Ρωσία-Νέα Ζηλανδία

Άρωμα… Μουντιάλ! Το Κύπελλο Συνομοσπονδιών ξεκινάει, με τη διοργανώτρια Ρωσία να υποδέχεται τη Νέα Ζηλανδία στο Krestovsky Stadium της Αγίας Πετρούπολης. Παρακολουθήστε LIVE το ματς στο sportfm.gr!

17:50
Καλησπέρα σας.
17:51
Ποιος είπε ότι το καλοκαίρι του 2017 δεν έχει τίποτα;
17:52
Με άρωμα... Μουντιάλ, αρχίζει σε, περίπου, δέκα λεπτά, το Κύπελλο Συνομοσπονδιών στη Ρωσία, με τη διοργανώτρια να υποδέχεται τη Νέα Ζηλανδία!
17:52
Μία αναμέτρηση, που, φυσικά, θα παρακολουθήσετε LIVE στο sport-fm.gr!
17:53
Ουσιαστικά, όπως κάθε Συνομοσπονδιών, έτσι και αυτό, είναι μία πρόβα τζενεράλε για το Παγκόσμιο Κύπελλο της Ρωσίας, σε έναν χρόνο από τώρα...
17:54
Το εναρκτήριο ματς γίνεται στο πανέμορφο ''Krestovsky Stadium'' της Αγίας Πετρούπολης, με τον Πούτιν να καλωσορίζει τώρα τον κόσμο και να αποθεώνεται!
17:55
Και τώρα, η ομιλία του προέδρου της FIFA, Τζιάνι Ινφαντίνο.
17:56
Ο εθνικός ύμνος της Νέας Ζηλανδίας τώρα.
17:57
Και τώρα ο ρωσικός ύμνος.
18:01
1' Ξεκίνησε η αναμέτρηση!
18:06
3' Καλή στιγμή για τη Ρωσία! Σουτ από τον Γκολοβίν, αιφνιδιάστηκε ο Μαρίνοβιτς, απομακρύνοντας με δυσκολία σε κόρνερ.
18:09
7' ΔΟΚΑΡΙ για τη Ρωσία! Κεφαλιά-ψαράκι του Σαμέντοφ, η μπάλα στη ρίζα του δοκαριού!
18:12
9' Τεράστια ευκαιρία για τη Ρωσία! Ο Πολόζ «τσιμπάει» την μπάλα, απομακρύνει πάνω στη γραμμή ο Σμιθ.
18:14
Έχουν μπει πολύ δυνατά οι Ρώσοι.
18:15
Ρωσία: Ακινφέεφ, Σαμέντοφ, Κουντριασόφ, Βάσιν, Τζικίγια, Ζιρκόφ, Γκλουσακόφ, Ερόχιν, Γκολοβίν, Πόλοζ, Σμολόφ.
18:16
Νέα Ζηλανδία: Μαρινόβιτς, Κόλβεϊ, Σμιθ, Ντουράντ, Μπόξολ, Γουίνι, ΜακΓκλίντσεϊ, Τόμας, Μπαρμπαρούσης, Ρόχας, Γουντ.
18:19
14' Φωνάζουν για πέναλτι οι Ρώσοι και μάλλον έχουν δίκιο! Ο Μαρίνοβιτς πρόλαβε τον Πολόζ, στην αρχή φάνηκε ότι δεν υπάρχει επαφή, αλλά στο ριπλέι είδαμε ότι ο γκολκίπερ της Νέας Ζηλανδίας έχει βρει τον 25χρονο.
18:23
Συμπληρώσαμε 20 λεπτά αγώνα. Πολύ καλύτερη η Ρωσία, αλλά γκολ δεν έχει βάλει...
18:24
Το φετινό, είναι το 10ο Κύπελλο Συνομοσπονδιών. Στη διοργάνωση, να θυμίσουμε, μετέχουν οι έξι κάτοχοι των τροπαίων στις Συνομοσπονδίες (Χιλή, Μεξικό, Καμερούν, Πορτογαλία, Αυστραλία και Νέα Ζηλανδία) μαζί με τη διοργανώτρια Ρωσία και την Παγκόσμια Πρωταθλήτρια Γερμανία.
18:24
Οι οκτώ ομάδες έχουν χωριστεί σε δύο γκρουπ.
18:25
Ρωσία, Νέα Ζηλανδία, Πορτογαλία και Μεξικό είναι στον 1ο όμιλο και Καμερούν, Χιλή, Αυστραλία και Γερμανία στον 2ο.
18:26
Οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου θα περάσουν στα ημιτελικά, με φόντο τον τελικό της 2ας Ιουλίου, στο ίδιο γήπεδο, το πανέμορφο ''Krestovsky'' της Αγίας Πετρούπολης.
18:29
Εν ολίγοις... υπάρχουν πολλές πιθανότητες να δούμε τελικό-φωτιά ανάμεσα στη Γερμανία και την Πορτογαλία, του «δικού μας», Φερνάντο Σάντος!
18:33
31' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΡΩΣΙΑ, 1-0! Ο Γκλουσακόφ «τσιμπάει» εξαιρετικά την μπάλα πάνω από τον Μαρίνοβιτς και με τη βοήθεια του δοκαριού, ανοίγει το σκορ για την οικοδέσποινα!
18:35
Απολύτως δίκαιο το τέρμα των Ρώσων.
18:40
Υπάρχει, φυσικά και ελληνικό ενδιαφέρον στο παιχνίδι, καθώς βασικός με τη Νέα Ζηλανδία αγωνίζεται για άλλη μία ο Κώστας Μπαρμπαρούσης.
18:42
Ο 27χρονος ομογενής, που είχε περάσει και από τον Παναθηναϊκό τη σεζόν 2012-2013 (δανεικός από την Αλάνια), επέστρεψε φέτος στη Melbourne Victory, μετά το μονοετές πέρασμά του από τη Wellington Phoenix.
18:42
Μέχρι στιγμής, πάντως, δεν έχει καταφέρει να φανεί.
18:43
Όπως και κανείς από τους συμπαίκτες του...
18:45
Στο ρόστερ των Νεοζηλανδών, μάλιστα, υπάρχει και ο Θέμης Τζημόπουλος του ΠΑΣ Γιάννινα.
18:48
45' Λήξη πρώτου ημιχρόνου στην Αγία Πετρούπολη.
19:04
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο!
19:05
Το γκολ των Ρώσων, τελικά, έχει χρεωθεί ως αυτογκόλ του Μπόξολ.
19:08
48' Τεράστια, διπλή ευκαιρία για τη Ρωσία! Σέντρα του Σμολόφ από δεξιά, ο Πολόζ πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Μαρίνοβιτς απέκρουσε εντυπωσιακά και στη συνέχεια της φάσης, με νέα εξαιρετική επέμβαση, είπε «όχι» και στο σουτ του Ερόχιν, στέλνοντας την μπάλα κόρνερ.
19:13
52' Τι βγάζει ο Μαρίνοβιτς! Νέα, τρομερή απόκρουση του Νεοζηλανδού γκολκίπερ σε πλασέ του Πολόζ.
19:21
61' Αλλαγή για τη Νέα Ζηλανδία. Στη θέση του Μπαρμπαρούση θα περάσει ο Τουιλόμα.
19:22
62' Καλή εκτέλεση φάουλ από τον Σαμέντοφ, η μπάλα... σύριζα από τη συμβολή του Μαρίνοβιτς.
19:23
63' Αλλαγή για τη Ρωσία. Ο Μπουκάροφ εντός, ο Πολόζ εκτός.
19:28
70' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΡΩΣΙΑ, 2-0! Γύρισμα του Σαμέντοφ από δεξιά... τρικυμία στην άμυνα των Νεοζηλανδών και ο Σμολόφ σπρώχνει, απλά, την μπάλα στα δίχτυα.
19:31
71' Αλλαγή για τη Νέα Ζηλανδία. Ο Σμελτς στη θέση του Ρόχας.
19:37
77' Πρώτη, μεγάλη ευκαιρία για τη Νέα Ζηλανδία! «Κεραυνός» του Τόμας, μεγάλη απόκρουση του Ακινφέεφ.
19:37
78' Και νέα ευκαιρία για τους Νεοζηλανδούς! Πάνω στη γραμμή απομακρύνει ο Ζιρκόφ κεφαλιά του Σμιθ, μετά από εκτέλεση κόρνερ!
19:45
Φτάσαμε στο 85'.
19:47
Αλλαγή για τη Νέα Ζηλανδία (84'). Ο Κόλβεϊ εκτός, ο Πάτερσον εντός.
19:49
90' Αλλαγή για τη Ρωσία. Ο Μιραντσούκ στη θέση του Σμολόφ.
19:50
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.
19:52
90'+2' Απίστευτη ευκαιρία για τη Ρωσία! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα κατέληξε στον Μπουκάροφ, αλλά το πλασέ του Ρώσου πέρασε πάνω από την εστία του Μαρίνοβιτς.
19:53
90'+3' ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΑΤΣ!