Παρακολουθείστε σε real time από το control room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την δεύτερη αγωνιστική του Κυπέλλου Συνομοσπονδιών ανάμεσα στην Ρωσία και την Πορτογαλία.

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Ρωσία και την Πορτογαλία για την δεύτερη αγωνιστική του Κυπέλλου Συνομοσπονδιών.
17:23
17:30
17:36
Η Ρωσία στην πρώτη αγωνιστική επικράτησε 2-0 της Νέας Ζηλανδίας και βρίσκεται μόνη πρώτη στον α' όμιλο με 3 βαθμούς.
17:37
Στην δεύτερη θέση η σημερινή της αντίπαλος, Πορτογαλία, παρέα με το Μεξικό (1-1).
17:39
Ρωσία (Στάνισλαβ Τσερτσέσοφ): Ακινφέεφ, Σίσκιν, Βάσιν, Ντζίκια, Γκλουσάκοφ, Σμολόφ, Κουντριάσοφ, Γκολόβιν, Ζιρκόφ, Σαμέντοφ, Κομπάροφ
17:40
Στον πάγκο: Γκαμπούλοφ, Γκιγέρμε, Σμολνίκοφ, Γκαζίνσκι, Πόλοζ, Καμπόλοφ, Μπουκάροφ, Κουτέποφ, Μιράντσουκ, Κανουνίκοφ, Ερόκιν, Ταράσοφ.
17:40
Πορτογαλία (Φερνάντο Σάντος): Ρουί Πατρίτσιο, Μπρούνο Άλβες, Πέπε, Ράφαελ, Κριστιάνο Ρονάλντο, Αντρέ Σίλβα, Μπερνάρντο, Γουίλιαμ, Αντρέ Γκόμες, Σέντρικ, Αντριέν Σίλβα.
17:41
Στον πάγκο: Χοσέ Σα, Μπέτο, Νέτο, Φόντε, Μουτίνιο, Σεμέδο, Ντανίλο, Πίτσι, Νάνι, Ζέλσον, Ελισέου, Κουαρέσμα.
17:41
Γήπεδο: «Spartak Stadium»
17:41
Διαιτητής: Τζιανλούκα Ρόκι (Ιταλία)
17:44
17:46
Σε ένα τέταρτο θα έχουμε σέντρα στο ματς.
18:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
18:03
Τις 100 συμμετοχές με την Εθνική Ρωσίας έφτασε ο Ακινφέεφ!
18:08
9' ΓΚΟΟΟΛ για την Πορτογαλία!
18:09
O Mπερνάρντο Σίλβα άλλαξε παιχνίδι για τον Ράφαελ Γκερέιρο, αυτός έκανε ωραία σέντρα και ο Κριστιάνο Ρονάλντο με κεφαλιά μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ για την Πορτογαλία!
18:12
Το γκολ που πέτυχε ο Κριστιάνο είναι το πρώτο που πετυχαίνει η Πορτογαλία σε ρωσικό έδαφος (είτε στη Ρωσία είτε στην Σοβιετική Ένωση).
18:18
Ισορροπημένο το παιχνίδι, δεν έχει φάσεις εκτός από αυτή του γκολ.
18:20
Συμπληρώθηκε το πρώτο 20λεπτο του αγώνα, με την Πορτογαλία να προηγείται 1-0 της Ρωσίας χάρη στο γκολ του Κριστιάνο.
18:23
18:25
25' Εκτέλεση φάουλ του Κριστιάνο, πέφτει και μπλοκάρει ο Ακινφέεφ.
18:27
27' Κίτρινη κάρτα στον Γκλουσάκοφ.
18:32
32' Μεγάλη ευκαιρία για την Πορτογαλία. Τρομερή ντρίμπλα του Κριστιάνο στον Βάσιν, κάνει και το διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή αλλά ο Ακινφέεφ τον σταματάει!
18:38
Δεν έχει καταφέρει να απειλήσει ακόμη η Ρωσία, που δυσκολεύεται να βρει διαδρόμους προς την εστία του Ρουί Πατρίσιο.
18:42
41' Ευκαιρία για τη Ρωσία. Σέντρα του Γκολόβιν, ο Σμολόφ έκανε το πλασέ στην κίνηση αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
18:46
45' Μακρινό σουτ του Κριστιάνο, δεν ανησυχεί την εστία του Ακινφέεφ.
18:46
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.
18:46
Τέλος στο πρώτο μέρος. Η Πορτογαλία προηγείται 1-0 της Ρωσίας χάρη στο γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο.
19:02
Αλλαγή για την Ρωσία. Ερόκιν αντί Σίσκιν.
19:02
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.
19:08
50' Μεγάλη επέμβαση του Ακινφέεφ σε κοντινή κεφαλιά του Αντριέν Σίλβα. Κρατάει την Ρωσία μέσα στο ματς ο πορτιέρε της!
19:14
57' Κίτρινη κάρτα στον Πέπε.
19:16
59' Μακρινό σουτ του Σέντρικ, έδιωξε με τις γροθιές ο Ακινφέεφ.
19:19
61' Γλυκιά σέντρα του Σαμέντοφ, ο Σμολόφ πήδηξε ολομόναχος αλλά δεν βρήκε για πολύ λίγο την μπάλα και δεν κατάφερε να απειλήσει!
19:20
63' Ευκαιρία για την Πορτογαλία. Ο Αντριέν Σίλβα έκανε την σέντρα, ο Κριστιάνο πήδηξε ολομόναχος και έκανε την κεφαλιά αλλά δεν είχε σωστά το σώμα του και έχασε την ευκαιρία να τελειώσει το ματς.
19:23
65' Σουτ του Κριστιάνο έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει απελπιστικά άουτ.
19:23
66' Αλλαγή για την Πορτογαλία. Ελισέου αντί Ράφαελ Γκερέιρο.
19:24
67' Σουτ του Μπερνάρντο Σίλβα, μπλόκαρε ο Ακινφέεφ.
19:25
68' Αλλαγή για τη Ρωσία. Πολόζ αντί Κομπάροφ.
19:28
Έχει πάρει πολλά μέτρα στο γήπεδο η Ρωσία και πιέζει αρκετά τους Πορτογάλους.
19:28
71' Κίτρινη κάρτα στον Μπερνάρντο Σίλβα.
19:30
72' Κίτρινη κάρτα στον Ντζίκια. Θα μπορούσε να δώσει και κόκκινη κάρτα ο διαιτητής καθώς ο Ρώσος κλώτσησε επίτηδες τον Πέπε!
19:34
77' Κίτρινη κάρτα στον Σαμέντοφ.
19:35
78' Αλλαγή για την Πορτογαλία. Ζέλσον Μαρτίνς αντί Αντρέ Σίλβα.
19:38
Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο.
19:39
82' Αλλαγή για την Πορτογαλία. Ντανίλο αντί Αντριέν Σίλβα.
19:41
83' Αλλαγή για τη Ρωσία. Μπουχαρόφ αντί Κουντριασόφ
19:48
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.
19:49
91' Σέντρα-σουτ του Τζικία, ο Ρουί Πατρίσιο έδιωξε με δυσκολία.
19:49
92' Μεγάλη ευκαιρία για την Ρωσία. Κεφαλιά του Τζικία μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα λίγο άουτ.
19:51
94' Πλασέ του Σμολόφ έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
19:52
Τέλος στην αναμέτρηση. Η Πορτογαλία επικράτησε 1-0 της Ρωσίας και ανέβηκε στην πρώτη στον α' όμιλο.