Αυστραλία-Γερμανία

Παρακολουθείστε σε real time από το control room του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Αυστραλία και τη Γερμανία για το Κύπελλο Συνομοσπονδιών.

17:48
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Αυστραλία-Γερμανία, για το Κύπελλο Συνομοσπονδιών
17:54
Πρόκειται για ματς για τον δεύτερο όμιλο της διοργάνωσης, στον οποίο μετέχουν επίσης Καμερούν και Χιλή (επικράτησαν 2-0 οι Λατίνοι την Κυριακή)
17:55
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
17:55
Αυστραλία (Ποστέκογλου): Ράιαν, Μπέχιτς, Σένσμπουρι, Ράιτ, Ντέγκενεκ, Μίλιγκαν, Μόι, Λουόνγκο, Ρόγκιτς, Λέκιτς, Τζούριτς
17:56
Γερμανία (Λεβ): Λένο, Μουστάφι, Εκτορ, Ρούντιγκερ, Ρούντι, Ντράξλερ, Γκορέτσκα, Κίμιχ, Στιντλ, Βάγκνερ, Μπραντ
18:00
Έναρξη στο ματς!
18:05
3' Καλή στιγμή για τη Γερμανία. Ο Ντράξλερ προσπάθησε τροφοδότησε τον Βάγκνερ που δεν μπόρεσε να βρει καλά την μπάλα
18:05
5' ΓΚΟΛ η Γερμανία, 0-1!
18:06
Ο Μπραντ βγήκε από τα δεξιά και έκανε το γύρισμα στο κατάλληλο τάιμινγκ προς τον Στιντλ που τελείωσε ιδανικά τη φάση
18:09
Με μαύρα περιβραχιόνια σήμερα οι παίκτες της εθνικής Γερμανίας λόγω της πρόσφατης απώλειας του πρώην Καγκελάριου, Χέλμουτ Κολ
18:10

Το 0-1 της Γερμανίας

0-1 Lars Stindl Goal HD - Australia vs Germany... από wc2018
18:11
18:11
18:17
17' Πολύ κοντά στο 2-0 η Γερμανία. Κεφαλιά του Βάγκνερ από εξαιρετική θέση ύστερα από σέντρα του Γκορέτσκα, η μπάλα έφυγε ελάχιστα δίπλα από την αντίπαλη εστία.
18:22
21' Ευκαιρία για τη Γερμανία. Ο Μπραντ συνεχίζει να ταλαιπωρεί τους αντιπάλους του, αλλά αυτή τη φορά τελείωσε τη φάση με σουτ, που έδιωξε σε κόρνερ ο αντίπαλος πορτιέρο.
18:24
23'Νέα μεγάλη ευκαιρία για τη Γερμανία! Ο Βάνγκερ βρέθηκε τετ-α-τετ, αλλά έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Ράιαν
18:25
24' Κεφαλιά του Γκορέτσκα, η μπάλα αρκετά μακριά από την αντίπαλη εστία. Ίσως αν δεν έμπαινε στη φάση να ολοκληρωνόταν καλύτερα η φάση.
18:27
Θα μπορούσε να είχε πετύχει ακόμα δύο γκολ η Γερμανία. Πολύ τιμητικό το 1-0 για την Αυστραλία
18:28
27' Καλή στιγμή για τη Γερμανία. Πολύ δυνατό σουτ του Μπραντ, που βρέθηκε στον άξονα, έδιωξε με δυσκολία ο Ράιαν.
18:31
Σουτ του Ντράξλερ έξω από την περιοχή, ο Ράιαν έλεγχε την πορεία της μπάλας που κατέληξε εκτός.
18:32
18:38
37' Πρώτη στιγμή για την Αυστραλία και είναι πολύ καλή. Ο Σένσμπουρι βρέθηκε σε εξαιρετική θέση ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Μούι και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα εκτός.
18:40
Κι άλλη πολύ καλή στιγμή για την Γερμανία. Γύρισμα του Ντράξλερ από τα δεξιά, ο Λέκι έδιωξε σχεδόν πάνω στη γραμμή
18:41
41' ΓΚΟΛ η Αυστραλία, 1-1!
18:42
Ο Ρόγκιτς έκανε αρχικά σουτ από μακρινή απόσταση, βρήκε στον Μουστάφι και στρώθηκε ξανά στον παίκτη της Αυστραλίας που στη δεύτερη προσπάθεια έπιασε καλύτερο σουτ και νίκησε τον Λένο, που "έπνιξε" το γκολ
18:43
Πέναλτι για τη Γερμανία! Ο Γκορέτσκα ανετράπη μέσα στην περιοχή από τον Λουόνγκο
18:44
44' ΓΚΟΛ η Γερμανία, 1-2! Ο Ντράξλερ ανέλαβε την εκτέλεση, έστειλε την μπάλα στην αριστερή πλευρά του Ράιν που έπεσε στην αντίθετη πλευρά.
18:47
Τέλος πρώτου μέρους. Αυστραλία-Γερμανία 1-2. Αρκετά θεαματικό το πρώτο ημίχρονο και πολύ ανώτερη η Γερμανία που είχε αρκετές κλασικές ευκαιρίες και θα μπορούσε να είχε σημειώσει 2-3 ακόμη.

19:05
48' ΓΚΟΛ η Γερμανία, 1-3!
19:07
Ο Γκορέτσκα βρέθηκε απέναντι από τον Ράιν, ύστερα μακρινή μπαλιά του Κίμιχ στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας και με ωραίο τελείωμα έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του.
19:10
51' Σουτ του Γκορέτσκα έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από την αντίπαλη εστία.
19:13
55' Κίτρινη ο Γκορέτσκα
19:14
58' ΓΚΟΛ η Αυστραλία, 2-3! Ο Ρόγκιτς έκανε το σουτ, η μπάλα βρήκε στον Τζούριτς και κατέληξε στον Λένο που μάζεψε αρχικά, αλλά στη συνέχεια του έφυγε η μπάλα μέσα από τα χέρια και ο Τζούριτς από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
19:14
Πρέπει να περιμένουμε λίγο, θα δουν στο βίντεο αν πρέπει να μετρήσει το γκολ
19:15
Μετράει κανονικά το γκολ
19:17
58' Αλλαγή για τη Γερμανία. Ο Βέρνερ στη θέση του Βάγκνερ

19:32
75' Δοκάρι για την Γερμανία! Ο Βέρνερ πίεσε και πήρε μπάλα, ταλαιπώρησε την αντίπαλη άμυνα, αλλά το σουτ του έστειλε την μπάλα στη ρίζα του δοκαριού του Ράιαν.
19:35
Τσαν αντί Στιντλ στο ματς για τη Γερμανία
19:36
78' Σουτ του Κρούζε, μπλόκαρε ο Λένο
19:38
Απειλεί η Αυστραλία, βγαίνει και διώχνει ο Λένο που μυρίστηκε μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του
19:47
86' O Kέιχιλ στη θέση του Κρούζε
19:48
90' Καλό σουτ του Βέρνερ, η μπάλα εκτός