Ματσάρα στο Καζάν, ανάμεσα σε Γερμανία και Χιλή, για τη 2η αγωνιστική του δευτέρου ομίλου του Κυπέλλου Συνομοσπονδιών, την οποία θα παρακολουθήσετε LIVE, φυσικά, από το sport-fm.gr!
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων, ενώ τώρα ακούγεται ο γερμανικός ύμνος.
Η ενδεκάδα της Γερμανίας: Τερ Στέγκεν, Μουστάφι, Έκτορ, Γκίντερ, Ντράξλερ, Γκορέτσκα, Στιντλ, Τσαν, Σίλε, Κίμιχ, Ρούντι.
Η ενδεκάδα της Χιλής: Ερέρα, Ίσλα, Μεδέλ, Μποσεζούρ, Χάρα, Ντίας, Αρανγκίς, Ερνάντες, Βιδάλ, Βάργκας, Σάντσες
Και τώρα, ο εθνικός ύμνος της Χιλής.
20:57
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Ιρανός Αλιρέζα Φαγκχάνι.
20:57
Θυμίζουμε, οι δύο «μονομάχοι» νίκησαν την πρώτη αγωνιστική, η μεν Γερμανία 3-2 την Αυστραλία, η δε Χιλή 2-0 το Καμερούν.
20:58
Οπότε, το μεταξύ τους αποτέλεσμα θα κρίνει την πρωτιά του ομίλου.
21:00
1' Σέντρα στο ματς!
21:00
Για να δούμε την παγκόσμια πρωταθλήτρια (έστω και με τα δεύτερα...) απέναντι στην κάτοχο του Κόπα Αμέρικα.
21:04
Πολύ δυνατές «μονομαχίες» στο ξεκίνημα.
21:05
6' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΧΙΛΗ, ΑΛΛΑ...
21:07
Ο Αλέξις Σάντσες, με αριστερό πλασέ, μέσα από την περιοχή των Γερμανών, ανοίγει το σκορ!
21:07
Η μπάλα χτύπησε και στη ρίζα του δοκαριού...
21:08
Ο Φαγκχάνι ζήτησε το βίντεο, μήπως ο μεσοεπιθετικός της Άρσεναλ ήταν οφσάιντ, αλλά καλυπτόταν πεντακάθαρα.
21:10
Αφηνιασμένοι έχουν μπει οι Χιλιανοί!
21:10
10' Κεφαλιά του Ερνάντες, εύκολα ο Τερ Στέγκεν.
21:13
Εν τω μεταξύ, ο Μουστάφι έκανε λάθος στη φάση του γκολ και κάνει και τώρα άλλο ένα...Γενικώς, στην άμυνα της Γερμανίας επικρατεί... τρικυμία!
21:14
13' Σουτ του Ντίας, μπλοκάρει ο Τερ Στέγκεν.
21:14
15' Καλή στιγμή για τη Γερμανία! Ξαφνικό σουτ του Στιντλ, δεν αιφνιδιάζεται ο Ερέρα.
21:18
Με το γκολ του, μάλιστα, ο Αλέξις Σάντσες έγραψε ιστορία, καθώς ξεπέρασε τον Μαρσέλο Σάλας και με 38 γκολ, είναι, πλέον, ο πρώτος σκόρερ της Χιλής!
21:19
20' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗ ΧΙΛΗ! «Κεραυνός» του Βάργκας έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Τερ Στέγκεν!
21:20
21:21
21' Κίτρινη κάρτα στον Στιντλ.
21:32
Σουτάρα...
21:36
36' Μακρινό σουτ του Εμρέ Τσαν, έφυγε μακριά η μπάλα, άουτ.
21:39
Συμπληρώσαμε 40 λεπτά παιχνιδιού στο Καζάν.
21:41
42' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ! Εξαιρετικό γύρισμα του Έκτορ, προβολή του Στιντλ (που είχε σκοράρει και κόντρα στην Αυστραλία) και... 1-1!
21:42
Στην πρώτη της, ουσιαστικά, φάση ισοφαρίζει η ομάδα του Λεβ!
21:42
Και σε κομβικό σημείο.
21:45
45' Ένα λεπτός ο πρόσθετος χρόνος.
21:45
45'+1' Καλή στιγμή για τη Χιλή! Εξαιρετική ενέργεια του Σάντσες, σουτ, δύσκολα αποκρούει και συγκρατεί την μπάλα ο Τερ Στέγκεν.
21:46
45'+1' Λήξη πρώτου ημιχρόνου!
22:02
46' Ξεκίνησε το δεύτερο 45λεπτο.
22:11
55' Επικίνδυνη σέντρα-σουτ του Ίσλα, η μπάλα πέρασε άουτ.
22:17
60' Κίτρινη κάρτα στον Ρούντι.
22:17
Πολύ καλύτερη η Γερμανία στο δεύτερο ημίχρονο.
22:20
63' Σουτ με εξωτερικά φάλτσα από τον Βάργκας, καμία τύχη...
22:20
Δεν έχουμε δει πραγματική ευκαιρία ακόμη, μετά από σχεδόν 20 λεπτά στο β' μέρος.
22:21
65' Κίτρινη κάρτα στον Αλέξις Σάντσες.
22:27
Διακοπή στο ματς, καθώς έχει τραυματιστεί ο Μεδέλ. Πιθανότατα έχει υποστεί τράβηγμα...
22:28
71' Αναγκαστική αλλαγή για τη Χιλή. Πάουλο Ντίας αντί Μεδέλ.
22:31
73' Σουτ του Ρούντι, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Ερέρα.
22:42
Όπως έχετε καταλάβει, είναι τραγικό το δεύτερο ημίχρονο...
22:42
Άλλα πέντε λεπτά για τη συμπλήρωση των 90'.
22:46
89' Σίλβα αντί Αρανγκίς για την Χιλή.
22:48
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.
22:50
90'+3' Λήξη του αγώνα.