού. Για να δούμε εάν θα καταφέρει να συνεχίσει στο ματς μετά το ημίχρονο.
19:02
44' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Εξαιρετική αντεπίθεση του ΠΑΟΚ, ο Μάτος κάνει καταπληκτική μπαλιά στον Μπίσεσβαρ και τον βγάζει απέναντι από τον Γιαννιώτη αλλά ο Ολλανδός μεσοεπιθετικός «σημαδεύει» το δεξί δοκάρι.
19:03
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο.
19:04
45'+1' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σέντρα του Πέλκα, ο Κάμπος κάνει καρφωτή κεφαλιά αλλά στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.
19:05
Ημίχρονο στην Τούμπα. Ο ΠΑΟΚ βρίσκεται ισόπαλος χωρίς τέρματα (0-0) με τον Πανιώνιο. Ισορροπημένο παιχνίδι, με τους γηπεδούχους να χάνουν δύο καλές ευκαιρίες στο φινάλε του ημιχρόνου.
19:19
10(0)-4(1) οι τελικές υπέρ του ΠΑΟΚ. Σε παρένθεση αυτές που βρήκαν εστία!
19:20
46' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Κίτσιου αντί Λέοβατς.
19:20
46' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ταπόκο αντί Σιώπη.
19:20
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.
19:28
53' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον ΠΑΟΚ.
19:29
54' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ! Φοβερή εκτέλεση φάουλ του Πέλκα, η μπάλα σταματάει στη συμβολή των δοκών του Γιαννιώτη!
19:29
Αγγίζει το γκολ ο ΠΑΟΚ, ωστόσο στέκεται άτυχος στη φάση του Πέλκα. Δείχνει να αντέχει ο Πανιώνιος!
19:31
55' Κίτρινη κάρτα στον Μπεν για θέατρο στο χώρο του κέντρου από τον Βάτσιο.
19:35
Συμπληρώσαμε μία ώρα στο παιχνίδι, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Πανιώνιο.
19:36
61' Κίτρινη κάρτα στον Μασούντ.
19:37
61' Ο Μπεν έπεσε στην περιοχή ζητώντας πέναλτι, ωστόσο ο Βάτσιος έδειξε «παίζετε».
19:37
62' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Πρίγιοβιτς αντί Αθανασιάδη.
19:42
67' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Σαββίδης αντί Καθάριου.
19:43
68' Με δέκα ο Πανιώνιος, αποβολή για τον Μασούντ!
19:45
Ο Βάτσιος δείχνει δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Ιρανό μεσοεπιθετικό του Πανιωνίου καθώς πάτησε τον Μαλεζά από πίσω στον αχίλλειο. Έξαλλος ο Μασούντ, έβγαλε την φανέλα του και θέλησε να την δώσει στον διαιτητή, σε ένδειξη διαμαρτυρίας.
19:46
70' Ο Μπίσεσβαρ βρίσκει με το κόρνερ τον Πέλκα έξω από την περιοχή, αυτός κάνει το σουτ στην κίνηση αλλά η μπάλα περνάει άουτ.
19:49
74' Μετά τις κόντρες η μπάλα φτάνει στον Πέλκα μέσα στην περιοχή που κάνει το σουτ αλλά η μπάλα σταματάει στα σώματα των αμυνομένων και στη συνέχεια απομακρύνεται.
19:50
75' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!
19:51
Μάτος και Κάμπος παίζουν το ένα-δύο, ο πρώτος κάνει γλυκιά σέντρα και βρίσκει τον Πρίγιοβιτς, ο οποίος αφού κοντρολάρει με το στήθος και περνάει την μπάλα πάνω από τον Βλάχο, την στέλνει με ωραίο σουτ στα δίχτυα!
19:56
80' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Μπίσεσβαρ και Κάμπος συνδυάστηκαν εξαιρετικά, με τον πρώτο να κάνει και το σουτ μέσα από την περιοχή αλλά τον Γιαννιώτη να του λέει «όχι».
19:57
81' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Πέλκα από τον β' βοηθό.
19:58
83' Τρομερό σουτ του Ρισβάνη έξω από την περιοχή, η μπάλα περνάει λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Γλύκου.
20:00
85' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Βουκελάτος αντί Μπεν.
20:01
Εκνευρίστηκε με την αλλαγή του ο Μπεν, που πέταξε ένα μπουκάλι στον πάγκο.
20:02
87' Ο Κάμπος έσκαψε στον Πρίγιοβιτς αλλά ο Γιαννιώτης βγήκε ταχύτατα και δεν του επέτρεψε να σκοράρει.
20:03
88' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Κουλούρης αντί Κάμπος.
20:05
89' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Φοβερή κούρσα του Μπίσεσβαρ που παίρνει την μπάλα έξω από την περιοχή του ΠΑΟΚ από το κέντρο φτάνει μέχρι την αντίπαλη περιοχή, κάνει την κάθετη στον Πρίγιοβιτς αλλά ο Γιαννιώτης θα τον νικήσει ξανά.
20:06
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.
20:11
Τέλος στην αναμέτρηση. Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 1-0 του Πανιωνίου χάρη στο γκολ του Πρίγιοβιτς.