Καμερούν-Χιλή

Παρακολουθείστε σε real time από το control room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στο Καμερούν και τη Χιλή για το Κύπελλο Συνομοσπονδιών.

20:49
Καλησπέρα σας.
20:50
Σέντρα σε, περίπου, δέκα λεπτά στην αναμέτρηση για την «αυλαία» του 2ου ομίλου του Κυπέλλου Συνομοσπονδιών, ανάμεσα στο Καμερούν και τη Χιλή.
20:50
Το Καμερούν, φυσικά, των Ζερόμ Γκιοατά και Ολιβιέ Μπουμάλ...
20:51
Νωρίτερα, θυμίζουμε, Πορτογαλία και Μεξικό ήρθαν ισόπαλες 2-2.
20:51
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων!
20:51
ΚΑΜΕΡΟΥΝ: Οντοά, Μαμπουκά, Νγκαντό-Νγκαντί, Τικέ, Φε, Ζαμπό Ανγκισά, Σιανί, Τζουμ, Μπασογκόγκ, Μουκαντζό, Αμπουμπακάρ.
20:51
ΧΙΛΗ: Χόνι Ερέρα, Ίσλα, Μποσεζούρ, Μεδέλ, Χάρα, Φουενσαλίδα, Μαρσέλο Ντίας, Αράνγκις, Βιδάλ, Πουτς, Εντουάρντο Βάργκας.
20:52
Στον πάγκο των «λιονταριών» κάθονται, δηλαδή, οι δύο «δικοί μας» παίκτες, των Πανιωνίου και Παναθηναϊκού.
20:53
20:53
20:57
Γίνεται τώρα η ανάκρουση του εθνικού ύμνου του Καμερούν.
20:57
Και τώρα της Χιλής.
20:57
Το ματς, να σημειώσουμε, διεξάγεται στο "Spartak Stadium" της Μόσχας.
20:59
Ο Σκόμινα είναι ο διαιτητής του ματς.
21:01
1' Ξεκίνησε το παιχνίδι!
21:02
1' Μεγάλη ευκαιρία για τη Χιλή! Με το «καλημέρα» απειλούν οι Λατινοαμερικανοί, με τον Βάργκας να σουτάρει από δεξιά, αλλά τον Οντοά να λέει «όχι»!
21:04
3' Κι άλλη ευκαιρία για τη Χιλή! Ο Φουενσαλίδα έκανε πολύ ωραία ατομική προσπάθεια, έκανε και το σουτ με το δεξί, αλλά ο Οντόα απέκρουσε.
21:12
12' Ευκαιρία για το Καμερούν!Ο Αμπουμπακάρ μπήκε στην περιοχή, έφερε την μπάλα στο δεξί και έκανε το σουτ, με τον Ερέρα να απομακρύνει με τα πόδια. Στην επιστροφή της μπάλας, ο Χάρα έδιωξε σε κόρνερ, αν και κινδύνευσε να πετύχει αυτογκόλ
21:18
17' Βάζει γκολ το Καμερούν, αλλά δεν μετράει, αφού ο Αμπουμπακάρ έχει κάνει φάουλ στον Βιδάλ
21:22
22' Απόλυτη ισορροπία ανάμεσα στις δύο ομάδες στα πρώτα λεπτά του ματς
21:25
25' Ο Οντόα λέει «όχι» σε σουτ του Πουτς
21:28
27' Ευκαιρία για τη Χιλή και πάλι με τον Φουενσαλίδα, που όμως έκανε κακό κοντρόλ και ο Οντόα έδιωξε σε κόρνερ
21:35
35' Σουτ του Μουκάντζο έξω από την περιοχή, άουτ η μπάλα, με τον γκολκίπερ της Χιλής να ελέγχει την πορεία της
21:41
40' Τέλεια κάθετη του Βιδάλ στον Βάργκας, αλλά το σουτ του τελευταίου είναι κάκιστο και στέλνει την μπάλα πολύ ψηλά.
21:46
Ένα λεπτό καθυστερήσεων
21:46
45'+1' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΧΙΛΗ! Ο Βιδάλ κάνει νέα τρομερή κάθετη πάσα στον Βάργκας κι αυτή τη φορά ο τελευταίος δεν κάνει λάθος και κάνει το 1-0
21:47
Δεν υπάρχει γκολ! Μέσω του replay, δεν μετράει το γκολ αφού ο Βάργκας φαίνεται έστω και λίγο πιο μπροστά από την άμυνα του Καμερούν
21:48
Λήξη α' ημιχρόνου
22:03
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
22:09
51' Χωρίς κάτι το αξιόλογο στα πρώτα λεπτά του β' ημιχρόνου
22:14
56' Ο Ερέρα απομάκρυνε σε κόρνερ τη σέντρα-σουτ του Αμπουμπακάρ
22:15
58' Εκτός ο Πουτς από τη Χιλή και μπαίνει στο ματς ο Αλέξις Σάντσες
22:21
63' Το Καμερούν είναι ανώτερο της Χιλής στο β' ημίχρονο
22:22
64' Ο Φουενσαλίδα περνά εκτός και μπαίνει στο ματς ο Βαλέντσια
22:24
66' Κίτρινη κάρτα στον Χάρα για φάουλ στον Αμπουμπακάρ
22:25
67' Εκτέλεσε το φάουλ του Μουκάντζο, η μπάλα άουτ
22:29
71' Εκτός ο Αράνγκιθ, μέσα ο Σίλβα για τη Χιλή
22:32
72' Ευκαιρία για τη Χιλή, με τον Ίσλα να αστοχεί με κεφαλιά σε κενή εστία.
22:39
81' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΧΙΛΗ! Ο Σάντσες βγάζει την τέλεια σέντρα στον Βιδάλ και με κεφαλιά ο άσος της Μπάγερν κάνει το 1-0! Απαραίτητη σημείωση: Το γκολ μετράει κανονικά!
22:44
86' Εκτός ο Σιανί, μέσα ο Ενγκαμαλού για το Καμερούν
22:49
90' Τέσσερα λεπτά καθυστερήσων
22:50
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΧΙΛΗ! Έπειτα από προσπάθεια του Σάντσες, ο Βάργκας έρχεται να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0